PDA

Zobacz pełną wersję : Najpiękniejsza linia kolejowa Karpat Wschodnich



uszatek_mis
26-05-2020, 19:14
artykuł tutaj:

https://joemonster.org/art/50463/Najpiekniejsza_linia_kolejowa_Karpat_Wschodnich

don Enrico
26-05-2020, 20:37
Wariatkowo, bez składu i ładu,
....ale podoba mi się ta szaleńcza wyprawa zakończona fuksiarskim zbiegiem okoliczności.
Gdyby chcieć planować to na pewno by się nie udało.
Podziwiam też spostrzegawczość

Po drodze wzdłuż doliny rzeki Uż kilkukrotnie między innymi grzbietami udało się dojrzeć polskie Bieszczady z Tarnicą na czele.
Kilkakrotnie będąc tam stwierdziłem że, nie ma szans zobaczyć Tarnicy z trasy pociągu (tym bardziej z doliny rzeki Uż)
Powodem nie są brudne szyby w "elektriczce" tylko zasłaniające zbocza Pliszki,
ale mniejsza z tym , gratuluje fantazji. Bravo chłopaki !

Miejscowy
27-05-2020, 16:27
Wybrałem się kiedyś w Alpy, jednym z celów była przejażdżka tymi słynnymi kolejami szwajcarskimi, ale nie dotarłem, ale nie zależało mi szczególnie, bo nie mam wątpliwości, że mniej by mi się podobały, niż "nasze" cesarsko-królewskie.
Byłem też kiedyś w Warszawie fajnej na prelekcji w jakimś domu historii, czy innym ipeenie. Tematem prelekcji była właśnie ta linia kolejowa. Pan naukowiec prowadzący rozpływał się w morzu superlatyw na tą linią. Ciekawostką jest, że nigdy jej nie widział.

piter4blue
09-02-2021, 15:33
To najciekawszy film z relacji Sianki - Wołosianka nakręcony z kamery umieszczonej na lokomotywie. Miłego oglądania! https://www.youtube.com/watch?v=Ov2AbaWN7bg&fbclid=IwAR1wd6I32PS9v2yv-1nQeMIhuNLyuTbWcaEMfd4n1J7CQ63i2MzoweJJnwo

don Enrico
09-02-2021, 20:54
To najciekawszy film z relacji Sianki - Wołosianka nakręcony z kamery umieszczonej na lokomotywie. Miłego oglądania! https://www.youtube.com/watch?v=Ov2AbaWN7bg&fbclid=IwAR1wd6I32PS9v2yv-1nQeMIhuNLyuTbWcaEMfd4n1J7CQ63i2MzoweJJnwo
Dzięki za zamieszczenie filmiku
A teraz spostrzeżenia :
1. fajnie że maszyniści mają czyste szyby i mogą obserwować plenery - podróżni w wagonach z brudnymi szybami nie mają już tak dobrze
2. zdziwiło mnie że w Szczerbinie tak dużo ludzi wsiadało
3. w 21 minucie po prawej stronie widać Klewę, jedną z ładniejszych górek (nie tylko w tej okolicy)
4. filmik kończy się na stacji w Wołosiance. Och jakby chciało się usiąść w dworcowym plenerowym barze przy kuflu Lwiskiego
czekając na kolejarkę, która podejdzie z maszyną i zapyta : dokąd bilet ?
.................................................. .................................................. .................................................. .......................:smile:

Gar
09-02-2021, 22:01
Dzięki za zamieszczenie filmiku
A teraz spostrzeżenia :
1. fajnie że maszyniści mają czyste szyby i mogą obserwować plenery - podróżni w wagonach z brudnymi szybami nie mają już tak dobrze
2. zdziwiło mnie że w Szczerbinie tak dużo ludzi wsiadało
3. w 21 minucie po prawej stronie widać Klewę, jedną z ładniejszych górek (nie tylko w tej okolicy)
4. filmik kończy się na stacji w Wołosiance. Och jakby chciało się usiąść w dworcowym plenerowym barze przy kuflu Lwiskiego
czekając na kolejarkę, która podejdzie z maszyną i zapyta : dokąd bilet ?
.................................................. .................................................. .................................................. .......................:smile:
Też się rozmarzyłem :)

jojo
09-02-2021, 22:47
Też się rozmarzyłem .....
A w Szczerbynie za tunelem na polance wieczorkiem by sobie namiot rozbił i ognisko zapalił ......

bieszczadzka kuna
10-02-2021, 18:40
Oj, ja również

januszcz1
11-02-2021, 20:08
Super video, u nas zapewne już dawno została by zlikwidowana taka trasa kolejowa. Nawet do Ustrzyk Dolnych chyba teraz nie ma żadnego połączenia kolejowego z centralnej Polski