PDA

Zobacz pełną wersję : Rejestracja nowych użytkowników trwale wyłączona



bartolomeo
18-12-2020, 19:57
Szanowni! Ze względów technicznych rejestracja nowych użytkowników na czas jakiś jest zablokowana. Jeżeli znacie kandydata :wink: na forumowicza możecie mi przesłać (za jego zgodą oczywiście) PW z propozycją nicka i adresem mailowym. Nigdy tego nie robiłem ale może uda się wystrugać użytkownika ręcznie.

Poza tym ograniczeniem forum działa - mam nadzieję - normalnie.

Marcowy
30-12-2021, 11:40
Szanowni! Zalew spamu zmusił nas do ponownego wyłączenia rejestracji nowych użytkowników. Ciekawe, że znów dzieje się to w okolicach Świąt - oby nie narodziła się nowa, świecka tradycja... Jak pisał wyżej Bartek, użytkownika "z polecenia" możemy dodać ręcznie.

Verid
30-12-2021, 11:48
Jakoś trzeba zareklamować świąteczne/noworoczne wyprzedaże więc termin zmasowanego ataku spambotów nie dziwi.

bartolomeo
17-06-2022, 15:14
Rejestracja nowych użytkowników została trwale wyłączona. Aby utworzyć na forum nowe konto należy napisać list na adres wyświetlany w nagłówku forum osobom niezalogowanym/niezarejestrowanym. Jeżeli mechanizm będzie spełniał swoje zadanie do automatycznej rejestracji już nie powrócimy, jak będzie wadliwy to się zastanowimy co robić dalej :wink:

Po co i dlaczego? Zdecydowana większość ostatnio tworzonych kont to konta spamerskie tworzone przez automaty. Człowiek z nową procedurą sobie (mam nadzieję) poradzi. Automaty (mam nadzieję) odpadną.

Jeszcze przez kilka miesięcy musimy się liczyć ze spamem z już utworzonych kont, potem powinno być (mam nadzieję :wink:) spokojniej.