PDA

Zobacz pełną wersję : Wyciągi w Bieszczadach.



Grzesiek
01-02-2004, 22:35
Chce Was pociągnąć za języki. Wypowiedzcie się na temat wyciągów w Bieszczadach, beskidzie Niskim i Pogórzu. Napiszcie o swoich miłych i niemilych (oby było ich malo) przygodach. Jeśli macie coś do gestorów - napiszcie. Które wyciągi są Suuuuuuuuuper, a które, ot takie sobie.
Ja zaczynam:
Nr1. - Bystre,
Najlepszy klimat i widoki - Kalnica.
Największy kombinat - Gromadzyń.
Najdziwniejsze i zarazem sympatyczne miejsce do jezdżenia - Ropienka.
Nie jeżdżę - w Karlikowie ( brrrrr....)

admin
04-02-2004, 10:12
Witam!

Według mnie (wyciągi na których jeżdżę)

- Gromadzyń - ogólnie byłoby wszystko OK gdyby nie fakt, iż właściciel chyba oszczędza na przygotowaniu stoku - osobiście nie pamiętam aby druga część stoku (ta za laskiem) była "przygotowana".
Gdy są dobre warunki tłok :).
- Laworta - nie mam doświadczeń z tego sezonu ale mam wrażenie, że wspaniały stok się poprostu "marnuje".
- Dwernik (Rusinowa Polana) - fajna górka z klimatem dla początkujacych
- Arłamów - dobre przygotowanie czego np. dowodem może być fakt iż organizowano tam ogólnopolskie zawody Family Cup. Ogólnie - fajny klimat, ale z drugiej strony często tłok na stoku.

Marcin
20-10-2009, 11:49
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091018/BIESZCZADY/753021401

Krzesełkowy wyciąg narciarski na Laworcie na sprzedaż

Krzysztof Potaczała

Za nieco ponad 8 milionów złotych można kupić wyciąg narciarski na stoku Kamiennej Laworty – najpopularniejszy od lat wśród podkarpackich narciarzy i z bogatą historią.

Ogłoszenie o sprzedaży Laworty pojawiło się w Internecie. Właściciel, Bronisław Mrugała z Ustrzyk Dolnych, nie ukrywa: - Obecny kryzys, powtarzające się w ostatnich latach słabe zimy i brak turystów z Ukrainy to główne przyczyny podjęcia takiej decyzji. Trzeba pamiętać, że przed wejściem Polski do strefy Schengen to właśnie Ukraińcy stanowili połowę narciarzy szusujących po ustrzyckich stokach.

Stok na Laworcie wyposażony jest w wyciąg krzesełkowy – pierwszy, jaki powstał na Podkarpaciu. Tutejsze trasy mają atesty do rozgrywania międzynarodowych zawodów. To tu m.in. rozgrywano konkurencje alpejskie podczas spartakiad, olimpiad młodzieży i innych ogólnopolskich zmagań.

- Trochę mi żal sprzedawać Lawortę, bo dużo w nią zainwestowałem – mówi Mrugała. – Liczę po cichu, że może pojawi się ktoś chętny do spółki. Wtedy moglibyśmy jeszcze przeznaczyć trochę pieniędzy na doinwestowanie stacji narciarskiej. Dzisiaj turysta wymaga coraz liczniejszych atrakcji, już same trasy, nawet najlepsze, nie wystarczą.

Pierwszą trasę narciarską na Kamiennej Laworcie uruchomiono przed 30 laty. W jej przygotowaniu brali udział mieszkańcy Ustrzyk Dolnych, w tym uczniowie w ramach zajęć pozalekcyjnych lub tzw. czynów społecznych.

trzykropkiinicwiecej
20-10-2009, 11:58
..biore.... tylko mi już na waciki nie starczy ... i zalesiam dziadostwo...

bartolomeo
20-10-2009, 12:27
..biore.... tylko mi już na waciki nie starczy ... i zalesiam dziadostwo...
Jak zostawisz na górze polankę to ja się do wacików dołożę :-D

trzykropkiinicwiecej
20-10-2009, 13:02
baa.. jeszcze rzeźbioną ławeczke palne

bertrand236
20-10-2009, 13:21
To je będę śmieci sprzątał koło tej ławeczki. Jak jest polanka i jest ławeczka to są śmieci przecież :sad:

bartolomeo
20-10-2009, 14:44
No jak, będzie tabliczka: "Teren prywatny, wstęp wzbroniony".

trzykropkiinicwiecej
20-10-2009, 15:14
..oj nie będzie... co najwyżej - NIE ŚMIECIĆ - a puszki znosimy do kontenerów , recykling

OsadaMagury
24-10-2009, 20:54
A dla mnie Kalnica to najlepsze miejsce. Może Bystre jest w opinii wielu nieco lepsze,ale gdzie sa piękniejsze widoki?? Oczywiście Kalnica.

QSQS
24-01-2010, 13:15
W Wankowej bedzie najpiekniejszy wyciag w Bieszczadach. Prace juz ruszyly.

Poczatek trasy 620m n.p.m
Koniec trasy 480m n.p.m
Dlugosc trasy 1300m

Piekne miejsce dla dzieci i srednio zaawansowanych.

pozdrawiam qsqs
wuwuwu.krainawilka.peel :)

hucu
15-09-2010, 20:43
A dla mnie Kalnica to najlepsze miejsce. Może Bystre jest w opinii wielu nieco lepsze,ale gdzie sa piękniejsze widoki?? Oczywiście Kalnica.

Jeżeli chodzi o wrażenia narciarskie to zdecydowanie Bystre.Jednak nie jest to góra dla każdego.Pierwsze 80-100 metrów wymagające naprawdę dla dobrych i ambitnych narciarzy.Dla mniej zaawansowanych możliwe wypięcie się z orczyka w dwóch czy nawet trzech miejscach wcześniej.
Za klimat i wrażenia artystyczne przoduje Kalnica.