PDA

Zobacz pełną wersję : Zmartwychwstanie forum



bartolomeo
09-10-2023, 19:23
Forum po prawie trzech tygodniach przerwy wróciło. Awaria miała miejsce nocą 21 września br. ok. 2:30, powrót do życia 9 października ok. 19:15.

Dlaczego tak długo to trwało? Na forum nie ma obecnie właściciela a dotychczasowe kanały kontaktowe zawiodły. Musieliśmy szukać nowych i w końcu się udało, po bezpośredniej rozmowie forum ożyło w niecałe 2 godziny. Mam nadzieję, że (odpukać) koleje awarie będziemy w stanie naprawiać na bieżąco.

Kilka spraw warto jednak przedyskutować i, być może, przygotować się na nieplanowane przerwy w działaniu. Na razie jednak ja wolę się cieszyć powrotem forum niż myśleć o kolejnych problemach :wink:

Ważna informacja: odtworzono backup sprzed awarii. Może się okazać, że kilka ostatnich postów wpadło w czarną dziurę (czas od stworzenia kopii wykorzystanej do ożywienia forum do awarii), tych postów niestety nie uda się odtworzyć. Ostatni post sprzed awarii został opublikowany 20 września o 1:30 (w nocy). Czarna dziura to więc czas po 20 września 1:30 a przed 21 września 2:30.

włóczykij
09-10-2023, 21:41
I to jest fantastyczna wiadomość na koniec dnia :) Już się poważnie niepokoiłem, że forum może nie wrócić. Byłaby wielka szkoda.
Są chwile, kiedy czytając różne posty czuję się jak przy obozowym ognisku, gdzie zasiada kilka osób i zaczynają się ciekawe opowieści aż do świtu. Aż się nie chce iść spać . . .

Yosarian
10-10-2023, 09:14
A ja kompa obwiniałem, dzięki za naprawę.

Marcowy
10-10-2023, 10:06
Wielkie podziękowania dla Bartka, który trzymał rękę na pulsie i wytrwale tropił, kogo trzeba, aż w końcu wytropił i przydusił :grin: Inaczej pewnie nadal bylibyśmy bezdomni :-(

Dostaliśmy też informację, że niektórym z Was nie działa logowanie - nie wiemy, dlaczego ani jaka jest skala zjawiska, ale zgłaszajcie takie przypadki przez PW na forum albo pisząc na adres: forumbieszczadzkie@gmail.com.