PDA

Zobacz pełną wersję : Kamery, webcamy w Bieszczadach



sprzysiezony
14-02-2004, 02:17
...

Marcin T
15-08-2006, 20:04
Hej

Właśnie dziś wróciłem z Soliny. Od razu wpadłem na pomysł aby pooglądać sobie co się dzieje na zaporze przez kamerke online. Ale czy taka jest ? Jak dotychczas znalazłem coś takiego http://esolina.pl/kamera/ , ale w pełni mnie to nie satysfakcjonuje. Chciałbym mieć bezpośredni wzgląd na zaporę.

Z góry dziękuję

Piotr
15-08-2006, 20:47
Chciałbym mieć bezpośredni wzgląd na zaporę.
O ile nic się nie zmienilo to nie ma takiej kamery. Tzn. - zapora jest monitorowana na całej długości przez Elektrownie (kilka kamer), ale obraz nie jest udostepniany online.

Mazby
22-09-2008, 15:02
Witam,
a czy są jakieś kamery internetowe w Bieszczadach?
Mazby

sir Bazyl
22-09-2008, 16:49
Witam,
a czy są jakieś kamery internetowe w Bieszczadach?
Mazby
Na pewno są! Ale nie wiedzieć czemu nie działają. Była taka z widokiem na Szeroki Wierch - zawisła na wiosnę i mamy chyba obraz z marca, druga z widokiem z Lutowisk na gniazdo Tarnicy - teraz wyłącznie niebieskie tło, i jeszcze jedna z widokiem z UG na Rawki ale działania tej nie jestem pewien gdyż u mnie pojawia się dla odmiany białe tło. Pozostała więc chyba jedyna działająca, ale za to z najpiękniejszym bieszczadzkim widokiem tj. na parking w Lesku :wink:.
Tutaj linki do stron, na których można sobie wyświetlić tło niebieskie, tło białe, Szeroki Wierch w marcu i parking w Lesku:
http://www.bieszczady.pl/
http://www.bieszczady.info.pl/

bartolomeo
22-09-2008, 16:59
Bazyl, jak jesteś w desperacji to lepiej pooglądaj te widoki:
Równia (http://www.ustrzyki-dolne.pl/livecam_rownia.php), Polańczyk (http://www.esolina.pl/kamera/widok.jpg). Dzikie to nie jest, ale lepsze niż parking w Lesku ;)

Polej
22-09-2008, 17:13
Jeśli ktoś ciekawy świata, może zajrzeć tu: http://www.webcam.deili.info/pl

xenio
06-10-2008, 15:33
Bardzo fajne kamerki , dodaję stronę do ulubionych

buba
06-10-2008, 16:15
o ja nie moge!..."wielki brat czuwa"... niedlugo strach bedzie isc za krzaczek za potrzeba bo twoj kuper obejrzy cala Polska...

wp.krzysztof
24-12-2009, 12:53
Skoro nie można tam być, warto sobie chociaż popatrzeć :-)

http://www.webcambieszczady.czaszyn.pl/

http://www.bieszczady.pl/webcam.php

http://esanok.pl/camera.html

http://esolina.pl/kamera/

http://webcam.wide-net.pl/gromadzyn.html

http://webcam.wide-net.pl/laworta.html

blues
25-12-2009, 21:01
Może ktoś chce więcej poszperać ?

http://www.kamerybieszczady.czaszyn.pl/

Polej
22-09-2010, 07:26
Jak w temacie: http://www.bieszczady.pl/Nowy_webcam_w_Bieszczadach?newsID=5675

Frugo
22-09-2010, 15:56
idzie nowe nie da się ukryć.
Każdy pokój swoje prycho, internet, webcam ;-)
czyli da się.

z drugiej strony na pewno będzie więcej turystów

dorota z krakowa
22-09-2010, 17:34
Tak się ogromnie ucieszyłam z tej nowej kamerki...
Bliżej Bieszczadów na co dzień...
Wielkie podziękowania dla pomysłodawców i realizatorów tego przedsięwzięcia...

anka-szklanka
22-09-2010, 19:27
a ja sie załamałam bo przemija klimat bieszczad... narazie dwie, za chwile 3i4 i pod płaszczykiem "blizej bieszczadów na codzien" i tym podobnych frazesów, pełna kontrola....szkoda gadać!

WUKA
22-09-2010, 22:34
A cóż takiego będzie pod "pełną kontrolą"? Chyba tylko stan zachmurzenia. Po transmisji bezpośredniej z wojny w Iraku, musiałaby ta kamerka latać po szlakach, żeby dramatyzmowi dorównać. Swoją drogą, to jest myśl, można przymocować do latawca, balona, misiu z tyłu!

Pierogowy
22-09-2010, 22:48
Jestem za,ale...
Kamerka misiowi z przodu a nie z tylu

anka-szklanka
23-09-2010, 12:36
O NAIWNOŚCI !!!! WIDAC TRZEBA JAK KROWIE NA MIEDZY amianowicie najpierw zachmurzenie ale nie myslicie chyba że na TYM sie skończy! może niektórzy lubia byc podglądanym a jak tak dalej pójdzie czyli kameroentuzjastów sie namnorzy to za 10 lat spokojnie się (sory) nie wysikasz, i to że teraz to wydaje sie niemożliwe nieznaczy że tak bee dalej

WUKA
23-09-2010, 12:49
Krowie na rowie dość dwie słowie!

dorota z krakowa
23-09-2010, 17:20
a ja sie załamałam bo przemija klimat bieszczad... narazie dwie, za chwile 3i4 i pod płaszczykiem "blizej bieszczadów na codzien" i tym podobnych frazesów, pełna kontrola....szkoda gadać!

Klimat Bieszczad nie przeminie przez jeszcze jedną czy dwie kamerki.
Pomyśl o ludziach, którzy w Bieszczady nie mogą pojechać - a tęsknią, marzą, czekają aż szef raczy udzielić urlopu; pomyśl o tych, którzy udręczeni codziennością, po powrocie z pracy mogą choćby na małą chwilkę przenieść się w ukochane Bieszczady...
No i jaka to "pełna kontrola"? Dobrze znany widoczek, ukochany, zatrzymany w kadrze - w sercu. Potwierdzony w ciężkiej chwili na monitorze...

buba
23-09-2010, 20:29
rozumiem ze milo uraczyc oko bieszczadzkim widokiem... rozumiem ze to sie przydaje jak ktos chce w gory pojechac- mozna pogode podejrzec, mozna tam troche byc nawet jak cie tam nie ma... ale jakos sie dziwnie czuje jak ide przez gory: las, pola, wiatr i .... docieram w miejsce typu np. wielka sowa i widze tabliczke "teren monitorowany".. jakis taki jak zgrzyt po szkle...

asia999
23-09-2010, 20:58
ze zbioru detali nowoprzybyłych w Bieszczady chyba wolę mostki niż kamerki..:mrgreen:

carynek
23-09-2010, 21:09
Śledzeniem ani teraz ani w przyszłości sie nie przejmuję, kamerka może być użyteczna do podejrzenia pogody. Natomiast jak zatęsknię za biesami to otwieram sobie album. :)

mAAtylda
23-09-2010, 21:23
A ja wsiadam w auto i za 4h jestem na miejscu - hmm, biorąc pod uwagę remonty to może się to przedłużyć...

PaweleS
24-09-2010, 08:57
Klimat Bieszczad nie przeminie przez jeszcze jedną czy dwie kamerki.
Pomyśl o ludziach, którzy w Bieszczady nie mogą pojechać - a tęsknią, marzą, czekają aż szef raczy udzielić urlopu; pomyśl o tych, którzy udręczeni codziennością, po powrocie z pracy mogą choćby na małą chwilkę przenieść się w ukochane Bieszczady...
No i jaka to "pełna kontrola"? Dobrze znany widoczek, ukochany, zatrzymany w kadrze - w sercu. Potwierdzony w ciężkiej chwili na monitorze...

Potwierdzam.Sam korzystam z tych kamer bardzo często.
I owszem,mam zdjęcia,mam też obrazy Bieszczad w głowie ale gdy nie mogę tam z różnych powodów pojechać pozostaje ich namiastka w postaci kamerki.
Ja za nie bardzo dziekuję i ciesze się ,że są.

anka-szklanka
24-09-2010, 09:40
iść za Twoim Dorota i Pawelesowym mysleniem (pozornie tylko pobożnym i slusznym) to powinno sie tez umożliwić milośnikom np.Tatr oglądania widoków z Mnicha czy rysów a najlepiej żeby można było kolejką wjechac na Swinicę, bo przecież nie wszyscy nawet jak ich szef pusci nie mogą tam wleżć. Można nt temat pisac i pisac, a kto Ci dał gwarancje że na dwóch kamerach sie skończy ? Znając zycie to dopiero początek, i jakie wiersze bee Wuka pisał? " przez mgłę się sączy reflektor slońca... tu reflektor jest przenośnią a co bee dalej

robines
24-09-2010, 10:28
Anka-szklanka sorki ale pieprzysz trzy po trzy.Przecież na Tatry też są kamerki i Ty dobrze o tym wiesz.Kamerka jest w Kolibie z widokiem na Tarnice ale przecież nie na samej Tarnicy tudzież Pukowym Berdzie,więc Twoje zestawienia z Mnichem czy Rysami jest bezsensu.Kocham góry,Ty zapewne też a ponieważ nie znamy się osobiście szkoda się licytowac kto bardziej je miłuje i co dla nich jest najlepsze.Ja wiem jedno:dzięki tej kamerce(i tej w UG)jestem codziennie tam gdzie kocham być. Dzięki Ci Stachu.

anka-szklanka
24-09-2010, 10:39
wkurzające to co piszecie milosnicy Bieszczad od siedmiu boleści

mAAtylda
24-09-2010, 11:37
Oho! Robi się niebezpiecznie....

coshoo
24-09-2010, 13:02
Niech stawiają kamerki oby schodów i kładek nie budowali :P

dorota z krakowa
24-09-2010, 17:53
wkurzające to co piszecie milosnicy Bieszczad od siedmiu boleści

Strasznie żal, że nie rozumiesz odczuć ludzi, którzy kochają Bieszczady...
Kochają je na prawdę, nie egzaltowanie - tak jak Ty - wnioskując po lekturze Twoich postów.
Daj se siana...
Jeżeli dłużej pozwiedzasz Biesy, może zmienisz zdanie i bez tej egzaltacji Twojej, zrozumiesz czym jest tak kamerka dla mnie i dla innych Forumowiczów...

anka-szklanka
24-09-2010, 18:05
kochana Dorotko, ja i egzaltacja! w Bieszczadach pierwszy raz byłam jak Ciebie jeszcze na świecie nie było, nawet Twojego forum ii na szczęscie ani 1 jeszcze kamerki

buba
24-09-2010, 18:33
! w Bieszczadach pierwszy raz byłam jak Ciebie jeszcze na świecie nie było, nawet Twojego forum ii na szczęscie ani 1 jeszcze kamerki
a skad tak dobrze wiesz ile lat ma dorota? :shock::shock::shock::shock:

bo ja to np. nie wiem...

Pyra.57
24-09-2010, 18:42
Ależ licytacja. Tego jeszcze nie było aby kryterium wiek decydował czyja racja jest jedynie słuszna.

paszczak
24-09-2010, 19:08
Tego jeszcze nie było aby kryterium wiek decydował czyja racja jest jedynie słuszna.

Heh, niezbadane są zakamarki ludzkiej natury i pewnie jeszcze nie takim cudom będziemy zacnymi świadkami :wink:
A wracając do kamerki to jest dość wątpliwe by nasze tu dysputy spowodowały jej zniknięcie...mnie ona pasuje bo podglądam sobie z oddali warunki przyrodniczo-pogodowe i jest git.
Jak pojawią się inne to podobnież z nich skorzystam, a gdy znajdę sie po drugiej stronie obiektywu to z większą starannością krzaczki będę wybierał ...by skorzystać poza kadrem :mrgreen:

Pomyślności zwolennikom i przeciwnikom kogo- i czegokolwiek.

WUKA
24-09-2010, 19:44
Najłatwiej dowalać innym, kiedy się jest anonimem.

asia999
24-09-2010, 21:20
No niech sobie ta kamerka będzie jej czcicielom na zdrowie :razz: mi ona ani do egzaltowanego ani nieegzaltowanego kochania Bieszczadów potrzebna nie jest...:wink: a poza tym pociesza mnie trochę fakt, z kamerkami też różnie bywa...:mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=puH8c_I0baY&feature=related

andrzej627
24-09-2010, 21:33
w Bieszczadach pierwszy raz byłam jak Ciebie jeszcze na świecie nie było
Anka, to ile Ty masz lat?

PaweleS
25-09-2010, 09:02
A ja jednej rzeczy nie rozumiem.W czym przeszkadza jej obecność?
Zakłóca w jakiś sposób wizerunek Bieszczad?
Zmusza do patrzenia?
Nie.
Wolna wola.
Jeden patrzy, inny nie.
Ot, tyle.
I żeby od razu się wzajemnie obrażać.
Kompletnie tego nie rozumiem.
Nie moja bajka.

pozdrawiam wszystkich :)

anka-szklanka
25-09-2010, 22:27
cześc andrzej, no stara baba ze mnie, juz nawet nie pamietam ile mam lat, do setki to mi nie zostalo za wiele. może 40 albo 50, dzieci twierdzą że przesadzam i nawet mi pół wieku jeszcze nie stuknęło, mąż z kolei twierdzi że mi nic nie musi już stukac bo jestem od zawsze stuknięta, no i tak ztą kamerką...do d

buba
26-09-2010, 13:11
Zmusza do patrzenia?
Nie.
Wolna wola.
Jeden patrzy, inny nie.
Ot, tyle.


no nikogo nie zmusza do patrzenia... ale kamerka patrzy na kazdego w strone ktorego jest wymierzona- czy on tego chce czy nie... tu juz nie wolna wola...



I żeby od razu się wzajemnie obrażać.
Kompletnie tego nie rozumiem.


tez tego nie rozumiem.. co innego dyskusja - poglady wymienic zawsze mozna a wzajemne obrazanie sie jest bardzo paskudne...

dorota z krakowa
26-09-2010, 14:16
kochana Dorotko, ja i egzaltacja! w Bieszczadach pierwszy raz byłam jak Ciebie jeszcze na świecie nie było, nawet Twojego forum ii na szczęscie ani 1 jeszcze kamerki

Aniu, przykro mi to wyznać na Forum, ale urodziłam się w pamiętnym 1953 roku... Kilka dni po śmierci Józefa Stalina...
A może jestem za stara aby wydawać opinie o kamerkach...
No cóż - pozostaję przy swoim zdaniu.

Browar
26-09-2010, 14:55
Ależ macie problem z tą kamerką :twisted: A wystarczy starannie omijać Przysłup Caryński bo i tak nic tam ciekawego nie ma.Poza tym ta kamerka jest skierowana na góry i chyba się nie da wejść w jej kadr.

buba
26-09-2010, 15:47
Ależ macie problem z tą kamerką :twisted: A wystarczy starannie omijać Przysłup Caryński bo i tak nic tam ciekawego nie ma.Poza tym ta kamerka jest skierowana na góry i chyba się nie da wejść w jej kadr.

masz racje browar- z dwojga zlego lepsza kamerka niz kolejne schodki, mostki, porecze, poloniny w siatce, czy kolejne metry nowego asfaltu wkraczajce w las.. lepsza nawet kamerka niz rozwalenie starego schroniska na przyslupie.. jak juz co musza unowoczesniac bo ich rozpiera energia i chec zmian- to niech to bedzie kamerka..ona mniej lezie w oczy- acz ogolnie rozplenianie sie monitoringu wszytskiego wokol nie jest chyba powodem do radosci..

PaweleS
26-09-2010, 16:19
[QUOTE=buba;108444]no nikogo nie zmusza do patrzenia... ale kamerka patrzy na kazdego w strone ktorego jest wymierzona- czy on tego chce czy nie... tu juz nie wolna wola...


No chyba musiałby być na drzewie i to wysoko by można go było na tej nowej kamerce zobaczyć :)
Zresztą na tej w Lesku i na Rawkę też ewentualnie tylko sylwetki ludzi może być widać,a na pewno trudno kogoś rozpoznać.

asia999
26-09-2010, 21:03
Nie chodzi o to czy kogoś widać czy nie. Chodzi o to, że jeśli chcesz stanąć na szczycie Tarnicy to MUSISZ zaakceptować to, że jesteś w zasięgu tej kamery bo drugiej alternatywnej Tarnicy nie ma. Jeśli ta kamera najbardziej przydaje się do sprawdzania pogody to czy nie można skierować jej na niebo?:???: możliwe, że za rok zostaną uruchomione kolejne kamerki (w miejscu - wedle życzenia:mrgreen: -mostków) bo ktoś stwierdzi, że tak bardzo kocha Bieszczady, że chce na bieżąco sprawdzać poziom wody w strumieniach albo na drzewach czy krzaczorach bo inny miłośnik będzie chciał na co dzień w pracy obcować przez szkiełko monitora ze ściółką leśną albo z ruinami leśniczówki Brenzberg...

nie lubię tych wszystkich "high-techów" w Bieszczadach, no nie lubię i już. Nawet światła w Lesku powodują, że się gubię:mrgreen::mrgreen:
wolę swojskie, przyjazne mostki na których mogę do woli poddawać się egzaltacji:wink: w wyrażaniu radości...:razz::razz:

ale pewnie po prostu jestem już stara...

Krysia
26-09-2010, 21:36
A ja wolę jednak kamerki od mostków;-)

asia999
26-09-2010, 21:46
bo Ty Krysia jesteś młoda, nowoczesna i jesteś hardcorem:razz:

robak
26-09-2010, 22:54
Ludzie, śmieszni jesteście, nie obraźcie się.
Na fejsbukach, naszych klasach i innych społecznościówkach wrzucacie zdjęcia oscylujące wokół lub przekraczające granicę dobrego smaku, a tu boicie się wejść w kadr kamerce robiącej zdjęcia z opłakaną rozdzielczością, w której wasza twarz miałaby szerokość mniejszą niż 2px.
Wyluzujcie trochę, cieszcie się, że powstaje nowa funkcjonalność, która przybliży ludziom Bieszczady chociaż w tym jednym, odświeżającym się co pięć minut obrazku. Nie każdy może tu przyjechać.

Pierwszą czynnością, jaką wykonałem po tym, jak dowiedziałem się kilka dni temu o kamerce było wrzucenie jej na aktywny pulpit, dzięki czemu co chwilę mam samozmieniającą się tapetę wspaniałych Bieszczadów.

PaweleS
27-09-2010, 07:04
[QUOTE=asia999;108473]Nie chodzi o to czy kogoś widać czy nie. Chodzi o to, że jeśli chcesz stanąć na szczycie Tarnicy to MUSISZ zaakceptować to, że jesteś w zasięgu tej kamery bo drugiej alternatywnej Tarnicy nie ma.]

Asiu!!!!!!!
Jesteś w stanie dostrzec na tych kamerkach sylwetkę człowieka na Tarnicy bądź Rawce????Naprawdę????

PaweleS
27-09-2010, 07:09
Nie chodzi o to czy kogoś widać czy nie. Chodzi o to, że jeśli chcesz stanąć na szczycie Tarnicy to MUSISZ zaakceptować to, że jesteś w zasięgu tej kamery bo drugiej alternatywnej Tarnicy nie ma.

nie lubię tych wszystkich "high-techów" w Bieszczadach, no nie lubię i już. Nawet światła w Lesku powodują, że się gubię:mrgreen::mrgreen:
wolę swojskie, przyjazne mostki na których mogę do woli poddawać się egzaltacji:wink: w wyrażaniu radości...:razz::razz:

ale pewnie po prostu jestem już stara...

Asiuuuu!!!!!
Naprawdę jesteś w stanie zobaczyć sylwetkę człowieka na Tarnicy bądź Rawce patrząc na te kamerki?????
Ja niestety nie ;)

Krysia
27-09-2010, 07:24
Oczami wyobraźni kochany, oczami wyobraźni;-))
ja to nawet widzę Twardowskiego na Księżycu!;-)

anka-szklanka
27-09-2010, 08:54
oooDorota to Ty też stara baba:grin:! Gdyby nie te kamery to jeszcze byśmy zostały koleżankami:mrgreen:! Mam nadzieje, że nie czujesz się przeze mnie „przywalona” bo naprawdę było by mi przykro, a jesteśmy sąsiadkami! i jeszcze pytanko do Pawelca: czy Ty naprawdę myslisz, że skończy sie na 1 kamerce?!?!pokazujacej obraz kilka km2

PaweleS
27-09-2010, 10:29
Anka-Szklanka
Jestem naiwny i myślę ,że wiele więcej ich nie będzie.
Na razie są dwie na Bieszczady i jedna na Lesko.
Mi w zupełności to wystarcza.
Czasem zdjęcia i obrazy w głowie nie wystarczają.
I wtedy kamerki te dają niesamowitą radość bo mogę sobie popatrzeć jak tam teraz jest.
A niestety teleportowac się nie potrafię :(
A czasem tak trudno się wybrać w Bieszczady :(

Pozdrawiam miłośników Bieszczad.
Tych egzaltowanych ,mniej egzaltowanych i nieegzaltowanych.
Niech sobie każdy będzie takim jakim chce
Nie wadząc innym :)

PaweleS
27-09-2010, 10:31
Oczami wyobraźni kochany, oczami wyobraźni;-))
ja to nawet widzę Twardowskiego na Księżycu!;-)

A z tym to akurat muszę bardzo uważać :)
Za dużo mogę zobaczyć :)
Wyobraźnia za duża :oops:

dorota z krakowa
27-09-2010, 16:33
[QUOTE=anka-szklanka;108515][FONT=Times New Roman][SIZE=4] Gdyby nie te kamery to jeszcze byśmy zostały koleżankami:mrgreen:! Mam nadzieje, że nie czujesz się przeze mnie „przywalona” bo naprawdę było by mi przykro, a jesteśmy sąsiadkami!

Aniu droga,
możemy zostać koleżankami pomimo kamerek. Nie jestem Twoimi postami "przywalona" - jak napisałaś.
Dziękuję za "starą babę", ale taką się nie czuję i mam nadzieję - nie wyglądam.
Kamerki to dla mnie po prostu odreagowanie ciężkiego dnia - taka odrobina piękna, wspomnień darowana na co dzień. Owszem Bieszczady w sercu, duszy - ale maleńki "wspomagacz" z dobrze znanym widokiem, coś co mi pomaga... Powinnaś to zrozumieć.
Serdecznie Cię pozdrawiam z nadzieją, że może spotkamy się kiedyś w ukochanych Górach.

dorota z krakowa
27-09-2010, 16:45
Ludzie, śmieszni jesteście, nie obraźcie się.
Pierwszą czynnością, jaką wykonałem po tym, jak dowiedziałem się kilka dni temu o kamerce było wrzucenie jej na aktywny pulpit, dzięki czemu co chwilę mam samozmieniającą się tapetę wspaniałych Bieszczadów.

Robaku,
napisz proszę jak to wykonałeś.
Ale krok po kroku - jak to starszej pani...

mAAtylda
27-09-2010, 17:12
A ja się bardzo ciesze że są kamerki, tu,z przed wyjazdem podglądnę pogodę i ciesze się okrutnie że jest tam cudnie.
Niestety Bieszczady nie są już dzikie, oprócz kładek, mostków, kamerek są jeszcze krzykacze i zostawione przez nich śmieci...

asia999
27-09-2010, 18:50
Ludzie, śmieszni jesteście, nie obraźcie się.
Nie obrażam się, zgodnie z życzeniem:-P


Na fejsbukach, naszych klasach i innych społecznościówkach wrzucacie zdjęcia oscylujące wokół lub przekraczające granicę dobrego smaku, a tu boicie się wejść w kadr kamerce robiącej zdjęcia z opłakaną rozdzielczością, w której wasza twarz miałaby szerokość mniejszą niż 2px.
...nie trafiłeś...nie było mnie, nie ma i nigdy nie będzie na żadnym portalu społecznościowym...chyba staję się w Twoich oczach jeszcze bardziej śmieszna...:mrgreen:


Wyluzujcie trochę, cieszcie się, że powstaje nowa funkcjonalność, która przybliży ludziom Bieszczady chociaż w tym jednym, odświeżającym się co pięć minut obrazku. Nie każdy może tu przyjechać.
jestem wyluzowana do granic:twisted: ale z nowej funkcjonalności się nie cieszę. Oczywiście, że nie każdy może tam przyjechać ale czy to automatycznie znaczy, że trzeba wsadzić tam kamerki?


Pierwszą czynnością, jaką wykonałem po tym, jak dowiedziałem się kilka dni temu o kamerce było wrzucenie jej na aktywny pulpit, dzięki czemu co chwilę mam samozmieniającą się tapetę wspaniałych Bieszczadów.
jeeeej, jak masz fajnie!!:mrgreen:


Asiu!!!!!!!
Jesteś w stanie dostrzec na tych kamerkach sylwetkę człowieka na Tarnicy bądź Rawce????Naprawdę????

Ja nie. Ale kamerka owszem...:wink:
http://www.ithome.pl/5.html

(a w tej leskiej - owszem tych co chciałam to rozpoznałam;))


czy Ty naprawdę myslisz, że skończy sie na 1 kamerce?!?!pokazujacej obraz kilka km2
Pytanie było do Doroty ale ja tez odpowiem. Nie skończy się, podobnie jak nie skończyło się na jednej czy dwóch "ścieżkach dydaktycznych".

robak
30-09-2010, 10:49
Robaku,
napisz proszę jak to wykonałeś.
Ale krok po kroku - jak to starszej pani...

Droga starsza Pani. Jestem dość opornym człowiekiem do łopatologicznego tłumaczenia komuś czegoś :-)
Ale spróbuję.

Krok pierwszy:
-pobramy plik http://wernersoftware.com/webcamwallpaper/download/setup.exe
-instalacja bezpłatnego programu przebiega w sposób typowy, mianowicie:
"Next", "I agree", "Next", "Install", "Finish"

Program uruchomi się w systemowym trayu, obok zegarka.

Kolejne kroki wyglądają następująco:
20342

W polu zaznaczonym na czerwono wklejamy ten link:

http://www.bieszczady.pl/images/webcam/pryslip.jpg
20344
klikamy "continue"

Nazywamy kamerkę wedle swojego widzimisię w polu "name", po czym klikamy "save this webcam"
20345

Odnajdujemy naszą kamerkę po lewej stronie programu i "zafajkowujemy" ją.
Z prawej strony wprowadzamy ustawienia, jak na zdjęciu, po czym klikamy "save".
20343

Klikamy kolejno "apply" i "minimize".
20346

Końcowy efekt powinien wyglądać następująco:
20341

Uwaga! Program działa poprawnie z systemem Windows XP.
Nowsze platformy lubią wyrzucić niespodziewane błędy.

robak
30-09-2010, 11:11
chyba staję się w Twoich oczach jeszcze bardziej śmieszna...:mrgreen:
uważam, że za dużo myślisz.


Oczywiście, że nie każdy może tam przyjechać ale czy to automatycznie znaczy, że trzeba wsadzić tam kamerki?
Przegrzebałem Internet w poszukiwaniu informacji o tym, czy można instalować kamery internetowe. Nie ma takiego zakazu, tak więc dyskusje o tym, czy się komuś ten pomysł podoba, czy nie, są bez znaczenia. Warto odnieść się tu do powszechnie przyjętej zasady "nie pasuje ci coś, to się tym nie interesuj".

Basia Z.
30-09-2010, 11:30
Ja tylko napiszę ostrzegając, że aktywny pulpit dość mocno obciąża system operacyjny i może (nie musi) spowodować wolniejsze działanie innych programów.

B.

anka-szklanka
30-09-2010, 12:33
to że nie ma zakazu tzn że jest dobre? i nawet nie mozna sie tym interesowac? nie ma tez zakazu sprzedawac dopalaczy, a słyzsycie co się dzieje! dzieciaki sie trują a właściciele sklepów zacieraja ręce i to wg prawa czyste

robak
30-09-2010, 14:44
to że nie ma zakazu tzn że jest dobre? i nawet nie mozna sie tym interesowac? nie ma tez zakazu sprzedawac dopalaczy, a słyzsycie co się dzieje! dzieciaki sie trują a właściciele sklepów zacieraja ręce i to wg prawa czyste

To, że nie ma prawnego zakazu oznacza, że daną czynność można wykonywać. Kropka.
Aspekty moralne to inna bajka.

Dzieciaki zażywające dopalacze trzeba posłać do kamieniołomów, żeby nie mieli czasu na głupotę i wiedzieli, co to ciężko zarobione pieniądze.

długi
30-09-2010, 18:27
Nie przyjadę do Werlasu, bywam niegrzeczny
Długi

robak
30-09-2010, 18:57
Nie przyjadę do Werlasu, bywam niegrzeczny
Długi

W czym przejawia się ta niegrzeczność, Długi? :razz:

długi
01-10-2010, 07:40
nie przyznam się, nie lubię kamieniołomów
Długi

Krysia
06-10-2010, 12:03
eee ta kamerka jest do bani, przynajmniej u mnie jest w czarno-bieli!
;-((
chciałam zobaczyć jak naprawdę z kolorkami i co?
;-(((
Ale rano była cudna jak mleko mgła, co oznacza, że na górze musiał być cudny wschód słońca ze snującymi się dołem mgłami

bartolomeo
06-10-2010, 12:55
Kamerka jest w kolorze.

Krysia
06-10-2010, 12:57
to ja mam coś z kompem;-(
u mni enie widać w ogóle kolorów, ale co ciekawe na kamerce w U.Górnych juz je pięknie widzę dla odmiany.
Bartku a co w niej widzisz? ładnie już?

edit:
ooo no w kolorze;-)))
już i u mnie
rano po prostu słońce waliło w obiektyw!
dzięki;-)))

Krysia
06-10-2010, 16:33
Ooooo w domu jest bajka!
Mówcie sobie co chcecie, ale mi się kamerka podoba!;-)))))))))))))))

iaa
08-10-2010, 09:21
Kamerka w Ustzykach Górnych.
20488Hmm, Rawki to? Kolory jesienne, ale kształty i faktura...

mariusz_musial
05-02-2011, 16:00
Jest, już jest kamera internetowa nawet video, na Zaporze Solińskiej:

http://bieszczady24.pl/kamera-solina/

BastekM
12-10-2011, 10:41
Podciągam temat do góry ponieważ w Bieszczadach (w Wetlinie) pojawiła się nowa kamera internetowa.
Jest to kamera obrotowa, która co 15 sekund zmienia położenie i strzela fotkę.
Kamera została zainstalowana kilka dni temu więc mogą się przytrafić jakieś przerwy w transmisji (choć nie powinny).

Obraz tutaj:
www.kamera-wetlina.pl

Zapraszamy! :)

skylux
18-10-2011, 07:52
Super. Tego mi brakowało. Mam nadzieje że bedzie chodzić sprawniej niz ta w Kolibie.

Corka_Browara
18-10-2011, 10:45
Nie mogę na to patrzeć...............

Sobal
25-07-2012, 17:45
Robię test kamery z przekazem na żywo z Grzechowiska w Wetlinie i widokiem na połoniny, na razie 1/4 HD:

http://camgate.eu/share.php?s=091012075226

Dokładna pozycja: http://goo.gl/maps/pTOr

delux
25-07-2012, 19:27
:razz:Wielki Szacun kolego,Testuj dalej,i Lej miód na nasze serca........dzięki i Pozdrawiam.

Sobal
25-07-2012, 22:36
Na razie pioruny i sprzęt profilaktycznie wyłączony ale wkrótce będzie on-line... :)

meg
26-07-2012, 08:14
im więcej kamerek tym lepiej ;) jakiś czas temu zrobiłam zestawienie aktualnie działających webcamów w Bieszczadach i Beskidzie Niskim: http://resfoto.pl/aktualnosci/9-2012/146-kamery-internetowe-w-bieszczadach-beskidzie-niskim

Lutowiska też podobno rozważają przywrócenie swojej starej kamerki

Sobal
26-07-2012, 12:09
Już działa ponownie...

meg
26-07-2012, 19:51
coś nie działa teraz :roll:

januszcz1
09-10-2012, 12:24
Miły oku widoczek, sądząc poprzepływających chmurach to kamerka ruchoma

Marcowy
26-11-2012, 13:11
Porcja bieszczadzkich pejzaży live z portalu e-sanok. (http://esanok.pl/kamery_sanok/)

Sobal
16-05-2014, 16:01
Jest nowy adres kamery "na żywo" z Grzechowiska w Wetlinie z widokiem na połoniny: http://grzechowisko.click2stream.com/

Recon
10-02-2015, 13:19
Forumowiczom lubiących popatrzeć na bieszczadzkie ptaszki (i nie tylko) z widokiem na Jezioro Solińskie polecam kamerę online http://ptaki24.pl/kamery-online-z-ptakami/karmik-online-w-bieszczadach.html
Cały czas tam się coś dzieje i całkiem ciekawe ptaszki się pokazują!
A tutaj nocny "(i nie tylko)" https://www.youtube.com/watch?v=eemQe8Ex8gY&feature=youtu.be&a

michalN
11-02-2015, 08:55
Pooglądałem kunę wcinającą kolację, wlazłem w kamerę na żywo a tam wiewiórek pędzluje jabłka. Prężnie działa ta gastronomia.

bieszczadzka kuna
11-02-2015, 10:10
Pooglądałam siebie :-D

biesmirek1
11-02-2015, 22:05
Pooglądałam siebie :grin:
Jak podobieństwo?

werek2006
01-09-2015, 09:54
Nowa, kolejna kamera rzekę San w Zagórzu. Kamera jest obrotowa będą zaprogramowane na niej trasy...

https://bieszczady.pro/kamery-w-bieszczadach/kamera-na-sanie.html

Obraz wkrótce będzie w lepszej jakości...

Hero
12-11-2018, 11:46
Nowe kamery pojawiły się na Połoninie Wetlińskiej. Oferują widok w 4 strony świata i poklatkowe filmy z całego poprzedniego dnia.
https://kamery.live/polska/kamera-polonina-wetlinska-widok-360-stopni.html?fbclid=IwAR3lPdbdpoALkDwFzUO1q9HpMVtFf b9lV3rqoBzOpyPM6HIhYjrzc21fTl0#17130

uszatek_mis
08-05-2020, 22:48
kamera obrotowa live na Połoninie Wetlińskiej
https://www.bieszczady.live/kamery-bieszczady/polonina-wetlinska-chatka-puchatka

ale nie próbujcie w nocy ;-)

inne kamery w Bieszczadach -> https://www.bieszczady.live/mapa-kamer