PDA

Zobacz pełną wersję : huculskie wzory i kolory



Nul
18-03-2004, 15:02
Hej,
Pozwalam sobie wrzucić tu zaproszenie, które dostałam. Rzecz dotyczy pewnie raczej tych spod Częstochowy - z racji lokalizaji Białego Borka - ale kto wie?


Stajnia Biały Borek zaprasza w sobotę, 20 marca o godz. 12.00 na malowanie pisanek.

Huculskie wzory na wydmuszki nanosić będzie Arkadiusz Belica wraz z żoną – Aleksandrą Szwejkowską - Belicą.

Zachęcamy, aby przywieźć ze sobą pisanki, które malować będą dzieci.

www.stajnia.civ.pl

Biskupice za Olsztynem, ul. Zrębska 121

Przy zdobieniu pisanek Państwo Belicowie stosują metodę batikową - wzory rysowane są podgrzanym woskiem pszczelim, a następnie jajko zanurza się w barwniku. W sobotę będzie można obejrzeć wystawę pisanek, a niektóre z nich kupić.

Wzorem dla dekoratorów są prace, które powstały na huculszczyźnie, jeszcze przed I wojną światową, które można obejrzeć w muzeum etnograficznym w Poznaniu. Bardzo kolorowe, misterne, z motywami koników i jeleni są - zdaniem Beliców - mistrzostwem świata. Ale też naśladownictwo jest pracochłonne: na ozdobienie jednej skorupki trzeba około pięciu godzin.
Z przedwielkanocnym i wiosennym pozdrowieniem
Wasz Nul

T.B.
18-03-2004, 20:07
Biskupice za Olsztynem, ul. Zrębska 121

A ten Olsztyn, to za Częstochową.
(Jakby ktoś nie wiedział.)
:?

klopsikx
20-03-2004, 09:48
Wlasciewie punkt widzenia zalezy od miejsca stania wiec jest za OLsztynem zdecydownia w drugiej powie dlugosci.

Nul
22-03-2004, 16:04
A tak dla mnie to to jest "w prawo od Częstochowy... i trochę w dół..." Hehe, zawsze miałam piątkę z geografii :)