Zobacz pełną wersję : Bieszczady w radiu i TV
W srode w tvp regionalnej o godzinie 17 program "Operacja Bieszczady".
W srode w tvp regionalnej o godzinie 17 program "Operacja Bieszczady".
Niuuuu
Coś bez echa ten dzisiejszy program w TV.
Pozdrawiam
dzis, a wlasciwie jutro bo juz w poniedzalek o 00,05 (lub wedlug innych zrodel o 00,00)w tvp regionalnej "siekierezada"
w niedziele, w tvp3 rzeszow (nie wiem jak inne regionalne) o 11,15 "cyfrowe lato w trojce: Solina";
o 16,15 rowniez w niedziele "bieszczadzkie anioly upadle-felieton"
o16,45 eurofolk -sanok2004
i w srode o 19 tez na tvp3 rzeszow w cyklu bieszczadzkie klimaty -"majster bieda czyli zakapiorskie bieszczady"
Niestety to są programy regionalne TVP 3 Rzeszów. Ja nie mogę tego zobaczyć, chyba, że ktoś mi to nagra i podeśle. Konkretnie chodzi i BA.
Pozdrawiam.
dzis o 18,45 w tvp3 rzeszow w "wakacjach z regionalna trojka" -Podroz w przeszlosc:
Grono zapaleńców z Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki leśnej odtworzyło bardzo bogaty zbiór pamiątek z ponad 100-letniej historii wąskotorówki. W programie odwiedzimy zgromadzone w Majdanie k/Cisnej ekspozycje starych fotografii, księgi dworcowe, rozkłady jazdy, szyny, zwrotnice, narzędzia i ubrania pamiętające czasy Franciszka Józefa.
Bieszczadzkie klimaty
Kapliczki co one są
sobota 18 września 22.00 TVP3 Rzeszow
Kapliczki stawiano od zawsze, bo łagodziły ludzki niepokój i umacniały nadzieję. Stawiano je w miejscach szczególnych na rozstajach dróg, przy wjazdach do wsi. Są symbolem ludzkiej wiary i wyobraźni. Najpiękniejsze z nich i cudowne źródełka przypomni Andrzej Potocki w kolejnym odcinku z cyklu Bieszczadzkie klimaty.
Myślę że potrzebny jest taki program nadawany regularnie, cos w rodzaju programu o Kazimierzu Dolnym autorstwa Jana Wołka. Może Elżbieta Dzikowska coś wymysli ? Właśnie wczoraj kupiłem jej książkę, w której około 1/3 jest o Bieszczadach. Będzie jak znalazł na kiepska pogodę.
Pejzaże zaklęte w ramach
czwartek 23 września 17.00
Joanna Hasior - artystka, która porzuciła stolicę dla Bieszczad - stworzyła w Tarnawie Niżnej warsztaty gobelinu dla dzieci. Tematem dziecięcych prac są pejzaże i przyroda Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Swoje gobeliny dzieci zaprezentowały na wystawie w Lutowiskach.
a o 18,30 w cyklu Bieszczadzkie klimaty -"kowbojskie opowiesci"
skuter28
23-09-2004, 10:01
Jaro Ty mnie nie denerwuj. Ja też chcę to zobaczyć w TV.
U mnie jednak wciąż lecą relacje z Huty Katowice
Pozdrawiam Skuter
A ja nie mam telewizora :lol:
Długi
Jaro Ty mnie nie denerwuj. Ja też chcę to zobaczyć w TV.
U mnie jednak wciąż lecą relacje z Huty Katowice
no to pech, trzeba sie przeprowadzic :), przynajmniej do Kraka, bo jak slyszlalem, przy bardzo dobrej pogodzie czasem mozna zlapac sygnal z tvp Rzeszow. przynajmniej tak bylo ze trzy lata temu
dzis (sobota) w cyklu Bieszczadzkie Klimaty w TVP3Rzeszow "Zapomniane Bieszczady" o 15,45
Bieszczady jak żaden inny region Polski ulegały powojennej dewastacji. Wysiedlanie ludzi spowodowało likwidację wielu miejscowości w tym także wiele obiektów o charakterze sakralnym. Zniszczeniu uległa infrastruktura przemysłowa i turystyczna. Tylko dzięki pasjonatom, kolekcjonerom możemy w znacznej mierze odtworzyć minione krajobrazy.
Dziś w TV Polonia był program o wyprawie Karola Wojtyły w Bieszczady przed ponad 50 laty. Obfitował w znane i nieznane krajobrazy, relacje i opowiadania uczestników owej wyprawy trwajacej dwa tygodnie. Było ciekawe.
tym razem cos dla tych co maja kanal KINO POLSKA. jutro (sobota) o 14,45 film dokumentalny "w bieszczadach"
znalazlem jeszcze jedno. ten sam kanal w srode (a własciwie to juz w czwartek) o 00,30 film dokumentalny "Żubry"
cos dla tych ktorzy interesuja sie kultura lemkowska w poniedziałek o 17.10:
Telewizja Rzeszów zaprasza na spotkanie z Julią Doszną i jej pieśniami. Ta znakomita ludowa łemkowska śpiewaczka mieszka we wsi Łosie, w Dolinie Potoku Bielańskiego. Śpiewa od najmłodszych lat i kultywuje rodzime tradycje. W jej repertuarze znajdują się pieśni Łemków.
Jako że temat jest "praktyczny" a dodatkowo popularny postanowiłem go przykleić :) tak by nie spadł za szybko.
Jaro mam nadzieję, że zechcesz tu pełnić rolę gospodarza.
Jedna prośba abyś przy okazji następnych programów podawał datę.
Jako że temat jest "praktyczny" a dodatkowo popularny postanowiłem go przykleić :) tak by nie spadł za szybko.
Jaro mam nadzieję, że zechcesz tu pełnić rolę gospodarza.
Jedna prośba abyś przy okazji następnych programów podawał datę.
bardzo mi milo:), a i z datami sie poprawie
W piatek 29 pazdziernika Program "Kawa czy herbata" nad Solina. TVP1
W piątek Anna Pawłowska i Marcin Zimoch, prezenterzy telewizji polskiej, poprowadzą na żywo program "Kawa czy herbata" z nad Jeziora Solińskiego.
Audycja poświęcona będzie przede wszystkim bieszczadzkim atrakcjom. Nie zabraknie także najświeższych informacji dnia, przeglądu prasy i porad. Najświeższe informacje w prasie skomentuje Anna Tomczyk - dziennikarka i prezenterka TVP3 Rzeszów. W solińskim studio gościć będą regionalni twórcy, prezentowane będą przepisy na regionalne smakołyki oraz muzyka rodem z Bieszczadów. Widzowie w całym kraju będą mogli się dowiedzieć, na co warto zwrócić uwagę, planując wypoczynek w najpiękniejszym zakątku Podkarpacia.
Program potrwa od godz. 6 do 9.
Współproducentem jest rzeszowski oddział TVP SA.
Powiem szczerze że czułem się troszkę rozczarowany oglądając ten program. Z zapowiadanych 3 godzin programu w telewizji publicznej tak naprawde o biesach i atrakcjach z nimi związanych było może tylko 1 godz. A naprawdę już nie rozumiem jaki związek z Biesami miała 20 min rozmawa z Burmisztrzem Jasła który mówił o ewentualnych pretensjach do Niemców za zniszczenie miasta.
Zawiodłem się. Nie tego oczekiwałem po programie. Jeszcze w TVP
pozdrawiam
biesach i atrakcjach z nimi związanych było może tylko 1 godz.
Też patrzyłem. Tak patrząc obiektywnie, to w zasadzie program swoją rolę spelnił. Forma tego cyklu jest taka jak jest i mniej więcej mozna sie było tego spodziewać. Bieszczady miały być zareklamowane i w zasadzie chyba to sie udało - fakt, że troche koloryzowali. Wypowiedzi brzmiały też nieco sztucznie, sztywno - ale to chyba wina prowadzącego. Drętwiak jakiś ;)
a dla mnie jednak za wczesnie bylo ;) wiec tylko nagralem a obejrze w najblizszym czasie
wlasnie wytropilem, troche pozno ale mzoe jeszcze ktos zdazy.
dzis (sobota 30 pazdziernika) o 14,45 na kanale KINO POLSKA bieszczadzkie sylwetki -film dokumenatalny z 1977roku.
powtorka jutro (31 pazdziernika) o 12,40.
takze dzis (30 X) o 22,05 na tvp3 rzeszow w cyklu bieszczadzkie klimaty "ballada o jagodowym krolu". chyba nie trzeba pisac o kim ten program ;)
wczoraj o 22 przegapilem Kalejdoskop na tvp3 rzeszow, ale niestety nei wiedzialem o czym bedzie. trafilem przypadkei na jego ostanie 5minut. a program byl o "naszej" Karolince i Witku z Seredniego Malego.
W najbliższy czwartek 18 listopada o godzinie 17:00 w TVP3 Rzeszów będzie wyświetlony felieton o Chacie Socjologa. Zapraszam do oglądania. Sam jestem ciekaw jak wyszedł...
W sobote (20 listopada) )o 15,45 na tvp3 rzeszow bedzie program "Podkarpaccy
goscie "kawy czy herbaty"". Prawdopodobnie beda to urywki programu z 29 pazdziernika, wiec kto nie ogladal ma szanse chociaz troche zobaczyc.
Dzis (18 listopada) o 22.15 i jutro (19 listopada) o 17.10 na tvp3 rzeszow "Niezwykli
Pamięć zapisana na mapach":
Wojciech Krukar z Rymanowa jest autorem map nazewniczych dotyczących Bieszczadów i wschodniej części Beskidu Niskiego. Dzięki jego pracy udało się odtworzyć większość nazw topograficznych, które zostały zapomniane w związku z wysiedleniem Bojków i Łemków. To dzięki jego pracy wiemy, np., że najwyższa kulminacja Połoniny Wetlińskiej nosiła nazwę Roh. Krukar opracował kilka map, m.in. Bieszczadów Wysokich, okolic Dukli, okolic Rymanowa i Iwonicza Zdroju.
czwartek - godz. 17:00 Dom na Otycie - felieton
żródło TVP3 Rzeszów
"Dom na Otrycie" to opowieść o ludziach, z całej Polski, którzy w Bieszczadach posiadają swój drugi, wspólny dom - "Chatę Socjologów". Na początku lat 70-tych, na zboczu góry Otryt naukowcy i studenci Uniwersytetu Warszawskiego wybudowali schronisko. Służyło przechodzącym tędy turystom prawie 30 lat. W styczniu 2003 roku drewniany budynek spłonął. Dla wszystkich ludzi związanych z Otrytem było jasne, że "Chatę Socjologów" trzeba odbudować.
no to pech, trzeba sie przeprowadzic :), przynajmniej do Kraka, bo jak slyszlalem, przy bardzo dobrej pogodzie czasem mozna zlapac sygnal z tvp Rzeszow. przynajmniej tak bylo ze trzy lata temu[/quote]
Jaro, Wieliczka jest bliżej Rzeszowa niż Kraków :-), ale niestety nie mam szans na odbiór tvp Rzeszów, hehehehehe
a szkoda, bo jak czytam - ciekawe programy tam nadają
czwartek - godz. 17:00 Dom na Otycie - felieton
Marcinie ten felieton byl w ubiegly czwartek, a powtorka dwa dni pozniej.
:) ale gapa za mnie... I tak niemógłbym pooglądać... W Zagórzu działa tylko 1,2 i polsat... Ech ta nasza prowincja.
Jutro (czwartek 25 listopada) o 18,30 na tvp3 rzeszow w cyklu bieszczadzkie klimaty felieton "Bojkowskie Sanktuarium Maryjne"
29 listopada 2004 o godzinie 20:00 w Kino Polska film Wilcze Echa
Polski łestern :) - wopista w roli szeryfa, połoniny w roli stepów dzikiego zachodu.
Jutro, tj środa 08.12.2004r, godzina 21.15, na TV POLONIA - " Baza ludzi umarłych".
Spojrzenie na Bieszczady z perspektywy 1958 roku.
Pozdrawiam.
Polej.
Jutro, tj środa 08.12.2004r, godzina 21.15, na TV POLONIA - " Baza ludzi umarłych".
Spojrzenie na Bieszczady z perspektywy 1958 roku.
Też polecam (jak kto nie oglądał), ale z tym spojrzeniem na Bieszczady to byłbym ostrozny. W sumie ciekawe jak inni widza ten film. Dla mnie odwołanie się do Bieszczadów jest tu zupełnie przypadkowe, bo film jest raczej studium osobowości ludzkiej - bez znaczenia gdzie rozgrywałaby się akcja, tyle że reżyser prawdopodobnie chciał niejako urealnić swoją wizję, osadzając ją (teoretycznie) w regionie postrzeganym wtedy jako wyjątkowo trudny, zacofany, niemal koniec świata. Czy gdyby akcja filmu toczyła się na ul. Marszałkowskiej coś by to zmieniło? Chyba nie.
Ale film ciekawy.
Dzis (9 grudnia) o 18:30 i w sobote (11 grudnia) o 22:05 na tvp3 Rzeszow w bieszczadzkich klimatach felieton "Wilczym tropem"
Dzis o 23,35 na TVP Reginalnej film Macka Dejczera "Bandyta".
Swietny film, dla tych ktorzy nie ogladali go jeszcze dodam ze sceny plenerowe byly nagrywane w Bieszczadach (akcja filmu rozgrywa się w Rumuni), do tego super muzyka Michala Lorenca - czestego goscia Chatki Puchatka i milosnika Bieszczadow.
Dziś (piątek, 24.12) o godz. 22.00 gościem "Zbliżeń" na TVP Rzeszow będzie fotografik Tadeusz Budziński.
W czwartek (30 grudnia) na kanale Kino Polska o 20,25 dokument "W Bieszczadach"
A o 16,45 na TVP Rzeszow powtorka "Zblizen" z Tadeuszem Budzinskim.
Dzis (7 stycznia) o 18,30 w "Bieszczadzkich klimatach" -Niedźwiedzim tropem. Powtorka jutro o 22,00
"Niedźwiedzim tropem Populacja niedźwiedzia w Bieszczadach objęta całkowitą ochroną ciągle wzrasta. W tej sytuacji zaczynają one stanowić poważne zagrożenie dla ludzi. Obecnie ich populację ocenia się na ponad 90 sztuk. Wydaje się że pojemność Bieszczadów w tym względzie została wyczerpana."
Na jakim programie ta audycja?
Pozdrawiam.
Polej.
Na jakim programie ta audycja?
Wybaczcie zapomnialem o tym, "Bieszczadzkie klimaty" tylko na TVP Rzeszow
4 lutego o 18,30 i 5 lutego o 22,00 na tvp3 Rzeszów w cyklu "Bieszczadzkie klimaty" felieton Andrzeja Potockiego "Za psim zaprzęgiem"
Od kilku lat w Bieszczadach z różnych okazji i pod różnymi hasłami realizowane są wyścigi psich zaprzęgów. Co roku w Bieszczadach odbywają się wyścigi psich zaprzęgów "Śladem niedźwiedzia". Bierze w nim udział około 40 zaprzęgów. Bieszczady wydają się być idealnym miejscem dla tego typu zawodów.
Na tvp1 trwa do 10,55 relacja z zawodow "puchar jedynki" w Ustrzykach Dolnych.
..."Na tvp1 trwa do 10,55 relacja z zawodow "puchar jedynki" w Ustrzykach Dolnych"...
Może kogoś zaciekawi coś więcej na ten temat .Podaję namiary na stronkę.
http://www.pucharjedynki.pl/
Ogladal ktos dzis wiadomosci na TVP?
Pod koniec wydania podali, ze w Lesku robia program, ktory moze pomoc bezrobotnym. Zna ktos szczegoly?
--
WSW
Piątek 25 lutego o godzinie 8.00 na tvp Rzeszow Bieszczadzkie klimaty: Bieszczadzkie Madonny Pękalskiego
Ogladal ktos dzis wiadomosci na TVP?
Pod koniec wydania podali, ze w Lesku robia program, ktory moze pomoc bezrobotnym. Zna ktos szczegoly?
To bedzie reality show o nazwie "Miasto Marzeń". Od 13 marca program nadawać będzie TVP. Bohaterami będą mieszkańcy tych dwóch miasteczek. Program ma promować przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy biednych regionów Polski. W intencji autorów program ma odmienić rzeczywistość miast. Po roku emisji (co niektórzy mowia, |e po trzech miesiacach) telewidzowie zdecydują, które z miast, Czaplinek czy Lesko zasługuje na tytuB "Miasta Marzeń".
W nocy z soboty na niedziele (z 5 na 6 marca) o godz. 00,10 znow bedzie mozna obejrzec film Macka Dejczera pt. "Bandyta".
W sobote 5 marca o godz. 22.00 w Bieszczadzkich klimatach "Requiem dla bieszczadzkich cerkwi"
Na terenie Bieszczadów istniało do 1944r. 164 miejscowości. W 134 z nich były cerkwie. Do dzisiejszego dnia jednak ocalało jednak zaledwie 28. W latach powojennych niszczono także wyposażenie cerkwi, w tym cenne ikonostasy.W programie o historii bieszczadzkich cerkwi i ich planowym niszczeniu przez PRL-owskie władze.
wtorek, 15 marca TV POLONIA godz. 14,25 w cyklu "Ze sztuką na ty" - Zdzisław Beksiński
Poniedziałek, 28 marca 2005 TVP3 Regionalna godz. 21,00
Zdzisław Beksiński - wspomnienie
I kolejny raz oglądam "Bazę ludzi umarłych" (TVP 2) przypadkowo przełączyłam ...
pewno większość już śpi ...a może nie ?
Film kończy się ok. 2- giej .
Jutrejsza (wtorek 7czerwca) "kawa czy herbata" znow zagosci w Bieszczadach.
Poczatek godz 6,00
A wczoraj na TVP3 Rzeszów był dokument o odbudowie Chaty Socjologa... :lol:
Niedziela 17 lipca 2005, godz. 16,10 TVP 3 Rzeszów "Podróże dalekie i bliskie - Zapomniane Bieszczady"
Anyczka20
25-07-2005, 13:30
Dzisiaj 25 lipca w TVP 1 wprawdzie nie Biesy..ale za to Sanok :mrgreen: Program "Lato z Jedynką" o godz. 16.25-16.50 i 17.20-17.30. Miłego oglądania :D
Witam troche z innej beczki.Wiecie może skąd można ściągnąć jakies filmiki, filmy o bieszczadach, cokolwiek co jest z nimi związane?
Z góry dzieki
sprzysiezony
05-08-2005, 16:43
8 .08,o 20.00 na kanale "Kino Polska"kolejna powtórka filmu "Wilcze echa",czyli panoramy "Biesów" A.D. 1968 i Bruno O`Ya w roli dzielnego porucznika Słotwiny ;).
Polecam.
Dzis (sobota 3 wrzesnia) o 15,50 oraz jutro o godz. 3,20 kolejna powtorka filmu "Wilcze echa".
W niedziele (4 wrzesnia) o 4,55 film "Osadnicy".
Wszytkie pozycje na kanale KINO Polska.
W czwartek (29 wrzesnia) o 4:05 "Opowieść bieszczadzka" na kanale KINO POLSKA
...***...
26-10-2005, 22:46
Witam troche z innej beczki.Wiecie może skąd można ściągnąć jakies filmiki, filmy o bieszczadach, cokolwiek co jest z nimi związane?
Z góry dziekiZ chęcią bym Ci pomogła, ale sama nie wiem, mimo że mieszkam w Bieszczadach hehe :) a tak na marginesie to poco Ci to? czyżbyś tak bardzo uwielbiał Bieszczady?
Jutro, w ostatni czwartek roku, "Kawa czy herbata" na TVP1 bedzie nadawana z Leska. Poczatek godz. 6,00.
Witam wszystkich na forum,
Chciałem donieść że, TV Kultura szykuje nam w sobotę spotkanie z Bieszczadami,a
na deser rewelacja….SIEKIEREZADA!!!!!
serwus nico
czy TVKultura to kanał na satelicie? jakoś nie mogę skojarzyć
Przepraszam za mały błąd,to ma być TVP Kultura.
Jest napewno w kablówkach i w pakiecie Cyfra +
dzięki za info
Opole pozdrawia Opole :).
Co prawda info było dla wszystkich,ale to miło że opole sie spotkało,pozdrowienia
W programie wezmą udział na żywo: Elżbieta Dzikowska, Jerzy Janicki, Wojciech Grzanecki, Andrzej Potocki, Ryszard Szocińsk i być może Tomasz Żyto-Żmijewskii. Blok programowy o Bieszczadach potrawa 4 godziny.
andrzej627
11-01-2006, 19:59
Szczegóły na temat programu "Korzenie kultury: Bieszczady" można znależć na stronie
http://ww2.tvp.pl/4102,20060110289205.strona
Dzięki andrzej627 za info.No,no sobotni wieczór zapowiada się rewelacyjnie...Chyba trzeba będzie uruchomic nagrywarkę dvd... :D
andrzej627
11-01-2006, 21:57
Nie chyba tylko na pewno trzeba to nagrywać. Każdy nagrywa na tym co ma.
bertrand236
11-01-2006, 22:04
Mam magnetofon szpulowy :D ale to chyba niezbyt dobry pomysł. :D A tak poważnie nie będzie mnie w sobotę ani przy telewizorze, ani nawet w kraju. Jakby ktoś nagrywał na jakiejś płycie tylko na Boga nie na winylowej, to chętnie odkupię jedną kopię. Warunek: chcę mieć wszystko, co będzie dotyczyło Bieszczadu. Na ewentualne reklamy przymkne oko, albo liczę na rabat.
:lol: :lol:
Pozdrawiam
Czy ten blok o którym mówicie, zaczyna się od 17.00, kończy o 20.00, a później o 21.00 Siekierezada?
A może ktoś to może nagrać w wersji elektronicznej (divx) i wrzucic na emula? Stamtąd każdy mógłby se ściągnąć.
Ja nie ma TVP Kultura i kicha.
Proszę dla Wszystkich co nie mogą link na muła :lol:
http://tinyurl.com/ocn4y
Pozdr
andrzej627
14-01-2006, 01:24
Kolejność jest taka:
17:05
Dwie ojczyzny - dyskusje młodych Łemków; film dokumentalny 1987
17:45
Łemkowie - modlitwa za zmarłych; film dokumentalny 1996
18:25
Opole ‘89 - Koncert Rock Opole, zespół KSU; koncert
18:50
Bieszczadzki Teksas; film dokumentalny 2003
19:10
Tryptyk bieszczadzki w drewnie; film dokumentalny 1997
19:40
Wypalacze; reportaż
20:00
Studio kultura - Informacje; magazyn kulturalny
/program na żywo/ /stereo/
20:15
Studio kultura - Rozmowy, Bieszczady; rozmowa
/program na żywo/ /stereo/
21:00
Siekierezada; dramat obyczajowy Polska 1985; reż.: Witold Leszczyński; wyk: Edward Żentara, Ludwik Pak
Dzięki wszystkim za info. :D
G
Dzieki za info
mam pytanko w tej rozmowie przed siekierezada mówili o jakiejs ksiazce , moglibyscie napisac nazwe i autora.
Wogóle jakies inne fajne ksiazki
andrzej627
15-01-2006, 13:38
A może ktoś to może nagrać w wersji elektronicznej (divx) i wrzucic na emula? Stamtąd każdy mógłby se ściągnąć.
Ja nie ma TVP Kultura i kicha.
Nagralem wszystko.
mam pytanko w tej rozmowie przed siekierezada mówili o jakiejs ksiazce , moglibyscie napisac nazwe i autora.
Andrzej Potocki-"Majster Bieda czyli Zakapiorskie Bieszczady". A Potocki to ten wąsal który był w studio w czerwonym kubraczku :lol: Jest on autorem licznych książek o Bieszczadzie i Beskidzie Niskim. Zobacz na www.potockiandrzej.pl
Wielkie dzięki za odpowiedz
Kurde tylko jak to zdobyć, bo w czewie tego nie ma.
Moze znacie jakas ksiegarni internetowa z ksiazkami powyższego autora?
Nagralem wszystko.
A możesz podać link na ten materiał na emulu?
Kurde tylko jak to zdobyć, bo w czewie tego nie ma.
Moze znacie jakas ksiegarni internetowa z ksiazkami powyższego autora?
Wpisz www.allegro.pl a w wyszukiwarce wpisz bieszczady.Znajdziesz tam kilka książek Potockiego m.in."zakapiorów".
Osobiście wolę Janickiego "Nieludzki doktor", niż "Zakapiorów" Potockiego. Nie chodzi o postacie opisane, tylko styl autora, podejście do tematu, etc.
G
Kurde tylko jak to zdobyć, bo w czewie tego nie ma.
na pewno w Lesku, UD -tam wiem ze na 100 % byly w zeszle wakacje :D
andrzej627
17-01-2006, 20:02
Kurde tylko jak to zdobyć, bo w czewie tego nie ma.
Moze znacie jakas ksiegarni internetowa z ksiazkami powyższego autora?
Polecam ksiegarnie merlin.com.pl.
Zobacz np. http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/13736
andrzej627
21-01-2006, 17:49
17:05
Dwie ojczyzny - dyskusje młodych Łemków; film dokumentalny 1987
17:45
Łemkowie - modlitwa za zmarłych; film dokumentalny 1996
18:25
Opole ‘89 - Koncert Rock Opole, zespół KSU; koncert
18:50
Bieszczadzki Teksas; film dokumentalny 2003
19:10
Tryptyk bieszczadzki w drewnie; film dokumentalny 1997
19:40
Wypalacze; reportaż
20:15
Studio kultura - Rozmowy, Bieszczady; rozmowa /program na żywo/ /stereo/
Podaję linki:
http://tinyurl.com/r5b5g
http://tinyurl.com/syhyh
http://tinyurl.com/p5mmm
http://tinyurl.com/o9gql
http://tinyurl.com/qgfx7
http://tinyurl.com/opfck
oraz
http://tinyurl.com/pll8l
Życzę dobrego ładowania i przyjemnego oglądania.
[admin]
Proszę używaj tinyurl.com do skracania adresu bądź podawaj go w taki sposób by nie rozwalał grafiki forum. Będę wdzięczny na przyszłość.
a może tak może ktos to wrzycić na jakisserwer i podac linka
8/9 luty (ze środy na czwartek) tvp1 godz.00:05 "Siekierezada".
W poniedziałek 20 lutego o godzinie 19:25 na Poloni będzie film "Wolna sobota".
Niestety po fakcie już - wczoraj w TV Polonia, o godz. 17.25 "Podróże kulinarne Roberta Makłowicza - Bieszczadzkie klimaty"
W jakim miejscu rozłożył swoje palenisko.Jak ktoś to ogladał to proszę o informację.
W jakim miejscu rozłożył swoje palenisko.
Chodzi Tobie o stokówkę pod koniec programu ?
Może okolice Sękowca ?
TVP3 Rzeszów 17.04.06 Poniedzialek o godz. 18:30 "Żubr jest dziki w Bieszczadach" - felieton.
Czyżby wątek umarł..?
Mam nadzieję, że tylko zasnął ;-)
Btw, bardzo fajny pomysł.
Czyżby wątek umarł..?
Mam nadzieję, że tylko zasnął ;-)
Drzemka. To glownie ja napedzalem ten watek, ale ostatnio mam mniej czasu. Mam nadzieje, ze inne osoby sie wlacza i temat sie odrodzi.
Czyżby wątek umarł..?
Telewizja publiczna też jakby zapomniała o Bieszczadach- to następny powód.
Byłoby miło, gdyby udało się go ożywić ;-)
Dzisiaj o 21.45, TV Polonia - Kino Objazdowe. Ekranizacja opowiadania Janickiego z Nieludzkiego Doktora.
Dziś TVP3 Regionalna, wejscia na zywo z BA w Dołżycy. Pierwsze już było, kolejne o 12:45 i 13:45.
bertrand236
14-08-2006, 22:19
Jutro 15. 08.2006 godz: 8:00 chyba TVP 1
Pozdrawiam
Sobota, 19.08 w TVP Kultura od godziny 17.05 wieczór z Bieszczadami.
andrzej627
19-08-2006, 01:35
To już było 14.01.2006:
Dzien bieszczadzki w TVP Kultura
http://forum.bieszczady.info.pl/showpost.php?p=25059&postcount=24
To już było 14.01.2006:
Zgadza się, to jest powtórka programu.
Ponoć jutro (22 sier) w "kawa czy herbata" - znaczy się rano TVP1 albo TVP2 ma być coś o Mucznem.
W niedzielę 27 sierpnia w TVP 2 o godzinie 9.55 "Ostoja". Program będzie poświęcony wilkom w Bieszczadach.
W niedzielę 27 sierpnia w TVP 2 o godzinie 9.55 "Ostoja". Program będzie poświęcony wilkom w Bieszczadach.
Wkleiłem w forumowy kalendarz.
Proponuję to robić właśnie w kalendarzu (poza tym że tutaj) - to wtedy taka informacja będzie we właściwym dniu widniała od razu na głównej stronie forum (na dole). W końcu coś nowego daje ten nowy zamontowany forumowy "silnik".
Ponoć jutro (22 sier) w "kawa czy herbata" - znaczy się rano TVP1 albo TVP2 ma być coś o Mucznem.
Program "Kawa czy herbata" TVP1 od 6.00 do 8.00, poświęcony będzie turystyce bieszczadzkiej. Stanowisko programu będzie w Mucznym oraz Orelcu i Lesku.
bertrand236
27-08-2006, 19:01
W niedzielę 27 sierpnia w TVP 2 o godzinie 9.55 "Ostoja". Program będzie poświęcony wilkom w Bieszczadach.
Du..a. Było o kuroparwach na Kujawach i o pałacu, myśliwskim w Pszczynie.
Pozdrawiam
Du..a. Było o kuroparwach na Kujawach i o pałacu, myśliwskim w Pszczynie.
Pozdrawiam
No właśnie, a ja tak uwierzyłem w zapowiedź na końcu poprzedniego odcinka... .
Od poniedziałku, 11 wrzesnia, stacja TVN Meteo rozpocznie emisję programu "Podróże z Meteo" promującego walory Bieszczadów.
Premiera każdego z czterech odcinków będzie emitowana w poniedziałek o godz. 9.45, a bloki powtarzane co trzy godziny przez kolejne pięć dni.
Dzisiaj w TVP 3 o godzinie 23.45, z cyklu: Uwierz w dokument - "Bieszczadzkie ikony"
Dzisiaj, godz. 10.00, TV Trwam:
Transmisja z Komańczy. Uroczystość dziękczynna w 50.rocznicę internowania Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego w Klasztorze sióstr Nazaretanek w Komańczy. Eucharystii będzie przewodniczyć ks. abp Józef Michalik Metropolita Przemyski, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Poniedziałek 13 listopada TVP Kultura godz.21.00 Baza ludzi umarłych.
mAAtylda
18-12-2006, 23:35
http://harazd.net/telenowyny/form.php
Czy ktoś się podpisze w dobrej intencji??
Dzisiaj, TV PULS, godzina 20.00 - "Ogniomistrz Kaleń".
„Dziennik pilota Góry”, piątek, 2 lutego, 23.25, TVP1 - film dokumentalny.
Film dokumentalny Adama Ustynowicza będący swoistym pamiętnikiem legendarnego pilota szybowcowego płk. Tadeusz Góry. W 1938 roku, dwudziestoletni pilot ustanowił rekord świata, lecąc szybowcem z Bezmiechowej w Bieszczadach do Solecznik koło Wilna. Międzynarodowa Federacja Lotnicza nagrodziła ten wyczyn pierwszym w historii Medalem Lilienthala - najwyższym odznaczeniem szybowcowym.
Płk. Góra w czasie II wojny światowej walczył w 316 dywizjonie myśliwskim RAF, zestrzeliwując 4 samoloty wroga. Po wojnie był instruktorem szybowcowym, a od 1957 roku pilotem myśliwskim. Latał na pierwszych samolotach naddźwiękowych Mig-19. Po katastrofie Miga, z której uratował się dzięki perfekcyjnej technice pilotażu, podjął pracę jako pilot śmigłowców w PZL Świdnik. Karierę pilota zakończył w wieku 69 lat. Do dziś lata szybowcami.
Film nakręcony został na „czarodziejskiej górze” polskiego szybownictwa - w Bezmiechowej w Bieszczadach. W 2004 roku otwarto tam Akademicki Ośrodek Szybowcowy imienia płk. Tadeusza Góry, który nawiązuje do chlubnych tradycji z lat trzydziestych.
Czarek pl
11-02-2007, 18:50
Dzisiaj w TV3 w "Telewizji objazdowej"było o Baligrodzie,może jeszcze będą powtarzać,chociaż moim zdaniem za dużo było o miejscowych żulikach a za mało o normalnych mieszkańcach Baligrodu.
włóczykij
12-02-2007, 18:21
We wtorek (13.02.07r) w programie "Sprawa Dla Reportera" ma być jakiś temat związany z Bieszczadami.
Dzisiaj w TV3 w "Telewizji objazdowej"było o Baligrodzie,może jeszcze będą powtarzać,chociaż moim zdaniem za dużo było o miejscowych żulikach a za mało o normalnych mieszkańcach Baligrodu.
Widziałam, ten pożal się Boże reportaż. Pani Maria - reporterka od Czeczenii i wogóle, chyba pomyliła regiony. Ale od czasu obejrzenia tegoż programu wiem wreszcie dlaczego w Baligrodzie nie ma już Żydów. "To te banderowcy z UPA ich stąd wysiedlili". A ja żyłam w przeświadczeniu, że akurat ta nacja nie miała z tym nic wspólnego. No, ale teraz już wreszcie wiem. W moim odczuciu całość była żenująca i nie wiem czemu miała służyć:(
pozdrawiam
Może nie w TV ale na pewno w temacie:
http://tvp.pl/400,20070314472341.strona
Anyczka20
03-04-2007, 12:48
http://www.twojebieszczady.pl/aktualnosci/filmy_las.php
andrzej627
03-04-2007, 18:15
Anyczka, dzięki Ci za informację. Osobiście nie mam możliwości oglądania TVP3 Rzeszów, większość uczestników forum też chyba nie.
Czy ktoś mógłby nagrać te filmy i udostępnić zainteresowanym?
Właśnie widziałam reklamę tego programu w TVP3 (od 7-9 kwietnia o godzinie 17:45) Polecam wszystkim co mają TVP3 Rzeszów! Bardzo lubię TEGO typu reportaże. Są naprawdę ciekawe.
Dziś 22:55
TVP3 Regionalna (pasmo ogólnopolskie)
Ja, Hucuł.
Film dokumentalny, Polska, 2004
czas 50 min.
Opowieść o życiu Hucułów mieszkających w osadach górskich w Karpatach Wschodnich na Ukrainie. Ludzi tych charakteryzuje godność, wytrwałość w zmaganiu się z trudnościami, instynktowne rozumienie sensu życia i umiejętność cieszenia się nim. W czasie postępującej globalizacji człowiek nie powinien zapominać o tym, co przez wiele wieków tworzyło jego tożsamość i indywidualność – o tradycji i kulturze dającej poczucie przynależności i bezpieczeństwa.
Opowieść o życiu Hucułów mieszkających w osadach górskich w ........
oglądając ów film, usłyszałem:
"A dźwięktrembity donośny jest wprawdzie, lecz jakżeż łagodny, słodki, kojący, jak gdyby dźwięczały błękity fletnią zza obłoków nad szczytami. .........
....Dzień w dzień raduje się połoninka, słuchając trembity, bo to jej własny głos,......"
St. Vincenz " Na Wysokiej Połoninie " - Prawda Starowieku.
Anyczka20
11-04-2007, 23:22
Może nie tv, ale coś w podobnym temacie:
http://www.esanok.pl/?ak=news_c&pan=n&dod=artykul&var_id=3583&wroc=index
Anyczka20
26-04-2007, 22:31
http://www.esanok.pl/?ak=news_c&pan=n&dod=artykul&var_id=3636&wroc=index
Dziś (poniedziałek 7 maja) o 13:40 w Znakach czasu na TVP2 materiał o szkole w Polanie.
(http://tv.onet.pl/1d8-463e88be)
Aleksandra
16-05-2007, 17:25
Coś o filmie, ale usłyszane w tv...
jak się Wam podoba zestawienie Bieszczad z Majorką?
W najnowszej produkcji Jerzego Sztuhra akcja ma się rozgrywać w Warszawie, Krakowie, Bieszczadach i na Majorce - czyżby ulubione miejsca Polaków XXI wieku?
pozdrawiam
Aleksandra
Ja bym na statysytę poszedł. A co! Potem po X latach, kiedy to co widzimy teraz w Bieszczadzie będzie tylko w naszych wspomnieniach, będę mógł z kumplami obejrzeć, tak jak teraz oglądam "Wolną sobotę", i podziwiam to, czego dziś już nie ma.
Albo się sentymentalny zrobiłem.....
Samo zestawienie z Majorką, ehhhh coś mi tu zalatuje "Superprodukcją", Anną Przybylską, i jej udaną grę nieudacznej aktorki, sztucznym przepychem, albo Pewłem Delągiem ciągnącym przez Wetlińską za sobą sznur wielbicielek. Pożyjemy, zobaczymy. Z tego co wiem jako producent to się jeszcze nie wykazał, jako reżyser, ostatnimi czasy też "jedzie na opinii". Niebawem jego film "Korowód". Tu uwaga, aktor: on, i syn jego. Wielka sztuka, czy lansowanie syna u schyłku własnej kariery? Dowiemy się niebawem.
Anyczka20
27-05-2007, 13:04
W czwartek na TVP KULTURA o 20:30 "Gadjo Dilo" W prawdzie nie związane z Bieszczadami zupełnie, ale dla wszystkich znudzonych zachodnim kinem i pragnących choć trochę poznać kulturę Romów OBOWIĄZKOWE!!!!! Jeden z moich najlepszych filmów :-)
A tut jedna z wielu genialnych scen z filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=GHpCSOg1ePs
Dobra, starczy tej reklamy ;)
Dziś, godzina 21.30, program Kino Polska - "Bieszczadzkie sylwetki"
Ale zbaw nas ode złego
Poniedziałek, 30 lipca
o godz. 18:35, TVP Polonia
Audycja OTV Rzeszów
Aut.: Andrzej Potocki
Premiera w TV Polonia
Ksiądz Piotr Bartnik jest od 17 lat proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Górzance, w powiecie leskim. Poza tym jest duszpasterzem przewodników turystycznych w Bieszczadach, jako że i sam jest przewodnikiem.
Od kilku lat sprawuje też opiekę duszpasterską nad odbudowaną cerkwią w Łopience, niegdysiejszym największym maryjnym sanktuarium bojkowskim.
W każdą pierwszą niedzielę października odprawia tam mszę świętą w intencji przewodników bieszczadzkich i turystów, przychodząc z pielgrzymką wiernych przez góry z Górzanki.
Swój kościół parafialny zlokalizowany w dawnej drewnianej cerkwi greckokatolickiej, zbudowanej w połowie XIX w., znakomicie odnowił.
Pieczołowicie konserwuje znalezione na strychu elementy dawnego ikonostasu.
wojtek legionowo
14-07-2007, 01:53
Ksiądz Piotr Bartnik jest od 17 lat proboszczem parafii rzymskokatolickiej w Górzance, w powiecie leskim. Poza tym jest duszpasterzem przewodników turystycznych w Bieszczadach, jako że i sam jest przewodnikiem.
Od kilku lat sprawuje też opiekę duszpasterską nad odbudowaną cerkwią w Łopience, niegdysiejszym największym maryjnym sanktuarium bojkowskim.
W każdą pierwszą niedzielę października odprawia tam mszę świętą w intencji przewodników bieszczadzkich i turystów, przychodząc z pielgrzymką wiernych przez góry z Górzanki.
Swój kościół parafialny zlokalizowany w dawnej drewnianej cerkwi greckokatolickiej, zbudowanej w połowie XIX w., znakomicie odnowił.
Pieczołowicie konserwuje znalezione na strychu elementy dawnego ikonostasu.
__________________
Piotr
Twoje Bieszczady - przewodnik po regionie
www.komancza.info - serwis turystyczny doliny Osławy
Piotr jest offline Raportuj zły post Odpowiedź z Cytatem
Tak Piotrze masz rację człowiek dzięki któremu zarówno dużo zawdzięcza Górzanka jak i Lopienka w dodatku czasami można ,pogadać z nim o bieszczadch tak po prostu
włóczykij
24-07-2007, 22:10
Witam
"Ogniomistrz Kaleń" TV Puls godź.1.35. Podaję dla zapaleńca, który nie ma tego filmu. Jest możliwość nagrania.
Pozdrawiam.
P.s.
W. Gołas jest świetny w scenach z Matulą :) Aż mi się przypominają niektóre chwile, gdy sam byłem "we wojsku" :)
Trochę po czasie niestety: dzisiaj w TVP Polonia wyemitowano o godzinie 18.35 program z cyklu „Niezwykli” pt „Ten, który ocala pamięć”. Krótki reportaż o grupie „Magurycz”.
TVP3 Regionalna: Środa 15 sierpnia, 06:40: "Ja, Hucuł".
Film dokumentalny przedstawiający życie Hucułów mieszkających w wysoko położonych osadach górskich w Karpatach Wschodnich na Ukrainie.
Witam.
Filmik z TV3 Rzeszow http://ww6.tvp.pl/7668,20070809537210.strona
Pozdrawiam.
"Kawa czy herbata" 23.08 z Majdanu, więcej:
http://www.bieszczady.net.pl/newsphp/upload/fullnews.php?id=755
17 sierpnia w Cisnej odbył się pokaz filmów zrealizowanych przez A Potockiego
z TVP Rzeszów niestety nie załapałem się na pokaz / nasz pobyt skończył sie 12 sierpnia. Proszę o info w jaki sposób można te filmy zdobyć /sciągnąć z internetu, kupić płytkę/ a może ktoś z forum posiada w swoich zbiorach?
Wielka prośba moze ktos nagra jutrzejsza kawe czy herbate z okolic Cisnej i wrzuci gdzies na serwer?
Taka rzecz w publicznej TV zdarza sie rzadko.pozdrawiam
Kawa czy herbata?Raczej popłuczyny!
Anyczka20
23-08-2007, 16:02
Może i popłuczyny, ale jak na program tego typu i w porównaniu z ubiegłymi latami to całkiem przyzwoicie im to wyszło....
Mi najbardziej podobało się to, że ładnie mówili o naszych Dużych Zwierzętach i, że nie demonizowali wilków :)
Aaa....i wstyd przyzanć, ale nie wiedziałam, że Cisna ma swój własny Chór Kamerlany.
Moze w takim razie uzasadnię swoje zdanie:niedosyt,niedosyt,niedosyt.Zdaję sobie sprawę z ograniczeń czasowych,ale zawsze wkurza mnie,ze jak ktoś zaczyna mówić coś bardzo interesującego,to ma czas na półtora zdania kosztem "dowcipnych"komentarzy prowadzących.Jasne,że lepszy rydz niż nic nic.
Tym razem coś dla kinomaniaków z Łodzi i okolic.
Jutro (24 sierpnia) w kinie Charlie w Łodzi zaczyna się rzegląd pod hasłem "Westernowo, wystrzałowo". Bilety po 5 zł.
Wśród wybranych tytułów jest m.in. polski western "Rancho Texas" (sobota godz. 13.50) z 1959 r. Akcja filmu rozgrywa się w Bieszczadach, gdyby ktośnie wiedział.
Sobota 1 września, TVP1 godz. 11.50 - "Bieszczadzki Park Narodowy" - film dokumentalny z 2005 roku.
Czarek pl
30-08-2007, 16:13
Piątek 31.08.07 TV Polonia godz.11.15 i 17.55-Ikonopisanie po bieszczadzku.
W czasie II Anielskich Spotkań w Toruniu 2 października o godz 18 tej zacznie sie koncert Małżeństeństwa z Rozsadku i Starego Dobrego Małżeństwa w Ogrodzie Domu Mieszczańskiego przy ulicy Podmurnej.Przybywajcie!
Dodam tylko,że w razie złych warunków pogodowych,koncert odbędzie się w sali teatru Baj Pomorski.Zapraszam do wspólnego...śpiewania!
bertrand236
03-11-2007, 11:59
Dzisiaj rano /może to powtórzą?/ widziałem w TVN Meteo końcówkę programu o Bieszczadzie. Tak, tak o Bieszczadzie. Najpierw jeden z Zakapiorów z Cisnej opowiadał o pochodzeniu nazw geograficznych. Potem pokazano hyżę w której na piecu spała jakaś kobiecina. Następnie pokazano Łopienkę i to mi się podobało. Na koniec ubawiłem sie setnie. Pokazano wypał i ludzi na nim pracujących. Zastanawiam się tylko dlaczego właściciel jednej z Karczm w Bieszczadzie musi sobie dorabiać na wypale? Grał on taką rolę w tym filmie. A może chce zaistnieć w TV? Podobało mi sie bardzo łowienie pstrągów gołymi rękami w potoku. Po zaczerpnięciu powietrza przez pstrągi przestały one natychmiast się ruszać. A może po prostu TV znowu coś manipuluje i oni je wyławiali już martwe?
Pozdrawiam
Czarek pl
03-11-2007, 13:06
Z tego co wyczytałem na stronie TVN Meteo,ten program jest codziennie o 9.45,11.45,14.45,17.45,19.45,21.45.Mam nadzieje,ze to właśnie Bertrand ogladałeś.
Ma może ktoś Bazę Ludzi Umarłych na vcd albo dvd ?
Czarek pl
08-11-2007, 16:53
Dzisiaj rano /może to powtórzą?/ widziałem w TVN Meteo końcówkę programu o Bieszczadzie. Tak, tak o Bieszczadzie. Najpierw jeden z Zakapiorów z Cisnej opowiadał o pochodzeniu nazw geograficznych. Potem pokazano hyżę w której na piecu spała jakaś kobiecina. Następnie pokazano Łopienkę i to mi się podobało. Na koniec ubawiłem sie setnie. Pokazano wypał i ludzi na nim pracujących. Zastanawiam się tylko dlaczego właściciel jednej z Karczm w Bieszczadzie musi sobie dorabiać na wypale? Grał on taką rolę w tym filmie. A może chce zaistnieć w TV? Podobało mi sie bardzo łowienie pstrągów gołymi rękami w potoku. Po zaczerpnięciu powietrza przez pstrągi przestały one natychmiast się ruszać. A może po prostu TV znowu coś manipuluje i oni je wyławiali już martwe?
Pozdrawiam
Widziałem dzisiaj reklamę tego programu.Jest to magazyn Ecotropi mozna go obejrzeć w TVN 7 lub TVN Meteo i wszystko wskazuje na to,ze ten magazyn właśnie widział Bertrand.
Dzisiaj rano /może to powtórzą?/ widziałem w TVN Meteo końcówkę programu o Bieszczadzie. Tak, tak o Bieszczadzie. Najpierw jeden z Zakapiorów z Cisnej opowiadał o pochodzeniu nazw geograficznych. Potem pokazano hyżę w której na piecu spała jakaś kobiecina. Następnie pokazano Łopienkę i to mi się podobało. Na koniec ubawiłem sie setnie. Pokazano wypał i ludzi na nim pracujących. Zastanawiam się tylko dlaczego właściciel jednej z Karczm w Bieszczadzie musi sobie dorabiać na wypale? Grał on taką rolę w tym filmie. A może chce zaistnieć w TV? Podobało mi sie bardzo łowienie pstrągów gołymi rękami w potoku. Po zaczerpnięciu powietrza przez pstrągi przestały one natychmiast się ruszać. A może po prostu TV znowu coś manipuluje i oni je wyławiali już martwe?
Pozdrawiam
Jest jeden plus tego programu. Jest on realizowany w dużej mierze za pieniądze społeczne. Urząd Marszałkowski i niektóre UG także dołożyły się do tej produkcji. Mi osobiście ta produkacja nie podoba się ale podziwiam zaangażowanie niektórych Kolegów. Z tego co oriętuję się to reklamodawcy (pojawiaące się banery) są zadowoleni z efektów tej reklamy. To nie jest film o Bieszczadach ale film reklamowy.
Witam
Znalezione w Bieszczady .net
Zakapiorskie Bieszczady 13-11-2007 21:36
Telewizja Polska S.A. Oddział w Rzeszowie 22 listopada 2007 r. rozpoczyna emisje cyklu reportaży pod wspólnym tytułem „Zakapiorskie Bieszczady” autorstwa Andrzeja Potockiego. Odcinki premierowe będą pokazywane w TVP Rzeszów, w każdy czwartek o godz. 19.15. Można je będzie także obejrzeć w Internecie na stronie http://ww6.tvp.pl/6389.dzialy
Oto (http://ww6.tvp.pl/6389.dzialy%3Cbr%3E%3Cbr%3EOto)tytuły poszczególnych odcinków:
1.„Zakapiorskie Bieszczady” odcinek pilotażowy
2.„Traperski żywot „Prezesa” o Ryśku Krzeszewskim z Chmiela
3.„Malowane Bieszczadom” o Jarku Trojanowskim z Przygłupia
4.„Niepokorny Lach” o Andrzeju Lachu-Załęskim z Ustrzyk Górnych
5.„Człowiek z widokiem” o Krzyśku Szymali ze Srzebowisk
6.„Z głową w chmurach” o Lutku Pińczuku z Połoniny Wetlińskiej
7.„Mocny gość” o Ryśku Denysiuku „Burym” z Cisnej
8.„Gadający wierszem” o Ryszardzie Szocińskim ze Strzebowisk
9.„Udomowiony przez konie” o Adamie Rymarowiczu z Posady Leskiej
10.„Łazor zwany Jurandem” o Marianie Łęgowskim z Leska
11.„Blues na tratwie” o Michale Giercuszkiewiczu z Zatoki Teleśnickiej
12.„Wymarzył swoje zesłanie” o Krzysztofie Brossie z Teleśnicy Sannej.
Milego ogladania jak czas pozwoli.
Hm!Punkt nr 3..."z Przygłupia"?
No czesc Wuka.
Przyznaje sie bez bicia,ja tego niepisalem.
Pozdrowienia
Znów coś dla kinomaniaków:
22 listopada w czasie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Off Cinema w poznańskim CK "Zamku", podczas piątej prezentacji konkursowej o godz. 17,30 zostanie zaprezentowany trzydziestominutowy film "KSU - Legenda Bieszczad, Legenda Rocka" w reżyserii Jerzego Jernasa (Sala Wielka). Powtórka 23 listopada o godz. 15,00 (Sala 102).
bertrand236
15-11-2007, 20:56
Dziękuję
dziś o 20:15 teatr telewizji "Rozmowy przy wycinaniu lasu" spot reklamowy jako żywo przypomina Siekierezade.... może być ciekawie
kobieta_bieszczadzka
04-02-2008, 14:46
Całkiem przypadkiem trafiłam na filmik dokumentalny : "Wypalony" w serii TVP 1 "Na własne oczy".... nie wiem czy jeszcze będzie emitowany, ale jakby ktoś trafił to polecam ..... warto obejrzeć....
http://www.tvp.pl/tvp1/programy/seria.html?dzial_name=na.wlasne.oczy&news_name=na.wlasne.oczy.wypalony
dziś o 20:15 teatr telewizji "Rozmowy przy wycinaniu lasu" spot reklamowy jako żywo przypomina Siekierezade.... może być ciekawie
Było ciekawie - perełka. Gajosa można żywcem przenieść do Piekiełka i będzie jak tu bywszy.
Długi
Warto było dla tej perełki ściągnąć telewizor ze strychu.
a ja jakoś średnio... obsada bomba, i widać ze gdyby nie aktorzy to byłaby całkiem klapa. Fabuła conajmniej średnia, dialogi też niby ok, ale....
ale widać że Tym chciałby zrobić coś fajnego, żeby go chwalono za coś co zrobił niedawno, całkowita klapa z Rysiem, i teraz to... widać ze chce... ale widać też że najlepsze co zrobił to było dawno temu.
Las pooglądaliśmy, nowy model siekiery mocno osadzonej widzieliśmy... i dobrze.
Gdyby ta obsada czytała książkę telefoniczną także stwierdziłabym, że warto.
ale widać że Tym chciałby zrobić coś fajnego, żeby go chwalono za coś co zrobił niedawno
Całkiem niedawno... coś chyba w 1998
Długi
bertrand236
05-02-2008, 07:52
a... ale widać też że najlepsze co zrobił to było dawno temu.
...
No... ten teatr to powtórka bodajże z 1998 roku. Jeszcze sprzed Rysia.
Pozdrawiam
Dzisiaj w Kino Polska o 23,30 „KSU – Legenda Bieszczad, legenda rocka” w reżyserii Jerzego Jarnasa.
calanthe
20-02-2008, 21:58
a ja nie mam tego programu:( i nie oglądnę sobie...
a ja nie mam tego programu:( i nie oglądnę sobie...
Nie masz czego żałować.
Basia Z.
26-02-2008, 12:03
Przepraszam jeśli już był taki temat, a ja zakładam nowy, ale znalazłam tylko "Bieszczady w TV".
Reportaż o cerkwi w Baligrodzie :
http://www.polskieradio.pl/reportaz/reportaz.asp?id=4067
Bardzo ciekawy pomysł Basiu.:-) Bardzo lubię tego typu reportaże.
Nawet mój syn przysłuchiwał się z zainteresowaniem.:-)
Pozdrawiam.
w tvn było o Brossie. Może powtórzą, choć z tego co widziałem (fragment) to nie ma się cym zachwycać. No chyba że ktoś w głębokich Prusach siedzi, i dawno gór nie widział...
bertrand236
07-03-2008, 16:14
Dzisiaj 7 marca godzina 16:45 program Planete "Przyroda Ukrainy". Może trochę o ukraińskich Bieszczadach i innych górkach będzie...
Pozdrawiam
Czarek pl
11-04-2008, 16:05
12.04 o godz.23.50 w Kino Polska będzie dokument"Życie wróciło w Bieszczady".
Dziś, Kino Polska.
23:21 - Placówka (1976), 16 minut
"Bircza - mała miejscowość w Bieszczadach położona na skrzyżowaniu trzech bieszczadzkich szlaków. W latach tużpowojennych miejscowa ludność toczyła o nią zajadłe walki z bandami UPA. Bircza była pozycją strategiczną. Kto miał w ręku miasteczko, ten panował nad okolicą. Banderowcy wielokrotnie przypuszczali szturm. Wspomnienia tamtych wydarzeń w relacjach uczestników walk i rodzin poległych."
23:44 - Wilcza Dolina (1977), 14 minut
"Bieszczady zawsze rozpalały wyobraźnię ludzi poszukujących ucieczki od cywilizacji, przyciągały kolejne pokolenia osadników, choć czego innego szukali tu ludzie w latach pięćdziesiątych, czego innego dwadzieścia lat później. Film opowiada o konfrontacji doświadczeń tych dwóch pokoleń."
kino polska
baza ludzi umarłych
teraz
Kino Polska, zaraz (23:40)
Wszyscy i nikt
Mniej znany niż Kaleń, ale w dobrej obsadzie: Emil Karewicz, Wiesław Gołas, Wirgiliusz Gryń, Stefan Paska.
Bieszczady, krótko po wojnie. Dowodzoną przez Szefa grupkę żołnierzy od przejścia do cywila dzielą godziny. Pech sprawia, że ich ciężarówka psuje się w przydrożnym miasteczku, które terroryzuje banda Haka. Wieczorem ma się tam odbyć wesele Brzozy i Maryny. Hak, były towarzysz broni Brzozy i konkurent do ręki Maryny, zapowiedział już udział w uroczystości. Żołnierze postanawiają zostać w miasteczku i zapobiec rozlewowi krwi…
jakoś uciekło ... "przypadkofo", oczywista :
"Wołyń zapis zbrodni"
kat. dokument
czwartek 10.07.2008 TVP 1 22:50
Film poświęcony tragicznym wydarzeniom, które miały miejsce na Wołyniu. Bohaterami są ludzie, którym udało się przeżyć. Dramat wołyńskich rodzin pozostawał przez lata objęty politycznym milczeniem. Od niedawna badacze zajmują się zbieraniem dowodów i opracowywaniem dokumentów. Wołyń od 1919 roku należał do Rzeczypospolitej Polskiej na podstawie traktatu ryskiego. Polacy stanowili tu liczną grupę bo ponad 300 tysięcy osób. Stosunki z Ukraińcami układały się poprawnie. Dlatego szokiem stały się narastające od 1941 roku napady na Polaków.
40min Polska 2000
text to cytat
Aleksandra
17-08-2008, 18:18
Bandyta
Bastard / Brute
Dramat psychologiczny, Polska/Francja/Niemcy 1997
czas 95 minut tylko dla dorosłych
Reżyseria: Maciej Dejczer
Scenariusz: Cezary Harasimowicz
Zdjęcia: Marian Prokop, Arthur Reinhart
Muzyka: Michał Lorenc
Obsada:
Til Schweiger - Brute
Polly Walker - Mara
John Hurt - Babits
Pete Postlethwaite - Sincai
Ida Jabłońska - Elena
Bartek Pieniążek - Moscu
Wojciech Brzeziński - Iorgu
TVP 1: 18.08.2008 Poniedziałek 20:25
Brute, przestępca i recydywista, zostaje zesłany w ramach resocjalizacji do pracy w szpitalu dla sierot w Rumunii. Bliski kontakt z ciężko skrzywdzonymi przez los dziećmi staje się dla niego początkiem wewnętrznej odnowy. W potworze rodzi się człowiek. Wkrótce odkrywa, że wybrane dzieci są sprzedawane na Zachód. Uzyskane w ten sposób pieniądze rzekomo mają zapewnić godziwą egzystencję pozostałym pensjonariuszom szpitala. W rzeczywistości jednak służą znacznie mniej szlachetnym celom. Brute chce rozprawić się ze złem, które drąży szpital.
- plenery Bieszczad + fantastyczna muzyka
tylko dla dorosłych
wcale nie. Film wcale nie jest bardziej brutalny i okrutny niż otaczająca codzienność. Średnio rozgarnięty nieletni widzi na co dzień więcej zła niż w tych 95 minutach. Że już nie wspomnę o niskiej kategorii filmach "jatkach" w których bohaterowie niemal od pierwszej chwili po napisach do samego końca sieją pestkami po innych aktorach- i się nikt nie buntuje.
Warto obejrzeć choćby ze względu na muzykę filmową.
Aleksandra
18-08-2008, 10:03
To nie koniecznie moje zdanie :)
Raczej ogólnie dostępne info, na stronach o tym filmie.
Ale muzyka - jak nic boska...
Dzisiaj (29 sierpnia) o godz. 20.00 na rzeszowskim rynku w ramach festiwalu RzeszOFF In Plus pokaz specjalny filmu "Jak w niebie" ze zdjęciami Szymona Lenkowskiego.
Jest to opowieść o parze Holendrów, którzy przenieśli się z okolic Amsterdamu w polskie Bieszczady.
Jeśli ktoś się wybiera to proszę o info, bedzie można pogadać :)
Za tydzień, 12 września, program „Kino Polska”, godzina 22.15, reportaż pt: „Bieszczady”. Gazeta nie podaje żadnych szczegółów dotyczących reportażu. (info. za „To & Owo TV”)
Czarek pl
12-09-2008, 13:27
W ogóle caly dzisiejszy wieczór poświęcony jest Bieszczadom,szczególy na www.kinopolska.pl (http://www.kinopolska.pl)
W gazecie film o studentach wybierających się w Bieszczady dostał tylko 1 * co nie zachęca do oglądania... szkoda.
http://esanok.pl/?ak=news_c&pan=n&dod=artykul&var_id=6138&wroc=index
Sanok w „TELERANKU”
(28-11-2008 )
SANOK. Już w najbliższą niedzielę (30 bm.) o godz. 8:55 Sanok zagości na ekranach popularnego magazynu telewizyjnego dla dzieci i młodzieży, emitowanego w TVP 1 „TELERANEK”. Na tym jednak nie koniec dobrych wiadomości. Utalentowanych najmłodszych Sanoczan w tym programie będzie można zobaczyć jeszcze 7 i 14 grudnia!
- Warszawska ekipa telewizyjna była tak zachwycona Sanokiem, że na zdjęcia nie poświęciła – jak to zwykle robi – jednego dnia, ale cały weekend – mówi Maciej Bluj, który zaprosił „Teleranek” do Sanoka.
W ciągu trzech dni (od 14 do 16 listopada) ekipa TVP sporo zwiedziła. Odwiedziła, bowiem sanocką Szkołę Muzyczną, zagościła w Sanockim Domu Kultury, zawitała do Skansenu i do Areny Sanok. Zapukała także do drzwi mieszkania pana Aleksandra Makowskiego, modelarza, u którego najpiękniejsze budynki miasta można zobaczyć w miniaturze.
Nakręcony materiał był tak bogaty, że „Teleranek”pokaże go w trzech odcinkach. 30 listopada i 14 grudnia poświęci mu fragmenty, 7 listopada - cały odcinek.
Specjalne emisje
W osobnym programie na antenie TVP (niestety nie wiadomo jeszcze jakim) zostaną pokazani sanoccy Le Parkour – owcy. Chłopcy zafascynowani sztuką efektywnego i ekstremalnego poruszania się po mieście, przy wykorzystaniu takich elementów jak barierki, schody, murki.
-Obiecali, że przy okazji kolejnej wizyty w Sanoku nakręcą materiał z perełką naszego miasta, z Januszem Szuberem - mówi Bluj.
Zatem, nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić wszystkich naszych Internautów do obejrzenia kolejnych emisji „Teleranka”.
A.Jarosz
Witaj
....]
Zajefajnie jest zapewne w Bieszczadach w Sanoku.
Ogólnie to nie dziwię się ekipie TV, że tyle czasu zamarudziła w Bieszczadach!!!
Niedaleko, albo jak kto woli opodal dworca PKS jest lokal czynny od godz. 6.00.
Wiem, bo osobiście w tym roku zabaniaczyłem z tamtejszymi bieszczadzkimi zakapiorami do 10 - o malućko co mi awtobus w moje Bieszczady nie spierdyknąl. Szczyńściem moim zakapiory bieszczadzkie padły szybciej na blat stolika.
Więcej takich Bieszczadów poproszę - i ekipa TV niechaj pokaże przygotowania do tego materiału TV :-)
Anyczka20
28-11-2008, 23:26
Misiu, masz coś do Sanoka? 8-)
Misiu, masz coś do Sanoka? 8-)
Nyczka daruj Mu. Misio zaczyna mówic ludzkim głosem.
Misiu, masz coś do Sanoka? 8-)
A chroń mnie panie B.!
Gdzieżbym śmiał - jeno naszła mnie taka refleksja.
Pozdrawiam
Przecież Rzeszów to stolica Bieszczad :)
Czarek pl
15-01-2009, 15:21
Dzisiaj(a raczej jutro)o godz.0.51 na Kino Polska ma być Ogniomistrz Kaleń.
Krzysztof Franczak
18-01-2009, 13:49
Wprawdzie nie TV ale posłuchać można oglądając jakieś zdjęcia.
NOCNE SPOTKANIA: "Chatka Puchatka czyli powitanie Nowego..."
21.01.2009, 00:07 - 03:00
Zapraszają: Zdzisława Guca i Krzysztof Kaczmarczyk.
Chatka Puchatka czyli powitanie Nowego... Krzysztof Kaczmarczyk przebywał na Połoninie Wetlińskiej na przełomie Starego i Nowego Roku. To, co miało być od początku redaktorską wyprawą na zabawę Sylwestrową, przybrało nieoczekiwanie inny wymiar. Okazało się, że w górach można uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania. Była to podróż do miejsca, gdzie rytm życia wyznacza źródlana woda, po którą trzeba iść, żeby ją mieć i tupot nóg turystów odwiedzających schronisko PTTK, Chatkę Puchatka, prowadzoną przez Ludwika Pińczuka i Dorotę Nowosielską. To zahartowani życiową drogą przyjaciele wielu turystów przemierzających górskie szlaki, ludzie do których przychodzi się ze swoimi wątpliwościami i od których wychodzi się odmienionym pod warunkiem, że dotrze się do ich serca. Dzięki magii radia możliwe będzie przeniesienie się do uroczego schroniska i w ośnieżone Bieszczady. Nie zabraknie turystycznej muzyki.
Telefon dla słuchaczy:022 645-22-66
Wprawdzie nie TV ale posłuchać można oglądając jakieś zdjęcia.
NOCNE SPOTKANIA: "Chatka Puchatka czyli powitanie Nowego..."
21.01.2009, 00:07 - 03:00
Może warto dodać, że Program I Polskiego Radia.
Aleksandra
19-01-2009, 19:22
Ktoś zamierza nagrywać?
Krzysztof Franczak
19-01-2009, 20:23
Ktoś zamierza nagrywać?
Wydaje mi się ,że (przez kilka dni od emisji) można sobie ściągnąć ze strony PR.
http://www.polskieradio.pl/podcasting/ po lewej stronie wyszukać Studio Reportażu, może będzie.
Niedziela, 25 stycznia, program „Kino Polska”, godzina 00.00 film fabularny „Ogniomistrz Kaleń”, po filmie o godz. 1.50 film dokumentalny „Bieszczady”. (info. za „To & Owo TV”)
Stały Bywalec
05-02-2009, 06:00
Ostatnio w TV (prawie codziennie) można oglądać ekranizację wszystkich części "Trylogii" H. Sienkiewicza w reż. J. Hoffmana.
W programach TVP Polonia, Kino Polska (PL) i chyba także innych stacji telewizyjnych.
Pokazywane są wersje kinowe i telewizyjne, różniące się nie tylko czasem projekcji, ale niekiedy też obsadą aktorską (np. kto inny gra Ketlinga w wersji kinowej "Pana Wołodyjowskiego", a kto inny w wersji filmu telewizyjnego).
Ale do rzeczy - bynajmniej nie "rozwadniam" tego wątku tematycznego.
Oglądając w "Panu Wołodyjowskim" sceny ze stanicy w Chreptiowie, widzimy w rzeczywistości Skorodne, a przeżywając pożar Raszkowa - jesteśmy w Chmielu.
zbyszekj
05-02-2009, 10:23
O ile się nie mylę to nie są tereny należące do Skorodnego, mówię to o pięknej stanicy Chreptiowskiej. Popytaj ludzi z Lutowisk. Lokalizacja to jakbyś stanął w rejonie bloków /najpierw PGR a potem Iglopol/ i popatrzył w stronę pasma Otrytu to na pierwszym wzniesieniu przed Otrytem stała stanica. Można było dojść właśnie w dół od bloków przez strumyk i do góry szeroką łąką, lub dojechać przez tz. Tajwan. Stanica była zbudowana w 2/3. To znaczy że tył stanicy i tyły budynków nie były dokończone. A co do Chmiela masz rację, spalono wtedy kilka starych chałup niedaleko dzisiejszej cerkwi, a dzielni członkowie OSP Lutowiska później to dogaszali.
Stały Bywalec
05-02-2009, 11:58
O ile się nie mylę to nie są tereny należące do Skorodnego, mówię to o pięknej stanicy Chreptiowskiej. Popytaj ludzi z Lutowisk. Lokalizacja to jakbyś stanął w rejonie bloków /najpierw PGR a potem Iglopol/ i popatrzył w stronę pasma Otrytu to na pierwszym wzniesieniu przed Otrytem stała stanica. Można było dojść właśnie w dół od bloków przez strumyk i do góry szeroką łąką, lub dojechać przez tz. Tajwan. Stanica była zbudowana w 2/3. To znaczy że tył stanicy i tyły budynków nie były dokończone. (...)
W tej chwili trudno mi ocenić, czy to Ty masz rację, czy ja.
Na str. 359 przewodnika wydanego przez Rewasz (wydanie X, aktualizowane, Pruszków 2004), w części pt. "Słownik miejscowości", pod hasłem "Skorodne" czytamy m.in. (cyt.) "Pod koniec lat sześćdziesiątych w Skorodnem kręcono część plenerów filmu "Pan Wołodyjowski", m.in. sceny w stanicy w Chreptiowie".
I na tym się moja wiedza na ten temat kończy - pochodziła bowiem tylko z ww. przewodnika Rewaszu (być może jest w nim błąd).
A kto to rozstrzygnie ? Któż by inny, jak nie Piotr.
Piotrze (jeśli czytasz ten post), to gdzie w końcu był ów bieszczadzki Chreptiów ?
A którą to cerkiew chcieli spalić podczas kręcenia "Pana Wołodyjowskiego", bo mi wyleciało z głowy...?
No proszę obciachowy ;) Polańczyk na wizji...
W najbliższy piątek (6 luty) znany i lubiany program poranny "dzień dobry tvn". Zapraszamy wszystkich do Polańczyka lub przed telewizory .
Program emitowany jest w godz. 8.30 - 11.00.
http://www.bieszczady.net.pl/
Bardzo jestem ciekawa opinii i wraźeń tych,co ogladali dzisiejsze relacje na żywo z Polańczyka.
Jako osoba,która kilkanaście lat mieszkała na stałe w Bieszczadach,jestem uczulona na "udziczanie"na siłę tego miejsca.Pamiętam jak jak jedna z moich znajomych powiedziała na powitanie kiedy przyjechałam w odwiedziny:"Wcale nie w y g l a d a s z ,że mieszkasz w Bieszczadach"!Nie wiem czego się spodziewała-baranicy na plecach,złotych zębów czy gumofilców.Kiedy wiec dziennikarka zadała durne pytanie dziecku czy chodzi do szkoły,zaraz mnie zatrzęsło.A co?Moze siedzi całą zimę na piecu ,bo mróz i jedna para butów na rodzinę?
Z jednej strony "karnawał"-przyjeżdżajcie,jedzcie zdrowo,dajcie się porwać kowbojom itd a z drugiej "o,rety!jak tu boharersko ludzie walczą z brakiem cywilizacji".
Albo "państwo
przyjechali z Poznania i tu sie osiedlili?"? "Nie,spod Poznania"-odpowiada zapytana.Czyli co?z wioski do wioski i to ma być zaraz STRASZNE wyzwanie?
Mieszkałam 16 lat w bardzo trudnych warunkach ale ani mi w głowie robic z tego wielkie halo!Zawsze jest coś za coś!
bertrand236
06-02-2009, 14:16
Jeszcze tego programu nie widziałem, ale mam nadzieję, że go zobaczę. Widziałem za to chyba w ub. roku wywiad w TVN /tak myślę/ z Bodziem Sikorką. Pytanie PANI REDAKTOR: Pan taki wysoki, to chyba w koszykówkę Pan gra? Trochę zaskoczyło biednego w tym momencie Bodzia. Nie takiego chyba się spodziewał pytania o Bieszczady i życie w nich...
Pozdrawiam
A,jeszcze w pasku leciało hasło "Zostawili KARIERY w wielkim mieście i przenieśli sie w Bieszczady".Oj,biada,biada !Szkoda tych wielkich karier,wielkich miast - no,co za poświęcenie,pomników godne!
Zerkałem czasami na wejścia pogody (prezentował to pan w kapeluszu ze skóry) z Bieszczad i jakieś wstawki z wianuszkiem kuracjuszy. Coś było z knajpki (to tylko słyszałem) o jedzeniu łemków i bojków jak to oni kiedyś jedli sporo wołowiny. Więcej było gadania przy stole z Warszawy niż wstawek z Polańczyka. Widziałem: kuracjuszy (machali na zawołanie do telewidzów), zakapiorów, kowbojów, którzy czasami napadają na pociąg i ogólny brak śniegu. Obraz poszedł w Polskę i teraz telewidzowwie mają jako takie pojęcie o Bieszczadach.
Basia Z.
06-02-2009, 16:09
Jako osoba,która kilkanaście lat mieszkała na stałe w Bieszczadach,jestem uczulona na "udziczanie"na siłę tego miejsca.
No bo taka to jest promocja Bieszczadów.
Jak słyszę słowo "promocja" robi mi się niedobrze.
Zamiast pokazać to o czym pisaliśmy kilka wątków wcześniej - coś o rzeczywiście ciekawej historii tego miejsca, o ludziach związanych z Bieszczadami, o zabytkach i o wielokulturowej tradycji właśnie na siłę się Bieszczady "udzicza".
Przyznam, że ja poprawiając kiedyś tekst do druku (o Bieszczadach właśnie) wszędzie wykreślałam zdania jakie to "strasznie dzikie" są te góry.
Ale chyba nie pomaga, ludzie (a przede wszystkim redachtorzy) nadal tak kojarzą Bieszczady
Pozdrowienia
Basia
Jeszcze tego programu nie widziałem, ale mam nadzieję, że go zobaczę.
Szkoda czasu Bertrandzie na to coś.Widziałem urywki...uchylam się od komentarza;)
A czego Wy żeście się spodziewali po "Dzień dobry TVN"?
Publicystyki?
Dobrego dokumentu?
To typowa TV XXI wieku - badziew, byle szybko parę bzdur powiedzieć, resztę doczytają na pasku.
W prognozie pogody już nie mówi się o izobarach, a i hPa odchodzą w niepamięć - teraz jakiś głupek poskacze na jednej nodze, głupkowatym żartem rzuci i gwiazda okrzyknięty zostaje.
Nasz gatunek kretynieje niestety:(
michal52
07-02-2009, 11:16
Bieszczady to najdziksze góry w Polsce i jedno z najdzikszych miejsc ogólnie w Polsce.Nie widzę więc niczego specjalnego w nazywaniu Bieszczad ,,dzikimi".Z tym określeniem się w pełni zgadzam.Oczywiście już zachodnie wybrzeże jeziora Solińskiego czy okolice Wetliny do tego określenia nie pasuje ale miejsc ,,dzikich"jest nadal bardzo dużo w Bieszczadach. Jedank powtarzaniem w nieskończoność o dzikości Bieszczadów turystów się nie przyciągnie, gdy dodatkowo w lutym nie ma śniegu.
Może to i lepiej :-o
to gdzie w końcu był ów bieszczadzki Chreptiów ?
SB, Chreptiów był tam, gdzie pisze Zbyszek - o ile go dobrze zrozumiałem. od razu widać, że będąc co roku w Sekowcu nie chciało Ci sie ruszyć tyłka na flagową ścieżkę Eko-blabla wokół Lutowisk. Stanica Chreptiów stanowi 15 przystanek owej ścieżki, a dokładnie pokazuje gdzie się mieścił - jednak wejść tam za bardzo nie można gdyż jest to obecnie teren prywatny. Załączam fotki - niestety podłe bo strasznie pluło żabami.
VM2301 - Chmiel.
Polecam przeczytać i rzucić okiem na foty: "Raszków płonie w Chmielu":
http://www.twojebieszczady.pl/film.php
No to dopowiem sobie sam.
Naczelny Doradca Dwóch Lat śpi po świętowaniu kolejnej wiktorii, więc rzuciłem okiem sam.
Wg przewodnika Rewasza, który mówi: "Było już nawet zezwolenie na spalenie dla potrzeb filmu cerkwi i tylko dzięki protestom środowiska konserwatorów zabytków udalo się świątynię uratować", była to cerkiew w Chmielu
OOps, nie zauważyłem Piotrze, że w międzyczasie odpowiedziałeś;)
Michale 52,niech Bieszczady swoja naturalność i dzikość zachowają na zawsze,ale dlaczego utożsamiać z tą dzikością ludzi,którzy tam żyją?Jakoś to dziwnie idzie w parze w tych,pozal sie Boże,relacjach stamtąd.Nie bedę opisywać "darów"jakie spływały swego czasu dla biednych dzieci,bo wstyd!Zadowoleni i uspokojeni moralnie,bogaci darczyńcy uważali widać ,ze najgorszy brudny chłam to wielkie "wspomożenie"!Nie chcę uogólniać,bo na prośbę moją,żeby wyposażyć szkolną świetlicę w konkretne rzeczy,przychodziły też nowe przybory szkolne,słodycze (nie przeterminowane!!!!)Były to jednak najczęściej paczuszki od osób niezamożnych itp.Temat biedy był poruszany w innym wątku i nie chcę tu zajmować nim miejsca.Powiem tylko,że można być człowiekiem światłym w dziczy i ciemniakiem w wielkiej metropolii.
Stały Bywalec
07-02-2009, 14:26
SB, Chreptiów był tam, gdzie pisze Zbyszek - o ile go dobrze zrozumiałem. od razu widać, że będąc co roku w Sekowcu nie chciało Ci sie ruszyć tyłka na flagową ścieżkę Eko-blabla wokół Lutowisk. Stanica Chreptiów stanowi 15 przystanek owej ścieżki, a dokładnie pokazuje gdzie się mieścił - jednak wejść tam za bardzo nie można gdyż jest to obecnie teren prywatny. Załączam fotki - niestety podłe bo strasznie pluło żabami.
(...)
http://www.twojebieszczady.pl/film.php
Ja chyba tamtędy szedłem (z Chaty Socjologa do Lutowisk), tylko widocznie nie zauważyłem.
Krzysztof Franczak
07-02-2009, 18:49
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/tngallery?Site=NW&Date=20090207&Category=FOTREPORTAZE&Artno=646977714&Ref=PH
http://dziendobrytvn.plejada.pl/30,15579,news,,1,,dzien_dobry_tvn_w_bieszczadach,a ktualnosci_detal.html
A te blondyny ze zdjęć, to jakiś produkt lokalny?
http://dziendobrytvn.plejada.pl/30,15579,wideo,,78239,dzien_dobry_tvn_w_bieszczada ch,aktualnosci_detal.html
Cytat:
Michał Giercuszkiewicz: ...Są spotkania właśnie zakapiorów. Jeżeli mogę tylko terminowo to jestem. Jestem zawsze... i jest fajnie.
Prezenterka: No i fajnie jest.
Niezły Rejs...
Cukierkowe sprzedawanie się nie wychodzi Bieszczadom na dobre
Czarek pl
08-02-2009, 10:10
Po obejrzeniu,"Dzieńdobrytvn"mam mieszane uczucia,niby było wszystko co trzeba,bieszczadzkie widoki,bieszczadzka kuchnia,bieszczadzkie wyroby(chociaż ten bojkowski łapacz snów wywołał we mnie zdumienie,czy naprawdę coś takiego było czy to dalsza częsc amerykanizacji Bieszczadów!?) i ludzie tam mieszkajacy.
Jednak sposób w jaki zrealizowano program,był co najmniej dziwny a już strzelający "cowboye"na koniach to dla mnie żenada,cowboy to zwykły amerykański pastuch,a czy np. Jędrka Połoninę wypada nazywac pastuchem?
Krzysztof Franczak
08-02-2009, 11:20
A te blondyny ze zdjęć, to jakiś produkt lokalny?
Ta! z Dziurdziowa;-)
Krzysztof Franczak
08-02-2009, 11:21
http://dziendobrytvn.plejada.pl/30,15579,wideo,,78239,dzien_dobry_tvn_w_bieszczada ch,aktualnosci_detal.html
Cytat:
Michał Giercuszkiewicz: ...Są spotkania właśnie zakapiorów. Jeżeli mogę tylko terminowo to jestem. Jestem zawsze... i jest fajnie.
Prezenterka: No i fajnie jest.
Niezły Rejs...
Cukierkowe sprzedawanie się nie wychodzi Bieszczadom na dobre
Dopóki nikt nie wymyśli alternatywy właśnie tak będą Bieszczady pokazywane. Zgroza!
Ale ludzie, przecież oni nie produkują programu ze względu na swoje widzimisię.
Takie są oczekiwania widzów i potencjalnych klientów.
Bieszczady, jak wszystko, to produkt, który ma się sprzedać, a w jaki sposób, to już spece od marketingu obmyślają.
:)
Ale ludzie, przecież oni nie produkują programu ze względu na swoje widzimisię.
Takie są oczekiwania widzów i potencjalnych klientów.
Bieszczady, jak wszystko, to produkt, który ma się sprzedać, a w jaki sposób, to już spece od marketingu obmyślają.
:)
Tu chodzi o target. O reklamodawców, a nie o oczekiwania osób mieszkających w Bieszczadach. Jak Wam mówiłam kilka osob zebrało się aby przedstawić atrakcje. Niewiele z tego zostało wykorzystane.
Atrakcje pokazywali dziennikarzom Adam Radwański i Andrzej Niepołomski Dziennikarze wybrali, a raczej przychechali mając już pewną koncepcję programu. Nie oglądałam więc nie mam pojęcia co pokazali. Mówiąc wprost to Adam i ja wybralismy Łysego. Moim zdaniem to było dobre rozwiązanie. Alternatywą był niejaki Bross zapewne Wam znany zakapior. Ja określam go naczelnym żebrakiem w Bieszczadach.
O łapaczach snu nic nie wiem. Nigdy nie spotkałam się z czymś podobnym w wierzeniach Bojków czy Łemków. Jest to bieszczadzki produkt turystyczny zcertyfikowany przez Fundację Bieszczadzką. Co do koni Francuza. Tego nikt nie przeskoczy. Ma swoje układy w urzędzie marszałkowskim i w wśród dziennikarzy. Ten produkt turystyczny jest tak rozklamowany iż turyści domagają się go. Muszę napady wkładać do programów chociaż uważam je za obciach. Dopiero po realizowanym programie część gości wie, że kupiło kota w worku.
W ubiegłym roku o mało nie doszło do tragedii w czasie realizacji programu. To nie był napad realizowany przez Francuza ale przez kogoś innego. Ja prowadziłam grupę super hiper integracyną. Jakiś idiota przywiązał konia na krótkiej linie do szyny. Maszynista nie mógł wyhamować i wjechał na linę, prosto na konia. Na szczęście zwierzę w ostatniej chwili rozerwało kantar. Myślałam, że maszynista ich rozszarpie.
I jeszcze jedno. Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Inne regiony płacą niezłą kasę w granicach 30-50 tys zł za realizację takich programów. Myśmy nie mieli ani grosza więc w ramach współpracy Adama z TVN ten program został zrealizowany.
Lucyno,
A jakie sa oczekiwania ludzi mieszkających w Bieszczadach, którym zależało na tym programie?
Turyści, coraz więcej turystów!!!
Więc trza im zaoferować to na co polecą.
A ludzie hurtem to na chłam lecą i tyle.
A quadów nie było?
Lucyno,
A jakie sa oczekiwania ludzi mieszkających w Bieszczadach, którym zależało na tym programie?
Turyści, coraz więcej turystów!!!
Więc trza im zaoferować to na co polecą.
A ludzie hurtem to na chłam lecą i tyle.
A quadów nie było?
Nie było, Daniel nie zgodził się. Mieliśmy się spotkać aby pogadać na ten temat ale zwiał przede mną w masyw Jasła. Nie mogłam go znaleźć. Samochód nie mógł w Strubowiskach wjechać pod górkę. Trzeba przyznać, że to jeden z najlepszych przewodników jakich znam.
Także nie było Księdza Bartnika. Nie znam szczegółów. Zapobiegli awanturze pomiędzy mną, a samorządowcami. Potrafię nie zważając na konsekwecję opierdalać ludzi. Nie wytrzymałabym, gdyby przy mnie samorządowiec gminy Solina powiedział iż Ksiądz wprowadza Ukrainę w Bieszczady i że szerzy prawosławie. Radnemu pomylił się grekokatolicyzm z prawosławiem, a ikonostas z wprowadzaniem prawosławia. Według tego samorządowca występ w telewizji Księdza byłby jego rehabilitacją.
Ktoś takich głupków wybiera, no nie?
bertrand236
08-02-2009, 13:12
Szkoda czasu Bertrandzie na to coś.Widziałem urywki...uchylam się od komentarza;)
Obejrzałem dzisiaj. Miałem taką możliwość. Jestem pod dużym wrażeniem. Dla mnie jest to program, który powinno się pokazywać w szkołach młodym adeptom dziennikarstwa, jako wzorcowy przykład, jak nie należy przeprowadzać promocji /miasta, regionu, ludzi itp./
Na usprawiedliwienie realizatorzy mają tylko jedno: zaledwie kilka minut programu pochlastane na kilka części. Nie wiem, czy w tak krótkim czasie można zrobić coś sensownego. Jeżeli jednak nie można, to chyba lepiej ten czas można byłoby wykorzystać np. na pokazanie Tośki i miejsca, gdzie swoje sery wyrabia z akcentem na miejsce. Opowiadanie z czego Tośka robi ser mało kogo chyba interesuje. Może sie mylę...
Pozdrawiam
Jacek Kleyf - Telewizja.
Najleprze jest wykonanie tego utworu przez grupę "Bez Jacka"... Krążył kiedyś po necie taki folder z mp3: Yapa powojenna...
Wykrył pies bimbrownię na czas, wycinanki robi wujek,
jak smarować margaryną telewizja transmituje.
...
Usia, siusia, cepeliada, w ogródeczku panna Mania.
Chmurka się przejęzyczyła, jaja nie do wytrzymania
...
Z telewizji jego matka, z gazet dzieci do zrobienia,
żona jakby trochę z radia a on cały z obwieszczenia
Cała metafizyka telewizji
michal52
08-02-2009, 17:48
Nie wiem czy ktoś z was ogląda z tvn meteo ale ostatnio coś mnie zdziwiło, a przy okazji zaniepokoiło.Co pół godzinie(nie jestem pewien czy dokłądnie) na tvn meteo opisywana jest pogoda w polskich kurortach narciarskich. Kilka lat temu pamiętam że właśnie w tym programie opisywane były stacje w Bieszczadach(i okolicach bliższych lub dalszych) między innymi ustrzyki górne arłamów, ustzryki dolne.Obecnie nie ma tam opisu żadnej z powyższych stacji. Jak tu się nie dziwić, że do Ustrzyk Dolnych przyjeżdza coraz mniej ludzi:?:
Nie wiem czy ktoś z was ogląda z tvn meteo ale ostatnio coś mnie zdziwiło, a przy okazji zaniepokoiło.Co pół godzinie(nie jestem pewien czy dokłądnie) na tvn meteo opisywana jest pogoda w polskich kurortach narciarskich. Kilka lat temu pamiętam że właśnie w tym programie opisywane były stacje w Bieszczadach(i okolicach bliższych lub dalszych) między innymi ustrzyki górne arłamów, ustzryki dolne.Obecnie nie ma tam opisu żadnej z powyższych stacji. Jak tu się nie dziwić, że do Ustrzyk Dolnych przyjeżdza coraz mniej ludzi:?:
To świetna wieść.
Krzysztof Franczak
08-02-2009, 18:01
I jeszcze jedno. Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby. Inne regiony płacą niezłą kasę w granicach 30-50 tys zł za realizację takich programów. Myśmy nie mieli ani grosza więc w ramach współpracy Adama z TVN ten program został zrealizowany.
Teraz są takie czasy ,że zwłaszcza darowanemu trzeba patrzeć głęboko w paszczę.
Witajcie,
Nie wiem jaki jest target, darowany kuń, oczekiwania...widzialam kawałek tego programu - jedno wielkie zażenowanie...na miejscu tej pani z telewizji zapadłabym sie pod ziemie! Bertrand ma racje - klasyka gatunku " jak nie nalezy" robić takich programów..szkoda...zeby nie wiem kto tam byl zaproszony jako "produkt regionalny" to taka pozal sie Boze dziennikara kladzie wszystko swoimi glupawymi pytaniami i komentarzami ...szkoda....
no ale po Jackowemu "i Salonowemu |"Telewizja pokazala, a uczeni podchwycili ....." jak pieknie! ach och ..bleeeee
pozdro
Basia Z.
09-02-2009, 07:58
Cała metafizyka telewizji
To jest piosenka z lat 70 z epoki "propagandy sukcesu" za Gierka.
Nic się nie zmieniło !
Jak wtedy przestałam oglądać TV tak nie oglądam do dziś (z krótką przerwą w roku 1989).
Nawet nie mam chęci obejrzeć tego o czym mowa.
Pozdrowienia
Basia
Krzysztof Franczak
09-02-2009, 18:23
Problem oczywiście w tym z jakim nastawieniem(pomysłem) przyjeżdża ekipa TV ale z drugiej strony sporo-zwłaszcza w programie na żywo- zależy od "występujących". Nie można dać się zmanipulować .Ile razy słyszałem teksty o tym ,że bieszczady są zasypane a drogi nieprzejezdne lub (w zależności od sytacji),że nie ma śniegu i nuda okropna, o lansowaniu swego czasu biedy nie wspomnę. Często mówią to ludzie ,którzy żyją z turystów. Może to sprawa "onieśmielenia" "światowej urody prezenterką". W każdym razie trzeba z tym żyć ,że przez jakieś kilka sezonów Bieszczady będą zakapiorskie ale jak z biedą to minie napewno .Róbmy wszystko żeby nikt nie wymyślił czegoś gorszego!
Nie zakapiorskie. Dziś na ten temat rozmawiałam z Adamem. Byłam służbowo w Zakapiorze z grupą. Sama oberża wypadała bardzo pomyślnie. Dobry wystrój, ławy zrobione z bieszczadzkiego drewna. Knajpa w połączeniu z galerią okazała się znakomitym pomysłem. Na ścianach prace m.in Łysego. Można posłuchac jego koncertów z Zakapiorze, kupić prace. Adam dobrze go ''sprzedaje". To nie tylko występ w telewizji. Dziennikarzy interesowali ludzie, którzy porzucili cywilizację i przenieśli się w Bieszczady. Moim zdaniem dobór gości był dobry. Gier czyli Giercuszkiewicz to część legendy poslskiej muzyki rozrywkowej (dla niezorientowanych muzyk z legendarnego Dżemu), Łysy to przedstawiciele bieszczadzkiego światka artystycznego. Problemem okazało się tylko zmiejszenie liczby wejść na antenę. Spowodowane to było pogodą. Program miał być kręcony na żywo z wyciągu narciarskiego. Być może uda się doprowadzic do następnej realizacji tego programu w Bieszczadach latem. A najważniejsze coraz więcej osób chce także finansowo włączyć się do promocji Bieszczadów.
Tak się troszkę pobawiłem i wykonałem ściągę do archiwum internetowego TVP Rzeszów.Oczywiście TVP może w przyszłości pozmieniać linki i trzeba będzie skasować post,ale na ten czas ... smacznego!
Odkrywanie Podkarpacia:
Wybuchowy buk (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/12/31/147652/film.asf)
Pralasy (Tworylczyk) (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/12/31/147653/film.asf)
Cerkwie Pogórza (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/12/31/147654/film.asf)
Ciemiernik czerwonawy (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/12/31/147654/film.asf)
Bojkowska dolina (Choceń-występuje tam Marcin S ;) ) (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/12/31/147655/film.asf)
Wyprawa na Dwernik Kamień (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/11/30/144734/film.asf)
Leśne rezerwaty Podkarpacia:
Sine wiry (http://video2.v2.tvp.pl/2008/10/09/178254/film.asf)
Zwiezło (http://video2.v2.tvp.pl/2008/10/09/178255/film.asf)
Źródliska Jasiołki (http://video2.v2.tvp.pl/2008/10/09/178256/film.asf)
Kamień Bieszczad (http://video2.v2.tvp.pl/2008/10/09/178257/film.asf)
Przełom Osławy pod Duszatynem (http://video2.v2.tvp.pl/2008/10/09/178258/film.asf)
Oraz cała seria
Zakapiorskie Bieszczady (http://ww6.tvp.pl/6452,20071122606085.strona)
Ciąg dalszy ściągi:
Poznaj prawdziwe Bieszczady:
Zima (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/04/139033/film.asf)
Wiosna i lato (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/04/139037/film.asf)
Jesień (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/04/139038/film.asf)
W górach jest mój dom:
Bacówka pod Małą Rawką (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/11/139760/film.asf)
Jaworzec (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/11/139761/film.asf)
Koliba (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/11/139762/film.asf)
Pod Honem (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/11/139763/film.asf)
Bieszczady pod ochroną (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/02/138807/film.asf)
Jeden dzień Henryka (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/09/139556/film.asf)
Bieszczadzkie jaskinie (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/23/140983/film.asf)
Moja Republika Wetlińska (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/26/141297/film.asf)
Żubra żal (Pubal) (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/26/141304/film.asf)
Dom na Otrycie (http://ww2.tvp.pl/video3/2007/10/26/141298/film.asf)
Aleksandra
14-02-2009, 20:06
Dzięki, za linki, że też Ci się chciało :-P
Niedalej jak 3 tygodnie temu była transmisja mszy z kościoła w Czarnej.
Leciało to na TV Polonia.
Może ktoś ma to nagrane?
Jutro w radiowej „Jedynce” :
http://www.polskieradio.pl/jedynka/dogranicpolskosci/miejsca/miejsce.aspx?id=95000
W czwartek 14.05 – kanał PLANETE, godz. 19.45 „KSU- legenda Bieszczad”
Wczoraj TVP2 13:35 "Piękniejsza Polska: Konno przez Bieszczady i Beskid Niski"
Do-misiek
02-09-2009, 22:00
http://www.tvp.pl/filmoteka/film-dokumentalny/wypalony/wideo/film-dokumentalny
Film pt. "Wypalony".
Stanisław Farion jest emerytowanym magistrem archeologii. Ale mało kto domyśliłby się tego, widząc drobnego staruszka, czarnego od węglowego pyłu i sadzy, drepczącego po skrawku ziemi nad wodą, wokół wysokiego pieca, gdzie pan Stanisław i dwaj jego koledzy: Władysław Dyk oraz Kazimierz Błądek od 10 lat zajmują się wypalaniem węgla. Ciężka to praca, nie najlepiej płatna, a już na pewno nie dla dyplomowanego archeologa. A jednak Staś, jak nazywają go koledzy, zrezygnował z wygód i pokus cywilizowanego świata, by odnaleźć się właśnie w tej fizycznej harówce. – Człowiek jest niewolnikiem swojego stanu posiadania – powiada Staś filozoficznie. On jest wolny, bo cały jego dobytek to ukochana psina, a i ją przyjdzie mu stracić.
Na wypalenisku Staś pracuje i mieszka w starym, nieużywanym od lat wagonie. Mimo pozornej degradacji społecznej udało mu się zachować godność i chęć do intelektualnego rozwoju. Czyta książki, także w obcych językach, których zna aż trzy. Co więcej, swoje zamiłowanie do wiedzy przekazał innym. Koledzy z wypału, którzy sami zakończyli edukację na szkołach zawodowych, niczym gąbka chłoną zdobytą przez Stasia wiedzę, budując w ten sposób poczucie własnej wartości. Wprawdzie nie zawsze rozumieją, po co czyta aż tyle i w dodatku po obcemu, czemu akurat poezję, a nie coś bardziej przystępnego, ale szanują go za to i obdarowują w zamian prawdziwą męską przyjaźnią. Staś, dobrotliwy i łagodny, mimo woli sprawił, że już nie są tylko zwykłymi „robolami”.
Powered by vBulletin® Version 4.2.1 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.