PDA

Zobacz pełną wersję : Wielki sukces akcji Smiglo dla Tatr! Bieszczady tez dostaly!



Dzik
02-04-2004, 18:01
Odnieslismy pierwszy duzy sukces. Przeszla poprawka do ustawy przez Senat RP!!!

Wiecej informacji znajdziecie pod www.wspinanie.pl/smiglo

Oto tresc poprawki:

"Opłaty pobierane za wstęp do parku narodowego, w wysokości 15% wpływów za każdy kwartał, przeznacza się na dofinansowanie działalności ratowniczej specjalistycznych organizacji ratowniczych - Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, działających na terenie danego parku narodowego.";

Najprawdopodobniej już 7 Kwietnia dostarczymy do Sejmu petycję z prośbą o utrzymanie poprawek wniesionych do ustawy przez Senatorów. Tak jak poprzednio do petycji dołączymy w formie papierowej wszystkie Wasze podpisy pod listem do Sejmu i Senatu. Będziemy je drukować 6 kwietnia rano. Prosimy! Powiadomcie tych, którzy o akcji jeszcze nie wiedzą.

Teraz wazny jest kazdy podpis. Musicie naglosnic sprawe aby przeszla przez Sejm!!! Ta akcja dotyczy takze i Was bo w Bieszczadach dziala GOPR!!!

Czas do pracy koledzy! Musimy miec ta poprawke!
Musicie nam pomoc!!!

Piotr
02-04-2004, 21:22
Odnieslismy pierwszy duzy sukces."Opłaty pobierane za wstęp do parku narodowego, w wysokości 15% wpływów za każdy kwartał, przeznacza się na dofinansowanie działalności ratowniczej specjalistycznych organizacji ratowniczych - Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, działających na terenie danego parku narodowego.";
!
Tjaaa. To BdPN sie pewnie z..ra z tego szczęscia...

Derty
06-04-2004, 18:05
Witam,
Czyli PN-y stały sie na dobre niewidzialną ręką fiskusa:P Coś mi tu nie pasuje, bowiem, tak między Bogiem a prawdą, czy PN rzeczywiście ma służyć do finansowania nie swojej działki? A kto dofinansuje PN-y? Może jakiś podateczek na kogoś nałożyć? A czemu to kosztów akcji ratowniczej wraz z użyciem śmigła nie miałby pokryć resort zdrowia & zainteresowany umrzyk lub jego rodzina? Albo zwyczajnie PZU? Tak jest wszędzie dookoła, tylko w Polsce jak zwykle bawimy się w rozdawnictwo cudzych pieniędzy. Może to jednak nie sukces te przepisy, tylko kolejna porażka. W imię ratowania życia ludzkiego psuje się wszystko dookoła, choć nie ma ku temu potrzeby. Za chwilę PN-y dopłacą do ochronek dla biednych, do dziurawych zębów obywateli, a może jeszcze i do innych bolączek i tragedii. A później weźmie się na celownik jeszcze inną instytucje, żeby dopłacała do czegoś tam nie licząc się z jej rzeczywistymi możliwościami finansowymi oraz pełnioną funkcją.
Otwarcie to powiem: protestuję przeciwko okradaniu z forsy i tak biednego i zapuszczonego jak cholera systemu ochrony przyrody w Polsce. I nawet jeśli nie przyleci do mnie śmigło, gdy połamię nogi w górach, to nie będę miał pretensji o to do PN-ów.
Derty

Piotr
07-04-2004, 01:20
Otwarcie to powiem:
Aplauzu ni widu ni słychu, a szkoda. Wreszcie ktoś się odważył zauwazyć, że ta akcja jest chora juz z założenia.

maniek
25-04-2004, 14:38
wogle za wstep do BdPN powinny byc pobierane jakies oplaty chocby nawet za samo wejscie na szlak na Polonine !! wtedy mozna bylo by ten szlak jakoz utrzymac !!

w innych regionach Polski sa brane oplaty !! a np. 2 zl za wejscie na Polonine to niebyloby duzo a kilkaset lub kilkatsiecy osob rocznie wchodzi na Polonine !!

a smiglowiec faktycznie by sie przydal !! teraz to moze UNIA zafunduje jakis smiglowiec lub chociaz troche dolozy !! ale i tak potem za ten smiglowiec bedzie trzeba oddac

Piotr
25-04-2004, 15:16
wogle za wstep do BdPN powinny byc pobierane jakies oplaty chocby nawet za samo wejscie na szlak na Polonine !! wtedy mozna bylo by ten szlak jakoz utrzymac !!
w innych regionach Polski sa brane oplaty !! a np. 2 zl za wejscie na Polonine to niebyloby duzo a kilkaset lub kilkatsiecy osob rocznie wchodzi na Polonine !!
Eeee? A byłeś Ty kiedy może na Połoninie w Bieszczadach, którejkolwiek ze znanych? :shock: :shock:

Zosia samosia
30-04-2004, 22:41
ojojoj!!! heh!!!! a uuuu!!!!Bądź bardzo grzeczny, to powiem ci jak tam dojechać. mój nr telefonu tez zaczyna sie na 46 ( to nie do Piotra, bynajmniej)

długi
30-04-2004, 23:49
Otwarcie to powiem:
Aplauzu ni widu ni słychu, a szkoda. Wreszcie ktoś się odważył zauwazyć, że ta akcja jest chora juz z założenia.
Zabrałem głos przy okazji zbierania podpisów pod petycją i zostałem "skarcony"przez "bieszczadników".
Zastanawiam się po co zorganizowano w Polsce system ratownictwa medycznego. Po co kazda organizacja niosąca pomoc musi mieć własny sprzęt. TOPR wyłączam z dyskusji, łaziłem po Tatrach, raz poleciałem kawałek i wiem, że specyfika Tatr wymaga specjalnego podejścia do ratownictwa, co nie znaczy by nie włączyć TOPR do systemu ratownictwa medycznego.
Powtórzę, czy jest jakaś różnica między turystą, a drwalem, gajowym, czy Samotnikiem w Hulskiem. Potrzebne jest w Bieszczadach śmigło, bo zimą, a i latem trudno wszędzie dotrzeć i to szybko. Ale śmigłowiec jest równierz potrzebny w rejonie Biebrzy, Augustowa i Wałcza, o Opolu nie wspomnę. W bogatych krajach stanowi normalne wyposażenie ratownicze. Widziałem śmigłowiec zabierający rodzącą kobietę z jednej z dzielnic Hamburga, bo był korek i karetka nie mogła dojechać. Więc śmigłowiec w Bieszczadach TAK, ale w systemie ratownictwa medycznego.
Długi
PS
dwa razy korzystałem z pomocy śmigłowca w Bieszczadach, przyleciał w 20 minut. Zwykły śmigłowiec z pogotowia w Sanoku