PDA

Zobacz pełną wersję : przekraczanie granicy (długie)



stud
03-06-2004, 22:13
Witam. Jestem nowy tutaj, więc pozdrawiam wszystkich.
Nie będę opowiadał, co widzęw Bieszczadach, jak bardzo mi się tam podoba, dość że byłem tam już 3 razy, jadę w te wakacje i nie zamierzam na tym poprzestać.
Właśnie na ten temat mam pytanie. Tym razem zamierzam wyjść na parę dni także na Słowacje: przez Krzemieniec do Novej Sedlicy, potem z powrotem na szlak graniczny, do Runiny na Słowacji i z powrotem do Roztok. Niestety na stronie straży granicznej nie chcą mi udzielić informacji na temat przekraczania granicy idąc szlakiem turystycznym - po prostu nie jestem chyba godzien aby udzielić odpowiedzi na mojego maila.
I tu pytanie do Waszego Szacownego Grona :roll: Czy przekraczając granicę nie korzystając z tzw. przejścia turystycznego nie zostaniemy zgarnięci i zawiezieni na Słowacki odpowiednik Syberii? :shock:
Ożesz, ale mi się długie napisało...

irek
03-06-2004, 22:39
Tez sie zastanawiam jak to teraz jest, teoretycznie slyszalem ze chyba tak mozna ale glowy nie dam. Zawsze mozesz powiedziec ze granice przekroczyles w Roztokach i idziesz sobie slowackim szlakiem granicznym do Kremenarosa. Ale ze slowakami nigdy nic nie wiadamo mozesz dostac "pokutu" ;), mozesz zawsze udac glupa ze myslales ze po 1 maja to mozna. Ja troche lazilem z polski na slowacje w zyciu nie spotkalem slowackiej strazy granicznej ;) troche info o tym rejonie znajdziesz na www.bieszczady.net.pl

stud
03-06-2004, 22:41
ok żeby zmylić Słowaków, będę udawał Greka :shock:

Ćhy
04-06-2004, 11:41
mysle ze zwlaszcza po 1 maja slowacka SG zajmuje sie glownie wschodnia granica, a i wczesniej rzeczywiscie ciezko bylo ich spotkac (np. dwa lata temu w sierpniu na przejsciu w Roztokach musielismy pojsc do domku straznika i zapytac uprzejmie o droge zeby chcialo mu sie wyjsc w taki gorac i laskawie sprawdzic nam paszporty. ;) )

Derty
04-06-2004, 13:33
hEJ:)
rozmawiałem z SG na Okragliku w maju...otóż moi drodzy nie ma lekko, musimy nadal przekraczać granicę na przejściach. Pan oficyer poinoformował mnie, że Po0lska NIE przystąpiła do układu z Schengen i jesteśmy PRAWIE w Europie. Dziękować Kwachowi i reszcie komuchów:P
Kłaniam się Bieszczadnikom,
Derty

stud
04-06-2004, 14:55
Czyli, że trzeba iść w drugą stronę. Przejść w Roztokach, a wrócić przez Kremenaros. Idąc po grancy trzymać się słowackiej strony ścieżki...

Stały Bywalec
04-06-2004, 21:09
hEJ:)
(...) Dziękować Kwachowi i reszcie komuchów:P
(...)
Derty

To już nie pierwsza taka Twoja odzywka.
Dlaczego jesteś "oszołomem" ?

Ćhy
05-06-2004, 10:42
no i znowu problem jak z kotami i innymi zwierzakami - czesc watku nalezy do OT... Kwach i inne dzisiejsze "komuchy" w tym akurat niewiele zawinily, bardziej niewiara Pietnastki w nasze mozliwosci uszczelnienia wschodniej granicy od razu... co niewatpliwie laczy sie z dzialaniami komuchow, ale troche starszych niz Aleksander K....

stefankmiot
06-06-2004, 00:30
wrocmy do tematu, bo sie zrobi serwis polityczny jeszcze!

stud
06-06-2004, 15:29
Chyba dowiem się wszystkiego dopiero w Wetlinie. Może bezpieczniej faktycznie będzie iść od Roztok. Jeśli raz nas przepuszczą to chyba pozwolą wrócić.
Jeszcze dwa pytania.
-Na Przełęczy pod Czerteżem mam na mapie zaznaczone pole namiotowe. Ktoś wie może jak ono wygląda, tzn. czy to nie jest po prostu polana? Bo raczej nie chce mi się wierzyć w pole z prysznicem itd...
-Jakie są koszty na Słowacji? ile za pole namiotowe, ile trzeba mieć koron żeby przeżyć dzień w dwie osoby? nie wliczając kosztów piwnych :wink:

Derty
15-06-2004, 17:50
To już nie pierwsza taka Twoja odzywka.
Dlaczego jesteś "oszołomem" ?

odzywka...hmmmmm
SB...tak się składa, że mam sporo powodów, żeby nie lubić tych panów...tu nie miejsce i czas, aby perorować na ten temat. Czasem mi się wymsknie...przepraszam, przepraszam, przepraszam...

Pozdrawiam,
Derty

Stały Bywalec
15-06-2004, 19:04
Ależ nie ma za co, nie ma za co, nie ma za co.

WSW
29-06-2004, 11:59
Skoro na Slowacje mozna wejsc na nowy dowod osobisty, trzeba przetaczac sie przez Roztoki? A jesli zejde ze szlaku granicznego to co? Sprawdza mi brak wizy w dowodzie? ;]

chris
02-08-2007, 15:11
Minister spraw wewnętrznych Janusz Kaczmarek poinformował, że Polska pozytywnie przeszła testy techniczne, związane z wejściem naszego kraju do strefy Schengen. Układ z Schengen znosi kontrolę osób przekraczających granice między państwami Unii. Polska chce wejść do tej strefy 31 grudnia 2007 roku.
Szef resortu spraw wewnętrznych po powrocie z Portugalii powiedział, że jesteśmy już podłączeni do systemu Schengen, ale mamy jeszcze przed sobą testy ewaluacyjne na polskich granicach. Minister jest jednak dobrej myśli. Jego zdaniem, od przyszłego roku będziemy mogli w pełni korzystać z systemu Schengen. Jak zaznaczył, na listopadowym spotkaniu Rady Unii, na której będą obecni ministrowie spraw wewnętrznych i sprawiedliwości Wspólnoty, zapadnie decyzja polityczna w tej sprawie. Jeśli będzie dla naszych władz pozytywna, 31 grudnia odbędzie się już symboliczne otwarcie granic.
źródło: Bankier.pl