PDA

Zobacz pełną wersję : sine wiry- szczycisko



damian
05-07-2004, 15:41
Mam pytanko taktyczne: planujemy przejść z Jaworca przez Szczycisko, Terkę, korbanię do Łopienki i zastanawiam się czy w Zawoju, po zejściu do Sinych Wirów starą drogą jest jakieś "tajemne przejście" w okolice sczyciska. Zaznaczam, że azymut i krzaczory z różnych względów odpadają. Może jest tam jakaś stara dróżka, ścieżka itp. Jeśliby ktoś już wyeksplorował ten obszar dokładnie to proszę o cynk.
pozdrawiam
Damian

długi
05-07-2004, 20:27
Ścieżka jest i to dość wyraźna. Ale ta stromizna, to prawie na czworakach się podchodzi. nie daj Boże po deszczu. Wygodniej przez most w Łuhu i drogą. Mniej wyrypiaście, ładniej i na pewno bez krzaczorów, jakbyś pobłądził. Wetlinkę w bród brałem na Zawoju, a nie przy Sinych Wirach.
Długi

damian
07-07-2004, 22:01
Wetlinkę w bród brałem na Zawoju, a nie przy Sinych Wirach.

To mam na myśli. Byłem tam kiedyś, pobrodziłem po wetlinie i z powrotem do drogi, nie szukałem tam wtedy ścieżki po drugiej sronie... Ale jak jest to dobrze. Stromizna, aż tak mi nie straszna (chyba żeby padało :cry: ) Chcemy zobaczyć trochę sinych wirów no i potem wracać aż do mostu w Łuhu nam się po prostu nie chce.
dzięki za info
PS zawsze można na ciebie długi liczyć!
pozdrawiam
DP

długi
08-07-2004, 14:52
Na początku Sinych, przy skałkach, trochę w górę rzeki jest wyspa, przy wyspie jest płytko zawsze i łatwo przejść na drugą stronę, Dalej na azymut. Szedłem w drugą stronę, w dół i nie pamiętam, czy było trudno.
Najwyżej się wycofacie.
Długi