PDA

Zobacz pełną wersję : Z ostatniej chwili



Kriss40
13-07-2004, 12:31
Przed chwilą wyczytałem w internecie, że oficerowie Pentagonu przemierzają polskie góry, szukając miejsca na stacje radarowe. Nie powiedziano, o jakie góry chodzi...
Ale, jak popatrzeć na mapę Polski, to.... najbardziej chyba pożądana lokalizacją mogłyby okazać sie właśnie Bieszczady.
Jestem ciekaw, co myślą o tym zacni Forumowicze.
Pozdrawiam

Stały Bywalec
13-07-2004, 14:53
Wg mnie nie jest to temat do dyskusji na żadnym forum publicznym, a więc również i tym naszym.
:arrow:

Kriss40
13-07-2004, 15:00
Drogi SB.
Ta informacja ukazała się na portalu Interii - nie jest żadną tajemnicą państwową, czy wojskową... Więc mam wątpliwości, czy masz rację. Może?
W każdym razie internauci na Interii toczą polemikę (nie zawsze w dorym stylu), więc myślę, że tu też niektórzy mogliby mieć coś do powiedzenia - i chyba w ciekawszy sposób niz to czynią internauci wypowiadający się na w/w portalu.

Stały Bywalec
13-07-2004, 15:19
O tym, czy coś jest, czy nie jest tajemnicą, decyduje przede wszystkim treść "tego czegoś". Nadanie odpowiedniej klauzuli jest już tylko kwestią tzw. wtórną.

Argument, że gdzieś już tam o tym publicznie dyskutują, mnie nie przekonał. Sprawy tajne, a nawet ściśle tajne (kiedyś zwane: tajne specjalnego znaczenia), czasami przenikają do wiadomości publicznej - przypadkowo lub celowo. W tej drugiej sytuacji "ktoś za tym stoi" i manipuluje. A manipulowani o tym nie wiedzą, dyskutują sobie publicznie w najlepsze, wywlekają na światło dzienne kolejne szczegóły i ... leją tym samym wodę na młyn manipulatora.

I to było wszystko, co ja osobiście miałem do powiedzenia w niniejszym wątku tematycznym.

Ralphi
13-07-2004, 15:50
ONI monitorują wszystko :twisted:

Kriss40
13-07-2004, 16:12
Ralphi.
To nie o to chodzi, z całym szacunkiem.
Rozumiem intencję SB i szanuję. Natomiast ja mam tylko pewne wątpliwości, czy aby na przykład, jeżeli wybór miejsca padnie na Biesy, będziemy w ogóle mieli cos do powiedzenia. Bo w krajach europejskich o rozwiniętej demokracji, obywatele mają taki głos...Mam też np. wątpliwości, czy liczyłby się wówczas głos ludzi odpowiedzialnych za BdPN... I, pisząc ten post, liczyłem na tego typu wypowiedzi, nie biorąc w ogóle pod uwagę ( bo to chyba nie ten etap jeszcze), iz mogą powstawać wątpliwości dotyczące naruszenia jakichs tajemnic istotnych dla bezpieczeństwa kraju...
Ale tak teraz się poważnie zaczynam zastanawiać, czy aby SB nie miał dużo racji.
Pozdrawiam

T.B.
13-07-2004, 19:23
Wy tak dla jaj, czy na poważnie?
O tym, że niby wolny obywatel, w wolnym kraju, na wolnym forum internetowym nie może pogadać sobie o tym, że jakieś Amerykańce węszą na jego podwórku i czego tu szukają?
Hej góra-le!
nie bójta się!
Służby Bezpieczeństwa już niiiiima! :mrgreen:

Ralphi
14-07-2004, 18:16
Wy tak dla jaj, czy na poważnie?
O tym, że niby wolny obywatel, w wolnym kraju, na wolnym forum internetowym nie może pogadać sobie o tym, że jakieś Amerykańce Służby Bezpieczeństwa już niiiiima! :mrgreen:

Nie, jasne, że nie poważnie, jeżeli nie podałeś żadnych istotnych informacji o sobie w profilu, no i łączysz się z dynamicznego IP, najlepiej z jakiejś kafejki !!
:lol: Nie, no dobra - żartowałem :lol:
Pewnie, że można.
Kriss40, dobrze, że określiłeś kierunek dyskusji.
No, tak, może gdzie indziej ludzie mają wpływ na takie rzeczy, ale jesteśmy w Tym pięknym kraju, a nie gdzie indziej. Obywatele raczej nie będą mieli głosu, ale lepiej chyba jest z władzami odpowiedzialnymi za ochronę środowiska.
Oby tylko nie okazało się, że Połoniny zostaną otoczone ogrodzeniem pod napięciem i nazwane Area 52 :) No bo wtedy trzeba będzie bić się z wojskowymi, żeby odetchnąć pełną piersią.

Lech Rybienik
22-07-2004, 15:20
Hmmm stację radarową jak już istnieje nietrudno namierzyć.
Najprostszy sposób to lornetka :)
Ci co ewentualnie ją zbombarduja dysponują znacznie lepszym sprzętem hihi.
Jeśli tu jest jakaś tajemnica, to przed własnym narodem, zeby zaprotestować nie zdążył.
Tak sobie myślę, że lokalizacja to sprawa wtórna, ważny jest sam fakt istnienia tego ustrojstwa :)

Wróg czuwa! Zachowaj tajemnicę państwową! :!:

saturnv
23-07-2004, 14:55
.to prawda na terenie Bieszczad zaobserwowano wzmozony ruch satelitow szpiegowskich, filtrujac dane ze stacji trackowania satelitow mozna sie przekonac ze nie sa to cywilne obiekty.

Hilf
30-07-2004, 22:42
.
Jeśli tu jest jakaś tajemnica, to przed własnym narodem, zeby zaprotestować nie zdążył.


Myśłe że i protest na nic by się na nic niezdał, decyzja o istnienie owych stacji jest już podjeta, a władze (gorsze czy leprze) niemogą sobie pozwolić na zagrywki typu:
" ee sory panie ale się rozmyślilim "
Bo to pachnie już jakimś skandalem.
Jedyne na co mozemy mieć nadzieje że nad całym projektem pracują również ekolodzy
( nie ci z "Uwagi" czy "Interwencji" )lecz prawdziwi. Którzy niepozwolą na dewastacje, albo chociaż ją ograniczom w możliwie wys. stopniu.
Pozdrawiam Hilf