PDA

Zobacz pełną wersję : prosze o garsc info



Anonymous
21-07-2001, 12:25
prosze o garsc informacji, jade pierwszy raz, trasy, noclegi, ciekawe miejsca, ceny, jesli ktos moze mi pomoc, bede bardzo wdzieczny
pozdrawiam
homik

Anonymous
21-07-2001, 12:34
Heloł! Widzę, ze masz takie same pomysły jak ja! Tyle, ze ty z Gdańska! Ja też jadę pierwszy raz. jak będziesz miał jakieś sensowne informacje, to ślij mi także. Pozdrawiam!

Jarek
23-07-2001, 17:16
Właśnie kilka dni temu wróciłem z bieszczad. Pogoda wysmielita... Pewnie jesteście ciekawi gdzi spędzić czas. Byłem w Ustrzykach Górnych. jest tam najbliżej na szlaki. Na kwaterach można spać za 25 zł, 22,23 bez z własnym śpiworem. Na sianie 3,5 zł. Pola namiotowe najwyżej słyszałem do 18.
W schronisku kremenaros w ustrzykach ceny kształtują się 18-22, jest jeszcze dom rekolekyjny obok kościoła za 10 zł. Mają tam domki. Jesli jesteście jeszcze zainteresowani czymś to proszę napisać.

DOROTA
25-07-2001, 06:17
Czy trzeba robic rezerwacje w domu rekolekcyjnym wczesniej? Czy masz jakis telefon do nich?

Anonymous
25-07-2001, 11:55
Co do bliskości na szlaki to i tak i nie. Blisko - na Szeroki Wierch-> Tarnicę -> Rozsypaniec -> Halicz -> Wołosate. W drugą stronę - Połonina Caryńska -> Przełęcz Wyżniańska ( lub Wyżna jak kto woli )-> Mała/Duża Rawka -> Ustrzyki Górne. Polecam oczywiście chodzenie szlakami od schroniska do schroniska. Z miejscami nie powinno być problemu. A jeśli ktoś chce nocować pod namiotem ( najlepsza rzecz pod słońcem ), miejsca znajdzie w bród. Wetlina ( całe pasmo Poł. Wetlińskiej, Smerek itd.), U.Górne ( w Dolnych poza muzeum BPN nic ciekawego ), Cisna ( czerwony na Komańcze ->Chryszczatą -> J.Duszatyńskie ) a wdrugą stronę na Małe/Duże Jasło -> Okrąglik wzdłuż granicy ( Rabia Skała )w pasmo Rawek aż do Górnych ( bardzo ciekawe ale i dość trudne przejście ). Jaworzec ( pasmo Falowej -> Smerek -> Poł.Wetlińska -> Poł.Caryńska itd , przełomy Solinki, Szmaragdowe Jeziorko, Otryt )Biegać można w różne strony do woli. Wyszła ostatnio ( ok. 1roku wstecz ) mapa z czasami przejść na poszczególnych odcinkach szlakau. Proponuję zakupić takową i probem tylko ze zralizowaniem takiego przejścia.
Napisałem że i tak i nie ( blisko na szlak ), bo to zależy do tego kto i na jaki typ szlaku się chce wybrać. Są przecież dość trudne przejścia ( z Dołżycy przez Falową do Jaworca) i dość łatwe ( dopejście na Połoninę Wetlińską z przełęczy nad Berechami ). Wymieniać można bez końca w różnych konigóracjach i różną trudnością. Pamiętajcie o wyposażeniu - czasami ratuje życie i nie trzeba wzywać chłopaków z GOPR-u ( choć to fajni ludzie ).
Pozdrawiam
Piotr Broda