PDA

Zobacz pełną wersję : Szlak spalonych wsi ...



Hilf
22-07-2004, 16:24
Kiedyś dowiedziałem się o cudownym miejscu w bieszczadach ....
dowiedziałem się gdzieś jest szlak spalonych wsi ..
od dłuższego czasu próbuje znaleść to miejsce ,
określić choć w przybliżeniu jego położenie ....
niestety bez większych rezultatów ....


Jeśli ktoś z was wie coś o
SZLAKU SPALONYCH WS
prosze podpowiedzcie coś o nim ....

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Hilf

bertrand236
23-07-2004, 10:58
W Bieszczadzie znajdziesz wiele takich miejsc. Pobłąkaj się trochę po Worku bieszczadzkim aż do Dydiowej, z Terki do Zatwarnicy, z Buka do Górzanki, z Polany do Daszówki. Najlepiej kup sobie przewodnik Bieszczady- Przewodnik dla prawdziwego turysty wydawnictwa Rewasz jest teraz na Allegro i poczytaj, a potem w drogę. Możesz mieć problem ze znalezieniem niektórych miejsc, ponieważ są one bardzo zarośnięte. Powodzenia

Hilf
24-07-2004, 13:12
Dzikuje, jednak że licze na dalsze wskazówki dotyczące Szlaku Spalonych Wsi.
Może ktoś z was natknął się na niego podczas przemieżania fgórek i pagórków.

Pozdrawiam Hilf :)




Ps. Zapomniałem dodać że udało mi się ustalić że ów szlak znajduje się gdzieś na terenie nadleśnictwa Baligród :)

Piotr
24-07-2004, 13:35
Zapomniałem dodać że udało mi się ustalić że ów szlak znajduje się gdzieś na terenie nadleśnictwa Baligród :)
Zaryzykuje swierdzenie że nie ma takiego szlaku, czyli nie znajduje sie nigdzie. Chyba żeby powstał w ciągu ostatnich kilku miesięcy,ale nawet wtedy ktoś z forumowiczów wiedzialby o takim szlaku. Szlak - mam na mysli jakąś wyznakowaną trase powiązaną tematycznie z jego nazwa, może tabliczki informacyjne, itp.
owszem, moze ktoś kiedys zauroczył się tym miejscem, nazwał go szlaiem spalonych wsi i nazwa ta gdzies tam od czasu do czasu sie przewija. W nadlesnictwie Baligród jest duzo spalonych wsi. Coś co mogłoby byc powiązane w jakąś sensowną całość i nazwane szlakiem, to mogłaby byc trasa: Bystre - Huczwice - Sukowate a do tego moznaby dołozyć Rabe i Kamionki. Na dzień dzisiejszy tylko Bystre jest zamieszkaną wsią (i ma sie dobrze :-))
Ale to tylko teoria - moze jeszcze coś znajdziesz.

Hilf
25-07-2004, 16:20
W zasadzie sam niemam pewności czy ów szlak istnieje....
Od kilku lat podróżuje po polsce na stopa, pewnoga razu na mojej drodze stanoł człowiek bezdomny, jak sie później okazało. Poprosił o papierosa ........
I nawet niewiem kiedy siedziałem na krawęzniku i słuchałem histori jego zycia.
I tak dowiedziałem się że w wieku 18 lat ( wtedy miał ponad 40 ) został wyrzucony z domu i przez te wszystkie lata jeździ po polsce na stopa , przemieżył ją w zdłuż i w szerz. Ale najwięcej opowiadał mi o Bieszczadach a najwiękrze wzruszenie było przy owym szlaku mówił że to najpiękniejsze miejsce w polsce ( no a miał do czego porównywać ) TAk że faktycznie możliwe jest że ów szlak nieistnieje .........
Ale ja temu człowiekowi poprostu wierze .......
Być moze szlak ten w rzeczywistości ma inną nazwe tak jak sugeruje Piotr

Dziękuje za dotychczasową pomoc prosze o jeszcze :)

Pozrawiam Hilf

banan
29-07-2004, 13:11
99%pewności,że jest to trasa z Rajskiego przez Tworylne,Krywe i Hulskie do Zatwarnicy.Nazwa nieformalna,używana,jak myślę,z umiłowania romantyzmu.Droga wyrażna,a od Tworylnego znaki ścieżki dydaktycznej.Przepięknie!

długi
29-07-2004, 13:45
Można zacząć od Komańczy. Duszatyn-Rabe-Łopienka-Zawój-Studenne itd.
ale takich szlaków mogę zestawić kilka.
Długi

Hilf
29-07-2004, 14:20
Dzięki serdeczne....

Czy mógł bym poprosić o jeszcze pare rad praktycznych związanych z potróżą na ów szlak. Chodzi mi głównie o to czy szlak ten jest tródny, wymagający czy raczej spacerek w niedziele z dziećmi :) Czy namiot śpiwór i troche żarcia wystarczy czy powinienem zabrać coś jeszcze :>

Hilf
29-07-2004, 14:42
...takich szlaków mogę zestawić kilka.

Mógł byś :>
To może ułożysz coś wesołego dla mnie :)
oczywiście tak bym zachaczył o szlak " spalonych wsi "
( głównie chodzi o to by niebyło tam tłoczno tylko cicho spokojnie ... i Pięknie :) )

banan
29-07-2004, 14:59
To nie jest trudny szlak.Według map i przewodników ok.4-5 godzin.Ale mi zajął 7,ponieważ wszędzie chce się przysiąść,popatrzeć,zapalić,poczekać na nie wiadomo co.Szlak jest raczej płaski,polnymi drogami,dużo końskich much(latem).Nocleg w Sękowcu koło Zatwarnicy w ośrodku gdzie można spać w domku za 8 zł.lub w namiocie za tyle samo ( ceny z 2003 )

Piotr
29-07-2004, 15:26
Nocleg w Sękowcu koło Zatwarnicy w ośrodku gdzie można spać w domku za 8 zł.lub w namiocie za tyle samo ( ceny z 2003 )
Jestes pewny tej ceny? :)

Piotr
29-07-2004, 15:29
99%pewności,że jest to trasa z Rajskiego przez Tworylne,Krywe i Hulskie
Mogłoby być - tyle że to juz teren Nadlesnictwa Lutowiska, a nie Baligród. Ale nadaje sie ;)

Michał
29-07-2004, 15:56
Kiedyś dowiedziałem się o cudownym miejscu w bieszczadach ....
dowiedziałem się gdzieś jest szlak spalonych wsi ..
od dłuższego czasu próbuje znaleść to miejsce ,
określić choć w przybliżeniu jego położenie ....
niestety bez większych rezultatów ....f

Witaj

Nigdy nie było i nie będzie takiego szlaku. Dlaczego?
Sam sobie jesteś w stanie odpowiedzieć na to.
Dziwię się, że nikt wyraźnie o tym nie powiedział do tej pory.

Oczywiście jeżeli chcesz takiej wędrówki, to możesz sam sobie ją zaplanować. Ale nastaw się, że zajmie Ci to parę lat. Na nowych mapach masz zaznaczone nieistniejące wsie, nic więc trudnego opracować marsz według mapy. Jeżeli wzrok Ci dopisuje - znajdziesz ślady po starych wsiach, osadach. A jeżeli dopisze Ci szczęście spotkasz staruszków, z którymi możesz na ławeczce pogadać jak niegdyś bywało. Browarki wskazane.

Do dnia dzisiejszego niektóre nazwy przystanków PKS to te sprzed wielu. wielu lat (vide Karolów).
Miłego i sympatycznego poznawania Bieszczadów.

Pozdrawiam

irek
29-07-2004, 16:18
Nocleg w Sękowcu koło Zatwarnicy w ośrodku gdzie można spać w domku za 8 zł.lub w namiocie za tyle samo ( ceny z 2003 )
Jestes pewny tej ceny? :)

W Sekowcu jest kilka domkow niezagospodarowanych tzn bez wody toalety i wszelkich wygod, i one sa tanie nawet 6zl od osoby (oczywiscie na terenie osirodka jest dla takich klientow wspolna lazienka i toalety) a spanko tam przednie trenowalem w lato fajniej niz w domkach lux ;)

Piotr
29-07-2004, 16:22
W Sekowcu jest kilka domkow niezagospodarowanych tzn bez wody toalety i wszelkich wygod, i one sa tanie nawet 6zl od osoby
O, to ciekawe info, myślałem że p.Basia ich nie wynajmuje, bo oficjalnie w cenniku ich nie ma. Jak ktoś nie ma specjalnych wymagań, to jasne że jest to rozwiązanie.

irek
29-07-2004, 16:33
Nie oglasza tego co by sie towarzystwo wiesz jakie nie najechalo ;) ale mi sie ten standart podoba jest bardziej bieszczadzki. Cena namiotu a jak pada to warunki nieporownywalne.

Hilf
31-07-2004, 01:45
Dla mnie Bomba :D
Domki lux <nie>
Rozumiem że jak juz uda mi sie tam dotrzeć mam Pozdrowić p.Basie od Irka, i się ładnie uśmiechać a ona bedzie wiedziała że niepotrzebuje luksusu :wink:

Piotr
31-07-2004, 09:07
Rozumiem że jak juz uda mi sie tam dotrzeć mam Pozdrowić p.Basie od Irka, i się ładnie uśmiechać
Jak bedziesz za bardzo szczerzyl zęby to dostaniesz miejsce w komórce za barem. Standard very-bieszczadzki ;)

irek
31-07-2004, 09:23
Albo dostaniesz w zeby od meza pani Basi ;)

Hilf
31-07-2004, 12:49
Albo dostaniesz w zeby od meza pani Basi ;)
A podobno "Tubylcy " są tacy gościnni :wink: