PDA

Zobacz pełną wersję : Worek po deszczach



zakapior
02-08-2004, 12:54
Witam serdecznie,
W tym tygodniu planuję wycieczkę do Worka i mam mały problem. Mianowicie chciałbym sie dowiedzieć jak tam stan tych okolic po ulewach? Tzn. planuję samochodem dostać się do Bukowca, toteż uprzejmie zapytuję czy droga jest przejezdna, oraz jak jest za Bukowcem (jaki stan szlaku), rozumiem że mokro być musi, ale czy przejść sie da ???
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
Michał

Stały Bywalec
03-08-2004, 10:24
Strony te b. dobrze znam, bywałem tam i po deszczu, i w deszczu, raczej można było dojechać do Bukowca. Jak jest tam teraz - nie wiem.

Ale mam taką propozycję. Jeśli Ci nikt inny nie odpowie (tu, na forum), to dojedź sobie do Mucznego i tam zasięgnij języka. Wiedzą na pewno. Gdyby rzeczywiście były jakieś problemy z dalszą podróżą samochodem, to zostaw go pod hotelem w Mucznem i zrób sobie stamtąd piękną wycieczkę. Istnieje kilka wariantów, np. możesz wejść z Mucznego na Bukowe Berdo, przejść się połoniną, w innym miejscu zejść z gór i wrócić do Mucznego przez las stokówką. Zajmie Ci to ładnych parę godzin. Potem zjesz pstrąga w Mucznem i ... już nic więcej Ci do szczęścia tego dnia nie będzie potrzeba. No, chyba że piwa. Ale Ty przecież będziesz jeszcze tego dnia kierowcą ...

Konar
03-08-2004, 12:11
Wracając do pytania o worek.

chciałbym się dowiedzieć a raczej potwierdzić możliwość noclegu we wrześniu w Negrylowie (czy to we własnym namiocie czy u leśniczych) oraz czy jest możliwość taniego noclegu w Mucznem- najchętniej w namiocie- bo chodzi tylko o jedną noc

z góry dzięki

Zosia samosia
03-08-2004, 19:16
Do Bukowca samochodem dojedziesz bez problemów. Droga tam jest utwardzona, choc miejscami bardzo wyboista. Natomiast od Bukowca droga do Beniowej też jest utwardzona, ale trzeba skręcić i iśc przez pole. I tu możesz spotkac błoto. I spotkasz na pewno, bo w Biesach były straszne deszcze. W niedziele swieciło wprawdzie słońce, ale juz w poniedziałek padało, padało tez dzis. Po raz którys juz pisze o pogodzie. Po takich deszczach nie mozna sie spodziewac, że bedzie sucho za dwa dni. Byłam tam przed deszczami i niektóre odcinki sciezki były mokre sliskie i pełne błota.
Podam jeszcze raz za radiem Bieszczady. "warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej sa trudne. Szlaki sa bardzo sliskie. Widocznośc jest ograniczona, miejscami do 500m. Pod Tarnica padała dziś mżawka." Nie jest to dosłowny cytat, raczej tak "mniej więcej" Ale jakis obraz daje. Dotyczy to oczywiscie wysokich partii, ale w worku trudno spodziewac sie raczej tropikalnych upałów i kurzu na drogach. Poza tym, zeby zobaczyć Sianki musisz iśc scięzką przez las. Ale spróbuj, moze sie nie utopisz.

Zosia samosia
03-08-2004, 19:26
Dla Konara.

Jest, oczywiscie, że jest mozliwośc spedzenia nocy w schronie w Negrylowie. Spałam tam dwa tygodnie temu. Za noc 5 zeta od osoby. Na 100% beda miec miejsca. O warunkach nie będe sie wypowiadac. Jestem bardzo mało wymagająca osobą, ale gdyby nie fakt, że do Bukowca było jeszcze 4 kilometry nigdy nie zdecydowałabym sie spedzić tam nocy. Bardziej byłabym za tym, żeby rozbic namiot w Bukowcu (na dziko, czy nie na dziko, na parkingu). Ale przespac sie można, są takie prycze, a zreszta zobaczysz. I na głowe się nie leje. Pozdrawiam

Kamila777
08-08-2004, 21:19
[quote="Stały Bywalec"]możesz wejść z Mucznego na Bukowe Berdo, przejść się połoniną, w innym miejscu zejść z gór i wrócić do Mucznego przez las stokówką. Zajmie Ci to ładnych parę godzin. Potem zjesz pstrąga w Mucznem i ... już nic więcej Ci do szczęścia tego dnia nie będzie potrzeba

Oj zrób tak koniecznie. A ten pstrąg... hmmm
I pozdrów Panią Anię koniecznie :)

pawlem
13-08-2004, 18:27
Witajcie!

Właśnie dzisiaj wróciłem z Worka. Wiem wszystko bo spedziłem tam ostatnie 10 dni. Zaliczyłem tez z przyjacielem droge z Mucznego (tam stacjonowaliśmy) całą trase do Sianek. SUPEROWE warunki do wedrowania. Jest SUCHO. Do sianek dotarliśmy bez żadnych problemów. Droga do Bukowca dla mojego samochodu (niskie podwozie) woła jednak o pomste do nieba. Pierwszy odcinek z Tarnawy -3 Km jedzie się prawie konfortowo. Dalsze 3 km do parkingu w Bukowcu to istne rodeo . Można sobie jednak z nią poradzić bardzo wolną i uważną jazdą. A warto bo to co przeżyliśmy na szlaku było warte tych kilku kilometrów po czymś czego nie można już nazwac droga. Droga na Bukowe Berdo z Mucznego jeszcze 4 dni temu właściwie była nie do przejscia. BŁOTO miejscami do pięt. Teraz jest ciut lepiej.
Pozdrawiam i zapraszam do MUCZNEGO. Ja tam wracam za rok lub dwa.Pozdrawiam

Traper
14-08-2004, 23:41
Witam! polecam wszystkim nocleg w Beniowej w chatce. Wrażenie niesamowite, zmierzch, zachód słońca i widok samotnej starej lipy w środku nieistniejącej wioski....

Kamila777
15-08-2004, 08:53
polecam wszystkim nocleg w Beniowej w chatce. Wrażenie niesamowite, zmierzch, zachód słońca i widok samotnej starej lipy w środku nieistniejącej wioski....
Potwierdzam bezapelacyjnie. Beniowa jest miejscem niezwykłym. A ta lipa, jest tak regularna, że z daleka wygląda jak jeden, gigantyczny lipowy liść. Tam najczęściej przychodzą mi na myśl słowa piosenki
Gdzie stąd odeszli
Ludzie którzy piekli chleb...

Stary cmentarz jest dowodem na to, że nie wszyscy odeszli...