PDA

Zobacz pełną wersję : Tajemniczy grób



bozia505
18-08-2004, 13:48
Mam do was prosbę, czy ktoś może mi powiedziec co to za groby?Wiem że znajdują się w Bieszczadach. Czy to może słynny grób wampirzycy?

bozia505
18-08-2004, 13:51
nie wiem czy widac załączone zdjęcie...chyba coś sknociłam

KAHA
18-08-2004, 14:17
nie widac... :( sprobuj jeszcze raz... moze sie uda :) i wtedy na pewno ktos Ci pomoze :)

bozia505
18-08-2004, 14:38
zdjęcie grobu...teraz chyba sie udało

Doktor
18-08-2004, 14:48
O ile pewna hrabina była wampirzycą to ten obiekt będzie w rzeczy samej grobem owej wampirzycy :wink:

bozia505
18-08-2004, 15:04
Dzięki za odpowiedź :D

bertrand236
18-08-2004, 15:45
Ja myślę, że ani w Siankach, ani w Sokolikach wampirów nigdy nie było.
Pozdrawam wszystkie Anioły

KAHA
18-08-2004, 16:46
i ANIELICE!!!!

Neraya
18-08-2004, 19:53
a nie słyszeliście o wpyrach i wpyrzycach??
co prawda w Tarnawie spalono zwłoki młodej kobiety, która popełniła samobójstwo (wierzno że samobojca sprowadza nieszczęście na wieś), a później rozsypano je na Haliczu, ale kto wie może było więcej samobójców, których nie unicestwiono, więc może po śmierci nawiedzali po nocach swoje ofiary.............

Zosia samosia
18-08-2004, 20:02
Nie pomogę! Od dłuzszego juz czasu zdjęć na forum nie oglądam:(:(:(:( nawet tego, które sama umiesciłam. Bardzo mi smutno z tego powodu. Nie wiem co odgadujecie, ani z czego sie smiejecie. Niby wiem co trzeba zrobić, ale...

Zosia samosia
18-08-2004, 20:13
Nie no cud sie jakis stał czy co? Nagle udało mi sie zobaczyć fotke!!!!!!!!

Ale ludzie, ludzie! Taż to przecież są Sianki i i groby bardzo znane wszystkim, którzy uważaja sie za Bieszczadników. Grób Hrabiny, czyli Klary z hrabiów Kalinowskich Stroińskiej i jej męża Franciszka Stroinskiego. Hmmmm..... Trzeba było dziewczynie od razu jasno odpowiedzieć a nie kluczyc opłotkami jak Doktor i Bertrand236.:D:D:D:D

Aniołów to sprawa czy wampirów że fotke ujrzałam

z góry nam, z góry całkiem pod wieczór
z góry nam, z góry całkiem pod wieczór (wiecie co mi w duszy gra?)

bozia505
19-08-2004, 14:26
Dzięki serdeczne za tą wyczerpującą odpowiedź, ale powiedz mi jeszcze czy to jest ten słynny grób wampirzycy, o kórym tyle rozpisują się przewodniki?

marekm
19-08-2004, 14:54
Jaka wampirzyca???, w jakich przewodnikach stoi o tym napisane????
Albo czegoś nie doczytalem, albo czegoś tu nie rozumiem :?

bozia505
19-08-2004, 14:57
Czytałam w przewodniku Pascala, że w Biesach jest grób wampirzycy...wpadło mi w ręce to zdjęcie i chciałam wiedziec czy to jest ten grób tej wampirzycy.

marekm
19-08-2004, 15:16
Nie czytałem Pascala, i chyba dobrze zrobiłem. Przeczytaj lepiej 'Przewodnik Bieszczady dla prawdziwego turysty" wyd. Rewasz" a tutaj nic o wampirach nie ma
bo i skąd by się miały wziąść. Owszem o czadach , biesach i innych wodnikach i rusałkach to słyszałem. Czasem omamia wędrowca i psikusy mu robią ale żeby krew popijały to nie słyszałem. Chociaż do Transylwanii to rzut beretem z antenką, ale one nie takie.

naive
16-09-2004, 10:36
Czytałam w przewodniku Pascala, że w Biesach jest grób wampirzycy...wpadło mi w ręce to zdjęcie i chciałam wiedziec czy to jest ten grób tej wampirzycy.
W Siankach jeszcze nie byłem, jak wielu nowicjuszy takich jak ja. Ale ponieważ przygotowuję się do wycieczek to zdjęcie nie bylo dla mnie niczym nieznanym. W tamtą stronę prowadzi scieżka historyczno-przyrodnicza BdPN , do takich ścieżek jest stosowna "instrukcja obsługi", ja taką nabyłem za kwotę 1,40 zł w kasie parku. I na dodatek to już przeczytałem, chociaż wybieram się tam dopiero na przełomie września i pażdziernika, więc się mogę już teraz wymądrzać.
Co do przewodników - ja mam m.in. wydany przez firmę wydawniczą z Olszanicy / kupiłem w internecie/ , jest tam też o grobie Hrabiny. Ten przewodnik był tym kamyczkiem który, mam nadzieję, ryszył lawinę - i już zawsze będę tam jeżdził.