PDA

Zobacz pełną wersję : Ataman,czyli rzecz o Federacji



sprzysiezony
18-08-2004, 22:58
Mała prośba.
Może ktoś z Was wie coś na temat źródła pochodzenia piesni,którą śpiewa Janek Kondrak z LFB?
Nigdzie nie mogę znaleźć informacji,a znajomy twierdzi,że to tłumaczenie pieśni kozackiej...

w polskim tłumaczeniu refren brzmi:
"Miło Bracia ,miło
Miło Bracia żyć
Z naszym atamanem nie ma co się martwić nic"

Szukam oryginału,o ile takowy istnieje...

sprzysiezony
05-10-2004, 14:58
http://www.fantasy.netax.info/?art,70


To tak,apropos atamanów ,kozaczcyzny...ciekawa próbka literacka...
Acha,pytanie nadal aktualne...

agrafkaa
24-01-2005, 16:54
"Ataman. Miło barcia, miło" - melodia: autor nieznany, słowa: Edward Stachura. Nie żadne kozackie tłumaczenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kurcze, tak się zdenerwowałam, że aż musiałam tu napisać, bo Edward Stachura to mój ulubiony poeta :) pozdrawiam... A, i gdybyś może miał to na mp3, albo coś, bo poszukuję tego od dłuższego czasu, to daj znać, proszę.... mój mail: asia3333@o2.pl

kobieta_bieszczadzka
24-01-2005, 17:01
Mam oczywiście.... i nie tylko to .... jeśli rzecz o Federacji jest ... czekam an kontakt..pozdrawiam...
kobita


PS.. Zbyszku wyślę ...ja pamiętam tylko czekam na przesyłke od Janka dla Ciebie :)...

agrafkaa
25-01-2005, 11:03
Mam oczywiście.... i nie tylko to .... jeśli rzecz o Federacji jest ... czekam an kontakt..pozdrawiam...
kobita


PS.. Zbyszku wyślę ...ja pamiętam tylko czekam na przesyłke od Janka dla Ciebie :)...

masz mp3 "ataman" ????? Matko!!! Tyle się tego naszukałam, że już teraz wydaje mi się to niemożliwe... Czy mogłabym prosic o przesłanie mi tego pliku na moją pocztę? asia3333@o2.pl z góry baardzo dziękuję.kobieta_bieszczadzka

kobieta_bieszczadzka
25-01-2005, 20:51
rozumiem, że tylko "Atamana" ?

agrafkaa
25-01-2005, 21:23
Tak tak tak, tylko, jeśli można :)

kobieta_bieszczadzka
27-01-2005, 01:03
posssssssssssssssssszzzzzzzło :mrgreen: miłego zatapiania się w dźwięki ....

agrafkaa
27-01-2005, 12:26
Dziękuję baaaardzo :)

sprzysiezony
02-02-2005, 21:23
"Ataman. Miło barcia, miło" - melodia: autor nieznany, słowa: Edward Stachura. Nie żadne kozackie tłumaczenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kurcze, tak się zdenerwowałam, że aż musiałam tu napisać, bo Edward Stachura to mój ulubiony poeta :) pozdrawiam... A, i gdybyś może miał to na mp3, albo coś, bo poszukuję tego od dłuższego czasu, to daj znać, proszę.... mój mail: asia3333@o2.pl

Jan Kondrak i LFB - Ataman (sł. i muz. tradycyjne, tł. Jan Kondrak) -to fragment opisu z płyty Lubelskiej Federacji Bardów "Na żywo w Hadesie".
Ty ,Agrafko Twierdzisz,że to tekst Steda,na płycie informacja jest inna....kto się myli?

agrafkaa
03-02-2005, 08:29
ok. zwracam honor... mimo to obstaję przy swoim zdaniu :)

aga81
23-05-2005, 10:42
Witam wsyztskich serdecznie i zwracam sie z OGROMNA PROSBA!!!!Czy ktos z was ma moze piosenke "Ataman" oraz "Nie musisz mnie kochac" Jesli tak czy mozecie mi ja przeslac na maila bo szukam i szukam i nic....buuu :(((.Pozdrawiam

aga81
23-05-2005, 10:45
acha zapomnialam podac mail ;) zefireczka@o2.pl

Ataman Koszowy_Pulpit
28-05-2005, 17:39
Любо братцы любо
Любо братцы жить
С нашим атаманом
Не приходится тужит

Tę pieśń kozacką z czasów gdy kozacy zawowjowywali dla Rosji Czeczenię
przekraczając rzekę Terek śpiewa przejmująco Żanna Biczewska. Płytę przywiozłem i zostawiłem do słuchania w pensjonacie Łuka w Wetlinie. Rezydujący tam ataman rejestrowy kurinny Dobrowolski sam jest w stanie zaśpiewać tę pieśń w oryginale
towarzysząc sobie na mandolinie ale tylko jak mu żonka pozwoli wpaść w nastrój kozacki a to wymaga szklaneczki horiłki. Ale юбо братцы любо popłynie hen w dolinę
Wetliny....

Ataman Koszowy_Pulpit

Z
14-06-2005, 22:27
Stachura rzeczywiście niewiele ma wspólnego z "Atamanem", chyba jedynie fakt, że jest ulubionym poetą Janka Kondraka. Miłośnikom kozacczyzny i Janka Kondraka palecam piosenkę "Stepem, stepem..." w jego wykonaniu. Słowa Kazimierz Grześkowiak, muzyka Vidas Švagždys (oryginalny Litwin). Dla dociekliwych proponuję adres: lfb.lublin.pl

Kraviec
09-07-2005, 17:21
Witam Serdecznie !
Na początku chciałem się ze wszystkimi przywitać, jestem nowy na forum. I od razu mam prośbę :) Proszę osoby posiadające jeśli jest taka możliwość o przesłanie mi na maila kraviec@wp.pl utworu LFB Ataman. Szukam tego utworu od dłuższego czasu, a potrzebuję go dla mojej przyszłej teściowej :) więc rozumiecie, sprawa jest poważna. Wszystkim którzy pomogą z góry dziekuję i pozdrawiam

kobieta_bieszczadzka
13-07-2005, 14:08
prześlę.... widze, że sprawa poważna :shock: :mrgreen: ...... proszę tylko o potwierdzenie dotarcia poczty .....

pozdrav

kobita...

ps. chyba, że juz ktoś był pierwszy? 8)

komisaRz von Ryba
25-12-2011, 19:59
http://www.youtube.com/watch?v=56xqs1y2Atg&feature=related

iaa
27-12-2011, 10:05
Zwłaszcza słowa: "Z naszym Atamanem nie ma co się martwić nic" jakoś dziwnie mi do naszego Henka pasują . Nieprawdaż ;-))?

sir Bazyl
28-12-2011, 16:00
Zwłaszcza słowa: "Z naszym Atamanem nie ma co się martwić nic" jakoś dziwnie mi do naszego Henka pasują . Nieprawdaż ;-))?
Wazeliniarz :mrgreen::wink:

Miejscowy
28-12-2011, 18:55
mi się spodobał ten, przedstawiony jako historyczny rosyjski, song (ciekawy też graficznie - vide Stryj):
http://www.youtube.com/watch?v=6vSjrAsn1Io&feature=related

don Enrico
28-12-2011, 21:13
rosyjski czy ukraiński ?
A napis STRYJ na budynku dworcowym od razu przypomniał mi tegoroczną wizytę w drodze na Czarną Rzepę.

Miejscowy
02-01-2012, 21:44
rosyjski czy ukraiński ?

no właśnie
o ile dobrze zrozumiałem, to Rosjanie piszą, że to pieśń Kozaków Dońskich, których uważają za swoich:
http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%8E%D0%B1%D0%BE,_%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82 %D1%86%D1%8B,_%D0%BB%D1%8E%D0%B1%D0%BE
ale jest tam też wersja ukrainskojęzyczna
poza tym Kozacy to był lud wieloetniczny, także częściowo polski

joorg
02-01-2012, 23:33
no właśnie...
poza tym Kozacy to był lud wieloetniczny, także częściowo polski
Zwłaszcza ci co służyli (wysługiwali) w armii carskiej i w bezwzględny sposób tłumili Powstanie Styczniowe....itd

komisaRz von Ryba
10-01-2012, 19:02
najbardziej do mnie przemawia wykonanie Macieja Wróblewskiego, tylko nie mogę linka znaleźć

Miejscowy
10-01-2012, 20:07
symfoniczne takie jakby ;)
mam na mp3

nie mogłem sobie przypomnieć ostatnio:
"igrait nie umieju - nie rugajtie silna"
umieju umieju :)

komisaRz von Ryba
10-01-2012, 20:21
mam na mp3 i najbardziej mi przypomina westmeńskie wykonanie w Mgiełce tudzież okolicy Bazy ...