PDA

Zobacz pełną wersję : bieszczadzka pogoda



bozia505
26-08-2004, 10:54
Mam pytanie do Was odnośnie pogody w Biesach.
Niedawno wróciłam z Bieszczad i musze stwierdzić że szlaki były rozmoczone... powiedzcie mi jak jest teraz, bo znajomi się wybierają.

Jaro
26-08-2004, 13:03
Mam pytanie do Was odnośnie pogody w Biesach.
Niedawno wróciłam z Bieszczad i musze stwierdzić że szlaki były rozmoczone... powiedzcie mi jak jest teraz, bo znajomi się wybierają.

ja tez wrocilem niedawno i poza jednym szlakiem "wodnym" wszytkie pozostale, ktore przeszeedlem, byly w jak najlepszym porzadku, nawet po dosc duzych deszczach

Piotr
27-08-2004, 23:31
Mam pytanie do Was odnośnie pogody w Biesach.
Niedawno wróciłam z Bieszczad i musze stwierdzić że szlaki były rozmoczone... powiedzcie mi jak jest teraz, bo znajomi się wybierają.
Od wczoraj leje przelotnie (dzis padało od samego rana). Wczoraj wieczorem przeszły burze. Szlaki są rozmoczone, ale nie wszędzie. Przez ostatnie dwa tygodnie był praktycznie upał - tylko z małymi przerwami na deszczyk i burze w sobote tydzień temu. Mimo to takie trasy jak np. Chryszczata, Balnica (hardcore w końcówce żóltego szlaku:)), Jasło, Fereczata (od górnej granicy lasu w dół) są bardzo błotniste - błota trzeba spodziewać sie wszędzie tam gdzie teren jest zalesiony. Nawet po tygodniowym upale. Spore błoto jest na północnej stronie Otrytu na całej długości od szczytu Hulskie do Smolnika, w dolinie Sanu, na zejściu z Koliby do Bereżek, w okolicy Łupkowa. Nienajgorzej jest wyżej oraz w dolinie Górnego Sanu. Ale pewnie juz sie pogorszyło. Jak intensywnie popada to bankowo. Wczoraj do Duszatyna dojechałem jedynie UAZem - ale to nie tylko z powodu bajora, bo kopią tam cosik i nakopac sie nie moga... Generalnie: nie jest źle.
BTW - wcielo mostek przy rezerwacie Gołoborze w Rabem. Lezy pól kilometra niżej przy drodze. Musiało nieźle "walić"... Zmieniły sie tez tablice z nazwą źródła - ale to juz pewnie nie robota wody... ;)