PDA

Zobacz pełną wersję : fotoradary



skuter28
31-08-2004, 01:27
Mam informację o wszystkich fotoradarach na trasie Gdańsk -Katowice.
Przydałaby mi się podobna informacja na trasie Olkusz-Kraków-Tarnów- Lesko no bo do Wetliny to raczej już nie montują tych zmyślnych skrzyneczek.
Zapłaciłem kiedyś mandat w Pilźnie i wolałbym teraz tego uniknąć.
Pozdrawiam Skuter

Jaro
31-08-2004, 09:58
nie bede pisal na priva, bo i tak nie ma z tego wielkiej tajemnicy:
w okolicach rzeszowa fotoradar jest w swilczy (w miejscu gdzie jest taka tablica swietlna z warunkami pogodowymi), w rzeszowie na podkarpackiej, ale w kierunku jak sie do rzeszowa wjezdza od strony biesow, inne raczej Cie nie iteresuja a jest ich jeszcze szesc i chyba to najbardziej obstawiony rejon w polsce.
a policjanci lubia stac za domaradzem, tuz przed skrzyzowaniem drogi na barwinek i biesy, kontrola fotoradarowa jest w bliznem (chociaz tam akurat nigdy nie spotkalem zadnego policjanta), moze poza jednym sztucznym (foto w zalaczniku:))

Jaro
31-08-2004, 09:59
zapomanilem o fotce

KAHA
31-08-2004, 10:00
łał jaki przystojny polycjant.... kurcze.... chyba siem zakochalam....

Jaro
31-08-2004, 10:03
znalazlem jeszcze w necie stronke z fotoradarami wiec na trasie krakow - tarnow radar jest w wojniczu, ale od strony tarnowa, przez centrum tarnowa jechal raczej nei bedziesz wiec nie podaje, i w krakowie jest kilka na ul .wielickiej, przez ktora najprawdopodobnie, bedziesz jechal
a tego "mundurowego ze zdjecia juz nie ma, mijescowi rozniesli w pyl ten samochod i go sciagneli :)

Derty
31-08-2004, 11:58
Hej :)
Jaro, a co się kryje za zazdrostką w radioli? :P Możesz nam zdradzić? :D
Pozdrawiam,
Derty

Wiesiek
31-08-2004, 12:29
Ów sztuczny policjant (na w/w zdjęciu) stał tam tylko ok. 3 miesięcy. Komuś chyba przeszkadzał, bo szybko został zniszczony (powybijane szyby, utrącony kogut, oderwane zderzaki), po czym został usunięty przez policję (co by nie straszył wyglądem). Faktem jest, że w tym miejscu bardzo często stoi policja (z radarem). W ogóle na trasie Rzeszów-Sanok policja lubi stać w wielu miejscach, chyba jest to najbardziej obstawiony rejon w Polsce. Nigdzie nie spotkałem trzech kontroli na przestrzeni 1 kilometra. Pierwszy łapie za szybkość, drugi za miganie światłami, trzeci - znowu za szybkość.
Co do fotoradarów, niedawno w internecie ktoś opublikował mapę fotoradarów, na ile jest ona aktualna - trudno powiedzieć.


Wiesiek

tomekpu
31-08-2004, 13:46
Proponuję powoli przyzwyczajać się do przestrzegania przepisów. Fotoradary stacjonarne to pryszcz ale są jeszcze przenośne, cywilne samochody policyjne, normalne patrole, itd. A propo Wetliny, dawno temu płaciłem za zignorowanie stopu przy torach kolejki, gdzieś właśnie pomiędzy Cisną a Wetliną. Kolejka wtedy już w zasadzie nie jeździła tym odcinkiem. Pozdrawiam.

Jaro
31-08-2004, 18:09
Hej :)
Jaro, a co się kryje za zazdrostką w radioli? :P Możesz nam zdradzić? :D
Pozdrawiam,
Derty

z tego co pamietam jakas budka "uwaga, wysokie napiecie" czy cos takeigo, ale nie fotoradar

Jaro
31-08-2004, 18:13
W ogóle na trasie Rzeszów-Sanok policja lubi stać w wielu miejscach, chyba jest to najbardziej obstawiony rejon w Polsce. Nigdzie nie spotkałem trzech kontroli na przestrzeni 1 kilometra. Pierwszy łapie za szybkość, drugi za miganie światłami, trzeci - znowu za szybkość.


no to chyba ja mam takei szczescie, bo w tym miejscu tylko raz widzialem niebieskich. a czesto jezdze trasa do brzozowa i dalej. czasem stoja w starej wsi, ale to tez rzadkosc, jak juz wspominalem za domaradzem i na koncu podkarpackiej (jak konczy sie 4 pasmowka) w rzeszowie, lubia tez stac miedzy brzozowem a sanokiem, ale nazwy miejscowosci nie pamietam

skuter28
31-08-2004, 19:20
W zasadzie jestem za przestrzeganiem przepisów drogowych, ale niekiedy drogowcy zapomną zdjąć znak ograniczającu prędkość i wlokę się 40-tką tam gdzie można jechać 70 km/godz. Na długich trasach ma to znaczenie bo czas przejazdu skraca się o kilkadziesiąt minut.W mieście nie ostrzegam już innych kierowców o kontroli radarowej.
Po pierwsze aby samemu nie narazić się na karę za miganie światłami a po drugie, szaleńcza jazda przez miasto brawurowego kierowcy potencjalnie naraża moje i inne
dzieci na utratę życia.Mieszkam koło szkoły i często widzę jak dzieci uciekają z pasów
przed nadjeżdżającym samochodem mimo, że mają zielone światło.Pomijam fakt że częściej matki-idiotki przeciągają dzieci na czerwonym świetle bo nie chce im się zaczekać 30 sek. na zmianę świateł.

Pozdrawiam wszystkich jeżdżących na codzień i tych którzy wybierają się w Biesy autem Skuter z Jury

Jaro
31-08-2004, 21:23
co tam fotoradary, co tam policjanci, wiadomosc z prawie ostatniej chwili: moja siorka dzis zdala examin na prawko, strzezcie sie :) jeszcze z miesiac spokoju poki nie wybierze dokumentow, ale pryzgotujcie sie na najgorsze

Piotrek
01-09-2004, 12:05
Ahoj!
Między Olkuszem a Krakowem jest czysto ale bardzo czesto stoją z suszarką. Od Krakowa proponuję Ci jednak wybrać drogę przez Niepołomice (Nowa Huta - Niepołomice - Bochnia) ominiesz fotoradary na Wielickiej i remont "czwórki" koło Wieliczki. Później od Bochni świetnie jedzie się przez Brzesko - Jurków - Zakliczyn - Gorlice - Nowy Żmigród - Dukla - Komańcza.
Droga jest pusta, niesamowita widokowo a chłopaków wogóle nie widać nie mówiąc o radarach.
Pozdrawiam
Piotrek :)

Kriss40
02-09-2004, 11:54
No to i ja wtrącę swoje trzy grosze. Może uznacie, że biorę sprawę zbyt poważnie i marudzę... Ale kwestia bezpieczeństwa na drogach jest poważna i takowego podejścia wymaga.
Otóż powiem szczerze, że wszelkie te posty, informujące o miejscach ustawiania radarów, bardzo mi się nie podobają. Jeszcze niedawno sam byłem skłonny "mrugać" światłami w celu powiadamiania kierowców o ustawionym radarze. Ale zdecydowanie mi przeszło. Po coś, do jasnej cholery, te ograniczenia są, jest jakiś cel w malowaniu na drodze linii ciągłej, ustawianiu znaków zakazu wyprzedzania itp. Juz pomijam fakt, że nie wiemy, komu oddajemy takim ostrzeżeniem przysługę. A może to kolejny naprany imbecyl? Tylko, że jak chwilę później wjedzie w gromadę dzieci, to już będzie za późno...
A pseudorajdowcom polecam kontakt z najbliższym automobilklubem.
Pozdrawiam

Jaro
02-09-2004, 12:42
No to i ja wtrącę swoje trzy grosze. ....

to, ze w necie istnieja strony z podanymi namiarami na fotoradary nie jest zle, tak przyznaja rowniez policjanci, nawet jak sie je sciagnie to ludzie przyzwyczajeni i tak jezdza wolniej w tym miejscu i o to chodzi, a mrugania swiatlami tez nie popieram, ale gdyby zmieniali od czasu do czasu miejsca lapanek to byli by bardziej skuteczni

KAHA
02-09-2004, 15:13
http://motoryzacja.interia.pl/news?inf=538355

tak przez przy[adek natknelam sie na ta stronke... moze tez Wam pomoze :)

K.