PDA

Zobacz pełną wersję : Gospodarstwo agroturystyczne w Krywem



mmierzejewski
20-09-2004, 15:23
Witam!
Czy byl ktos z Was w gospodarstwie agroturystycznym w Krywem? Czy polecacie i jak tam mozna dojechac samochodem?
Pozdrawiam Marcin Mierzejewski

Jaro
20-09-2004, 16:07
Polecam i mysle, ze wszyscy ktorzy tam byli rowniez.
A co do dojazdu. Z Zatwarnicy jest droga, ale z zakazem wjazdu. Trzeba zalatwic zezwolenie albo liczyc "na szczescie". Ale ostatni etap wiedzie polna droga. Ewentualnie przez Sekowiec, dalej stokowka (tez trzeba zezwolenie), zostawic samochod nad Sanem, przejsc San (ale na to juz troche za zimno), i jeszcze kawalek rowniez polna droga. Jeszcze pare lat temu byl tam most. Teraz zostaly z niego resztki.

Jaro
20-09-2004, 16:09
A tak jeszcze podsumowujac. zostaw samochod w Zatwarnicy i dalej na nogach. I ladniej i przyjemniej, moze misia spotkasz :)

długi
20-09-2004, 16:12
Byłem po wielekroć.
Dojazd zamochodem ryzykowny choć możliwy.
Z Zatwarnicy teoretycznie asfaltową stokówką dojedziesz do miejsca obok szczytu Ryli. dalej droga gruntowa przez Ryli do Krywego. W czasie deszczów i zimą bywa trudno przejezdna, ale gospodyni dysponuje jakimś autem terenowym i w razie potrzeby dowiezie na miejsce lub wyciągnie. W sierpniu droga była poprawiana
Jest to miejsce bardzo na uboczu. Polecam, szczególnie po sezonie. Warunki raczej turystyczne, ale bez zbytniego spartanizmu. Woda ciepła i kibelek w budynku.
Jedno z niewielu miejsc, gdzie zwierzynę można zaobserwować z ganku.
Długi

Piotr
20-09-2004, 19:36
Z Zatwarnicy jest droga, ale z zakazem wjazdu.
Gwoli ścisłości to nie ma i chyba nigdy nie było. Ten zakaz wyprodukowali twórcy map (np.Compass) i powielają go na kolejnych wydaniach bez sprawdzenia w terenie (jak i w wielu innych miejscach). W rzeczywistości zakaz ruchu stoi dopiero w Hulskim, obok mostku na potoku. Fakt faktem, że jak zostawiac auto to lepiej w Zatwarnicy. Jeśli jednak jedzie się z zamiarem nocowania w Krywym, to trzeba jechać ile sie da. W każdym razie maluchy do Krywego zjeżdżają, gorzej jak popada...

T.B.
20-09-2004, 21:50
maluchy do Krywego zjeżdżają, ...
Bo maluchy mają znakomite wlasności terenowe, lepsze od wielu większych i silniejszych aut. Chodzi o specyficzny wymiaro-wago-proporcjo-wzrost.

Ale ja nie o tym chciałem tylko o tym, że ręce opadają, a gdybym miał cycki - to też by opadły.
Most był, ale się zmył. Droga była, ale się rozwaliła.
Powiedzcie, czy to jakaś zmowa "określonych sił" przeciwko tamtej ziemi i tamtejszym ludziom?

Piotr
20-09-2004, 22:02
Bo maluchy mają znakomite wlasności terenowe, lepsze od wielu większych i silniejszych aut. Chodzi o specyficzny wymiaro-wago-proporcjo-wzrost.
Dokładnie, wielokrotnie sie o tym przekonywałem rezygnując z danego odcinka, a maluszek sobie jechał bez problemu dalej.


Powiedzcie, czy to jakaś zmowa "określonych sił" przeciwko tamtej ziemi i tamtejszym ludziom?
IMHO nie, raczej niezdecydowanie. Zakaz ruchu w zasadzie powinien być juz wczesniej, ponieważ z Zatwarnicy jak wyjedziesz na góre to zaraz kawałek dalej zaczyna się już rez."Krywe" - więc ja się pytam: jakiej cholery tam jest rezerwat skoro nie ma zakazu ruchu? Z drugiej strony jak ktoś ma "agroturystykę" to chce (chyba) żeby do niego dało się dojechać. Albo - albo. Skoro już tak to zdjąć w diabły ten zakaz w Hulskim bo do niczego tam jest niepotrzebny (a pare złotych na złomie można za niego wziać). W sierpniu jechalem rowerem petle Sekowiec -Zawarnica - Krywe - Szczycisko i dalej przez most i druga stroną do Sekowca. Kolejny raz nie rozczarowałem się: na całej długości drogi, a w szczególności na odcinku Krywe - Szczycisko - Obłazy pelen przegląd rejestracji od Krakowa przez Gdańsk i Szczecin po Warszawe. To po co komu ta fikcja - tym bardziej że lesniczy stoi obok i nie reaguje. Lepiej juz zrobić bramki i pobierać opłaty - będzie z korzyścią dla regionu...

Stały Bywalec
21-09-2004, 14:12
Pozdrowienia z Lutowisk - z kawiarenki internetowej (dziś dzień odpoczynku od łazęgi).

Na opisywanej przez Was drodze (Zatwarnica - Hulskie) ktoś miał w niedzielę (19.09.) niemiłą przygodę. Schodziliśmy tamtędy z kolegą wieczorem i zauważyliśmy wielką plamę oleju silnikowego, niedawno wylanego z uszkodzonej miski olejowej. W tym miejscu ów ktoś zawrócił i pojechał w dół gubiąc resztki oleju.
Tak więc, gdyby ktoś zaryzykował jazdę tamtędy, niech bardzo uważa.

I jeszcze jedna niespodzianka. Drogę do Krywego w dół (na stoku Rylego) Tosia przegrodziła w poprzek drutem rzekomo pod napięciem. Mieliśmy dylemat: przeskoczyć czy się przeczołgać. Podejrzewam, iż ten drut ma zniechęcić nieproszonych turystów zmotoryzowanych, chcących dojechać tam samochodami terenowymi.

Piotr
21-09-2004, 14:35
przegrodziła w poprzek drutem rzekomo pod napięciem. Mieliśmy dylemat: przeskoczyć czy się przeczołgać.
Yhmm... a nie lepiej było sprawdzić? :)

mmierzejewski
21-09-2004, 14:55
Na opisywanej przez Was drodze (Zatwarnica - Hulskie) ktoś miał w niedzielę (19.09.) niemiłą przygodę. Schodziliśmy tamtędy z kolegą wieczorem i zauważyliśmy wielką plamę oleju silnikowego, niedawno wylanego z uszkodzonej miski olejowej. W tym miejscu ów ktoś zawrócił i pojechał w dół gubiąc resztki oleju.
Tak więc, gdyby ktoś zaryzykował jazdę tamtędy, niech bardzo uważa.

Czyli reasumujac - do Krywego da sie prawie dojechac. Gdzie najlepiej zostawic wooz coby bylo wzglednie (dla niego) bezpiecznie - pozostawiac w okolicach Rylego czy tez w Zatwarnicy w jakims gospodarstwie?

Pozdrawiam
Marcin Mierzejewski

długi
21-09-2004, 15:10
Tosia zostawia w zimie autko na górze, na poboczu. No ale kto by chciał zadrzeć z Tosią. Co do drutu, to wierzyć mi się niechce, że Tosia broni komuś dojazdu. Wiem, że poprawiała drogę przez Ryli i może nie chciała by jej nie rozorali drwale. Albo o coś poszło z Michałowskim, to jego teren. Ja zostawiałem swoje auto w Sękowcu, bałem się, że jak zawieje to nie wyjadę ( luty ). Jesienią i wiosną zostawiałem na poboczu, na górze tak, by dłużycami mi nie pokiereszowali karoserii.
Jak auto ładne i drogie to zostaw w Sękowcu lub Zatwarnicy.
Długi

stefankmiot
04-10-2004, 01:23
bylem tam dosyc dawno, ale jak tylko wejdziesz na ich stronke to powinienes sie wszystkiego dowiedziec. :)