PDA

Zobacz pełną wersję : Słownik historyczno-krajoznawczy Bieszczadów



Konar
29-09-2004, 11:02
No właśnie gdzie go można dostać, w necie na niego niestety nigdzie nie trafiłem.


aha i jeśli możecie podać jeszcze jego przybliżoną cene.

Z góry dzięki

Jaro
30-09-2004, 12:34
na wiosne wydawnictwo Ruthenus zamierza wznowic .
najpierw tom lutowiska, a pozniej co 4 miesiace kolejno: nowy tom czarna, pozniej wznowienie cisnej i na koncu nowy tom baligrod

Konar
30-09-2004, 13:11
na wiosne wydawnictwo Ruthenus zamierza wznowic .
najpierw tom lutowiska, a pozniej co 4 miesiace kolejno: nowy tom czarna, pozniej wznowienie cisnej i na koncu nowy tom baligrod
Super super super

wielkie dzięki Jaro za informację.

Jaro
30-09-2004, 20:39
nie za ma co, polecam sie na przyszlosc :)

sir Bazyl
17-03-2007, 17:20
na wiosne wydawnictwo Ruthenus zamierza wznowic .
najpierw tom lutowiska, a pozniej co 4 miesiace kolejno: nowy tom czarna, pozniej wznowienie cisnej i na koncu nowy tom baligrod
Hej!
Odgrzewam temat, gdyż jak napisał Jaro słowniki miały być wydawane od wiosny 2005 roku, a minęły już dwa lata....i nic? Może ktoś z Was wie gdzie i na jak długo utknęła sprawa ich wydania? Po moich widać już upływ czasu więc chętnie zakupiłbym wznowienia a przede wszystkim niepublikowne dotąd 2 tomy. Żal, że czyjaś praca, w którą włożono z pewnością wiele wysiłku i poświęcono sporo czasu zalega gdzieś w szufladach wydawnictwa miast zagościć pod strzechy zabieszczadzonych. A co do wydawnictwa, to gdyby zajęło się tym to wspomniane powyżej, to i jakość wydania słowników pewnie byłaby niezgorsza.
Pozdrówka - Bazyl

Goska
17-03-2007, 22:43
Też na to poluję od dłuższego czasu, ale nigdzie nie mogę namierzyć. Allegro i antykwariaty milczą jak zaklęte.
Jeśli ktoś wie, czy i gdzie można kupić, napiszcie.

lucyna
18-03-2007, 07:31
Jakoś nie martwię się o to, że te prace leżą w szufladach wydawnictwa Ruthenus. Z tego co wiem planują w tym roku kilka wydawnictw dla koneserów i albumów. Ja już drugi rok czekam na wspomnienia "Na dnie jeziora", wersja nieokrojona i na mapę Jeziora Solińskiego.
Gdzie kupić słowniki? Nie wiem, kiedyś był na Allegro ale cena, nawet dla takiego oszołoma jak ja, była zbyt wysoka. Sama szukam tomu Lutowiska. Kto ma? Barszczu dwa egzemplarze, obiecał podzielić się jednym z nich ale widocznie zapomniał o tym.

Goska
18-03-2007, 22:20
Gdyby ktoś chciał sprzedać, to mnie przede wszystkim interesuje tom Cisna, choć chciałabym mieć całość.

lucyna
20-03-2007, 20:06
Mam dobrą wiadomość dla miłośników książek nie do zdobycia. Powstało nowe wydawnictwo, które dodrukowuje książki których nakład wyczerpał się. Dziś udało mi się kupić "Tak było w Bieszczadach Walki polsko-ukraińskie 1943-1948" Motyki. Trochę droższa niż ta sprzed lat 66 zł. Dodruk jest też gorszej jakości niż przeciętny ale liczy się, że udało mi się ją nabyć. Już zamówiłam słownik ale księgarnia nie może mi zagwarantować że uda jej się ściągnąć poszukiwane pozycje. Wszystko zależy od włąsciciela praw autorskich i zgody pierwotnego wydawnictwa.

iza
20-03-2007, 21:07
Lucyna konkrety poprosimy - jakiś link , czy coś .Co z tego że powstał jak nie piszesz gdzie ich szukać .

lucyna
20-03-2007, 21:13
Poprzez księgarnie. W moim przypadku Bosz. Zamówiłam ale nie wiem czy uda się zdobyć słowniki. Jest wielu chętnych na te pozycje. Może więc uda się. Dam znać.

lucyna
21-03-2007, 07:29
Mam
Sowa druk na życzenie www.sowadruk.pl (http://www.sowadruk.pl) 0224318140

sir Bazyl
29-03-2011, 20:12
Dodam jeszcze ,że przygotowywana jest 3 część słownika tym razem o Czarnej , rozmawiając jakiś czas temu ze "Stasinkiem" ,wiem ,że materiały ma już prawie gotowe ...od dawna.Myślę ,że w tym roku powinna się ukazać bo zlecenie jest od Gminy Czarna a jak wiadomo w tym roku wybory;-)


Nie wiecie może czy wydawnictwo myśli o wznowieniu ??? I co z 3 tomem "Czarna" ?


Podobno się pisze;-)



na wiosne wydawnictwo Ruthenus zamierza wznowic .
najpierw tom lutowiska, a pozniej co 4 miesiace kolejno: nowy tom czarna, pozniej wznowienie cisnej i na koncu nowy tom baligrod


Hej!
Odgrzewam temat, gdyż jak napisał Jaro słowniki miały być wydawane od wiosny 2005 roku, a minęły już dwa lata....i nic? Może ktoś z Was wie gdzie i na jak długo utknęła sprawa ich wydania? Po moich widać już upływ czasu więc chętnie zakupiłbym wznowienia a przede wszystkim niepublikowne dotąd 2 tomy. Żal, że czyjaś praca, w którą włożono z pewnością wiele wysiłku i poświęcono sporo czasu zalega gdzieś w szufladach wydawnictwa miast zagościć pod strzechy zabieszczadzonych. A co do wydawnictwa, to gdyby zajęło się tym to wspomniane powyżej, to i jakość wydania słowników pewnie byłaby niezgorsza.
Pozdrówka - Bazyl
No i co? Obiecanki-cacanki!:sad:
Już w wydanej w 1996 roku części drugiej (Gmina Cisna), była taka karteczka z informacją:
23024
Minęło już PIĘTNAŚCIE LAT! :shock: Ja wiem, że w dziejach ludzkości to tylko mgnienie, ale ja nie mam tyle czasu, że o cierpliwości nie wspomnę!:twisted:
Barszczu, czy wiesz coś na ten temat (gdzie utknęło, kiedy się w końcu doczekamy, dlaczego to tyle trwa itd.?)
Krzysztofie, czy możesz pociągnąć "Stasinka" za język i wydusić z niego jakieś informacje? Jak będziesz Go dusił jednocześnie ciągnąc za język, to na pewno prawdę powie :wink:
Jaro, ty bajkopisarzu jeden :twisted:

barszczu
29-03-2011, 23:29
No i co? Obiecanki-cacanki!:sad:
Już w wydanej w 1996 roku części drugiej (Gmina Cisna), była taka karteczka z informacją:
23024
Minęło już PIĘTNAŚCIE LAT! :shock: Ja wiem, że w dziejach ludzkości to tylko mgnienie, ale ja nie mam tyle czasu, że o cierpliwości nie wspomnę!:twisted:
Barszczu, czy wiesz coś na ten temat (gdzie utknęło, kiedy się w końcu doczekamy, dlaczego to tyle trwa itd.?)
Krzysztofie, czy możesz pociągnąć "Stasinka" za język i wydusić z niego jakieś informacje? Jak będziesz Go dusił jednocześnie ciągnąc za język, to na pewno prawdę powie :wink:
Jaro, ty bajkopisarzu jeden :twisted:

U mnie nie utknęło. Prowadzone kiedyś rozmowy ze Stasinkiem na temat wznowienia "Gminy Lutowiska" utknęły w martwym punkcie (bodajże problem dogadania się z wszystkimi autorami). Gmina Czarna podobno jest bardzo zaawansowana (prace nad tekstem). Gmina Cisna, jak wiadomo ukazała się ponownie.

batmanek
05-04-2011, 22:25
(bodajże problem dogadania się z wszystkimi autorami) tekstem).

ech..czyżby jednak konflikt między p. Krycińskim i p. Augustynem ? ( tak mi się obiło o uszy ....może być plotka ...ale ;) )

Basia Z.
21-10-2011, 18:58
Słuchajcie mam na szybko pytanie.

Mam okazję zakupić część 1 (wydanie z 1995 r.) oraz część II (wydanie z 1996 r.) - ile można za to zapłacić ?
Jeżeli ktoś jest bardzo zainteresowany - odstąpię pierwokup.

Poza tym wiele innych ciekawych pozycji (muszę przygotować spis) - Magury, Połoniny, Płaje, może ktoś będzie jeszcze chętny ?

Spis mogę przygotować za jakiś tydzień.


Basia

batmanek
26-10-2011, 21:25
1 część dochodzi na alezło do 200zł ....2 tak około50-60zł

sir Bazyl
27-03-2012, 21:05
W końcu coś drgnęło:
http://www.twojebieszczady.pl/2012/wsparcie_czarna.php
Kto zaznajomił się z treścią dwóch już wydanych tomów z pewnością nie zawaha się udzielić wsparcia.
Ja już doczekać się nie mogę :)

don Enrico
27-03-2012, 22:13
Przykre. To nie tak powinno to wyglądać.

KFranczak
28-03-2012, 11:13
Przykre. To nie tak powinno to wyglądać. Zgadzam się, żenada po prostu. Rada Gminy przeznaczyła pieniądze na słownik. No ale Wójt zadecydował inaczej.
Woli finansować szkolenia dla pracowników urzędu , szkolenia, których nie było, a on sam nie wie czy pracownicy w nich uczestniczyli. Jeśli się przyjrzeć pozycjom finansowanym przez UG w Czarnej to widać w którą stronę zmierza promocja , jeśli można to nazwać promocją.

sir Bazyl
29-03-2012, 16:36
Przykre. To nie tak powinno to wyglądać.


...Zgadzam się, żenada po prostu. Rada Gminy przeznaczyła pieniądze na słownik. No ale Wójt zadecydował inaczej...
Oczywiście - nie tak to powinno wyglądać, tym bardziej, że jak przeczytałem w tym artykule, Wójt obiecał dofinansowanie. Jak widać możnowładcy różnego szczebla nie bardzo wiedzą co robią. Ciekawe co taki Wójt wie o historii swojej gminy?
Nie zmienia to jednak faktu, że kasy na wydanie słownika na razie nie ma, ale dzięki pracy i samozaparciu P. Krycińskiego oraz drobnej pomocy z naszej strony będzie się mogła wreszcie ta pozycja ukazać na rynku.

Misieg
30-03-2012, 09:38
To będzie obowiązkowa pozycja dla każdego miłośnika Bieszczadów - już nie mogę się doczekać! Poprzednie dwa tomy są moją osobistą Bieszczadzką Biblią :) Mam nadzieję, że może kiedyś wszystkie gminy doczekają się tak wspaniałego opracowania jakie oferuje Stanisław Kryciński, mocno trzymam kciuki za jak najszybsze wydanie Gminy Czarna! :)

don Enrico
01-04-2012, 08:28
Nie będzie "Słownika"
Była wprawdzie luźna kasa, ale poszła na Świerczewskiego

KFranczak
14-12-2012, 20:14
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20121213%2FBIESZCZADY%2F121219748
Stanisław Kryciński opowie o swoim dziele "Słownik historyczno-krajoznawczy Bieszczadów. Tom 3. Gmina Czarna" w dniu 21 grudnia w Muzeum Ziemi PAN w Warszawie.

Na kolejną część miłośnicy Bieszczadów musieli czekać kilka lat. Pierwszy tom słownika dotyczący gminy Lutowiska ukazał się w 1995 r., drugi o gminie Cisna w 1996. Razem blisko 1000 stron. Duży udział w wydaniu tych publikacji miało Towarzystwo Karpackie.

sir Bazyl
15-12-2012, 17:07
Może w końcu się uda wydać i zagramy Enricowi słownikiem na nosie :). Czy ktoś z Was się wybiera na spotkanie? Jakby już był to bardzo proszę mi kupić, a jak nie będzie to zasięgnijcie języka kiedy się spodziewać i co z gminą Baligród?

barszczu
18-12-2012, 00:01
Może w końcu się uda wydać i zagramy Enricowi słownikiem na nosie :). Czy ktoś z Was się wybiera na spotkanie? Jakby już był to bardzo proszę mi kupić, a jak nie będzie to zasięgnijcie języka kiedy się spodziewać i co z gminą Baligród?

z tego co wiem Słownik... Gmina Czarna" ukaże się drukiem dopiero późną wiosną.

Misieg
18-12-2012, 12:34
Z ogromną niecierpliwością czekamy do wiosny! W końcu będę miał czym zastąpić wysłużone "Nadsanie". Czy planuje się ponowne wydanie wcześniejszych tomów? - z chęcią kupiłbym 2 komplet, bo wcześniejsze wydanie mi się trochę zużyło od częstego zaglądania :)

michalN
22-12-2012, 11:52
Był ktoś może na spotkaniu z autorem w Muzeum Ziemi? Padła data wydania?

maciejka
22-12-2012, 12:15
Był ktoś może na spotkaniu z autorem w Muzeum Ziemi? Padła data wydania?

Był. Nie padła.

maciejka
22-12-2012, 16:31
Był. Nie padła.

Póki mam chwilę, to uzupełnię. Autor nic nie mówił o terminie wydania, a słuchacze nie pytali...

maciejka
26-12-2012, 21:39
Aha, gwoli ścisłości...Wprawdzie oficjalnie żadne konkrety nie padły, to zdobyłam się na odwagę i chwilkę porozmawiałam z Panem Krycińskiem po prelekcji, zadając pytania, które tu padły. Odpowiedzi nie są precyzyjne, bo i sam autor nie wie, jak potoczą się sprawy.
Przewidywany termin wydania "Czarnej" to raczej maj/czerwiec.
Wznowione będą Lutowiska, prawdopodobnie w 2014r.
Baligród jest jak najbardziej w zamyśle i planach, ale proza...trudno jest pisać i żyć; potrzeba, potrzeba sponsora!
No i tak to wygląda.

jozztom
10-02-2014, 13:30
Uprzejmie informujemy, że warszawska promocja książki Stanisława Krycińskiego „Bieszczady. Tam gdzie diabły, hucuły, ukraińce” odbędzie się w poniedziałek 10 lutego o godz. 18 w kawiarni „Południk Zero” przy ul. Wilczej 25.
W imieniu autora serdecznie zapraszamy.

Info ze strony: http://karpaccy.pl/?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=62

Jeśli ktoś z forumowiczów wybiera się na dzisiejsze spotkanie, to miałbym prośbę by zapytać Pana Stanisława o nowe wydania "Słownika historyczno-krajoznawczego" (wszystkie tomy). Oczywiście jeśli takie pytanie nie zostanie uznane za nietaktowne (w końcu spotkanie dotyczy innej książki). Czekałem na "Słowniki" cały 2013 rok i się niestety nie doczekałem :-( Zapadła cisza w temacie "Słownika"...

maciejka
11-02-2014, 19:08
Jeśli ktoś z forumowiczów wybiera się na dzisiejsze spotkanie, to miałbym prośbę by zapytać Pana Stanisława o nowe wydania "Słownika historyczno-krajoznawczego" (wszystkie tomy). Oczywiście jeśli takie pytanie nie zostanie uznane za nietaktowne (w końcu spotkanie dotyczy innej książki). Czekałem na "Słowniki" cały 2013 rok i się niestety nie doczekałem :-( Zapadła cisza w temacie "Słownika"...
Pytałam Pana Stanisława Krycińskiego rok temu, zapytałam i teraz przed spotkaniem. Niestety z powodów, powiedzmy ogólnie, ekonomicznych nie zapowiada się, żeby opracowanie gminy Czarna ukazało się w najbliższym czasie.

dorota z krakowa
16-02-2014, 15:11
Tak więc polecam świetne opracowanie tegoż autora "Bieszczady - Gmina Lutowiska". To ukazało się w 1995 roku. To kopalnia wiedzy.
Pan Kryciński opublikował też w tej serii "Bieszczady - Gmina Cisna". Obie te książki widziałam minionego lata w księgarni wydawnictwa Bosz w domu handlowym w UD.
Polecam:)