PDA

Zobacz pełną wersję : 19 września. Hulskie, Krywe



Stały Bywalec
13-10-2004, 14:44
Słońce bawi się w chowanego z chmurami, ale nie pada.
Sękowiec - Hulskie (ścieżką nad Sanem, a potem nad potokiem Hulski, odwiedzenie też ruin młyna) - Krywe (ruiny cerkwi) - Ryli (obejście łukiem gospodarstwa Tosi) - Zatwarnica (stokówką, zejście z niej koło kościoła) - Sękowiec.

W Hulskiem Ryśka chciał zaatakować kozioł. Rycho bowiem popatrzył z sympatią na kózkę, nawet coś do niej pieszczotliwie powiedział. Zostało to jednak opacznie zrozumiane.
Wchodząc na Ryli (w drodze powrotnej z Krywego) ze zdziwieniem zauważyliśmy, że droga jest przegrodzona drutem. Przeszkoda łatwa do pokonania, ale po co w ogóle ją tam uczyniono ?

długi
13-10-2004, 17:03
Tosia była z kozimi serami na Polagrze, dlatego jak przechodziłeś obok to Cię nie okrzyczała. :wink:
Drut jest pod napięciem - to pastuch elektryczny by zwierzyna nie rozłaziła się.
Gospodarstwo Tosi jak zawsze gościnne.
Gorzej w Hulskiem, Piotrek wyraźnie nie chce odwiedzin turystów i daje temu głośny wyraz. Pogłoski, że kogoś poszczuł psami chyba przesadzone, bo on nie ma psów.
Długi

Piotr
13-10-2004, 19:53
, że kogoś poszczuł psami chyba przesadzone, bo on nie ma psówi
Też mi sie wydaje że przesada, ale co do pieska: widziałem, a jakże. Bydle na łańcuchu przypięte do budy :) Ale to nie było w tym sezonie, tylko w poprzednim. Może obecnie nie ma.

Henek
14-10-2004, 22:12
Wynika z Twoich relacji że wybraliście za bazę Sękowiec.
Ciekawe - wydawało mi się że jest to miejsce niespecjalne , ale teraz widzę że myliłem się.

Powiedz czy idąc na Hulskie i Krywe nie korciło Was zahaczyć o TWORYLNE
Dawno tam już nie byłem , a nie iem dlaczego dla mnie jest to miejsce magiczne ?

A może ktos z forumków miał okazję zajrzeć tam w tym roku ?.
Niech opowie jak tam jest .



Heyu Heyu !! Nie masz kleju

Stały Bywalec
15-10-2004, 12:08
Heniek:

Wynika z Twoich relacji że wybraliście za bazę Sękowiec.
Ciekawe - wydawało mi się że jest to miejsce niespecjalne , ale teraz widzę że myliłem się.

Popatrz na mapę. Z Sękowca (bez żadnego podjeżdżania samochodem) jednego dnia dojdziesz (i wrócisz) do wielu ciekawych miejsc.

Heniek:


Powiedz czy idąc na Hulskie i Krywe nie korciło Was zahaczyć o TWORYLNE
Owszem, korciło. Byłem już tam nie raz i nie dwa. Trochę pogoda pokrzyżowała szyki.
Może w przyszłym roku.

kryspin
16-10-2004, 22:28
Tego roku tylko wcześniej niż SB przebyłem tę samą trasę (w tym miejscu dziękuję SB za "zarażenie" Sękowcem i okolicami). W Hulskiem ogrodzenie do samego potoku, gdy się idzie w górę mając potok po prawej, i piękny napis PRIVATE (oczywiście po polsku) przelazłem więc na drugi brzeg potoku Hulskiego i podreptałem w górę do ruin cerkwi i cmentarza w Hulskiem. Psów nijakich nie widziałem ani nie słyszałem. Acha na drodze, kiedy wróciłem na poprzedni brzeg potoku, również jest PRIVATE (tyłem do mojego kierunku marszu). Dzieki SB za relacje bo Twoje marszruty pokrywają się w 80 % z moimi tego lata więc przyjemnie się wspomina.
kryspin

kryspin
16-10-2004, 22:31
Tego roku tylko wcześniej niż SB przebyłem tę samą trasę (w tym miejscu dziękuję SB za "zarażenie" Sękowcem i okolicami). W Hulskiem ogrodzenie do samego potoku, gdy się idzie w górę mając potok po prawej, i piękny napis PRIVATE (oczywiście po polsku) przelazłem więc na drugi brzeg potoku Hulskiego i podreptałem w górę do ruin cerkwi i cmentarza w Hulskiem. Psów nijakich nie widziałem ani nie słyszałem. Acha na drodze, kiedy wróciłem na poprzedni brzeg potoku, również jest PRIVATE (tyłem do mojego kierunku marszu). Dzieki SB za relacje bo Twoje marszruty pokrywają się w 80 % z moimi tego lata więc przyjemnie się wspomina.
kryspin

Zosia samosia
24-10-2004, 21:16
Byłam w Hulskim (nie pierwszy raz w tym roku) Krywem i Tworylnem. Moge podzielic sie wrażeniami, ale na prv. Dysponuje tez mnóstwem fotek, moge wysłać (ładne bo i pogoda dziś była super). Dlatego jakby ktos chciał....

Jaro
24-10-2004, 23:44
Byłam w Hulskim (nie pierwszy raz w tym roku) Krywem i Tworylnem. Moge podzielic sie wrażeniami, ale na prv. Dysponuje tez mnóstwem fotek, moge wysłać (ładne bo i pogoda dziś była super). Dlatego jakby ktos chciał....

ja sie chyba nie musze dodatkowo upominac :wink:

Anka
24-10-2004, 23:49
Proszę i z góry dziękuję.

Zosia samosia
27-10-2004, 17:26
Aniu, wpisz mi na prv swojego e-maila, to wysle fotki i opowiem Ci jak było. Bardzo źle mi sie pisze przez forum, mam kłopot z kompem, musze sie sto razy logować, zanim co wyslę. chyba, ze nie chcesz. Pozdrawiam