PDA

Zobacz pełną wersję : RSS



admin
21-10-2004, 19:35
WItam!

Dziś włączyłem kanał RSS dla forum.

Testujcie i proszę zgłaszać do mnie ewentualne problemy.

Michał
21-10-2004, 20:12
WItam!

Dziś włączyłem kanał RSS dla forum.

Testujcie i proszę zgłaszać do mnie ewentualne problemy.

U mnie działa bez zarzutu (korzystam z FeedDemon)

Pozdrawiam

Aleksandra
21-10-2004, 23:13
Pierwszy raz od jakiegos czasu wszystko działa dobrze...
:D

Piotr
21-10-2004, 23:31
Testujcie i proszę zgłaszać do mnie ewentualne problemy.
U mnie również działa ok. Tez do RSS uzywam Feed Demon.

T.B.
22-10-2004, 19:23
A co to ten RSS?

Piotr
22-10-2004, 19:28
A co to ten RSS?
http://webmaster.helion.pl/kurshtml/rss/rss.htm ściągnij i zainstaluj np. feeddemona, to zobaczysz.

admin
22-10-2004, 19:33
A co to ten RSS?

RSS (Really Simple Syndication) to alternatywny w stosunku do standardowych stron WWW sposób dostępu do zasobów Internetu.

Za pomocą specjalnego oprogramowania w większości darmowego pozwala jakby tworzyć sobie spis ulubionych witryn i po włączeniu kompa i zalogowaniu się do sieci szybko przemieszczać się między serwisami czytając tylko najistotniejsze informacje.

Tu jest dość dobrze wszystko objaśnione:
www.gazeta.pl/rss

Yogo
22-10-2004, 20:16
Cześć Admin !!

wszytko działa bez zarzutu :). Ja używam teraz Firefoxa 1.0 i mozna zainstalować RSS bez problemu na Linuxie w Mozillce i jak wyżej. Trzeba pobrac ze strony http://sage.mozdev.org mały programik sage1.2.2 i idzie jak burza :). Dla Linuksiarzy uwaga na prawa użytkownika !!!! ale to wiecie :)
Jak pod Wingrozą to nie wiem ale pewnie i na podanej stronce też jest cosik.

Pozdrawiam i miłej zabawy
Yogo
PS
Powiedzcie Stachowi że takie coś istnieje niech łyknie chłop troche wiedzy, może go nie zabije.

Yogo
23-10-2004, 18:55
Cześć Admin,

Jedna uwaga, praktycznie nie ma znaczenia ale jak jest to jest przyjemniej i wygodniej.

Możesz to zobaczyć w działaniu na serwisie BBC News przy włączonym RSSie.

Górny pasek podzielony od razu na tematy a na dole same newsy czyli tak jak jest teraz. To ułatwia i oszczędza czas i nie trzeba startowac ze strony głównej by cos jeszcze doszukać.
Jak zrobisz tak zrobisz najważniejsze że robisz i chcesz :D a nie jak Stachu :(

yogo

T.B.
23-10-2004, 22:51
Dzięki za informacje!
Głowa boli od tych wszystkich wynalazków... :roll:

admin
26-10-2004, 12:44
W kwestii RSS dodałem jeszcze taki ficzer :)

www.forum.bieszczady.info.pl/topics_anywhere.php

gdzie w zasadzie można sobie wybrać wersję kanału a dodatkowo definiować co ma się w nim pojawiać.

Druga możliwość tego skryptu to że za pomocą javascriptu można na dowolny serwis wkleić ostatnie temety w dyskusjach - zaleta tego to ZERO skomplikowania.

Yogo
29-10-2004, 19:19
W kwesti "ficzera" - fakt że działa ale nie o to do końca mi chodziło :(. Myslałem jednak o czymś takim jak ma "BBC News - http://news.bbc.co.uk/2/hi/default.stm" na swojej stronie. No ale nie można mieć wszystkiego ale za to coś sie dzieje :)
Pozdrawiam - yogo

Yogo
06-11-2004, 15:36
Jeszcze w temacie RSS i przegladarki w związku z kłopotami kolegi Boba z "miskiem" czyli produktem firmy "mały mietki".

Polecam Firefox'a jako przeglądarke internetową w wersji 1.0 RC1 do pobrania ze strony www.firefox.pl i skończa sie problemy. Poza tym to jest tylko przegladarka wiec klienta poczty trzeba też chyba pobrac, czyli Thunderbird'a ze stronki www.thunderbird.pl. Wszelkie "themy" i inne bajery znajdziecie na www.mozdev.org lub innych. Za dużo pisac.
Do RSS' jest oczywiscie sage o którym juz wspominałem i jest do zainstalowania jako rozszerzenie, automatycznie. Problemy moga być na poczatku z czatem i czytaniem flash'a bo trzeba zainstalowac je wcześniej pobierając ze stron. Ale najlepiej zacząć od www.mozillapl.org i tam jest "jre5.0" (to aby czatować) czyli najnowszy i pewnie opis jak go zainstalować też jest.

Więc na poczatku jest trochę kłopotu ale zapewniam że warto !!! Sami zobaczycie jego szybość, wygode i bezpieczeństwo oraz stabilność.

Yogo

PS
Stachu, Stachu zamontuj tyż sobie !!!

Kaleń
07-11-2004, 13:38
Cześć!
Nigdy nie korzystałem z "wynalazku" o nazwie RSS. Poczytałem sobie już co nieco z wstępnych wiadomości. Ogólnie wiem o co chodzi i ponieważ dużo buszuję po internecie w poszukiwaniu przenajróżniejszych informacji, bardzo mi się to techniczne rozwiązanie podoba. Zainstalowałem sobie FeedDemon ale nie umiem wprowadzić wybranego serwisu (a konkretnie naszego forum) do tego programu. Automat mówi mi, że "wątku RSS w tym serwisie nie ma albo jest zablokowany". Proszę, co bardziej doświadczonych w tym względzie Kolegów o podpowiedź, jak to można "na piechotę" zrobić.
Pozdrawiam.

Piotr
07-11-2004, 14:36
Zainstalowałem sobie FeedDemon ale nie umiem wprowadzić wybranego serwisu
Od ręki możesz to zrobic tak: na górze, pod zakładką "narzędzia" masz taki "dinks" co sie nazywa dodaj nowy serwis - uruchom,wpisz adres forum i wszystko. Można tez w pasku adresu wspisac adres forum, wtedy w prawym dolnym rogu pojaiw Ci sie inny "dinks" i jak go klikniesz to bedziesz mógł dodać ten serwis do "kategorii". No to wytłumaczyłem, hehe :) Ale myusle ze sobie poradzisz.
Zajrzyj też: http://www.idg.pl/rss

Kaleń
07-11-2004, 18:50
Dzięki Piotrek, udało się :D - zaczynam się wgryzać powoli w to urządzenie.
Pozdrawiam!

Kaleń
10-11-2004, 19:40
Chyba jednak nie do końc udało mi się :(

...w prawym dolnym rogu pojawi Ci sie inny "dinks" i jak go klikniesz to bedziesz mógł dodać ten serwis do "kategorii"...
...to wszystko jasne, serwis został dodany do kategorii ale kiedy klikam na niego nie wyświetlają mi się żadne wiadomości, podczas gdy "na piechtę" przeglądam forum nowe posty są. Gdzie jest błąd? Czy jako adres serwisu mam podać adres całego forum czy może tylko link do wybranego wątku?
Piotrze proszę o dalsze nauki.
A czy "Echo Bieszczadów" ma kanal RSS?
Pozdrawiam.

Piotr
10-11-2004, 21:07
Czy jako adres serwisu mam podać adres całego forum czy może tylko link do wybranego wątku?.
Adres forum, czyli http://www.bieszczady.info.pl

Kaleń
11-11-2004, 15:30
... hmm ... tak zrobiłem ale niestety w dalszym ciągu nie działa. Inny interesujący mnie serwis, owszem tak, a nasze forum nie. Może ma to jakiś związek z faktem, że póki co FeedDemon mam w wersji demo?

Piotr
11-11-2004, 18:35
Nie ma znaczenia że masz demo. Ale niestety nie umiem pomóc - u mnie dziala bez zarzutu po wpisaniu j/w.

Kaleń
12-11-2004, 16:32
Piotrek - dziękuję! Spróbuję pozaglądać jeszcze tu i tam, może coś wydedukuję.
Pozdrawiam!

Kaleń
13-11-2004, 11:49
Witam ponownie!
Uporałem się już z moim czytnikiem RSS, jest OK. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jakieś inne, poza Forum, kanały RSS o tematyce związanej z Bieszczadami?
Pozdrawiam.

Yogo
16-11-2004, 19:05
Dla tych co używają Firefox'a :D

Zainstalowałem dzisiaj programik pt. Info RSS v0.1 ze stronki http://downloads.mozdev.org/inforss/inforss.xpi działa pieknie choc inne strony mają to lepiej zrobione, ale o tym juz pisałem :( Darkowi sie widac nie chce.
Co w nim ciekawego ? mamy na dolnym pasku, bedąc obojetnie na jakiej stronie ciągły i aktualny podgląd news'ów z forum. Oczywiście w menu możemy dokładac sobie inne feed'y i bezpiecznie przechodzić w trakcie ogladania innych stron na nie i przeglądać je.Bardzo fajne, bardzo . Myślę że Kaleniowi by się spodobało. Dlatego jest to jeszcze jeden argument z Firefoxem czy Mozillką.

Pozdrawim
yogo

Barnaba
18-01-2006, 02:54
hmmm a ja mam parę grup skonfigurowanych w outlooku. Może to się też tak da?

admin
22-01-2006, 23:39
Musisz mieć coś w rodzaju plugina do OE. Ja mam the Bat więc nie znam tu tematu ale poguglaj.
W Thinderbird jest to w standardzie.

Polecam również:
http://www.google.com/reader/