PDA

Zobacz pełną wersję : Zacmienie Ksiezyca nad Bieszczadami



Stachu
28-10-2004, 07:44
Ubieglej nocy w Bieszczadach byla piekna, ciepla noc (+12°C w pazdzieniku!).
Zachecony piekna pelnia ksiezyca (http://www.forum.bieszczady.info.pl/viewtopic.php?t=1647&start=15) zaczailem sie nad ranem na calkowite zacmienie Ksiezyca...

Doczu
28-10-2004, 08:27
Stachu - wielkie dzieki za wspaniałe fotki.
Kurcze szkoda że u mnie były mgły i nic nie widziałem :/

Stachu
28-10-2004, 08:33
Statystycznie w roku przypada ok 2 zacmien wiec na pewno juz nie dlugo bedzie nastepne ;-)
Ja czekam na zacmienie slonca w 2006 - juz teraz umawiam sie ze znajomymi na wypad do Turcji, bo zlapalismy bakcyla w 1999 nad Balatonem ;D

Doczu
28-10-2004, 08:56
No tak, tylko pełne zaćmienie u nas w kraju ma byc ponoć dopiero za 3 lata :-(
Aż takim pasjonatem nie jestem, aby wyjeżdżać gdzieś "w świat" aby "upolować" zjawisko.

Stachu
28-10-2004, 09:12
Ksiezyca az za 3 lata? Cos mi sie nie chce wierzyc... One sa dosc czesto. Np. w zeszlym roku byly chyba 3 ;-)

Marzec w Turcji jest tani i... cieply ;D Jak sie zrzucimy to nie bedzie drogo.

Doczu
28-10-2004, 11:23
Opieram się na tym co media piszą/mówią.
A to całkiem możliwe, że w zeszłym roku były 3 zaćmienia, ale chyba żadne u nas w kraju nie było całkowite, jak to dzisiejsze. Jednak nie jestem pewien na 100%.

Zagadam teraz z innej beczki - co się stało z widokiem z kamerki internetowej z OiE Lutowiska na Waszej stronie ???
Czyzby kamerka siadła ???
Szkoda by było :-(

Stachu
28-10-2004, 11:30
co się stało z widokiem z kamerki internetowej z OiE Lutowiska na Waszej stronie ???

? - wlasnie patrzylem i dziala.

Niestety czasami pracownicy OIE albo ja wylaczaja przez pomylke, albo nie ma netu itd i kamery wtedy ni ma. Ja nie mam ani pieniedzy, ani juz cierpliwosci zeby non stop tam dzownic i pytac sie co sie dzieje. Sami musza zrozumiec, ze w ten sposob wypracowuja sobie wizerunek i ze trzeba o to dbac...

Doczu
28-10-2004, 11:42
No rzeczywiście jest, i działa. Ja nie wiem chyba mi już na oczy poszło :-/
Thx za info i sorki za zamieszanie.

Xiro
28-10-2004, 23:48
Ładne fotki.... też się na to zaćmienie zaczaiłem ale pogoda mi nie dała szans. :cry:

skuter28
28-10-2004, 23:51
Stachu - jak coś jeszcze złapiesz oprócz bakcyla to wal z tym prosto do dermatologa hahaha

Stachu
29-10-2004, 09:52
Stachu - jak coś jeszcze złapiesz oprócz bakcyla to wal z tym prosto do dermatologa hahaha

mozna tez probowac zlapac bicykla ale to sie moze skonczyc na urazowce :-)

Kaleń
30-10-2004, 15:18
Piękne zjawisko! W moich stronach, niestety, Łysy zabawił się w ciuciubabkę i akurat na tę noc zakrył się kotarą chmur. Wczaśniej i później było bezchmurnie. Nic to, jeszcze się z Nim kiedyś spotkam oko w oko i wtedy nie daruję Mu tej zagrywki :)

Natomiast wszystkim tym, którzy przy okazji wędrówek lubią spoglądać na Księżyc, proponuję wizytę na forum miłośników astronomii. To niesamowite co w warunkach amatorskiej fotografii można wyczyniać. Uprzedzam jednak, że bakcyl astrofotografii ma wyjątkowo złośliwą naturę, błyskawicznie rozprzestrzenia się i głęboko penetruje duszę nieostrożnych zainteresowanych. :wink:

Nie biorę zatem odpowiedzialności za skutki ewentualnej "astroinfekcji" nie mniej szczerze polecam zajrzeć pod niżej podane linki:

http://www.astro-forum.org/Forum/download.php?id=2518
http://www.astro-forum.org/Forum/viewtopic.php?t=5053&postdays=0&postorder=asc&start=30

Pozdrawiam!