PDA

Zobacz pełną wersję : Radosna twórczość na Otrycie ;)



*beata
15-11-2004, 18:25
Ostatni pobyt na Górze był zdecydowanie twórczy. Panowie wykańczają wnętrza, dziewczyny lepiły i wypalały cuda z gliny, Kasia robiła świeczniki i wypalała rózności w drewnie. No a wspólnie układanego wierszyka każdy coś dodał.
Klimat był niesamowity.
W planach jest oczywiscie więcej - rzeźbienie, tkanie....
Czekam na fajne propozycje rękodzieła, możliwe do wykonania na Górze...
:)

janio
15-11-2004, 23:07
Beta ja podrzuce Wasz wierszyk na moje urodziny (piekny wierszyk). Juz go zeskanowalem. Do tego aniolek od Was zostal powieszony (nie brutalnie oczywiscie) na Kominkowej tak, ze siedzac pod oknem bede na niego mogl rzucic okiem i zeby w razie czego zadbal o mnie (cobym sie nie schlal na smierc;)

Aniolek sliczny, wierszyk sliczny, Chata tyz w sumie sliczna.

Pozdro

Julo
16-11-2004, 19:59
To co JAniu - w następne Andrzejki wróżby z pawia?

janio
16-11-2004, 21:27
Heheheh wrozba z pawia dobre. Tylko nie wiem jak sie to ma do rekodziela :wink:

No chyba, ze pomagasz sobie palcem :P

Julo
17-11-2004, 11:51
Nigdy nie wróżyłeś?
Składasz wskazujący z kciukiem i przez to kółko puszczasz na zimną wodę.
Jak zastygnie, wyciągasz i puszczasz CIEŃ na ścianę.
Potem prosisz przyjaciół, żeby Ci pomogli zinterpretować co to może znaczyć.
Np. cień w kształcie mgławicy może oznaczać, że wkrótce znów odlecisz.

janio
17-11-2004, 12:14
Julek zaraz sie porzygam ze smiechu w pracy to nie wrozy dobrze na przyszlosc :wink: . Ale wrozba mnie sie podoba bardzo. Co Ty na to zeby sobie powrozyc podczas podrozy na promie???

Julo
18-11-2004, 11:20
Prom pomaga, zwłaszcza w czasie sztormu. Tylko kto wyskoczy za burtę, żeby wyłowić z Bałtyku materiał do wróżenia?

janio
18-11-2004, 12:26
Oł jea w tej sytuacji haslo: "Juz lece" nabiera specjalnego znaczenia jak mozna sie domyslic :lol:

Pozdro

*beata
01-12-2004, 00:59
Fajnie byłoby pomyśleć o jakimś rękodziele w chacie... Może warto gromadzic już surowce, żeby przy najbliższej okazji (transport stołow?) podrzucić je np. pszczółłką na górę ?
Jeśli ktoś ma jakieś fajne pomysły - niech się nimi podzieli.

M@rcin
01-12-2004, 09:36
Fajny pomysł Beata :-)) Może np warto by zrobić jakiś konkurs dla artystycznie uzdolnionych osobników.

M@rcin
01-12-2004, 09:37
chata nabiera cech Domu Pracy Twórczej :))

Julo
01-12-2004, 11:12
Mam matriał drewniany na rzeźbę pt "superwoman". To będzie dzieło na miarę Michała Anioła. Niech tylko skończę z tymi gwoździami. A czy Wiecie, że do początku lat 70-tych w PRL nie było ani jednej nagrody dla twórców ludowych? Uważacie - w państwie ludowym. Mój ojciec wymyślił tęże i co roku odbywały się w Polsce festiwale twórczości ludowej, na których wręczano nagrody im. Oskara Kolberga w różnych kategaoriach: zespoły pieśni i tańca, przyśpiewki, poeci, rzeźbiarze, malarze, hafciarki, koronkarki, rękodzieło etc. Podpowiadam ustalenie kategorii artystycznych i zorganizowanie corocznego festiwalu twórczości naiwnej na Otrycie. Co Wy na to?

*beata
01-12-2004, 20:23
Pomysł super, tylko zamiast corocznego proponuję CAŁOROCZNY festiwal twórczości naiwnej (bo z ludową to byłaby przesada drobna). No i galeria na miejscu;).
Proponuję tkanie dywaników, czy kilimówdle cierpliwych. Gliniane figurki i drewniane rzeżby już ruszyły. Będzie fajnie!
Pozdrawiam!!

ania
02-12-2004, 01:47
Beatko, absolutnie tak! Może i nie każdy ma talenty wszelakie, ale zapału w nas mnóstwo, więc na pewno rzeczy piękne i oryginalne niezmiernie powstaną ;) Będziey pleść, tkać, haftować, lepić czy co tylko jeszcze przyjdzie nam do głowy :) Już się nie mogę doczekać...

Julo
02-12-2004, 12:14
Dziewczyny, nie zapomnijcie o coraz popularniejszy ostatnio malowaniu kobiecego ciała.

kondor
02-12-2004, 14:10
Ewa obiecala ze zabierze ze soba farby, wegiel, olowki i bedzie pzred sylwestrem dzielnie malowac coby nasza chate troche przyozdobic malunkami

*beata
02-12-2004, 14:51
No super. Widzę żę lawina artystycznych talentów otryckich ruszyła :D :!:

ania
02-12-2004, 19:40
Dziewczyny, nie zapomnijcie o coraz popularniejszy ostatnio malowaniu kobiecego ciała.

Juleczku, nie możemy za bardzo, bo jak po którymś powrocie z Góry pomalowałyśmy - i to odrobinkę zaledwie - nasze rzęsy, to nam Krzyś zarzucił, że jesteśmy OKROPNIE nienaturalne ;) Prosił także, żeby to się więcej nie powtórzyło ;)

^KAsia^
07-12-2004, 13:02
No wreszcie udalo mi sie wlogowac w to forum! Straszne maszyny te komputery....
Co do tworczosci to jasne, ze trzeba cos ruszyc! Warsztaty jak najbardziej! Mam jeszcze gline to przywioze na Sylwka. Poza tym proponuje skladkowe malowanie koszulek, witraze, kaligrafię i malarstwo chinskie.... No i makatki i rzezba to chyba obowiazkowo! Nie moge sie doczekac na "superwoman" Jula! ;)
Moze nie teraz ale feriowe zimowe wieczory chyba sprzyjaja tworzeniu... Proponuje tez zaczac tworzyc "na wynos". Przeciez chodzi o to, aby byl klimat a nie o to zeby Chate zarzucic dzielami i dzielkami.... Nie jestem fanką sztuki nadmiaru.
Dogadamy na Sylwestrze!
A trymczasem pozdrawiam i do zobaczyska!
Kaśka Marasowa

^KAsia^
07-12-2004, 13:10
Jeszcze mi sie przypomnialo!
Maski z papier mache(chyba tak sie to pisze...) i najprostrza rzecz pod słońcem-masa solna.
I gdyby ktos mógł trzasnąć ładny rysunek do tekstu o Biesach i Czadach i gdyby to jeszcze ładnie wypalić to w ogóle byłby max!
A firanki? Umie ktoś szydełkować?
Chyba mnie poniosło....
Buziaki! Spadam.

andy
07-12-2004, 14:09
Kasiu, zapomnialas o wycinankach (lowickich, kujawskich i innych) - to bardzo wazny element ludowej tworczosci, w ktorej swojego czasu bylem calkiem niezly - moge poprowadzic jakis maly warsztacik na Gorze, pod warunkiem, ze beda zapewnione odpowiednie pomoce naukowe :o)
Pzdr,
andy

*beata
07-12-2004, 17:33
Kasiu - czy chodzi o makatki z wyszytą sentencją typu - "gdzie kucharek sześć...", lub "kto rano wstaje, ten leje..." etc. Super!!!! :lol:

ania
08-12-2004, 22:28
Sluchajcie, ja sie juz nie moge doczekac tego pieknego rekodziela, a wlasciwie chyba nawet bardziej jego tworzenia :lol: Bedzie fantastycznie! Brawo Kasia, moje dwie raczki niekoniecznie nawet lewe sie dolacza :wink:

^KAsia^
10-12-2004, 22:25
Hejhej!
Pomysl jest wspolny! Ja tylko dorzucam do puli!
A szczegolnie mam ochotena te wycinanki.Chinczycy tez maja fajne, ale nie mam pojeciajak za pomoca nozyczek mozna wyciac cos tak skomplikowanego... Czarna magia...
Pozdrawiam!

Ps.A niedawno wyczailam sprytny sposob na galgankowo-drutowo-lakierowe rzezby. Gotowe wygladaja jak metaloplastyka z brazu... Trzeba wyprobowac,smieszne takie!

Ajgor
07-01-2005, 13:38
To ja tylko tak dla porządku. Co prawda nie na Otrycie i tak ogólnie raczej, ale skoro jest specjalny pokój na to to czemu nie:
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady1785.html

Pzdr.

Ajgor
11-01-2005, 16:31
A gdy przyjdzie ta pora
Że porzygasz się pracą
Że już dosyć mieć będziesz
Patrzeć jak wszyscy się szmacą

Łącznie z tobą niebogą
W tych trybikach maszyny...
Gdy zatęsknisz ponownie
Do uśmiechu dziewczyny

To usiądziesz na oknie
Zerkniesz w niebo zszarzałe
Telefony wyłączysz
Wspomnisz jak się starzałeś

I napiszesz cos znowu
Co się kupy nie trzyma
Całe życie ci stanie
Przed zmrużonymi oczyma

Będziesz wtedy żałować
Tego, co nie zrobiłeś?
Czy też spojrzysz spokojnie
Na to, co zostawiłeś?

Pzdr...

Ajgor
19-01-2005, 16:28
To jeszcze takie małe rzeczy:
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady1795.html
oraz
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady1812.html
i jeszcze:
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady1813.html
a także:
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady1819.html
i na koniec:
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady1833.html

Ajgor
10-05-2005, 17:38
Zrobiłem w maju kilka zdjęć tego co powstało w Chacie i zaczynam zamieszczać także inne od werbalnych przykłady radosnej twórczości na Otrycie. Zdjęcia są widoczne pod tym postem po zalogowaniu. Zapraszam!

ania
10-05-2005, 17:52
A ja się strasznie kajam, bo miałam to zrobić dawno już.... Tekst ten powstał kolektywnie w pewien piękny deszczowy dzień spędzony pod wiatą.
Tekst wpisuję w wersji oryginalnej, na szczęście się zachował :-)
I wybaczcie, że to tak długo trwało!!!


Słowa: osoby przebywające pod wiatą
Muzyka: znana większości

Idzie dziewczę piękne jak ropucha
długie włosy zwisają jej z ucha

Idzie dziecko, idzie oj niebożę
długich włosów zapuścić nie może

Idzie chłopak, idzie całkiem prosty
długie włosy zakrywają krosty

Idzie facet, idzie całkiem brzydki
długie włosy porastają łydki

Idzie facet, idzie aż ze Słupska
długie włosy zwisają mu z dupska

Idzie na Otryt gruba Teresa
zdjęła koszulę kłaki ma na plecach

Idzie dziewczyna spotkała trzy misie
każdy miał włosy na wielkim penisie

Idę na Otryt i spotkałem Basię
pokazałem jej włosy na kutasie

Idzie Jasio i żali się żonie
że ma mało włosów przy ogonie

Idzie dziewczę, idzie aż z Roztocza
poskręcane włosy wiszą jej u krocza

Idzie na Otryt Zbysio ładny taki
zbiera po drodze czarne piczy kłaki

Julo
16-05-2005, 15:43
No ja nie wiem czy to będzie przez wszystkich dobrze odebrane Aniu. Spieszę więc z komentarzem dla złagodzenia obsceniczności tekstu: tekst powstał w kolejny deszczowy i zimny weekend budowlany na Otrycie jako wyraz naszej bezsilnej złości na pogodę. Po prostu zamiast rzucania mięsem.

Julo
16-05-2005, 15:47
To jeszcze ja. Fotki świetne. Prosimy o więcej.