PDA

Zobacz pełną wersję : Dojazd w Bieszczady z Polski Centralnej



Zbyszek
04-08-2001, 16:36
Jak podała piątkowa Gazeta Wyborcza, z uwagi na liczne uszkodzenia dróg w okolicach Sandomierza, zalecany jest dojazd z centralnej Polski w rejon Bieszczad drogami numer 17 (Warszawa-Lublin) i 19 (Kraśnik-Nisko).

Jesli ostatnio ktoś jechał samochodem w Bieszczady lub wracał trasą przez Radom, Tarnobrzeg, proszę o informację, czy rzeczywiście są problemy z przejazdem, czy są liczne objazdy, itp.

hans
06-08-2001, 17:42
Jadąc z Rzeszowa do Wawy mamy praktycznie 2 możliwości:
przez Łoniów, Lipnik, Ostrowiec S. i Radom;
druga możliwość to przez Tarnobrzeg, Sandomierz, Ożarów, Kozienice (i potem na Konstancin J.).
Ta pierwsza opcja ma lepsze drogi ale jest bardzo zatłoczona (polecam ją w niedzielę oraz w nocy). Na drugiej ruch jest o połowę mniejszy (i nie stoi się od Janek w korku) ale nawierzchnia dróg nie jest najlepsza.
Teraz o powodzi (ostatnio jechałem tamtędy 28.07. wieczorem, czyli już po przerwaniu wałów przez Wisłę): zerwany został most miedzy Lipnikiem i Łoniowem (koło Tarnobrzegu) na trasie przez Radom, ale można było objechać przez Sandomierz (nadkłada się ok. 15-20 km) - w Lipniku jedziemy prosto na Sandomierz (zamiast skręcać w prawo) i potem w Sandomierzu na Tarnobrzeg.
Z kolei z tego co wiem to na drodze przez Sandomierz nie ma problemów spowodowanych powodzią i tą bym polecał, bo przez Lublin robi się niezłe kółko (chyba że ktoś mieszka na Pradze Płd i nie chce się przebijać na Grójecką :-) )

Życzę szerokiej drogi :-)) (a może chcecie wiedzieć gdzie można spotkać niebieskich z suszarkami?)

Zbyszek
07-08-2001, 19:51
Oczywiscie, ze chcemy!

hans
09-08-2001, 17:00
skoncentruuję się jedynie na woj. podkarpackim, gdyż tam miejsca "niespodzianek" mogę określić w miarę dokładnie :-)

Jadąc od strony Wawy przejeżdżamy koło Tarnobrzega Wisłę i już w pierwszej miejscowości (Jadachy), na parkingu po prawej mogą się pojawić "N" (w drodze powrotnej uwaga na znak "stop" przed torami). Następne zagrożenie to wylot z Nowej Dęby i okolice Majdana Królewskiego. Potem przy wjeździe do Kolbuszowej (koło CPN - zakaz wyprzedzania i 50) i na wyjeździe z niej. Dalej Widełka (przed wiaduktem po prawej). Czasami w Rudnej Małej (to już prawie Rzeszów) i prawie zawsze na ul. Warszawskiej w Rzeszowie (wylotowa dwupasmówka) - ostatnio namierzyli nam tam 102 (miasto) :-(((.
Potem wylot z Rzeszowa na Bieszczady (koniec ul. Podkarpackiej), Boguchwała, NIebylec (przy wjeździe i za tzw górą niebylecką). Dalej za Domaradzem (przy skrzyżowaniu na Sanok). Potem trzeba uważać bo na odcinku Blizne - Brzozów w 9 na 10 przejazdach stoją "N". Często też spotykam ich tuż przed Leskiem, w Berezce (od strony Soliny) oraz w Ustianowej.
Na drogach samych Bieszczadów partole z suszarkami to rzadkość, ale BĄDŹCIE CZUJNI.....!!! :-)))
Pozdrawiam :-)

emilia_walczyna
11-04-2005, 00:47
w jaki sposob pociagiem dojechac w Bieszczady z WAwy byle to nie trwalo np 20 godzin tak jak do ustrzyk, czy są jakies dogodne busy np z sanoka?

Doczu
11-04-2005, 08:34
Sadze ze własciwym miejscem jest www.pkp.com.pl - tam masz rozkład online.

~~misiek
11-04-2005, 09:53
"Emilia_walczyna", jak Ci za długo się jedzie koleją w Bieszczady do Ustrzyk Dolnych, to wybierz pociąg do Leska. Tylko stacja kolejowa ma siedzibę w Łukawicy (to wieś oddalona 4km. od Leska, ale kolej ma).Najlepiej siądź do autobusu Warszawa -Ustrzyki Dolne i z dworca w Ustrzykach odjeżdża dużo autobusów w Bieszczady Wysokie. Nie siadaj do autobusów jadących do Bukowca, bo tam giną kuferki.

emilia_walczyna
11-04-2005, 14:38
wielkie dzieki, napewno skorzystam, obym tylko kurcze szpilek nie zapomniala

calanthe
16-05-2011, 20:13
a da się jakoś dojechać pod koniec maja z Rzeszowa...
bo mam PKS z Poznania do Rzeszowa... no i co dalej... w rzeszowie jestem ok 10 rano... i dalej nic nie mogę poszukać:/
może źle szukam ;))

a może zabiorę rower hehe i z rzeszowa rowerm ;))

calanthe
16-05-2011, 20:19
a chyba się pospieszyłam z pytaniem na forum ;)) olśniło mnie już i chyba coś znajdę :)))

bartolomeo
02-06-2011, 19:30
Wszystkim planującym podczas dojazdu w Bieszczady przejazd przez most na Wiśle w Nagnajowie polecam lekturę:

Wciąż nie wiadomo, jak długo potrwa naprawa uszkodzonego przęsła mostu drogowego na Wiśle w ciągu drogi krajowej nr 9. To granica województw podkarpackiego i świętokrzyskiego, trasa relacji Rzeszów - Radom.

Wszystkie samochody jadące na tej trasie kierowane są na objazd przez centrum Tarnobrzega i Sandomierz, co skutkuje ogromnymi utrudnieniami w ruchu. Zwłaszcza w godzinach szczytu.

W czwartek w rzeszowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad miała zapaść decyzja, czy most może być uruchomiony dla ruchu pojazdów o masie całkowitej do 3,5 tony.
Kilka dni temu most został uszkodzony przez ciężarówkę ze żwirem. Rozważane otwarcie mostu do aut osobowych nie rozwiąże całkowicie problemu nawet dla nich, ruch będzie bowiem prawdopodobnie wahadłowy.

Więcej informacji w Nowinach: tutaj (http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110602/TARNOBRZEG/299545515) i tutaj (http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110602/TARNOBRZEG/7985869).

Marcowy
15-05-2013, 17:50
Czy macie jakieś wieści o remoncie mostu w Sanoku? Najnowsza informacja, jaką znalazłem (http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,13750220,Remont_mostu_w_Sanoku__Uwaga__kie rowcy__Utrudnienia.html), pochodzi sprzed miesiąca i o niczym nie informuje :|

Rozumiem, że remontowany most to zjazd z obwodnicy w stronę Przemyśla, czyli nie na Zagórz. Ale - tfu tfu... - może jakieś korki, czy coś.

sir Bazyl
15-05-2013, 18:58
Kurka, a który to jest ten most na Zagórz? Tak jakby pomiędzy Sanokiem a Zagórzem to raczej mostu nie ma :) W każdym razie jadąc od strony Rzeszowa czy Krosna przez Sanok, spokojnie dojedziesz do Zagórza a tu jeśli byś chciał się zapuścić na Komańczę, to dolicz na ten fragment trasy około godzinę - droga rozkopana na prawie całej długości i ruch wahadłowy.

Jimi
15-05-2013, 19:32
Most - też nie wiem o czym mowa. Ale odnośnie odcinka Sanok - Komańcza, tak jak Bazyl powiedział -droga ma ruch wahadłowy i dziury są nieziemskie. Dlatego chcącym jechać tą trasą zalecam (omijać większą część ruchu wahadłowego):

1) Tuż na samiutkim początku Sanoka odbić na Dąbrówce (przystanek kolejowy Dąbrówka) i jechać w kierunku na Bukowsko - Karlików - Szczawne (na tym odcinku droga dobra i widokowa) - i dalej normalnie Komańcza

2) Jeżeli już ktoś pojechał do Zagórza to jechać drogą na Poraż (odbija się w prawo na przeciwko kościoła, czyli na skrzyżowaniu gdzie po drugiej stronie jest droga na ruiny klasztoru) - Wysoczany - Szczawne - Komańcza

i broń Boże nie jechać przez Czaszyn :)

don Enrico
15-05-2013, 20:28
Hej ! Bazylku ! nie mieszaj , wszakże Marcowy napisał :

remontowany most to zjazd z obwodnicy w stronę Przemyśla, czyli nie na Zagórzczyli chodzi o most na wylotówce z Sanoka na Przemyśl. Nie zmienia to meritum czyli tego że Sanok jest rozkopany i zakorkowany, ale przede wszystkim w samym centrum. teraz nie da rady przejechać najkrótszą drogą przez centrum (zakaz ruchu) i jadąc w Bieszczady trzeba kierować się na prawo (tak jak jeżdżą autobusy). W godzinach szczytu wydłuży to nam czas przejazdu.
Dla jadących na Kimb z Polski Centralnej (przypominam) że najlepsza jest wersja gdzie w Rzeszowie obiera się kierunek na Dynów - Jawornik Ruski - Starą Birczę - Kuźminę - Krościenko - Ustrzyki Dolne - itd czyli szybko, ładnie , przyjemnie, widokowo, bez radarów, świeżo wyremontowaną.

sir Bazyl
15-05-2013, 21:08
Hej ! Bazylku ! nie mieszaj , wszakże Marcowy napisał :
"remontowany most to zjazd z obwodnicy w stronę Przemyśla, czyli nie na Zagórz"
czyli chodzi o most na wylotówce z Sanoka na Przemyśl. (...)
To to wiem, ale który to ten "nie na Zagórz" to mi nie wyjaśniłeś :mrgreen:

don Enrico
15-05-2013, 21:40
To to wiem, ale który to ten "nie na Zagórz" to mi nie wyjaśniłeś :mrgreen:
Kurcze , wyjaśniłem jak BYK że chodzi o most "nie na Zagórz" czyli na Przemyśl , ale przejrzałem cię i domyślam się Twojej przewrotnej misji, aby spotkać się na rynku rzeszowskim z mapami w ręku i wyjaśnić sprawę mostów.
Dobra, jestem za. Czy w czwartek tak koło 20-stej to jest dobra pora ? aby przy kufelku rozgryźć sprawę mostów ?

sir Bazyl
15-05-2013, 21:57
Pora bardzo dobra :) A wracając do dróg w Bieszczadach, to już wiele dróg leśnych przewyższa jakością gminne, ale to temat na odrębną dyskusję.

joorg
15-05-2013, 22:03
....Nie zmienia to meritum czyli tego że Sanok jest rozkopany i zakorkowany, ale przede wszystkim w samym centrum. teraz nie da rady przejechać najkrótszą drogą przez centrum (zakaz ruchu) ....


Heniek ...da rady, :-D przed samym centrum, przed zakazem ruchu skręcasz w prawo... dwa zakręty i wyjeżdżasz na dole , i już na wprost masz jazdę przez przejazd kolejowy i dalej na "autosan" i Zagórz.
ps. a po drodze po prawej ulubiona stacja benzynowa..."stacja postojowa i spotkań":-D

Marcowy
16-05-2013, 11:00
najlepsza jest wersja gdzie w Rzeszowie obiera się kierunek na Dynów - Jawornik Ruski - Starą Birczę - Kuźminę - Krościenko - Ustrzyki Dolne - itd czyli szybko, ładnie , przyjemnie, widokowo, bez radarów, świeżo wyremontowaną.

I to jest bardzo dobra opcja :-D Dzięki za wszystkie wskazówki. I miło mi, że przyczyniłem się do spotkania na rzeszowskim rynku :mrgreen:

Ale żeby nie było za słodko, jeszcze jedno pytanie, głownie do podróżujących samochodem z Warszawy do Ustrzyk Dolnych (i z powrotem): Google Maps za optymalną uznaje drogę przez Lublin - Biłgoraj - Przemyśl, co mię trochę zaskakuje, bo wydawało mi się zawsze, że lepsza i szybsza jest trasa przez Radom - Rzeszów. Przez Lublin jechaliśmy rok temu i było słabo, zwłaszcza w Lublinie. No to jak w końcu jest?

Hero
16-05-2013, 11:34
Trasa o której piszesz jest pod tym względem optymalna, że jest najkrótsza. Z Warszawy chyba najlepiej przez Radom i Rzeszów, chociaż niektórzy jeżdżą przez Sandomierz, Stalową Wolę i też nie narzekają.

don Enrico
16-05-2013, 13:54
Warto dodać , że od kilku(nastu) dni mamy w Rzeszowie otwarty łącznik autostradowy, więc jadąc od strony Radomia wjeżdża się na autostradę, potem skręt na ten łącznik i dalej obwodnicą na południową wylotówkę w stronę Dynowa, dzięki czemu omija się praktycznie całe miasto.

Marcowy
16-05-2013, 14:03
Dzięki wielkie :-) Wypytuję, bo jadę na KIMB na ostatnią chwilę, więc nie chciałbym utknąć gdzieś w korku ;)

Marcowy
02-05-2014, 13:35
Ha! A teraz Google sugeruje mi dojazd z Warszawy do Łupkowa via Radom - Kielce - Szczucin - Jasło - Dukla.
Warto spróbować?

Szkutawy
02-05-2014, 17:43
... nie wiem, ale Jasło w dzień pracujący bym omijał wielkim łukiem... kilkukrotnie dałem się nabrać na obwodnice i drogi szybkiego ruchu ... i żałowałem (wiem, że nie ten kierunek i alternatywy ograniczone).... ale Podkarpacie na głównych drogach jest wstrzymujące...niestety spotykałem się z wleczeniem... nie mówiąc o jeździe.... boczne drogi mnie nigdy nie zawiodły....u mnie np. Tarnów, czy Jasło odpadają... porażka, jeśli czas gra rolę... ale piszę z perspektywy jazdy od Krakowa.....

tomas pablo
02-05-2014, 21:17
Ha! A teraz Google sugeruje mi dojazd z Warszawy do Łupkowa via Radom - Kielce - Szczucin - Jasło - Dukla.
Warto spróbować?

jak NAJBARDZIEJ !
Z Warszawy zawsze jeżdżę tą trasą (czy do ) .Jak mijasz Jasło , dalej tzw. szosą gorlicką -Nowy Żmigród -Dukla- Jaśliska itd. Trasa BARDZO malownicza, do tego pusto . Z korkami w Jaśle bym nie przesadzał - zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do realiów warszawskich ( zresztą ...nie wiem O JAKICH korkach mówi Przemolla ...)

Szkutawy
02-05-2014, 22:22
... ja tam realiów warszawskich nie znam... jeżdżę Gorlice-Nowy Żmigród-Dukla-Jaśliska prawie zawsze.... wcześniej z Krakowa przez przedmieścia Nowego Sącza..... ale z mojej strony to mijam Jasło... nie wiem, ale dla mnie trasa Jasło-Krosno-Sanok i o tą mi idzie to klęska czasowa... mimo niezłej nawierzchni...ile razy nią jechałem (może miałem pecha) to nawet 70 km nie przekroczyłem, a raz to do samej Bochni się wlokłem... 15.08.2012....święto może było...idzie mi o drogę 73 i 28.. (jak sprawdziłem)

tomas pablo
02-05-2014, 23:32
dla mnie trasa Jasło-Krosno-Sanok i o tą mi idzie to klęska czasowa... mimo niezłej nawierzchni...(jak sprawdziłem)

tu się z Tobą całkowicie zgadzam ! 28 to porażka , do tego w Krośnie (jechałem wczoraj ) jakieś roboty koszmarne. Z 73- to różnie bywa, wąsko, często zabudowa, no i na GRANATOWĄ VECTRĘ trzeba bardzo uważać !

tomekpu
05-05-2014, 10:28
Proponuję: http://www.mapa.naviexpert.pl/
Trasa rekomendowana, omija Tarnów.

filip39
07-05-2014, 21:35
Ja mam takie pytanie odnośnie dojazdu, pytanie bardziej do kogoś z Rzeszowa. Byłem w Bieszczadach kilka lat temu, teraz planuję wrócić, właśnie przez stolicę Podkarpacia. Chodzi mi o dworzec PKS, pamiętam że kiedyś większość autobusów, jeśli nie wszystkie przyjeżdżały na dworzec koło PKP. Słyszałem, że teraz część kursów jest z tzw. dworca podmiejskiego. Pytanie, jak tam dojść najkrócej i ile mniej więcej czasu to zajmuje ??

W sumie, to mój pierwszy post na forum, także oficjalnie mówię wszystkim: DZIEŃ DOBRY ! :)

bartolomeo
07-05-2014, 21:47
Słyszałem, że teraz część kursów jest z tzw. dworca podmiejskiego.
Na podmiejski jeździ tylko PolskiBus (i autobusy podmiejskie, stąd nazwa "dworca").


jak tam dojść najkrócej i ile mniej więcej czasu to zajmuje ??
O tak (http://goo.gl/maps/U7clB). Google podaje, że to 10min piechotką i pewnie bardzo się nie myli.


DZIEŃ DOBRY ! :)
Dzień dobry.

filip39
07-05-2014, 22:05
Ok, dzięki za odp. Naprawdę tylko PolskiBus ? To by mi bardzo pasowało, ale np. wyszukiwarka połączeń na stronce Arrivy pokazuje mi busy do Sanoka z "Rzeszów dworzec lokalny". To nie to samo ?

bartolomeo
07-05-2014, 22:12
wyszukiwarka połączeń na stronce ArrivyZadzwoń do Arrivy i zapytaj skąd jeżdżą. A potem napisz tu na forum, może się kiedyś komuś przyda :wink:

filip39
07-05-2014, 22:15
Znalazłem teraz na ich stronce są mapki i info, że jeżdżą z podmiejskiego, za Galerią Rzeszów, przy Wiadukcie Śląskim.

coshoo
07-05-2014, 22:19
Potwierdzam, jechałem ostatnio Arrivą i dworzec mają pod wiaduktem za galerią.

Marcowy
03-11-2014, 16:17
Droga z Zagórza do Komańczy oddana do użytku.

3 listopada br. oficjalnie otwarto rozbudowany, prawie 29-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 892. W Zagórzu łączy się ona z drogą krajową z Sanoka do Krościenka, w Komańczy – z drogą wojewódzką Tylawa – Ustrzyki Górne.

Więcej w serwisie Budimeksu (http://www.media.budimex.pl/pr/288782/droga-z-zagorza-do-komanczy-oddana-do-uzytku).

Burja
18-09-2015, 13:25
Czołem,

Możecie poradzić jak jechać samochodem Wawa => Komańcza ?
Szybkimi trasami przez Kraków czy powolutku ?
A jak powolutku, to przez Mielec / Dębicę / Krosno czy inaczej ...

don Enrico
18-09-2015, 14:28
Najprościej wygląda wersja przez
Radom - Rzeszów- Sanok (Dąbrówka) - Bukowsko

Marcowy
18-09-2015, 14:28
W zeszłym tygodniu podróżowałem Warszawa - Kraków i trasa na pewno nie była szybka :) Ja jeżdżę najczęściej: Radom - Ostrowiec - Sanok - Komańcza. Na tym ostatnim odcinku roboty się już skończyły, na dodatek podobno (sam jeszcze nie jechałem) można już ominąć obwodnicą Rzeszów, więc w 6-8 godzin powinieneś się wyrobić.

Przenoszę do odpowiedniego wątku.

Edit: Sanok - Komańcza, jak napisał Heniu, najkrótszą drogą przez Bukowsko.

bartolomeo
18-09-2015, 16:33
podobno (sam jeszcze nie jechałem) można już ominąć obwodnicą RzeszówNie można.

Marcowy
18-09-2015, 17:44
Sorry. A drogą Kolbuszowa - Sędziszów - Strzyżów - Lutcza można?

bartolomeo
18-09-2015, 18:06
Nie wiem nic, żeby nie było można :wink:

A w temacie obwodnic to niektórzy próbują już omijać obwodnicą Brzozów. Asflaltu jeszcze gdzieniegdzie brakuje, ale robota wre!


https://www.youtube.com/watch?v=LrXFvG-TVSU

Bonusik
19-09-2015, 15:46
Czołem,

Możecie poradzić jak jechać samochodem Wawa => Komańcza ?
Szybkimi trasami przez Kraków czy powolutku ?
A jak powolutku, to przez Mielec / Dębicę / Krosno czy inaczej ...

Radom - Ostrowiec... - możesz za mostem na Wiśle skręcic w prawo DW 985 przez Mielec (nowa obwodnicą) i dalej DW 986 Ropczyce - Wiśniowa. Następnie DW 988 i 990 do Krosna. Stamtąd wedle uznania - niektórzy jeżdżą przez Sieniawę i Bukowsko, ale można tez przez Jaśliska (chociaż tutaj zdaje mi się, że jest gorsza nawierzchnia).

Marcowy
19-09-2015, 20:56
Taka ciekawostka...
Na trasie Warszawa - Komańcza Google Maps rekomenduje ominięcie Rzeszowa trasą lokalną: Kolbuszowa - Sędziszów - Strzyżów - Lutcza. Za to serwis Via Michelin, któremu zasadniczo bardziej ufam, doradza zapindalanie przez centrum Resovii, a potem przez Duklę i Jaśliska.
Jak mawiał nieoceniony druh Antoni: "Bądź tu mądry i pisz wiersze" 8-)

bartolomeo
18-11-2015, 20:23
Jutro otwarcie obwodnicy Brzozowa (http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/podkarpacie/art/9098286,otwarcie-obwodnicy-w-brzozowie-to-juz-jutro,id,t.html).

uszatek_mis
19-02-2016, 12:10
Może się komuś przyda taki wątek.
Na dzień dobry zamieszczam informację z dziś

"Informujemy, iż w dniu 20 lutego 2016 r. (sobota) w związku z realizacją zdjęć filmowych uzgodnionych z BdPN mogą występować okresowe utrudnienia z przejazdem drogi na odcinku od skrzyżowania w Ustrzykach Górnych w kierunku Wołosatego do mostu na Wołosatce. Ruchem kierować będzie Straż Parku. Za utrudnienia przepraszamy. "

źródło: https://www.bdpn.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1775&Itemid=182

Leuthen
29-07-2016, 14:33
"Turystom, którzy jadą z Leska w kierunku Polańczyka i z powrotem, drogowcy sugerują, by skorzystali z objazdu przez Uherce i Solinę. Na potoku Dziurdziów w Hoczwi (powiat leski) trwa przebudowa mostu. W związku z tym ruch odbywa się wahadłowo, a ponieważ podczas weekendów więcej osób wyjeżdża w Bieszczady, tworzą się korki.
Przebudowa mostu, odcinkowe umocnienie brzegów i dna potoku prawdopodobnie potrwa do końca listopada. Wysłużoną przeprawę zastąpi nowy most, po którym będą mogły jeździć samochody o masie całkowitej do 50 ton. Inwestycja, która rozpoczęła się w czerwcu będzie kosztować prawie 2 mln 300 tys. zł."

http://www.radio.rzeszow.pl/informacje/48607/w-bieszczadach-bedzie-nowy-most

coshoo
29-07-2016, 15:19
Łe, myślałem, że gdzieś chcą postawić nowy most, a to tylko przebudowa starego.

bartolomeo
16-01-2020, 19:48
Na moście przez San w Lesku (a może to już Huzele?) postawiono ograniczenia tonażu (do 15 ton), most wymaga pilnego remontu. Więcej np. tutaj (https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,25604523,bieszczady-firmy-transportowe-i-nadlesnictwa-boja-sie-bankructwa.html).

Gar
28-01-2020, 00:07
Jak rozumiem zakaz nie dotyczy autokarów turystycznych (a te ważą więcej niż 15 ton) ?

bartolomeo
30-01-2020, 17:43
W piątek 31 stycznia (jutro) otwarcie obwodnicy Sanoka (https://nowiny24.pl/obwodnica-sanoka-jest-juz-gotowa-w-piatek-31-stycznia-pojedziemy-nowymi-drogami/ar/c1-14749262).

_PrEzY_
09-02-2020, 02:01
A tu o kolejnych inwestycjach dot. obwodnic w woj. podkarpackim, m. in. o budowie II. etapu Obwodnicy Sanoka: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/wojewodztwo-podkarpackie