PDA

Zobacz pełną wersję : Zagadka ....



kobieta_bieszczadzka
27-01-2005, 02:06
No dobra kochane pieszczochy, a kto zgadnie kim jest ta osobistość na zdjęciu ? :mrgreen: :twisted: 8)

Duch_
28-01-2005, 11:41
JA OCZYWISCIE WIEM KTO TO JEST :D . ALE NIE POWIEM. WŁASNIE GOSZCZE TE OSOBE I JEST MI BARDZO MIŁO :D . DUCH

artista
28-01-2005, 22:46
kto zgadnie kim jest ta osobistość na zdjęciu ?


Oczywiście nie wiem... ale stawiam na Jovankę :roll: :lol:

joorg
30-01-2005, 02:32
ja tez wiem i potwierdzam opinie Ducha :D

Viki
30-01-2005, 17:59
Zbyt proste. Przecie to Anioł Bieszczczadzki
pozdrawiam

WALDI
30-01-2005, 19:42
Następne pokolenie,kogoś kto pokocha te góry jak my
powodzenia

kobieta_bieszczadzka
30-01-2005, 23:49
:mrgreen: oczywiście janioł jak się patrzy........joviczek kofany :)

WALDI
31-01-2005, 09:27
Gdzie zrobione było to zdjęcie?

Piotr
01-02-2005, 22:11
Gdzie zrobione było to zdjęcie?
Nie ma chętnych to spróbuje:
mogłoby to być Jezioro Myczkowskie vel Myczkowieckie. Żeby tak uchwycić ten zakręt, który mam na myśli, fotka musiałaby byc robiona z północno-zachodniego końca grzbietu Berda (ciut nad Kwaśnicą). Głowy jednak nie daje, bo sie zdziebko krajobraz zmienił :)

wojtekbieszczad
01-02-2005, 22:45
...

WALDI
02-02-2005, 10:53
Piotr - niestety nie trafiłeś,próbuj dalej

wojtekbieszczad - musisz jaśniej napisać na co się decydujesz...

Dla ułatwienia dodam że jest to napewno San.Ale gdzie to zdjęcie jest zrobione?

Piotr
02-02-2005, 11:43
niestety nie trafiłeś,próbuj dalej
Próbuje, ale strzelam na chybił trafił, bo nie mam przekonania (czyt. pojęcia):
1. San poniżej zapory w Myczkowcach, z drogi nad Skałkami Myczkowieckimi.
2. ...Rajskie :)

wojtekbieszczad
02-02-2005, 12:49
...

jovanka
02-02-2005, 14:47
ja też wiem, ale nie powiem,,,a może niedługo nawet, z tą przemiłą osóbką,.. wpadnę do pewnej herbaciarni....i serniczek podobno będzie.
Hej!!!!
:roll: ciekawe czy tak się podlizuje ze względu na ten serniczek.. :mrgreen: Mnie też będzie bardzo miło Wojtku...

WALDI
02-02-2005, 19:48
Piotr - widzę że jestęś jednym z wytrwalszych "forumowiczów" jezeli chodzi o ilość wpisów. Jak myślę Bieszczady znasz dobrze i za następnym razem możesz odgadnąć.Niestety tym razem nadal PUDŁO.Wcześniej czy później wpadniesz na dobry trop. Szkoda tylko że tak mało osób próbuje tą zagadkę odgadnąć.Warto wytężyć swoje komurki bo jak kiedyś zrobię opis tego zdjęcia to okaże się ono sporą ciekawostką jak myślę.
Następna podpowiedź.
Śmiem twierdzić że jestem jedynym posiadaczem tego zdjęcia i na dobrą sprawę nikt już go jak przypuszczam nie powtórzy.


wojtekbieszczad - jasne mój błąd Nie skapowałem się że odpisywałeś nie na moją zagadkę.
Nic nie stoi na przeszkodzie abyś zmierzył się i z moim zdjęciem.
powodzenia

Piotr
03-02-2005, 10:47
Piotr - widzę że jestęś jednym z wytrwalszych "forumowiczów" jezeli chodzi o ilość wpisów
Gdzie tam, ja napisalem moze z 50 postów, reszte mi pododawali ;)
Co do zagadki: poddaje sie. Absolutnie nie kojarze miejsca, a strzelac moznaby jeszcze długo. Tym bardziej jeśli jest to stan chwilowy, np. podczas powodzi.

irek
03-02-2005, 11:12
Wydaje mi się że to Jezioro Solińskie podczas napełniania, po wybudowaniu zapory.

WALDI
03-02-2005, 13:45
Piotr - pewnie za młody żeby o tym pamiętać

Gdzie tam, ja napisalem moze z 50 postów, reszte mi pododawali Wink
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dlaczego mnie nic nie dodają?

Co do zagadki: poddaje sie. Absolutnie nie kojarze miejsca, a strzelac moznaby jeszcze długo. Tym bardziej jeśli jest to stan chwilowy, np. podczas powodzi.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nie to nie jest stan chwilowy,a co do powodzi to się nie mylisz .Była ogromna nawet nie wyobrażasz sobie jak potężna.

Irek - odpowiedź nadejdzie później

powodzenia

Piotr
03-02-2005, 15:35
.Była ogromna nawet nie wyobrażasz sobie jak potężna.
W którym roku?

Michał
03-02-2005, 16:48
W którym roku?

w 1980 roku

WALDI
03-02-2005, 19:53
Irek - Był początek lat 60-tych,gdy po raz pierwszy jako dziecko ujrzałem światła osiedla robotniczego w Solinie.To były piękne chwile o których się nie zapomina.Ojciec załatwił sobie pracę na tym wielkim placu budowy i całą rodzinkę ściągnął za sobą. Przyjechaliśmy z nieodległego miasta gdzie zostawiliśmy dom,znajomych,przyjaciół i wygody. Jestem mu wdzięczny,bo ta miłość do tych okolicznych wzgórz i całych Bieszczad pozostała mi do tej pory.
Obserwowałem to co się tam działo w czasie powstawania zapory..Mimo że z pamięci sporo uleciało, pozostało wiele cudownych wspomnień.
1968 r zapora została ukończona i wtedy pozostały jedynie zdjęcia,które teraz tę pamięć w części odświeżają.
Zanim P.Gąsowski zaśpiewał po raz pierwszy w osiedlowym klubie "Zielone wzgórza nad Soliną" my setki razy je wcześniej przemierzaliśmy zbierając w okolicznych lasach,grzyby,maliny,jeżyny,czy paląc ogniska.Nie chcę się w tym miejscu skupiać się na moich wspomnieniach,bo pewnie zabrakło by miejsca,ale odpowiem tylko na zdjęcie które przed paru dniami zamieściłem jako zagadkę.
Oczywiście jest to zdjęcie zrobione podczas napełniania zbiornika solińskiego. Miejsce z którego je zrobiono , to góra na której stał dźwig linowy.Z tej strony gdzie była maszynownia.Wokół tego angielskiego dźwigu radialnego o dł 705m narosło wiele legend. W czasie gdy była budowana zapora obiekt był niedostępny dla zwykłych ludzi.Drogi dojazdowe były strzeżone przez wartowników. Koło mostu była budka strażników i wjazd na teren Soliny był tylko za okazaniem przepustki.Drogi z Soliny do Polańczyka wówczas nie było.Można było przejść jedynie wzdłuż fantastycznych alejek dębowych. Dzisiaj w tym miejscu przebiega droga ale w niektórych miejscach widać pozostałości tych alejek.
Miało być o zdjęciu a ja nadal o Solinie.
Miejsce które widać na zdjęciu z piętrzącą się wodą, w tej chwili jest kilkadziesiąt metrów pod wodą. Ale jakże dokładnie pamiętam to,jak zanim zaczęto zalewać chodziliśmy tam na szczupaki . Jeździliśmy na koniach ,które paśli okoliczni rolnicy.Setki godzin spędzone tam zanim woda to wszystko pochłonęła.
Osobny roździał to tragedia przez jaką przechodzili ludzie którzy musieli opuszczać tamte tereny,gdy woda podchodziła już pod progi domostw,a wszystko trzeba było rozbierać przed zalaniem. Ojciec z racji zawodu nieraz jeździł tam na rozmowy z tymi ludźmi i miałem okazję oglądać to na własne oczy. Nie zapomnę do końca życia starego człowieka siedzącego na progu swojej chałupy i opierającego się przed opuszczeniem domu. Parę metrów od progu domu świeciła się już tafla jeziora.
Pamiętam jak rozpoczęto wycinkę tych setek tysięcy drzew na wysokość stanu obecnego.
Zastanawiam się co było lepsze to co przeminęło,czy to co nastało potem.Powiem tak,wiem że nic się już nie zmieni,ale jakby można było wrócić czas,to ani chwili bym się nie wahał aby można było ponownie w tamtych latach żyć.
W 1970r opuściliśmy Solinę,ale ze względu na moją wielką pasję do roweru, wielokrotnie w ciągu roku powracam tu i obserwuję te drzewa które z malutkich krzaczków z lat 60-tych powyrastały na potężne kilkunastmetrowe drzewa.
Solino kocham Cię.
powodzenia

WALDI
03-02-2005, 19:54
Piotr - ja o tej powodzi to tak w przenośni napisałem..Miałem na myśli to spiętrzenie wody które trwało blisko rok.. Po zamknięciu sekcji 24tej 31.07.1967 r rozpoczęło się spiętrzanie.
Stan lustra wody przy zaporze 16.71m. natomiast 31.05.1968 stan wody osiągnął 49.20..
To była ta powódź o której pisałem..Sam widzisz że to była powódź stulecia bo trwa do dzisiaj.
Michał natomiast wspomina o powodzi z roku 1980 która przeszła przez Podkarpacie i narobiła sporo zamieszania na tym terenie.Były ofiary śmiertelne.Dzień po przejściu fali powodziowej przeszedłem trasę między Ropienką a Olszanicą. Taki malutki potoczek zamienił się w potężną rzekę która przyniosła ze sobą niesamowite zniszczenie . Rozmawiałem wtedy z ludźmi którzy zerwani z łóżek uciekali na pobliskie wzgórza żeby ujść z życiem
Mnie się jednak wydaje że był to rok 1979 a nie 1980,no ale mogę się mylić.
powodzenia

irek
03-02-2005, 20:10
Waldi co prada jak budowano zapore to jeszcze nie tuptalem po tym swiatku ale jedna osoba z mojej rodziny pracowala tez przy budowie i mialem szczescie posluchac tez wielu niesamowitych opowiesci w czesc do dzis nie dowierzam :)

Piotr
03-02-2005, 20:20
Mnie się jednak wydaje że był to rok 1979 a nie 1980,no ale mogę się mylić.
Tak, tę powódź lekko pamiętam, dokladnego roku niestety nie. Byłem wtedy w Komańczy, na pewno nie mozna porównać zniszczeń, które poczyniły wieksze rzeki, jednak tamtejsza Oslawica również sporo namieszała - pływało wszystko co było w zasięgu wody: slawojki, kurniki, wozy, deski, dłużyce z tartaku i mnóstwo innych łatwo "zmywalnych" rzeczy. Wtedy również porwało kładkę, ktora zastępowała obecny most na drodze do Preluk, zbudowano go właśnie w wyniku zniszczenia poprzedniej,znacznie słabszej "przeprawy". Ciepło było również na dole Komańczy, w okolicy wiaduktu i drogi prowadzącej do klasztoru. Na filarach zaklinowały sie dluzyce z tartaku, ale ostatecznie filary wytrzymały, podobnie jak kilkaset metrów niżej - most na drodze. Miejscami na odcinku od wiaduktu do pierwszego zakrętu w góre Komańczy woda zalała szosę - kto wie ile poniżej poziomu drogi jest normalnie poziom rzeki, moze sobie wyobrazić ile wtedy Oslawica musiała przybrac. Aczkolwiek zapewne sporo spływało skarpami i potokami od strony lasu i głowy nie dam skąd ta woda się wzieła na drodze (przez most sie nie przelewało - pamietam że troche brakło). Niemniej szczegółów mam prawo nie pamietać - miałem 9 lat :)

The_End
04-02-2005, 01:16
A ja pamiętam powódź jaka była w Bieszczadach w ...2004 roku. Mieszkałem wówczas w Terce. Miejscowi mówili(Ci w średnim wieku), że nie widzieli na rzece nigdy takiej wody. Chociaż fala przeszła w nocy(ewentualnie wczesny ranek), to jak poszedłem robić zdjęcia następnego dnia to woda robiła imponujące wrażenie. Podobno sięgała około półmetra od wysokośc hmm nie wiem jak to nazwać "jezdni mostu"(w Terce), to trzeba sobie wyobraźić...Dla uświadomienia powiem, że jeżeli kojarzycie malutką utwardzana drogę na lewo od mostu jadąc z Bukowca, to była całkowicie pod wodą, a malutki potok, który wpadał w tamtych okolicach był wielkosci Wetlinki w Sinych Wirach. Pozdrawiam

naive
04-02-2005, 13:48
Mnie się jednak wydaje że był to rok 1979 a nie 1980,no ale mogę się mylić.
Ta powódż była napewno w lipcu 1980 r. Jej skutki były odczuwalne na prawie całej długości Sanu.

Duch_
04-02-2005, 15:42
A ja pamiętam powódź jaka była w Bieszczadach w ...2004 roku. Mieszkałem wówczas w Terce.
Ja akurat w 2004 roku byłem w Bukowcu w czasie tej powodzi i faktycznie pływałwm na materacu w namiocie. wszystko miałem mokre śpiwory i ciuchy. Jakby nie dobrzy ludzie, którzy przygarneli mnie i psa musiałbym wracać do domu. Duch.

WALDI
04-02-2005, 20:39
Ta powódż była napewno w lipcu 1980 r. Jej skutki były odczuwalne na prawie całej długości Sanu.
naive - napisz z jakiego powodu ten rok1980 utkwił Ci tak w pamięci.Czeżbyś był poszkodowany lw tej powodzi?



Ja akurat w 2004 roku byłem w Bukowcu w czasie tej powodzi i faktycznie pływałwm na materacu w namiocie. wszystko miałem mokre śpiwory i ciuchy. Jakby nie dobrzy ludzie, którzy przygarneli mnie i psa musiałbym wracać do domu. Duch.

rob_m6 - ta powódź z roku 1980 była bez porównania gorsza niż ta z roku zeszłego