PDA

Zobacz pełną wersję : Drogi



MartaP
13-02-2005, 23:10
Planuje odwiedzic Bieszczady (okolice Wetliny) w maju z moim mezem ktory nigdy nie byl w Polsce.

On chce koniecznie pojechac do Bialowiezy, a ja uwazam, ze powinien zobaczyc rowniez Bieszczady. Ja w Bieszczadach bylam tylko raz i to wiele lat temu, w liceum jeszcze. Moja rodzina uwaza, ze jest to szalony pomysl, zeby jechac z Bialowiezy w Bieszczady, bo drogi nie sa najlepsze. No wiec jak to jest? Czy drogi w tym rejonie kraju sa gorsze niz w innych rejonach? Dziekuje za informacje. Marta

admin
13-02-2005, 23:54
Witaj!

1) Powinien zobaczyć Bieszczady w pierwszej kolejności.
(nie wiedzieć czemu na całym świecie polskie POTy reklamują Kraków, Oświęcim, Białowieżę i Warszawę czasem jeszcze Zakopane i Żelazową Wolę)

2) To że drogi w Bieszczadach są złe to stereotyp. Ciekaw jestem kiedy odradzająca Ci wyjazd w Biesy rodzina sama je odwiedziła?
Osobiście się przekonałem że na Mazurach są drogi o wiele gorsze.
Oczywiście mamy kawałki dobre ale są też drogi doświadczelne - na których nasi drogowcy *(a w zasadzie gminy) testują stan samochodów miejscowych i turystów.
Ogólnie jak mąż zobaczy polskie drogi to przeżyje szok - może nawet nie dożyć wizyty w Białowieży czy Bieszczadach. Przygotuj go jakoś łagodnie do tego :)

robines
14-02-2005, 14:54
Generalnie główne drogi w Bieszczadach są w bardzo dobrym lub dobrym stanie(najczęściej o złym stanie dróg wypowiadają się ci którzy w Biesach nigdy nie byli i nie mają o tym zielonego pojęcia) Oczywiście są odcinki tzw.lokalne(np.Pszczeliny-Muczne-Tarnawa Niżna,Dołżyca-Terka,Baligród-Górzanka-Wołokowyja)których stan nawierzchni jest raczej kiepski.Są to jednak drogi lokalne(skrótowe) z których będąc pierwszy raz w Bieszczadach nie musicie korzystać. Obwodnica Bieszczadzka a także tzw.Mała Obwodnica (wokół Zalewu Solińskiego) są w bardzo dobrym stanie a widoki... :roll: No cóż mąż napewno się zakocha!!!
Polecam i pozdrawiam. :wink:

MF
14-02-2005, 16:50
MartaP, unikaj drogi Ustrzyki Górne - Wołosate. Jeździłem po wielu kiepskich drogach ale czegoś takiego to chyba nie ma nigdzie więcej. Nawierzchnia jak sito, dziury o wymiarach i głębokości małych kraterów, co gorsza często nie do ominięcia. Również droga w dolinie Górnego Sanu, zwłaszcza za Tarnawą Niżnią, jest fatalna - ja stamtąd zawróciłem po doświadczeniach z Wołosatego. Za to obie obwodnice faktycznie super - sporo powyżej średniej krajowej. Reszta dróg może być- może nie jak stół ale kół nie pourywasz.

WALDI
14-02-2005, 17:02
Pytasz się o drogi,a ja się zapytam co Twój mąż chce w Bieszczadach zobaczyć.
A raczej co Ty chcesz mu pokazać.Jeżeli chce przyjechać w lakierkach to zapewniam ze napewno je sobie pobrudzi.Bieszczady to tereny po których się więcej chodzi a mniej jeździ. Jednakże wszędzie tam gdzie chcesz to dojedziesz.Drogi są lepsze i gorsze.Bieszczady to tereny gdzie można połazić po górach,popływać po jez.solińskim,pojeździć na koniach,na nartach,na rowerze.Spędzić miło czas przy ognisku,pozwiedzać wiele starych kościołów,zabytków.
Zapewniam Cię że nawet w razie jakbyście zawieszenie gdzieś pogięli znajdzie się ktoś kto wam je naprawi.Śmiało więc przyjeżdżajcie w Bieszczady.
Następnym razem pewnie przyjedziecie żeby kupić działkę gdzieś w jednej z bieszczadzkich gmin.
powodzenia

leszczu
14-02-2005, 18:21
Ja tu mieszkam i widziałem gorsze drogi w Polsce u nas nie jest tak żle jak to często przedstawiają w telewizji mieszkam tu od urodzenia i nie narzekam wiadomo chciało by sie super drogi ale cóż dobrze że tak jest a co do drogi górne - wołosate to można sie wybrać na przejażdzke na koniach albo przejść pieszo właśnie zależy co chcesz mężowi zaoferować luksus jazda samochodem czy wędrówka piesza :D
Ale i tak warto się tu wybrać w te piękne miejsce jakie sa Bieszczady
Polecam
Bo zależy jaki ktoś ci przedstawił ten stan dróg znam niektóre osoby co tu przyjeżdzały np na kolonie do szkoły i się dziwiły że to woda jest Dziwne no nie ale i taki obraz niektórzy mieli hehe
Naprawde tu jest pieknie pójść na połonine i zobaczyć zachód słońca
Polecam
Jak coś to pytaj służe pomocą ( jak mi sie uda pomóc )
POZDRAWIAM Wszystkich z Biesołazów

admin
14-02-2005, 23:12
MartaP, unikaj drogi Ustrzyki Górne - Wołosate. Jeździłem po wielu kiepskich drogach ale czegoś takiego to chyba nie ma nigdzie więcej. Nawierzchnia jak sito, dziury o wymiarach i głębokości małych kraterów, co gorsza często nie do ominięcia.

Eeeee tam niedoceniasz naszych dróg :)

MartaP
15-02-2005, 03:53
Dziekuje Wam wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie.

Niestety, nie stac mnie na dzialke w Bieszczadach :-(

Wiechu
23-02-2005, 08:00
Drogi są dobre, ale przez ostatnie kilkanascie dni, jadąc z Ustrzyk Dolnych zęby dzwonią, jak cholera. Gdyby jakaś persona wysoko postawiona wybierała się do Górnych wówczas rowniarkę by spod wiaty wyciagnięto.
Koleiny, że szlag człowieka trafia i jedzie się, jak po torze lodowym.
:mrgreen: