PDA

Zobacz pełną wersję : Wilki w obiektywie



Cosmic
19-02-2005, 16:34
Z roznych zrodel informacji wyczytalem, ze Bieszczady sa bardzo atrakcyjnym miejscem do fotografowania wilka, czy sa osoby, ktore moglyby udzielic mi jakis wskazowek odnosnie miejsc wystepowania wilka, najlepszego okresu w roku, mozliwosc wynajecia doswiadczonego przewodnika itp? Pozgrawiam serdcznie, Grzegorz.

długi
19-02-2005, 16:54
Występuje w całych Bieszczadach. Wg doniesień prasowych najwięcej ich i to w biały dzień można zobaczyć w rejonie Czarnej, Lutowisk, Zatwarnicy, Sękowca. Również były wielekroć widziane w Krywem u Majsterków pod stodołą, przy owcach. Z własnego doświadczenia wiem, że one nie lubią być fotografowane. Ilekroć miałem aparat, widziałem tylko tropy. Pora roku? Przy owcach przez cały wypas, od wiosny do jesieni. O przewodnikach do wynajęcia nic nie wiem, może w dyrekcji Parku coś powiedzą? Jedna czy dwie watachy (wilcze rodziny) mają wszczepione nadajniki i są monitorowane.
Długi

leszczu
19-02-2005, 20:09
Oj ciężko ci bedzie ja widziałem wilka raz w życiu i to bardzo z daleka one zazwyczaj unikaja ludzi myśle że można by je było sfotografować podstawiając jakieś mięso gdzie występują i ustawić aparat na samo wyzwolenie jak by ruszył mięso zastanawiałem się kiesdyś czy by tak się nie udało a inaczej wiem że na polowaniach stali niektórzy nie z bronią tylko z aparatem ale cały teren musi być ofladrowany
Pozdrawiam wątpie żeby ci sie to udało ale rzycze powodzenia :D

bertrand236
19-02-2005, 21:47
Spróbuj pogadać z Andrzejem Pawlakiem z Wilczej Jamy w Mucznem ale nie jestem pewien, czy będzie chciał Ci pomóc.
Pozdrawiam

Polej
21-02-2005, 16:36
Kiedyś przed laty "zasadzaliśmy" sie księżycową nocą na zboczach Dwernika Kamienia z chęcią ujrzenia wilka. Podchodziły na odległość pozwalającą zobaczyć je przez lornetkę. Warunki i odległość nie pozwalały jednak na zrobienie zdjęć. Przeżycia były przednie - polecam.

Pozdrawiam.
Polej

Henek
21-02-2005, 17:52
Jest jeden gość który jest w tym dobry. Nazywa się Tadeusz Budziński i od wielu lat fotografuje zarówno Bieszczady jak i wilki. Bodajże rok temu ukazał się jego album fotograficzny - własnie zatytuowany Wilki.

Z tego co opowiadał to myślę ze łatwiej jest kupic ten album niz zrobić zrobić zdjecie pozującemu wilkowi.
Jak już zrobisz to zdjecie to możesz czuć się tak jakbyś wygrał w LOTTO.

lucyna
15-03-2005, 18:22
Miałam kilka razy szczęście zobaczyć wilki, ale zawsze przypadkiem. Polecam Góry Słonne i pasmo Chwaniowa. W ub. roku widziałam waderę z dwójką młodych w rezerwacie Chwaniów. Była wyraźnie zdegustowana moim zachowaniem i szybko wycofała się do lasu.

Jabol
19-05-2005, 21:38
co prawda nie pozowały mi ale...na temat :lol: wcześniej były w obiektywie...

natasha
21-05-2005, 01:49
No nie wiem,czy na zdjeciu wyszlyby rownie cudnie jak na rysunkach Jabola......

lucyna
23-05-2005, 11:00
Wilki są na Otrycie. W sobotę byłam na szkoleniu. Widzieliśmy szczatki wyłożonej, najprawdopodobniej przez realizatorów filmu o wilkach, kozy na której sądząc po śladach zębów zerowały te sympatyczne drapiezniki. Filmowcy juz od czterech lat usiłuja zrealizować dokument o wilkach. Jak na razie bezskutecznie.

misiekjakub
23-05-2005, 11:16
Jabol, chłopie , ty jesteś genialny!!! :shock:

Jabol
29-05-2005, 17:49
Wilki są na Otrycie. Są:) Jest pewien bardzo wiarygodny świadek :) pewno niebawem sam to potwierdzi...

bertrand236
29-05-2005, 21:39
Nie przesadzaj z tą wiarygodnością. :lol: :lol: Jak nie napiszę o tym do wtorku to dopiero w niedzielę. Ale napiszę. I nie w tym wątku
Pozdrawiam

Lupino
30-05-2005, 00:08
Jabol!
Czemu Ty w galeriach bieszczadzkich nie wystawiasz swoich rysunków? ? ? ! ! !

pozdrwiawiamy serdecznie

Lupinowie