PDA

Zobacz pełną wersję : Coś na temat jaskiń w bieszczadach.



~~misiek
04-03-2005, 09:39
Parę ładnych latek tu przezyłemw Bieszczadach, może ktoś wie coś na temat jaskiń np.w Nasicznym. Pozdrawiam wszystkich~~misiek.

leszczu
05-03-2005, 12:08
może ktoś wie coś na temat jaskiń np.w Nasicznym
Czesc raz znależliśmy własnie jaskinie na nasicznym byłem tam z kolega który tam mieszka podobno raz ktoś tam schodził z TOPR ale że zabrakło lin i nie zeszli na sam dól ale ile w tym prawdy to nie wiem. Może znajdują się na tym forum jacyś specjalisci od takich rzeczy i byśmy zorganizowali taką eskapade na wakacjach i może by dotarli na sam dół jaskini, ja powiem że jak weszlem kawalek to byłem nieżle zdygany że to się zawali "może to pozostałości po UPA?" które w tych terenach kiedyś grasowało, nie wiem.
Co wy na to żeby sprawdzić tą jaskinię oczywiście muszą to być specjaliści wyposażeni w profesjonalny sprzęt.
Pozdrawiam z Biesów :D

Piotr
05-03-2005, 16:15
Co wy na to żeby sprawdzić tą jaskinię oczywiście muszą to być specjaliści wyposażeni w profesjonalny sprzęt.
Leszczu - obydwie jaskinie w Nasicznem są zinwentaryzowane przez członkow speleoklubu beskidzkiego, jak i wiekszość/wszystkie znane jaskinie (i schrony) w Bieszczadach. Czyli "specjaliści ze sprzętem" dawno jej już odwiedzili i zeszli na sam dół :) - stąd m.in. znane są ich głębokości,długości i deniwelacje. Parametry poszczególnych jaskiń na stronie: www.twojebieszczady.pl/jaskin.php

leszczu
05-03-2005, 16:41
obydwie jaskinie w Nasicznem są zinwentaryzowane przez członkow speleoklubu beskidzkiego, jak i wiekszość/wszystkie znane jaskinie (i schrony) w Bieszczadach
Dzieki nie wiedziałem jak widzisz nie tylko ja dzieki za info
Pozdrawiam

długi
05-03-2005, 18:26
Piotrze
W opisie sztolni znalazłem - "przeznaczenie- wydobycie rudy żelaza"
Słyszałem inną wersję - wydobycie kryształów górskich.
W dolinie Rabego było ich sporo. Taką wersję przekazał mi w 1967 miejscowy leśniczy.
Długi

Piotr
05-03-2005, 19:00
W opisie sztolni znalazłem - "przeznaczenie- wydobycie rudy żelaza"
Słyszałem inną wersję - wydobycie kryształów górskich.
Masz racje Długi - również słyszałem o kryształach górskich, jako przeznaczeniu tej sztolni. Ponieważ jednak zdania sa podzielone, zachowałem w opisie stanowisko speleologów. Mogło również jedno nie przeszkadzać drugiemu: np. wykopali szukając rud żelaza, a skończyli na krysztale, który przynamniej tam był - a czy była ruda, to tego nie wiem :)

długi
05-03-2005, 21:09
Tego kryształu też nie było dużo, bo interes upadł.
Nie wiesz, czy w leśniczówka przeszła "na syna"??
W tamten czas syn leśniczego właśnie zdawał do technikum leśnego.
Długi

Piotr
05-03-2005, 21:50
Nie wiesz, czy w leśniczówka przeszła "na syna"??
W tamten czas syn leśniczego właśnie zdawał do technikum leśnego.
Pojęcia nie mam - w tamten czas, to mnie jesczze, jak to sie mówi w planach nie było ;)
Ale obecny lesniczy nazywa się chyba J.Dębiński - więc jeśli pamietasz nazwisko to juz masz odpowiedź.

długi
05-03-2005, 21:59
Skleroza, nie pamiętam nawet jak miał na imię. :roll:
Mniej boczku, więcej lecytynki :lol:


w tamten czas, to mnie jesczze, jak to sie mówi w planach nie było
Wiedziałem, że na forumie są raczej młodzi ludzie,ale żeby aż tak??? :? :lol: :wink:
Długi

bertrand236
05-03-2005, 22:50
Nie wszyscy Długi. Pierwszy raz w Bieszczadzie byłem za czasów licealnych gdzieś w 69 albo 70 roku ubiegłego stulecia. Mozna więc rzec, że nie jestem z grona młodych /wiekiem/ forumowiczów :wink: No chyba, że starzem na forum :lol:

Pozrawiam równo młodych i ciut starszych

długi
06-03-2005, 12:29
Wiwat stara gwardia !!!!!!
Długi

Piotr
06-03-2005, 19:00
]Wiedziałem, że na forumie są raczej młodzi ludzie,ale żeby aż tak??? :? :lol: :wink:
No już nie róbcie ze mnie takiego smarka :) ;) :lol:
Na zdjęciu poniżej mam jus tsynaście miesięcy i ucem siem chodzic (na pierwszym planie ten przystojniak z lewej ;) - zrobione w lutym w Komańczy, a.d. 1972 - to był chyba moj drugi wyjazd w B. Aczkolwiek nie twierdzę, że cośkolwiek pamiętam :)

Michał
06-03-2005, 20:21
Wiwat stara gwardia !!!!!!

Witam

No to jak już zamieniliście jaskinie na starych ramoli, to zamelduję się z zagadką.
Rok 1983, gdzieś w Bieszczadach - no właśnie gdzie?!

Podpowiedzi dla ramoli widoczne na fotce

Pozdrówka