PDA

Zobacz pełną wersję : "Wiosna,Wiosna...Wiosna...Ach,to Ty????...."



sprzysiezony
08-03-2005, 11:08
Którejś nocy,równo z wybiciem godziny 24 obudziło nas walenie do drzwi.
Pólprzytomny zwlokłem się z tapczanu i poczłapałem na korytarz.
-Kto tam?-zapytałem,nie przestając ziewać.
Na klatce schodowej rozleglo się kilka sapnięć,po czym głęboki baqryton oznajmił:
-Wiosna!
Z ociąganiem otworzyłem drzwi.Do mieszkania wtoczył się osobnik wielki jak kolumna dorycka.Bez pytania usiadł w moim ulubionym fotelu.
-Zawsze myślałem,że Wiosna,jeśli już musi,wciela się w postać kobiety.Tak przynajmniej utrzymywali poeci-stwierdziłem.
-To bardzo rozpowszechniony topos-powiedział przybysz-córka jest ostatnio niedysponowana,więc przyszedłem niejako w zastępstwie.
Potem rozejrzał się dookoła i wrzasnął zdumiony:
-Co to ma znaczyć?! Okna nie umyte,firanki brudne,meble zakurzone!To tak się wita Wiosnę?!
Zawstydzony ,czym prędzej wziąłem się wraz z żoną do wiosennych porządków.
Gruntownie odkurzylismy całe mieszkanie,córka umyła okna,syn powiesił nowe zasłony i firanki,ja zapastowałem podłogi.
Gdy o 5 rano skończyliśmy robotę,naszego gościa już nie było....
Razem z nim zaniknęły karakuły żony,kożuch córki i futrzana kurtka syna.
Przybysz zostawił tylko swoją wizytówkę z napisem:

WALDEMAR WIOSNA
skup i sprzedaż
odzieży zimowej

Byle do Wiosny(?) ;)

(opowiadanie zaczerpnięte ze zbioru J. Sawaszkiewicza"Między innymi makabra")

KAHA
08-03-2005, 13:46
to ja juz wole nie miec odwiedzin TAKIEGO Wiosny :)

Doczu
13-03-2005, 14:22
Jedna "Wiosna" - WIOSNY nie czyni ;-)

długi
13-03-2005, 15:06
W karmiku pojawił się gołąb grzywacz - rozpoczyna wędrówki w marcu, tylko patrzeć żurawi, może ktoś już widział?? Na południu powinny się pojawiać szpaki.
Wiosna za pasem. W bieszczadach pod śniegiem już się szykuje do kwitnięcia śnieżyca wiosenna, ja to czuję w kościach na 800 kilometrów. :lol: :lol:
Wyczekującym wiosny - już blisko
milośnikom śniegu - dni wasze policzone :twisted:
zbieraczom zrzutów - już czas :roll:
Długi

Jabol
13-03-2005, 15:24
milośnikom śniegu - dni wasze policzone
na szczęście jeszcze kilka miesiecy i znów zima :twisted: przeczekam :lol:

natasha
14-03-2005, 00:53
...wszytskim w zimie zakochanym donoszę za Długim,że...Wasza dobra passa się kończy...odwilż niczym wielki głodomór wchłonie w tym tygodniu lody i śniegi,ustępując miejsca tak bardzo oczekiwanej,kwitnącej i pachnącej WIOŚNIE :lol: ....
Ale Ty się Jabolku nie załamuj,tylko wsiadaj w mydelniczkę i pędź na południe :wink:
Ave.