PDA

Zobacz pełną wersję : Jak znaleźć nocleg w Bieszczadach - PORADNIK



admin
12-04-2005, 21:08
Witam!

Jeśli szukasz noclegu w Bieszczadach np. na długi weekend albo na wakacje lub ferie to trzeba zacząć od przeanalizowania swoich potrzeb.

1) Zaplanuj z mapą swój wyjazd a dopiero potem szukaj noclegu.

2) Gdzie szukać noclegów:

W zasadzie każdy z serwisów bieszczadzkich współpracujących na forum ma swoją bazę obiektów noclegowych.
I tak:

www.bieszczady.info.pl/noclegi
www.twojebieszczady.pl/noclegi.php
www.bieszczady.net.pl/oferty.html
www.bieszczady.pl/portal/html/oferty.php?strona=lista

Warto dodać, że w każdym serwisie po przejściu na stronę główną można znaleźć szereg dodatkowych informacji o noclegach, ofertach itp.

3) Gdzie jeszcze szukać noclegów:

www.google.pl
www.szukaj.onet.pl
www.netsprint.pl

Wpisz w dowolnej z tych wyszukiwarek frazę:
- bieszczady noclegi
lub
- Solina noclegi
- dowolna miejscowość noclegi itd

Otrzymasz wyniki konkretnych obiektów.

4) Co dalej: warto wtedy np. nazwę wybranego obiektu wpisać w naszej forumowej wyszukiwarce:

www.forum.bieszczady.info.pl/search.php

Sprawdzisz w ten sposób czy np. ktoś z forumowiczów odwiedził dany obiekt i czasem się nie naciął - bywa różnie więc trzeba się mieć na baczności.
Warto używać wyszukiwarki forumowej, ponieważ indeksuje ona wiadomości od powstania forum - blisko 25 tys postów.

Koleżanki i Kolegów obecnych na forum, a mających wiadomości uniwersalne, które mogą pomóc zapraszam do uzupełniania tego wątku tak by osoby, które szukają informacji stricte związanych z noclegiem, a potem rezerwacją itp. miały w tym wątku kompendium wiedzy na temat.

Szaszka
12-04-2005, 23:22
Ważna porada, moim zdaniem: jeśli już znajdziesz sobie (telefonicznie) nocleg, to koniecznie umow sie z gospodarzami i WYŚLIJ ZALICZKĘ. W sezonie wielu z nich stosuje zasadę "lepszy wróbel w garści..." i oddaje zarezerwowane miejsca turystom którzy akurat zapukają do drzwi, nie ogladajac sie na telefoniczne umowy. Można się fatalnie naciąć, szczególnie pojawiając się na miejscu o 22:00 po 12-godzinnej podróży...

lucyna
13-04-2005, 10:20
Dziękuję Admin. To jest dobra droga. Sądzę, że ludzie nie znajacy specyfiki Bieszczadów moga na forum znależć odpowiedzi na swoje pytania. Problem jest naprawde nabrzmiewający. Brak rzetelnej informacji. Powstały wprawdzie biura inf. turystycznej ale to patologia. Bardzo czesto są to biura dezinformacji turystycznej. Często zamiast fachowców pracują tam oględnie mówiąc urzednicy. Swietnie niegdyś działajaca infomacja w Lesku w chwili obecnej jest parodia. moge powołac się na wyrywkowe badania rynku przeprowadzone przez magistrantke wsród biur podróży. Tylko 11 % z nich korzysta z inf. turystycznej. 3 % z nich uzyskane inf. uznało jako wiarygodne. Ciekawostka jest to ,ze nawet pracownicy biur podróży kieruja sie reklama szeptaną, korzystają z inf. znajomych.

pyton
13-04-2005, 13:23
Witam. polecam jeszcze www.bieszczady.podkarpackie.pl tam jest katalog gospodarstw agroturystycznych.
Pozdr
PYTON

admin
13-04-2005, 21:15
Ważna porada, moim zdaniem: jeśli już znajdziesz sobie (telefonicznie) nocleg, to koniecznie umow sie z gospodarzami i WYŚLIJ ZALICZKĘ.

Dokładnie - były takie sytuacje o których mowa i mamy tego ślady na forum (trzeba poszukać np. pod hasłem rezerwacja).

A więc rezerwujcie noclegi poprzez zaliczkę!
Trzeba jednak mieć na uwadze, że nie należy wysyłać zaliczki zbyt dużej - może się przecież okazać że obiekt który sobie znaleźliście nie ma nic wspólnego z tym co było opisane np. w sieci. Zaliczki za niewykorzystane usługi nikt wam nie zwróci stąd zalecam najwyższą ostrożność.

Zaliczka, a w zasadzie jest potwierdzenie jest w świetle prawa dowodem zawarcia umowy cywilno prawnej - a do czego się to może przydać nie muszę tłumaczyć.

Jaro
13-04-2005, 22:52
To i ja cos od siebie dorzuce http://www.odkryjbieszczady.pl/index/baza/noclegi.htm

Viperaberus
22-04-2005, 18:22
Ważna porada, moim zdaniem: jeśli już znajdziesz sobie (telefonicznie) nocleg, to koniecznie umow sie z gospodarzami i WYŚLIJ ZALICZKĘ.

Dokładnie - były takie sytuacje o których mowa i mamy tego ślady na forum (trzeba poszukać np. pod hasłem rezerwacja).



Nie wiem gdzie te noclegi znaleźliście. Ale ja pierwsze słysze o takich "wałkach". Moja rodzina trudni się m.in. wynajmem pokojów. Znam mase ludzi, którzy w ten sposób zarabiają na życie i zapewniam, że takie rzeczy są niespotykane.
Może i znajdzie się jakiś nieuczciwa osoba, ale to w takim razie gratuluje wyboru miejsca, bo według mnie jest to przysłowiowa igła w stogu siana i trzeba mieć farta trafiając na taką.
Pozdrawiam

admin
22-04-2005, 21:38
Nie wiem gdzie te noclegi znaleźliście. Ale ja pierwsze słysze o takich "wałkach".

To poszukaj na forum. :) Dowiesz się więcej.

Marcowy
17-05-2005, 13:44
No to teraz mnie nastraszyliście...
Właśnie zarezerwowalem telefonicznie nocleg w Wetlinie dla 5 osób. Zaoferowałem zaliczkę, ale miła pani zapewniła, że nie ma takiej potrzeby i że wszystko będzie OK.
To jak? Będę miał gdzie spać? :shock:

admin
17-05-2005, 14:32
To jak? Będę miał gdzie spać?

Tego się dowiemy jak wrócisz :)
Ja bym się upierał przy wysłaniu zaliczki.

agadir
22-05-2005, 01:37
Ile kosztują noclegi w lipcu w bieszczadach?.

admin
22-05-2005, 17:56
Różnie - zależy gdzie szukać i w jakiej miejscowości - agroturystyka pewnie od 18 do 70 w zależności od zakresu usług.
Trzeba pytać w każdym obiekcie osobno ponieważ nie ma jakiegoś ustalonego cennika.
A ponieważ lipiec jest szczytem sezonu to i ceny są w swoim rocznym szczycie.

Dodam jedynie, że jeśli chcesz się nacieszyć Bieszczadami to nie jedź w sezonie.
Drogo (w każdym bądź razie drożej niż normalnie) i tłoczno - no chyba że lubisz tego typu wyzwania podróżnicze :)

Syl
05-06-2005, 20:25
Moja rodzina rowniez wynajmuje pokoje. I z drugiej strony tez to roznie wyglada. Niestety jesli ktos nie wplaci zaliczki, to nie zawsze przyjezdza - oczywiscie nas o tym nie uprzedza.

Wiechu
06-06-2005, 07:30
Jeśli nie wpłaci zaliczki umowa jest jednostronna - to znaczy wynajmujący ma obowiązek, a rezerwujący może olać i albo przyjedzie, albo nie.
Zaliczka jest gwarancją dla obu stron.

niebieski
20-06-2005, 15:28
Witam.

Powiedzcie jak to jest z noclegami na koncu czerwca? a chodzi mi konkretrnie o to że wybieram się w piatek 24 czerwca i chciałbym wiedzieć czy trudno bedzie dostać jakis przyzwoity nocleg w dwuosobowym pokoju, schronisko lub cokolwiek mi pasuje. ALe nie chcem na raize nic rezerwować.
Miejsce to okolice ustrzyk górnych, ewentualnie cisna, ogólnie okolice najbardziej atrakcyjnych szlaków.

Czy możę lepiej ominąć ten weekend i wybrać się w poniedziałek lub niedzielę?

Podobno w lipcu jest straszny tłok. Ja byłem na początku wrześniu 2 lata temu to w ustrzykach wcale nie było różowo z noclegami w przyzwoitych warunkach.

admin
20-06-2005, 15:53
Na 99% nie będziesz miał problemów ze znalezieniem lokum.
Czerwiec to ostatni moment przed szczytem sezonu.
Dużo też zależy od pogody - jeśli przypuśćmy w lipcu będzie (tfu) lało to też będzie luz.

niebieski
20-06-2005, 16:26
Dzieki za odpowiedz.
Ale błyskawica z Ciebie, chyba pół godziny nie mineło :)

To jadę w takim razie na weekend+ może coś dłużej.
Zależy mi na wmiarę wygodnym lokum w małym pokoju ze względu na wspóltowarzyszkę.

Pozdrawiam
Tomasz

lucyna
21-06-2005, 12:35
Właśnie skończyłam rundkę telefonów szukając miejsc noclegowych. Większość obiektów jest na początku lipca pusta. Nawet duże i renomowane ośrodki mają duze znizki w tym terminie. Podobnie jest na początku czerwca.

KAHA
15-07-2005, 11:19
Nie wiem gdzie te noclegi znaleźliście. Ale ja pierwsze słysze o takich "wałkach"

nie musze daleko szukac jechalismy kiedys do Chmiela i... musielismy szukac czegos innego... bo pani wlascicielka doslala "lepszych klientow"...

ekocz
24-07-2005, 23:45
jak przeczytalem tu wszystkie posty to az sie boje :roll: . jutro z rana jade do ustrzyk g.
wybieram sie po raz pierwszy w biesy, bede sam z psem, nie mam zadnej rezerwacji, a jak 2 dni temu obdzwanialem kilka noclegow to prawie wszystko bylo zajete lub zarezerwowane. na wszelki wypadek mialem wziasc namiot, ale w koncu dalem sobie z nim spokoj (mialem kupic jakis lipny, ale teraz to juz przepadlo :? ). ciekawe czy bede tego zalowal :lol:
Aaaaaa... moja glupota pewnie wyjdzie mi bokiem :P

lucyna
25-07-2005, 11:04
Bieszczady są gościnne. jeżeli rzeczywiście będziesz miał kłopoty to zadzwon. Coś poradzimy. Mówimy o nagannych przypadkach, bo oe się zdarzają. Niestety, także u nas. Mniemam jednak, że śa sporadyczne. ZAPRASZAMY W BIESZCZADY!

Beti
26-07-2005, 11:04
Mam pytanko,
Czytając posty, o rezerwacjach, zastanawiam się czy chcąc wyjechać w Bieszczady we wrześniu muszę rezerwować wcześniej nocleg.
Nie wiem jeszcze kiedy dokładnie i czy wogóle dostanę nocleg. Chcemy pojechać i szukać noclegu na miejscu.Czy to dobry pomysł?

lucyna
27-07-2005, 11:56
polecam jdak rezerwację. baza jest różnorodna.każdy znajdzie tu coś dla siebiem począwszy od miejsc z klimatem po gospodarstwa agroturysyczne a skończywszy na luksusowych pensjonatach

madziorka22
03-08-2005, 22:59
Mam pytanko,
Czytając posty, o rezerwacjach, zastanawiam się czy chcąc wyjechać w Bieszczady we wrześniu muszę rezerwować wcześniej nocleg.
Nie wiem jeszcze kiedy dokładnie i czy wogóle dostanę nocleg. Chcemy pojechać i szukać noclegu na miejscu.Czy to dobry pomysł?

Czy dobry dowiesz się jesli to sprawdzisz:)Z tego co wiem to miejsce noclegowe w bieszczadach zawsze znajdziesz nawet jak nie zarezerwujesz (chociaz z wczesniejsza rezerwacja czujesz sie pewniej), ale noclegów w bieszczadach nie brakuje, pomimo tego schroniska PTTK zawsze Cie przyjma. Pozdrawiam i zycze udanego wpadu.

madziorka22
03-08-2005, 23:00
Mam pytanko,
Czytając posty, o rezerwacjach, zastanawiam się czy chcąc wyjechać w Bieszczady we wrześniu muszę rezerwować wcześniej nocleg.
Nie wiem jeszcze kiedy dokładnie i czy wogóle dostanę nocleg. Chcemy pojechać i szukać noclegu na miejscu.Czy to dobry pomysł?

Czy dobry dowiesz się jesli to sprawdzisz:)Z tego co wiem to miejsce noclegowe w bieszczadach zawsze znajdziesz nawet jak nie zarezerwujesz (chociaz z wczesniejsza rezerwacja czujesz sie pewniej), ale noclegów w bieszczadach nie brakuje, pomimo tego schroniska PTTK zawsze Cie przyjma. Pozdrawiam i zycze udanego wpadu.

Daniel Mazur
09-08-2005, 01:13
Miejsce znajdziesz na 100 %. Ja w tamtym roku byłem w sierpniu i nie miałem większego problemu ze znalezieniem miejsca do spania, także bądź spokojny ...

Pozdrawiam

darcun4
14-08-2005, 14:33
A może podawajmy namiary na kwatery sprawdzone.Ja właśnie wróciłem z eskapady po Bieszczadach i mogę polecić kwaterkę tylko nie wiem czy można.Chociaż jeżeli nie to po co ten temat? :)

admin
14-08-2005, 22:27
IMO nie chodzi o złapanie ryby tylko posiadanie wędki.

Jaka jest gawrancja, że sprawdzona przez Ciebie kwatera w przyszłym roku będzie równie dobra?
Każda kwatera w określonych okolicznościach jest dobra.
Trzeba wiedzieć czego się oczekuje i jak znaleźć informacje o tym czego szukamy - reszta jest już w sieci.

Jedyna
21-09-2005, 14:58
Polecam schroniska młodzieżowe PTSM

mateo
31-03-2006, 12:03
Nom zgodzę się z poprzednikami :) miejsce się znajdzie. Jeszcze nie jeździłem w Bieszczady do upatrzonego i zarezerwowanego miejsca :) i jakoś miejsce się zawsze znalazło :D

Pozdrawiam!:)

lucrecja
01-05-2006, 23:41
Również i ja się zgodzę co do miejsca z poprzednikiem i poprzednikami poprzednika...;)
Ale uważam, że lepiej jednak mieć duże zaplecze danych adresowych i nie kusić losu.
Jest w końcu tyle stron, gdzie można w jednym miejscu znaleźć wiele baz noclegowych!
Ja np. korzystam z http://www.agrowypoczynek.pl i szczerze polecam! Jeszcze się nie zawiodłam - aktualna i ma sporo ofert.
Pozdrawiam i życzę udanych wojaży! :)

mareczek
06-08-2006, 22:49
Minęło już kilka lat od mojego ostatniego pobytu w bieszczadach,konkretnie w ustrzykach dolnych,tam była nasza baza wypadowa.Bardzo miło wspominam tamten czas,rano wypad w góry,wieczorem spacer i piwko a czasem dwa w"orliku".I tak minęło kilka urlopów pod rząd.Teraz nie mogę się zmobilizować do wyjazdu,a czas nieubłaganie ucieka.Kiedy pojadę,może w przyszłym roku...Pozdrawiam

lucyna
08-08-2006, 14:51
Cieszę się z wprowadzonych ograniczeń i wprowadzenie akceptacji moderatorów.

reniaimarek
16-10-2006, 20:35
No to teraz mnie nastraszyliście...
Właśnie zarezerwowalem telefonicznie nocleg w Wetlinie dla 5 osób. Zaoferowałem zaliczkę, ale miła pani zapewniła, że nie ma takiej potrzeby i że wszystko będzie OK.
To jak? Będę miał gdzie spać? :shock:

Jak bym tam nie wierzyła tym miłym Paniom. W piątek zarezerwowałam właśnie w Wetlinie nocleg u Pani ............., przyjeżdżam tam w sobote, a córka tej miłej gospodyni oświadcza, że mamy problem bo poprzedni goście nie zwolnili pokoju. Totalna odpowiedzialność. Więc zaliczka to może dobry sposób na to, żeby mieć gdzie spać.

Aloni
26-11-2006, 21:04
ja byłam w Bieszczadach a konkretnie w Ustrzykach Górnych pod koniec czerwca. Problemuy z noclegiem nie miałam żadnych chociaz pojechaliśmy wciemno, w necie niestety mało było ofert noclegowych w tej miejscowości. Ale czerwiec to świetny miesiąc na wypad w Bieszczady, tłoku takiego nie ma, tylko busy jeżdza rzadko :/ ich sezon zaczyna się od 01.07. Czy macie może jakiś konkretny namiar na nocleg w Wetlinie, wybieram sie tam na Sylwestra.

obywatelpp
09-06-2008, 23:30
W moim wątku pt.;"Co się dzieje na Półwyspie Brossa", pisałem że chcę spędzić tam kilka dni. Niestety, wszystko już zajęte do 24 sierpnia:( Widzę tutaj wiele linków z praktycznymi informacjami...właśnie, może zbyt wiele. Nie wiem, co wybrać:) Przez wiele lat wystarczał mi namiot i plecak, nie musiałem się troszczyć o jakieś noclegi. W tym roku jest trochę inaczej. Potrzebuję urokliwego miejsca w typie półwyspu Brossa, ciszy, spokoju...Podstawowe wygody, czyli WC, prysznic i możliwość upichcenia jakiegoś żarełka. Może ktoś z Was ma coś takiego na oku? Jest nas 6 osób, pobyt tygodniowy planujemy na początku sierpnia.

Cami
16-06-2008, 14:31
Spróbuj w Roztokach Górnych ;) podobno to drugi koniec świata w Bieszczadach po Wołosatem :) W Wołosatem trudno o nocleg, choć pewnego razu udało mi się tan nocować i to bez rezerwacji ;)

Kontynuując jeśli chodzi o Roztoki ("Cicha Dolina") to mogę potwierdzić jak jest ale dopiero po powrocie, wybieram się tam w pierwszej połowie sierpnia i wiem, że jest dużo wolnych miejsc :] blisko przejście graniczne na Słowację i podobno niedźwiedzie ;P

http://www.cichadolina.info/



pozdrawiam

obywatelpp
17-06-2008, 08:23
Dzięki :) Pozdrawiam.

kemcia
02-08-2008, 17:27
Nie jestem pewna, czy zapytanie umieszczam w odpowiednim temacie... Chcę jechać z rodzinką w Bieszczady za parę dni, na czas ok. 10 dni. Jeszcze nas tu nie było, decyzję podjęliśmy dość spontanicznie, narazie kupiliśmy przewodnik i mapę :) Jaką miejscowość polecilibyście do zatrzymania się, aby była to dobra baza wypadowa do większości szlaków? Wetlina, Ustrzyki Górne? Czy coś jeszcze? Musimy zacząć szukać pokoju... :)

pablo
08-10-2008, 11:56
Ciężko mi odpowiedzieć na powyższe pytanie, gdyż dla mnie zawsze bazą wypadową w te rejony był Przemyśl. Ale może faktycznie Ustrzyki Dolne... W każdym bądź razie ja też miałbym pytanie do bardziej obeznanych z aktualna sytuacją noclegową - chodzi mi o kilka dni w okolicy Sylwestra tego roku. Co moglibyście polecić?


[Piotr:] Jeżeli ten wątek będzie nadal służył do tego typu pytań/odpowiedzi to zostanie zamknięty - nie po to powstał.
Pytania zadajemy w odpowiednim już istniejącym temacie lub zakładamy nowy temat jeśli nie ma nic podobnego.

bertrand236
15-07-2009, 22:09
Ku przestrodze…
Mamy zamiar pojechać w tym roku na tydzień do Komańczy. Przejrzałem maile na temat kwater w tej miejscowości i podzwoniłem po znajomych. Uzyskałem informację na temat kilku miejsc, oraz że miejscowość ta jest uboga w bazę noclegową. Nie zraziłem się tym i zagoogliłem "Komańcza noclegi". Wywaliło mi kilka różnych stron. Zapoznałem się z ofertą i zacząłem dzwonić. Większość ofert odrzuciłem z powodów mi tylko wiadomych (każdy ma swoje preferencje. A to ciepła woda osobno, a to zimna woda osobno, a to kafelki, a to młoda gospodyni, a to cena, a to ……….) W końcu znalazłem!!! To, o co mi chodziło. Pani zażyczyła sobie przedpłaty. O.K. Normalka. Ale wiedząc, że będę niebawem w Komańczy pieniędzy nie wysłałem. (Pyrusy chcą oszczędzić nawet na kosztach przekazu ;-) ). Zajechaliśmy z Renatką do Komańczy. Oczom naszym ukazał się dom taki jak był na zdjęciu w Internecie. Warunki były dokładnie takie, o jakich mówiła mi przez telefon gospodyni. Niby wszystko się zgadzało, ale… Na werandzie przed domem stały bardzo brudne meble tapicerowane. Umyć się ich nie da, a usiąść na nie to obrzydzenie bierze. Wewnątrz domu smród trudny do opisania. Wejście do pokoi po bardzo stromych schodach, a same pokoje istne nory. Brudne ściany, stare brudne meble i ten smród... Może gospodyni jest tradycjonalistką i w domu mieszka z całym inwentarzem tak jak kiedyś się mieszkało? Inwentarza nie szukałem tylko pospiesznie opuściliśmy ten dom. Ten post piszę jako ostrzeżenie przed pochopną rezerwacją noclegu gdziekolwiek by to nie było. Nie twierdzę, że należy osobiście sprawdzić warunki, ale koniecznie należy zasięgnąć języka. Nie jesteśmy ekstra wymagający. Nie wymagamy 5 gwiazdek, w różnych warunkach spaliśmy, ale oczekujemy godziwych warunków. I jeszcze jedno, kwatery tej nie ma na bieszczadzkich portalach u Piotra i u Irka.
P.S.
Prawie po sąsiedzku znaleźliśmy kwaterę. Jak dla nas luksusowa, ale za nieduże pieniądze…

Pozdrawiam

Gar
23-05-2018, 22:00
Czy ktoś ostatnio korzystał z usług bieszczadzkich schronisk młodzieżowych (głównie chodzi mi o Kalnicę i Jabłonki). Podobno były jakieś remonty w ostatnich latach. Jakie odczucia ? Gdyby ktoś miał informacje z ostatnich klkunastu miesięcy byłoby miło gdyby się nimi podzielił.