PDA

Zobacz pełną wersję : Czy 30.04 w Krośnie był jakiś festiwal balonów na cieple pow



Doczu
05-05-2005, 08:03
Kurcze jak jechałem rano "rzeźnią" z Gdańska ok. godz.8.30 oczom mym ukazał sie zapierający dech w piersi widok kilkunastu/kilkudziesięciu balonów na ogrzane powietrze.
Co to jakiś festiwal był w Krośnie, czy co ?

Piotr
05-05-2005, 08:19
Co to jakiś festiwal był w Krośnie, czy co ?
Za Radio Rzeszów:
"30 załóg balonowych z Polski, Słowacji, Czech, Wegier, Litwy i Łotwy uczestniczy w rozpoczętych w Krośnie VI Górskich Zawodach Balonowych. Jest to zarazem jedna z eliminacji Pucharu Polski.
Rzecznik prasowy zawodów Zygmunt Jeżyk powiedział Radiu Rzeszów,że konkurencje rozgrywane są dwa razy dziennie: rano i wieczorem, bo właśnie wtedy jest najlepsza termika powietrza i loty są najbezpieczniejsze.Zawodnicy muszą osiągnąć wyznaczone cele, co nie jest łatwe biorąc pod uwagę fakt,że balonem można sterować tylko w pionie. Zasadnicze znaczenie ma umiejętność znalezienie dobrego wiatru na odpowiedniej wysokości.
VI Górskie Zawody Balonowe potrwają do poniedziałku. Wyjątkowo widowiskowy będzie nocny pokaz balonów zaplanowany na niedzielę."

Doczu
05-05-2005, 14:42
Dzięki Piotrze za info.
Kurcze ten nocny przelot musiał wyglądac imponująco.
Z tego co widziałem 30.04 rano, to niektórzy mieli problemy z lotem. Jeden z balonów zaliczył chyba lądowanie na blokowisku :-)

leszczu
05-05-2005, 16:28
Cześć co roku odbywa się taka impreza w tym roku nie mogłem na niej być byłem w tamtym roku super było pewnie w tym roku też ale cóż tak wypadło.

Oto link do oficjalnej strony:

http://www.balony.krosno.pl/index.php?c=1

http://www.krosno24.pl/informacje.php3?id=139
POZDRAWIAM

joorg
13-05-2005, 14:31
Doczu --nawet nie wyobrazasz sobie jak oni potrafia sterowac tymi "maszynami" osobiscie rok temu widzialem z 10 m jak lecial mi przed oknami,a kosz mial na wysokosci 3 pietra- byly przypadki ze komus w ogrodzie ladowali ale to wszystko .Gorzej steruja sie te "balony" na zimne piwo, bo przy okazji zawodow na lotnisku sa rozne imprezy ,a piwa tam nie brakuje .Masz racje widoki balonow sa wspaniale -- za rok chyba tez beda - to zapraszam.

Duch_
13-05-2005, 15:28
Jeśli chcesz fotki z VII Górskich Zawodów Balonowych to służe swoimi zrobionymi w dzień i w nocy przesle Ci na mejla. Mieszkam w Krośnie i to blisko lotniska praktycznie z okna widze lotnisko. Duch_

Doczu
15-05-2005, 23:48
rob_m6 - no jasne że chciałbym te fotki. Smiało ślij.
Adres mailowy w profilu

joorg
21-05-2005, 00:59
Doczu jak masz chcesz ogladnac zdjecia z zawodow balonowych to mozesz na str www.krosno24.pl --tam po prawej stronie glównej jest foto-balony, pozdrawiam- a ja jade na kimb jutro, a zreszta mam niedaleko-- czesc do zobaczenia za rok na kimb

Doczu
21-05-2005, 01:01
joorg >>> dzięki za info. Przyda się.