PDA

Zobacz pełną wersję : Wiosennie.........



kobieta_bieszczadzka
05-05-2005, 19:34
:)

Było jesiennie, było zimowo... czas na wiosnę....coprawda jeszcze nie wszędzie w górach ją widać i czuć, ale .... Mam nadzieję, że wrzucicie tu wszystkie pieknosci jakie udało Wam się uchwycić .... Ja jako maniaczka wody w kazdej postaci, łoczywiście robiłam potoczki, strumyczk i inne cieki namietnie i z pasją... :P :twisted: .....

pozdrawiam słonecznie...

kobita

bertrand236
05-05-2005, 21:56
Ktoś na tym Forum napisał, że nie urodziłem się z aparatem fotograficznym w ręce. Tym bardziej lubię popatrzeć na takie zdjecia. Ach..... już chyba zbyt długo nie było mnie w Bieszczadzie. :cry:
pozdrawiam

Derty
06-05-2005, 15:39
Hej :)
Kobieto Bieszczadzka, a już myślałem, że nie wyjdziesz z zimowego snu :) Witaj! Cóż za piękne powitanie wiosny!! :) To i ja cusik tu dorzucę. Z ostatniej wyprawy do Beskidu Wysokiego odbytej w ramach treningu przedkimbowego.

Drugie zdjęcie jest zarazem zagadką - co to jest?

WojtekR
08-05-2005, 23:53
Cześć Derty,
Ciemiężyca biała.... (?)
Pozdrowaśki
WojtekR

kobieta_bieszczadzka
10-05-2005, 10:04
Dzięki Derty, czekam na więcej :) ....

k

Derty
10-05-2005, 13:48
Cześć Derty,
Ciemiężyca biała.... (?)


Witeczka :)
Veratrum lobelianum - Ciemiężyca zielona. Ciemiężyca biała występuje tylko na wschodzie Polski i jest bardzo rzadka.
Ale i tak dobrze - piwo moze być:P

misiekjakub
10-05-2005, 13:53
Ciemiężyca biała występuje tylko na wschodzie Polski
A Biesy to co? Pod Szczecinem leżą? Czy Wroclawiem? :wink: :D Pozdrawiam

długi
10-05-2005, 14:23
Zdjęcie jest z Beskidu Wysokiego, to kawałek od Biesów.
Cimiężyca biała rzeczywiście jest bardzo rzadka. Kilka stanowisk w Polsce, w tym większość w Bieszczadach.
Długi

WojtekR
10-05-2005, 22:58
Cześć Derty,
Co do tej roślinki... tzn. ciemiężycy białej (Veratrum album). Według broszury informacyjnej BdPN autorstwa Stanisława Kucharczyka cyt. "W ziołoroślach występuje okazały ostrożeń wschodnio-karpacki o purpurowych, zwisłych kwiatostanach i trująca ciemiężyca biała z charakterystycznymi "plisowanymi" liśćmi na wysokiej łodydze" . Natomiast w książce Tomasza Winnickiego i Bogdana Zemanka "Przyroda Bieszczadzkiego Parku Narodowego" na stronie 52 cyt. "W rejonie Rozsypańca Stińskiego spotykamy ziołorośla z wschodniokarpacką ciemiężycą białą". Autorzy tej publikacji zaliczają ją do gatunków subalpejskich, które lokują się niżej, na połoninach i łąkach w dolinach. Ja zrobiłem fotkę tej roślinki (w pełnej krasie - kwitnącą) w drodze do Sianek. Były to okazy wysokie na ok. 120-130 cm. Robi wrażenie...
Zresztą po co ja to piszę, Ty lepiej wiesz co i jak!
Co do piwa... myślę, że będziemy mieli okazję niejedno "właściwie spożytkować" i to niekoniecznie na szlaku...
Pozdrowaśki
WojtekR

PiotrekF
15-05-2005, 18:05
Jestem również „maniakiem wody” w każdej jej postaci i wszystkiego co z wodą związane ( zwłaszcza co w niej żyje )
„Wrzucam…… choć niezbyt tematycznie ale –zaręczam- „Wiosennie….”