PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejna fotozagadka



Lech Rybienik
29-05-2005, 23:29
Witajcie.

Właśnie wróciłem z "terenu" i jestem jeszcze w nastroju.
Więc podzielę się z Wami zagadką.
1) Zdjęcie przedstawia pewien widoczek. Skąd jest ten widoczek???? Identyfikacja szczytów i strron swiata to klucz do sukecesu.

Jeśli bedą kłopoty to za 24h pokaże to samo zdjecie zrobione bez zoom-a.

Nagrody.. Hmmm no cóż:) Pierwszemu postawię piwo !

Jabol
30-05-2005, 08:03
Nie żebym się napalił na gratisowe "pifko", ale spróbuję :lol: Na pewno strona północna...A takie laty śniegu widziałem wczoraj na Bukowym Berdzie...Ale nie dam sobie za to uciąć głowy :lol: Powiem więcej: nic sobie nie dam uciąć :lol: :lol: :lol:

Lech Rybienik
30-05-2005, 08:50
:D :D :D
No dobrze.. To rzeczywiście jest strona północna.
Jeśli byłeś na Bukowym Berdzie bądź w okolicach, to rzeczywiście mogłeś widzieć łaty śniegu. Ja też je widziałem:)

Lech

Jabol
30-05-2005, 09:25
Hehe :lol: Cosik znajome to było... Niech inni zgadują, ja w końcu skojarzyłem :lol:

Lech Rybienik
30-05-2005, 09:40
Ano... bezbłędnie :)
W takim razie mały przerywnik :)

misiekjakub
30-05-2005, 09:49
Innymi slowy, my, niepalący, umrzemy zdrowsi :D

bertrand236
30-05-2005, 10:01
Też dla niepalących :lol:

Marcowy
30-05-2005, 11:49
Czuję się dyskryminowany...
A potencja jest przereklamowana 8)

Lech Rybienik
30-05-2005, 12:01
Cholera jasna...
Uprzedzajac pytanie - nie nie wiem gdzie to jest. Moge się tylko domyślać po napisie - obiekt w miarę nowy lub po remoncie gdzie odbywają się "imprezy".
Na pewno żaden z lokali w których bywam.
Nie jest to też wychodek u mnie na bazie - w nim można palić:).....

Jabol
30-05-2005, 16:35
Mialem straszną ochotę dotrzeć do tych łat sniegowych i się w nich wytarzać...Skwar był niesamowity...

Lech Rybienik
30-05-2005, 17:34
Muszę się więc pochwalić, że sporo śniegu było już 10 minut drogi od miejsca w którym zrobiłem to zdjecie. Dokładnie było to na pn. stronie pewnej górki.
Wytarzałem się :))) Nawet rzucaliśmy się z dziewczyną śnieżkami :)
To jak? Tylko Jabol odgadł ???
Lech

naive
30-05-2005, 20:40
To zdjęcie jest z 22 maja b.r., mocno je przyciąłem by było jak najmniej widać. Jest jednak pewien szczegół mocno ułatwiający zadanie.

bertrand236
30-05-2005, 22:23
naive ty chyba żyjesz w czasie przyszłym. Może wiesz kto będzie następnym prezydentem? :lol: :lol: :lol: Dwa lata temu w takim śniegu tarzałem się o tym czasie w Siodle pod Tarnicą. Czyżby to było to miejsce?



Na pewno żaden z lokali w których bywam.
To jest Kawiarnia w Komańczy jadąc pw stronę Sanoka po prawej stronie przed Kościołem i delikatesami. Nie wszedłem do kibelka i nie wiem czym grozi wejście tam z "ćmikiem"
Pozdrawiam

Lech Rybienik
30-05-2005, 23:20
Po 24 h kolejny obrazek:)

naive
31-05-2005, 07:10
Może wiesz kto będzie następnym prezydentem?
Aż taki dobry nie jestem :wink: Poprawiłem datę, rzeczywiście zbyt wybiegam w przyszłość.
Nie jest to siodło pod Tarnicą , tydzień temu nie było tam już śniegu. Ale mogę powiedzieć iż jesteś, jak na Bieszczady, bardzo blisko.

misiekjakub
31-05-2005, 09:41
naive
miedzypołoniny?
Lech Rybienik
Szeroki Wierch?

marekm
31-05-2005, 09:53
Lech Rybienik
Szeroki Wierch?

misiekjakub tyle to i ja wiem tylko pytanie jest : skąd jest to ujęcie? ,
a tego to nie wiem :roll:
i w dodatku na pierwszym planie jakby pozostałość po ognisku?

misiekjakub
31-05-2005, 09:58
misiekjakub tyle to i ja wiem tylko pytanie jest : skąd jest to ujęcie? ,
a tego to nie wiem Rolling Eyes
i w dodatku na pierwszym planie jakby pozostałość po ognisku?

No, jeśli z SW trafiłem, to namierzyć skąd jest już chiba prosto... gdzieś z dloliny górnego Terebowca oczywiście. Ja bym obstawiał rejon polany Syhałka na mapie Ruthenusa :D

naive
31-05-2005, 11:27
naive
miedzypołoniny?

Proponuje zwrócic uwagę na ten okrągły kawałek śniegu, toto ma nawet swoją nazwę.

misiekjakub
31-05-2005, 12:22
Nu niet, poddaję sie, nie jestem taki dobry. A ściślej mówiąc, to nie mam aż tak dobrej mapy... :( Mam tylko nadzieję, że przynajmniej trafiłem z ogólną lokalizacją. Jeśli tak, o owym okrągłym czymś (bodajże relikt po stawku do pojenia trzód pasących się na Połoninie) piszą, o ile dobrze pamiętam, w Rewaszu.

A jeśli się mylę, to obiecuję że odszczekam psim głosem :D

naive
31-05-2005, 12:46
Nu niet, poddaję sie, nie jestem taki dobry.

Nie doceniasz swojej wiedzy. Właśnie o to chodzilo, to jest na Szerokim Wierchu a opisane w Rewaszu.

misiekjakub
31-05-2005, 13:50
No to jednak muszę odszczekać :(

hau.. hauuu! HAU! HAU!!!

Bom myślał, że to jest - jako rzekłem - w Miedzypołoninach, czyli w siodle między Rohem i Osadzkim Wierchem ( a ściślej mówiąc - kawalątko za nim), czyli na Wetlińskiej...

hau.. hauuu! HAU! HAU!!!

:? :? :?
:mrgreen:

Lech Rybienik
31-05-2005, 22:54
Witajcie
Minęło kolejne 24 godziny.
Tak się zastanawiam czy podać Wam rozwiązanie zagadki na talerzu, czy jeszcze podsypać okruszyn do obiecanego piwa.
Jabol - ty już masz browara na szlaku :)))

Otóż tak.... zdjęcie zrobiono sprzed pewnej chatki.
A niech tam! Dodam więcej: "TKACZUK TEMU DOMOWI!"
To powinno bardzo pomóc.
Rzeczywiście to co wygląda na miejsce po ognisku nim jest!

W przygotowaniu kolejny konkurs, tym razem z nagrodami rzeczowymi.
Konkurs fotograficzny.

Otórz poszukujemy najładniejszych zdjęć z doliny Łopienki oraz z samej bazy.
Ze wszystkich nadesłanych zdjęć jury w postaci Zarządu AKT SGGW
wybierze 12.

Każde wybrane zdjęcie to dwa darmowe noclegi w Łopience, oraz egzemplarz kalendarza/plakatu (co z tego zrobimy) z nazwiskiem fotografa.

Co wy na to?????

Lech

Jabol
01-06-2005, 07:56
Co wy na to????? No to muszę się tam wybrać bo mam fotki chyba sprzed dziesięciu lat...Pomysł fajny

barszczu
01-06-2005, 09:03
A niech tam! Dodam więcej: "TKACZUK TEMU DOMOWI!"

W Bieszczadach już niewiele reliktów Tkaczuka pozostało, hihi. Przed chwilą dopiero obejrzałem wszystkie wątki tego postu i jesli mnie pamięć nie myli to miejsce z zagadki Lecha R. to polana zwana przez dawnych mieszkańców Bieszczadów Kudriawa.

Jabol
01-06-2005, 09:08
Noo... :lol: Podzielę się z toba browcem od Lecha :lol:

barszczu
01-06-2005, 09:10
Noo... Podzielę się z toba browcem od Lecha

poczekaj - może Lech ufunduje drugiego - ja dołożę szkrzynkę i bedzie fajno :D

Jabol
01-06-2005, 09:18
i zatargamy to wszystko na chatkę :lol:

barszczu
01-06-2005, 09:24
i zatargamy to wszystko na chatkę

jestem za!!!!!!! kurde - ja tam byłem z 5 lat temu chyba - nie wiem czy bym trafił :D

Lech Rybienik
01-06-2005, 10:32
Hehehehe
Barszczu no cóż... mamy już więc skrzynkę +dwa jeśliś taki hojny :)
Tylko kto to tam zaniesie???
Aż się zdziwiłem jaka scieżka tam prowadzi....
Lech

Jabol
01-06-2005, 12:06
Aż się zdziwiłem jaka scieżka tam prowadzi.... Bo tam teraz wycieczki zakładowe quadami jezdzą :twisted:

barszczu
01-06-2005, 14:06
Aż się zdziwiłem jaka scieżka tam prowadzi....

pierwszy raz tam byłes teraz?

Przy tej skrzynce + 2 opowiem wam jak (chyba w 1990 r.) pierwszy raz próbowałem szukać tej chatki.


Tylko kto to tam zaniesie???

podzielimy po równo :)

Anyczka20
01-06-2005, 17:10
Dopiero teraz przeczytałam zagadkę :? , ja byłam tam rok temu :P ....

Bo tam teraz wycieczki zakładowe quadami jezdzą
niestety na wakacjach spotkałam tam wycieczkę z Mucznego z przewodnikiem :evil:

ps. Gdyby wystąpiły trudności ze spożyciem,ewentualnie mogę pomóc :mrgreen: :mrgreen:

barszczu
01-06-2005, 17:11
ps. Gdyby wystąpiły trudności ze spożyciem,ewentualnie mogę pomóc
_________________

a zapraszamy , zapraszamy - nawet wniesiemy dla Panienki :lol:

Anyczka20
01-06-2005, 17:14
a zapraszamy , zapraszamy - nawet wniesiemy dla Panienki
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

misiekjakub
01-06-2005, 17:17
Khem, khem..To ja bym chętnie w waszym gronie jescze raz odszczekał psim głosem... :D

i popatrzył nie na zagadkę, ino na oryginał

wniósłbym sobie sam :D

barszczu
01-06-2005, 17:23
wniósłbym sobie sam

to może za to że Cię weźmiemy i nam wniesiesz?

Bison
01-06-2005, 20:21
Wiecie co ja to bym sie nawet wturlał tam pod górke gdybym mógł byc teraz w bieskach....

Zosia samosia
01-06-2005, 21:01
Przepraszam, że pozwole sobie wrzucić coś do wątku, który jest praktycznie zamknięty, nagrody rozdane i prawie wypite. No nie załapałam się - trudno.
Ponieważ nie jestem ani wytrawnym turystą ani Bieszczadnikiem wyjadaczem moje pytanie będzie bardzo proste i na pewno nikomu nie sprawi kłopotu.
Skąd zrobiono to zdjęcie??? (później powiem o co mi chodzi).
Nagrody nie są raczej przewidziane - chyba żeby jaki sponsor......

Lech Rybienik
01-06-2005, 21:15
Odpowiedź jest krótka.
Sprzed chatki pod Obnogą.
Lech

I dlaczego przepraszasz???

Zosia samosia
01-06-2005, 21:52
Lechu nie chodziło mi o Twoją, już rozwiązaną zagadkę.
Chciałam dorzucić zdjęcie, które teraz już jest pod postem, tylko cos mi się porobiło z komputerem i nie dodało od razu załącznika.
Ale już jest dobrze i pozostaje mi teraz jeszcze raz przeprosić
:) :) :) :) :) :)
Pozdrawiam.

Lech Rybienik
01-06-2005, 22:15
Z okna, drzewa czy ambony myśliwskiej?

Zosia samosia
01-06-2005, 22:18
nie, nie :) :) :)
Raczej stojąc lub siedząc na ziemi :)

Michał
01-06-2005, 22:31
Witaj


Otórz poszukujemy najładniejszych zdjęć z doliny Łopienki oraz z samej bazy.

a takie mogą być?
http://www.ptsm.pl/jablonki/rajdy_historia_1.htm

Pozdrówka z paskudnej Warszawy

Lech Rybienik
01-06-2005, 22:47
No Michale sięgnałeś niemalże do prehistorii.
Takie fotki możemy zamieścić w galerii "Retro" jeżeli uzbiera się tego trochę i koniecznie z opisami. Albowiem strasznie trudno jest młodemu pokoleniu zidentyfiikowac postacie i nierzadko miejsca.

Lech

Michał
01-06-2005, 23:28
Witaj


No Michale sięgnałeś niemalże do prehistorii.

Takie dinozaury cosik jeszcze pamiętają. Mam gdzieś jeszcze fotkę z 1979 roku. I mnóstwo wspomnień z tej bazy (a te cudne studentki z akademii medycznej !!!!, a te poranne podchody do babskiej myjni..., i te pieprzone kierdele owiec przeganiane przez bazę skoro świt...)

Jakoś nie mogę się zmobilizować aby zerkąć na bazę - pomykam sobie co roku po lasach przez Chyrczą w stronę Łopiennika, ale cosik... Może to obawa przed rozczarowaniem?

Pozdrówka)

misiekjakub
02-06-2005, 09:35
to może za to że Cię weźmiemy i nam wniesiesz?

OK, nie być problem, ja mieć kropelka :D

I przy okazji pogadamy o zaległych mapach :wink:

Tylko kiedy ? :(

zbyszekj
02-06-2005, 18:41
Zosiu to na pewno zostało zrobione w niedzielę 22.05.05. około godziny 13. Reszta niech sie domyśla. A zdjęcie zrobiła Ela.

Jabol
02-06-2005, 22:07
Hmmm...Okolice Łopiennika? :lol: Albo moja ukochana góra Korbania spod patryji :lol:

Zosia samosia
02-06-2005, 22:33
hmmm.... można to nazwać "okolicą Łopiennika" choć czy ja wiem.......
Ale sprawa jest naprawdę bardzo, bardzo prosta.
Górka znana raczej, choć chyba nie za bardzo odwiedzana przez turystów :cry:
A szkoda, szkoda.
Po prawej stronie góry a po lewej mamy inny widoczek....
no to teraz już chyba jasne..... :)

Zosia samosia
02-06-2005, 22:37
Jabol!!!! nie doczytałam chyba Twojego posta!!!!!!!!!!!
Ale albo czy na pewno???
I czy jestes pewny, ze to Korbania?
Słuchaj piwa chyba nie będzie, no chyba że jakoś sie doczepimy do tamtych :D

Piotr
03-06-2005, 07:23
Jabol!!!! nie doczytałam chyba Twojego posta!!!!!!!!!!!

Doczytałaś pewnie, tylko posty Jabola ewoluują ciągle, podążając z południa i południowego wschodu w coraz bardziej właściwym kierunku. :mrgreen:

Jabol
03-06-2005, 08:27
Korbania, Korbania :lol: - góra, która potrafi cudnie ugościć wędrowca w lecie. Moc borówek, malin i piękny widoczek pod patryjką...Najlepiej wejść od Łopienki z przełęczy Hyrcza, a zejść do Bukowca do baru "Korbania"...Albo odwrotnie:z baru "Korbania"...itd.- ale to już cięższa sprawa, powinni przyznawać w tę str więcej punktów na odznakę GOT
Słuchaj piwa chyba nie będzie, Chyba przestanę pić piwo...Do d... z takim piciem, raz wygram raz nie wygram... :lol: :lol: :lol:

Jabola ewoluują ciągle, podążając z południa i południowego wschodu w coraz bardziej właściwym kierunku. ... i tak dobrze, zważywszy prędkość jaką moja myśl przewędrowała sobie taką przestrzeń po Bieszczadach :lol: Mogła przecież wędrować z prędkością piechura... :lol: a mogła i pobłądzić i psychiatrę na pomoc wołać... :lol:

misiekjakub
03-06-2005, 09:29
Z okna, drzewa czy ambony myśliwskiej?

Z okna Chatki Puchatka nie, bo ona jest wyżej

Z ambony też nie, bo tam nie ma ambon (chyba że niedawno postawili :? )

No to pozostaje drzewo :D :D :D

misiekjakub
03-06-2005, 09:34
Uuups... ja też widzę czegoś nie doczytałem.... No nic, z rana jestem dziś ciutek nieprzytomny...
O Korbani myślałem, ale tak daleko wzrok mój stamtąd nie sięgnąl - jak tam bywałem, to widok nie był aż tak dalekobieżny



Chyba przestanę pić piwo...Do d... z takim piciem, raz wygram raz nie wygram... Laughing Laughing Laughing
A ja odpowiadać na fotozagadki... Skoro nawet Jabol ma wątpliwości :cry:

barszczu
03-06-2005, 09:58
Nie martwcie sie i tak Zosia oferuje tylko piwo wirtualne więc tak naprawdę nikt nic nie stracił :lol:

Zosia samosia
03-06-2005, 21:47
Nie martwcie sie i tak Zosia oferuje tylko piwo wirtualne więc tak naprawdę nikt nic nie stracił :lol:

Jakie wirtualne? jakie wirtualne......? Ja wcale nie oferowałam piwa i od razu to zaznaczyłam :D


Chyba przestanę pić piwo...Do d... z takim piciem, raz wygram raz nie wygram... :lol: :lol: :lol:

Jabol nic nie jest do dupy!!! wszystko jest ok, ponieważ piwo jednak dostaniesz!
Załatwiłam Ci pół skrzynki dowolnego browara, takiego jak lubisz. Jesli reeds - nie ma sprawy. Możesz dostac też imbirowe, lub jak wolisz bezalkoholowe :D :D :D :D
Te pół skrzynki odstapi mi dla Ciebie Barszczu a wypijecie je w chatce pod Obnogą!
Mało tego - zobowiazał sie, że je wyniesie :lol: :lol: :lol: :lol:
W zamian za to ja nie będę męczyć go na forum o nazwę tego miejsca :wink: a pierwotnie miałam taki wredny zamiar :D :D .
Prawda Rafał ? :wink:
Przy okazji ja tez mam się tam piwa napić



O Korbani myślałem, ale tak daleko wzrok mój stamtąd nie sięgnąl - jak tam bywałem, to widok nie był aż tak dalekobieżny
:

No jest dalekobieżny. Aż sama się zdziwiłam, że aż tak bardzo :)
Ale się nie martw. Jak nie będziesz mógł iść to chętnie wyślę fotki na maila :)



Doczytałaś pewnie, tylko posty Jabola ewoluują ciągle, podążając z południa i południowego wschodu w coraz bardziej właściwym kierunku. :mrgreen:

Istotnie - masz rację Piotrze :wink:
Posta Jabola ewoluują ciągle :wink: :wink:

No faktycznie fotki były zrobione z miejsca, które na mapie Compassa nosi nazwę Korbania 894m, zaś na mapie Ruthenusa jest to Patryja lub Patrola - podana wysokość identyczna.
więc jak kto chce :) :) :)

Dodam jeszcze, że chyba od tego właśnie miejsca powinno się pokazywać Bieszczady.
Z żadnego innego chyba takich widoków nie ma! Po prawej mamy całe Bieszczady Wysokie, bardziej w lewo Otryt, Tołsta. Doskonale widoczne rejony Zatwarnicy.
W dali Czarna. No i zalew Soliński. Werlas, Polańczyk, Bukowiec, Solinka, no trudno wymienić - po prostu całe Bieszczady!
Moim zdaniem to nie od Polonin powinno się zaczynać, ale właśnie od Korbani.
Tam naprawdę można się zachwycić!
No i wejście kapitalne zarówno od strony Tyskowej (nieoznakowane) jak i Bukowca.
No to chyba tyle ja. pozdrawiam wszystkich :) :) :)

Lech Rybienik
03-06-2005, 22:08
Cóż... jako bywalec około Korbaniowego terenu w pierś się z hukiem gromkim biję.
Powinienem był skojarzyć natychmiast. Ostatni raz byłem na Korbani w grudniu, i nie pamietam aby ten widoczek był właśnie taki. Czy teraz ( ostatnie kilka miesięcy) okolice szczytu zostały przetrzebione w znaczny sposób???

Hmmm a może to mnie się coś poprzestawiało...wybaczcie więc. JUTRO SIĘ ŻENIĘ.
Lech

Jabol
03-06-2005, 22:30
chyba od tego właśnie miejsca powinno się pokazywać Bieszczady. no to mamy Klub Miłośnikow Korbanii vel Patryji :lol:

Czy teraz ( ostatnie kilka miesięcy) okolice szczytu zostały przetrzebione w znaczny sposób??? odnoszę wrażenie że zarastają coraz bardziej ale ręczę że po trzech pifkach będziesz stał na szczycie punktu triangulacyjnego i podziwiał panoramkę 360 stopni :lol:

Załatwiłam Ci pół skrzynki dowolnego browara, Tyskie xiążęce preferuję :) od siebie też mogę dodać jakąś zacną tinkturę, trzeba mieć jedynie baczenie coby nirwany nie zaliczyć...A w ramach pokuty weźmiemy wory i zniesiemy to co wnieśliśmy plus śmieciory po brudasach ktorzy tam czasem niestety trafiają :twisted: a jak na takowych trafimy to ich z fantazją po rabiemu spacyfikujemy :twisted: Zgoda?

Lech Rybienik
04-06-2005, 11:01
Zgoda!!!

A ja jeszcze zadam pytanko...
Tym razem mniej szczegółowe.
Czy ktoś domyśla się w jakiej części Biesów znajduje się przedstawiona na zdjęciu rudera?
Pytanie nie jest konkursowe - ja się zdziwiłem trafiwszy na nią.
Wystarczy podać między jakimi wioskami :)
Lech

długi
04-06-2005, 12:34
Tyskie xiążęce preferuję

Tylko gdzie je kupić :cry:
Długi

Jabol
04-06-2005, 16:23
Tylko gdzie je kupić
Qpimy w sklepie u pani, u której zawsze zostawiam autko, moim zdaniem ważniejsze jest pytanie KIEDY :lol:

Jabol
04-06-2005, 16:34
Pierwsza fotka to zagadka: skad jest ten widoczek? Jest to miejsce z którego roztacza się piekna panorama na całe Bieszczady...Druga fotka: taki był widok z Korbanii w 1991 roku. Od tamtego czasu kiedy tylko mam okazję pstrykam zawsze jedną fotkę w tym kierunku. Widać do jakiego stopnia zawężają się widoki z tej polanki...

Piotr
04-06-2005, 18:03
Też cos dorzuce:
1. Co to za góra /skąd
2. Skąd widoczek?

Zosia samosia
04-06-2005, 19:30
Piotrze trudna ta zagadka :(
Nie wiem, ale ta góra to moze być Tołsta, tak mi jakoś nie wiem czemu podchodzi.
Tak od strony Terki, idąc na Studenne.
Ale równie dobrze moze to być górka w uroczej miejscowości sąsiadującej przez San z Uluczem :) . Co prawda to nie są Bieszczady :(
A propos, kto wie co ciekawego jest w Uluczu? :) (następna zagadka - chyba dam na luz)
No nie wiem, nie wiem :(
Aha, no nie ma się co martwić piwem tyskie xiążęce - w moim mieście jest do kupienia bez problemu, poza tym to sprawa sponsora i niech on się tym martwi :D :D :D :D
Jak obiecał, to obiecał!!! a nie chcesz imbirowego lub bezalkoholowego??? Na pewno nie?
kiedys na tym forum przeczytałam takie fajne hasełko - kochaj góry i nie pij- coś takiego chyba :D :D :D :D moze niedokładnie zapamietałam :D :D :D :D
ale to tak, tylko na marginsie.......

Piotr
04-06-2005, 19:37
Piotrze trudna ta zagadka
No fakt - ta pierwsza jest dosć trudna. Może nawet nie trudna zagadka, tylko słabe zdjęcie, które utrudnia identyfikacje tej znanej górki. Dodam dla ułatwienia że zrobiona z niebieskiego szlaku.
Za to druga wydaje mi się dość prosta - bo wystraczy podać skąd zrobiono fote. 1 i 2 nie mają ze sobą nic wspólnego, chcociaż troche podobne - to zupelnie inne pagórki.

naive
04-06-2005, 21:36
A propos, kto wie co ciekawego jest w Uluczu?
Jest tam zabytkowa cerkiew z XVII wieku , grekokatolicka. W gminie Dydnia jest bodaj 6 czy 7 drewnianych kościołów i cerkwi. Kiedyś pracowałem w powiecie brzozowskim.

zbyszekj
04-06-2005, 22:17
A ja myślałem że nieco starsza. Ale jak tam pracowałes to może masz rację. Ale mimo wszystko sprawdź z którego stulecia pochodzi cerkiew w Uluczu.

zbyszekj
04-06-2005, 22:32
A poza tym jest to najstarszy zabytek architektury drewnianej na terenie Bieszczadow i terenach przyległych. Pozdrowienia

naive
05-06-2005, 09:41
A ja myślałem że nieco starsza. Ale jak tam pracowałes to może masz rację. Ale mimo wszystko sprawdź z którego stulecia pochodzi cerkiew w Uluczu.
Przeprowadzona w ostatnich latach analiza dendrochronologiczna przeniosła datowanie budowy cerkwi na rok 1659. Wzniesiona z użyciem siekier i toporów (bez użycia pił) z drewna jodłowego pochodzącego z drzew ściętych w 1658r.
Oczywiście tradycyjnie uważało sie iz jest to obiekt o ponad 100 lat starszy.

zbyszekj
05-06-2005, 18:03
Dzieki za informacje. Poprawię to w moich materiałach. Pozdrowienia.

Zosia samosia
05-06-2005, 20:41
O jak się nam pięknie wątek piwno- zagadkowy rozwija :) :) :) :)
cerkiew naprawde piękna, szkoda że ją odmłodzono, dotąd uchodziła za najstarszą w Polsce a być może w Europie a teraz...... szkoda :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Bardzo blisko najpiękniejszego miasta Podkarpacia.
Kto bedzie pożerał fuczki bądz hryczanyki w skansenowej knajpie (udostępnie przepis
:wink: ) niech sobie przypomni o tym obiekcie i zahaczy o Ulucz :)

bertrand236
06-06-2005, 09:12
Przy tej skrzynce + 2 opowiem wam jak (chyba w 1990 r.) pierwszy raz próbowałem szukać tej chatki.

Też chętnie Wam opowiem, jak ją sam znalazłem. Mogę nawet trochę browarków wnieść i zniosę tyle samo /wagowo/ różności. Chętnie Cię poznam Barszczu osobiście.

Pozdrawiam

barszczu
06-06-2005, 10:03
cerkiew naprawde piękna, szkoda że ją odmłodzono, dotąd uchodziła za najstarszą w Polsce a być może w Europie a teraz...... szkoda
Bardzo blisko najpiękniejszego miasta Podkarpacia.

przecież Ulucz nie jest blisko Krosna - więc chyba się pomyliłaś!!! :lol:

Cerkiew w Uluczu jeszcze niedawno datowano na 1510 rok. Taka data to byłaby rzeczywiście rewelacja ale jest to zapewne data budowy wczesniejszej uluckiej cerkwi. Najnowsze (wspomniane badania) przesuneły te date o 150 lat do przodu, ale i tak jest wiekowa bardzo.


Chętnie Cię poznam Barszczu osobiście.

I nawzajem. W nadchodzący weekend (11-12.06) będę w Bieszczadach Wschodnich, a w następny (18-19.06) pracuję nad mapą okolic jeziora Solińskiego więc proponuje "wynoszenie" browarów do chatki na Kudriawie w terminie 24- 26 czerwca. Co Wy na to?

bertrand236
06-06-2005, 10:12
proponuje "wynoszenie" browarów do chatki na Kudriawie w terminie 24- 26 czerwca. Co Wy na to?

Z Poznania w Bieszczad mam kawałek. Urlop też muszę planować. Przepraszam, ale możemy się spotkać nie wcześniej niż w sierpniu. Proponuję, żebyście nie zawracali sobie mną głowy i "wynosili" kiedy tylko Wam pasuje. Korespondencyjnie i na odległość mogę sie z Wami stuknąć Xiążęcym w podanym przez Ciebie terminie.
Pozdrawiam

Jabol
06-06-2005, 10:14
No i kroi sie mini zlocik :lol: Najgorzej z tymi terminami...Mówić, mówili że być będą, ale czy przyjśc przyjdą mówić nie mówili... :lol: Ja postaram sie być...Dograjmy termin, zsynchronizujmy zegarki...

bertrand236
06-06-2005, 12:33
Mówić, mówili że być będą, ale czy przyjśc przyjdą mówić nie mówili...

Jak ja bym miał tak blisko w Bieszczad to bym spod tej chatki do pracy dojeżdżał. :lol: :lol:
Pozdrawiam

barszczu
06-06-2005, 12:36
Jak ja bym miał tak blisko w Bieszczad to bym spod tej chatki do pracy dojeżdżał.


ostatni pracuje w okolicy jez. solińskiego wiec muszę to rozważyć :wink:

Zosia samosia
06-06-2005, 13:39
przecież Ulucz nie jest blisko Krosna - więc chyba się pomyliłaś!!! :lol:



O nie!!! najpiekniejszym miastem Podkarpacia jest Sanok oczywiście, i ta sprawa dyskusji nie podlega i wszyscy to wiedzą, a nie jakieś tam Krosno czy, że sie tak wyrażę miasto marzeń.
Mam na to argumenty, na które nie ma mocnych.
A najlepsze pierogi są w Barze "Smak" - Długi może poswiadczyć :)

misiekjakub
06-06-2005, 14:48
Mogę nawet trochę browarków wnieść i zniosę tyle samo /wagowo/ różności. Chętnie Cię poznam Barszczu osobiście.

No to jest nas dwóch :D Barszczu mnie już tu mobilizował do wnoszenia :D :D :D

misiekjakub
06-06-2005, 14:50
proponuje "wynoszenie" browarów do chatki na Kudriawie w terminie 24- 26 czerwca. Co Wy na to?

A ja jak na lato... ten łykend mam jeszcze wolny :D

barszczu
06-06-2005, 15:41
O nie!!! najpiekniejszym miastem Podkarpacia jest Sanok oczywiście, i ta sprawa dyskusji nie podlega

Sanok - hmm być może po Krośnie! Przyjedź do Krosna i obejrzyj jak wyglada rynek - porównaj z sanockim. Pochodź po krośnieńskich kościołach, i uliczkach starówki.


A najlepsze pierogi są w Barze "Smak" - Długi może poswiadczyć

Pierogi może i sądobre w barze Smak ale ogólnie żarcie jest najlepsze w barze Ryś (Lutowiska przy ośrodku BdPN) - rewelacja!!! zapytaj Asiczki

długi
06-06-2005, 16:09
Bar Smak jest zawsze "po drodze". Bar Ryś nie zawsze - to jego podstawowa wada.
Co do reszty wypowiem się po degustacji ( sierpień )
Niestety dopiero w sierpniu :cry:
Długi

Anyczka20
06-06-2005, 16:23
Jabol co do tej pierwszej fotki to ja obstawiam parking w Bukowcu (oczywiście chodzi mi o Bukowiec w worku bieszczadzkim).



O nie!!! najpiekniejszym miastem Podkarpacia jest Sanok oczywiście, i ta sprawa dyskusji nie podlega
popieram popieram :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



proponuje "wynoszenie" browarów do chatki na Kudriawie w terminie 24- 26 czerwca. Co Wy na to?
sie postaram zjawić :lol: :lol:

barszczu
06-06-2005, 16:29
barszczu napisał:
O nie!!! najpiekniejszym miastem Podkarpacia jest Sanok oczywiście, i ta sprawa dyskusji nie podlega

i to się nazywa manipulacja! idę na obiad, potem teleexpress i potem mój ulubiony program czyli MM :D

Anyczka20
06-06-2005, 16:34
Anyczka20 napisał:
barszczu napisał:
O nie!!! najpiekniejszym miastem Podkarpacia jest Sanok oczywiście, i ta sprawa dyskusji nie podlega


i to się nazywa manipulacja! idę na obiad, potem teleexpress i potem mój ulubiony program czyli MM
no dobra dobra...Zosia to napisała :twisted: :twisted:

Zosia samosia
06-06-2005, 16:59
Oj Anyczka20!
To Ty myślisz, , że facet z Krosna na forum Sanok będzie chwalił?
Zobacz sobie co wymalował! Ale ta dyskusja przypomina dyskusje o wyższości Świąt Bożego Narodzenia itd....
A o fotke pytał nie Jabol, ale Piotr.
Myslę ze tez masz argumenty na temat "wyższosci" Sanoka he he he

Anyczka20
06-06-2005, 20:00
Pierwsza fotka to zagadka: skad jest ten widoczek? Jest to miejsce z którego roztacza się piekna panorama na całe Bieszczady...

bedę się jednak upierać, że to pytanie zadał Jabol :lol: :lol i nadal wydaje mi sie, że zdjęcie zostało zrobione z parkingu w Bukowcu :mrgreen: Pozdrawiam

Zosia samosia
06-06-2005, 21:22
ech............
Długi - nie słuchaj!
W Sanoku jest lepsze żarcie a to co teraz daja w barze Ryś to w knajpie na skansenie podawali 5 lat temu. I nazywa sie fuczki a tam jakies huczki, to podróba :D :D

Aniu cos Ty dzis taka rozproszona?

Anyczka20
06-06-2005, 23:06
Aniu cos Ty dzis taka rozproszona?

wiosna przyszła :mrgreen: :mrgreen:

Jabol
07-06-2005, 08:24
Wracając do tematu zupki chmielowej...Znalazłem wczoraj takie zacne Danie Dnia: :lol: :lol: :lol:

Zosia samosia
07-06-2005, 08:54
och........... :D
Jabol, czy my czasem nie pchamy się na działkę Lecha?
Lechu powiedz, gdzie ta buda :wink:
No i jak chcesz to do Twojego rankingu mogę coś dorzucić :)

zacne danie, zacne..... i to takie jak preferujesz :) :) :)

Lech Rybienik
09-06-2005, 17:54
Lechu powiedz, gdzie ta buda
Ta buda co przedstawiłem na fotce jest w krzakach, między Lutowiskami a Smolnikiem.
Dokładnie przy zejściu z Kiczerki do Smoilnika koło potoku.
Lech
Co do wspólnego obalania browarów:
Najbliżej w Bieszczadach jestem 1-2-3 lipca. Wcześniej się nie da.
Wtedy też jest rozbicie Łopienki.
Być może będę też pierwsze 1o dni lipca. (ale mam nadzieję że nie będę musiał)
Potem krótko w sierpniiu, i dwa tygodnie na poczatku września.
Lech

Jabol
09-06-2005, 22:50
Wtedy też jest rozbicie Łopienki. jak wpadniemy do ciebie z browarkami to rozbijemy bazę za ciebie. Doszczętnie :lol: :lol: :lol:

Anyczka20
24-06-2005, 11:28
proponuje "wynoszenie" browarów do chatki na Kudriawie w terminie 24- 26 czerwca.


"Oj na Jana na Janońka,
Horyła nam sobitońka

Jak horyła tak pałała
Aż sia czelad' czudowała"

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jabol
24-06-2005, 11:44
:lol: :lol: :lol: do potoka daleko... jak tu browce schłodzić...