PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczadzka muzyka...



Bison
01-06-2005, 22:09
W końcu sie zebrałem w sobie i pisze ten post. Ostatnimi czasy gdy wracam z kochanych Biesków,ciągnie sie za mną muzyka, która słuchałem (badz to w samochodzie badz to w łokmenie:) )będac w górach. Chciałbym żebyśmy mogli w tym temacie powymieniać się tytułami płyt badz piosenkami które przypominają nam Bieski. Oto moje typy:

1. Clannad_ " Legend" bądz "Banba"- przepiekna nastrojowa muzyka z miłym akcentem irlandzkim. Ta pierwsza płyta została wykorzystana przez twórców Serialu " Robin of Sherwood" Bardzo pozytywny serial.

2. RPWL_ "God has failed"- Zespół który zaczynał od coverów Pink Floyd-ów i teraz gra muzyke w podobnym klimacie. Pierszy utwór po prostu powala z nóg. Płyta jest słuchana za każdym razem gdy mknę na południe "Łajt lajtningiem" razem z Jabolem.

3. Mike Oldfild- nie znam tytułu płyty poniewaz usłyszałem ją od Brachola... i wtedy to juz o tytuł nie musiałem sie pytać...:). Facet tworzy muzykę która jest połączeniem muzyki irlandzkiej z muzyką współczesna. Godne polecenia.

Mam nadzieje ze ten temat nie pozostanie bez odzewu. Tymczasem ja musze uciekac bo odganiaja mnie od komputera bijac mnie Kablem od prodiża...:).
Pozdrawiam.

Jabol
02-06-2005, 15:47
Mike Oldfild- nie znam tytułu płyty poniewaz usłyszałem ją od Brachola...
"Voyager" braciszku :D

misiekjakub
02-06-2005, 16:17
Nie przypuszczałem, że jest oprócz mnie jeszcze ktoś, komu Biesy kojarzą się z Clannadem i ogólniej irlandzkim folkiem i kto sluch a tej muzyki wędrując po Bieszczadach :shock: :D

Dorzucę od siebie:

Clannad - Magical Ring, Clannad 2, Macalla, Clannad in Concert, a z nowszych - Landmarks

Open Folk - Give me your hand, Branle, Bretonstone (wbrew pozorom wcale nie aż tak bardzo "breton", ale "tone" piękne), Ballady i tańce irlandzkie

a z Voyagera Oldfielda to przede wszystkim utwór pt. Mount st. Michael. Zawsze mi przychodzi go głowy jak widzę w Biesach I wojenne okopy. To jest co prawda, jak mi się zdje o górze św. Michała nad Isonzo, zdobytej przez Włochów w desperackim szturmie, ale wrażenie jest niesamowite, jeży włosy na glowie.

długi
02-06-2005, 17:06
Młodzieniaszki, sięgnijcie do archiwaliów i poszukajcie kapeli "Est of eden"
Długi
Ja słucham Orkiestry pod wezwaniem... Eli Adamiak, Eli Grzech, i starej płyty Łemkowyna

irek
02-06-2005, 17:27
U mnie od roku w aucie jak smigam po biesach leci muzyka z Bandyty Michala Lorenca.

Bison
02-06-2005, 17:31
"Voyager" braciszku

Dzieki bracie miałem to na końcu mego języka:)


Nie przypuszczałem, że jest oprócz mnie jeszcze ktoś, komu Biesy kojarzą się z Clannadem i ogólniej irlandzkim folkiem i kto sluch a tej muzyki wędrując po Bieszczadach

A widzisz Bieski mają taki klimat pasujacy pod tą muzykę... Nie ma nic piękniejszego od w/w Muzyki w chatce gdzies w bieskach wraz z pecikiem, kominkiem, oraz dobrym towarzystwem;)... A prawde mówiąc słuchanie muzyki w bieskach nauczyłem się od pewnego osobnika bywającego dość czesto na tym forum:).

A oto kolejna płytka która przyszła mi na myśl:

1. Mirosław Czyżykiewicz_" Ave"- Poezja śpiewana w najlepszym wydaniu. Ciekawy głos Mirka i wiekszość utworów na płytce to jego wiersze. Pierwszy utwór "Tancz" z badzo życiowym tekstem po prostu powala:) Reszta również dobra... Mesjeee....;)
Pozdrófka.

Jabol
02-06-2005, 23:01
U mnie od roku w aucie jak smigam po biesach leci muzyka z Bandyty Michala Lorenca Kurka :lol: Właśnie miałem to dodać :lol:

Jabol
02-06-2005, 23:04
oraz dobrym towarzystwem;) Dzięki bracie :lol: O ile pamiętam ostanio byliśmy tylko we dwóch... :lol: A od dłuższego czasu z z bieszczadzkimi trawiastymi "preriami" kojarzy mi się ścieżka dźwiękowa z "tańczącego z wilkami"...Polecam

misiekjakub
03-06-2005, 10:38
A mnie z głównym motywem z "Ostatniego Mohikanina"... Tam zresztą jest też utwór Clannadu (I will find you - z Macalli)

dziadek24
03-06-2005, 12:59
Fajne hiciory leca w radiu ukrainskim.
A w internecie;;
http://www.specialradio.pl/vote.php?channel=12 {fala 12}

The_End
04-06-2005, 02:39
Z Bieszczadami kojarzy mi się przede wszystkim utwór The Doors- "Riders on the storm". Oczywiście najlepiej podczas burzy lub deszczu...

Ezechiel
05-06-2005, 16:13
Stosując brzytwę Ockhama
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady2088.html

I tamże są moje gusta.

Dodoałbym tylko:

Loreena Mckennit, Julia Doszna, Forebitters, Leonard Luther, Bez Jacka i Mechanicy Shanty.

Jabol & Bison spróbujcie Vangelis'a , album Portraits kawałki: Transarctica i Himalaya
Co do folków irlandzkich nie wy jedni macie takowe zboczenia. Sam OF Give me Your hand używam do wzmoncienia Rewasza, jak łabie tęskonota.

ebik
05-06-2005, 22:01
Pozdrawiam fana zespołu "Bez Jacka" :D
"Zwiewność" Leśmiana w ich wykonaniu to po prostu odlot.

Polecam wszystkie trzy płyty z serii "W górach jest wszystko co kocham"
oraz archiwalia przeglądu piosenki turystycznej "YAPA" (zwróćcie uwagę na Andrzeja Wierzbickiego).

Ciągle natomiast nie miałem przyjemności posłuchania chóru WIDYMO z Sanoka.
Podobno rewelacja - ale niestety nie ma płyty (Saszka - wiesz może coś nowego)?

WojtekR
05-06-2005, 23:30
Kto posłucha "Song Of Ocarina" i kilku innych utworów granych przez Diego Modenę i Jeana-Philippe'a Audin'a również zaliczy je do "bieszczadzkiej" muzyki. Kiedy skręcam w Tylawie na drogę do Komańczy rozpoczynam "biesołazęgowanie" właśnie koncertem tej muzyki. Polecam!
Pozdrowaśki

Bison
06-06-2005, 17:45
I tamże są moje gusta.

Dodoałbym tylko:

Loreena Mckennit,

Własnie.. Tą pania też bardzo lubie ale niestety mam gdzies tylko pojedyncze kawałki jakos nie moge trafić na całą płyte...A co do muzyki irlandzkiej to ja w ogóle mam małego fisia na tym punkcie a pozatym w wakacje jade za chlebem do Irlandii i moze cosik na zywo usłysze... Ale zboczyłem z tematu. Nie mógłbym sobie spojzeć w twarz gdybym nie napisał czegos o pewnej wspaniałej kasecie...a mianowicie:

1. "Składanka Sakowczańska"- jest to kasetka która ma nie powtarzalny klimat. Sa tam takcy wykonawcy jak: M.Czyzykiewicz, Queen, L.Mckennit, Chenko(bądż Czenko)- w jedynej słusznej wersji,Fragmrnt Gajowego Maruchy który uporczywie próbował skrzyżować gołębia z padalcem...Oczywiście poziomo ale jak na razie mu sie nie udało...Kasetke dostałem od Brata i nawet jak na nia patrze przypominaja mi sie najpiekniejsze Bieszczady moje Pierwsze w zyciu...:)
Pozdrófka

Barnaba
07-06-2005, 18:34
KSU i album "moje bieszczady".
Dla chętnych udostępniam na soulseek`u [www.slsk.prv.pl] pod loginem koza35.

Jabłonka
04-08-2005, 14:10
Braciszkowie moi ! Jestem dumna , że moja praca nad waszą muzyczną edukacją nie poszła na darmo. Mam nadzieję , że czasem pomyślicie " Dobrze mieć starszą siostrę ?" Jeżeli chodzi zaś o bieszczadzka muzyke, to chyba nie będę oryginalna jak powiem , że w górach najlepiej się słucha SDM.

sprzysiezony
04-08-2005, 14:19
Własnie.. Tą pania też bardzo lubie ale niestety mam gdzies tylko pojedyncze kawałki jakos nie moge trafić na całą płyte...

A od czego "pomocna dłoń" biesolazów? Trza było zapytać.;)
Podaj namiar na PW , to podeślę całą dyskografię Loreeny.
Do powyższej wyliczanki dodałbym ze swej strony Wolną Grupę Bukowina,pominiętą dotąd chyba przez przypadek :P
Pozdrawiam.
ps: przez zaawansowaną sklerozę zapomniałem dopisać jeszcze "Cotton Cat"-kawał niezłego irlandzkiego klimaciku.Szczególnie polecam "Trzy pory roku"

Anyczka20
04-08-2005, 18:03
Ciągle natomiast nie miałem przyjemności posłuchania chóru WIDYMO z Sanoka.
Podobno rewelacja - ale niestety nie ma płyty

No ba...dziewczyny swoimi głosami zachwycają za każdym razem :D Z tego co wiem niestety na razie brak funduszy na wydanie płyty :(

Bison
07-08-2005, 01:46
Braciszkowie moi ! Jestem dumna , że moja praca nad waszą muzyczną edukacją nie poszła na darmo. Mam nadzieję , że czasem pomyślicie " Dobrze mieć starszą siostrę ?" Jeżeli chodzi zaś o bieszczadzka muzyke, to chyba nie będę oryginalna jak powiem , że w górach najlepiej się słucha SDM.
Heheheh:D Jestem wdzieczny Tobie i Bracholowi za porzadne uksztaltowanie moich gustow muzycznych...Gdyby nie wy to pewnie bym teraz sluchal hiphop-polo i chodzil w smiesznych spodniach:D

Nastepna moja propozycja:
Norah Jones " Come away with me"- Od niedawna mam ta plytke. Kobietka ma przepiekny glos bardzo nastrojowa muzyka i do samochodu jak i do pykania fajki na szlaku. Jak na razie muzyka sprawdzona jedynie na angielskich klifach i wierzcie mi daje rade...Ale we wrzesniu sprawdze czy da rade w bieszczadach:D
Pozdrawiam

sprzysiezony
08-08-2005, 14:55
Malutkie pytanko.Może ktoś z Was dysponuje nagraniami z 1 Festiwalu Piosenki Prawdziwej,i chciałby się nimi ze mną podzielić?. Muzyka też niejako bieszczadzka,bo czasem ,przy ognisku słyszy się mniej,lub bardziej zaawansowanych naśladowców Jacka Kaczmarskiego,Jacka Zwoźniaka,czy Andrzeja Garczarka,którzy przecież wzieli udział w tym festiwalu....niedługo 24 rocznica,odkąd w Hali "Olivii" śpiewało sie "prawdziwie",a oficjalnie nie ukazało się nic :(

damian
11-08-2005, 11:17
Ja jakoś w Bieszczadach muzyki nie slucham.... Pzrecież tam już jest muzyka... muzyka szmeru potoku, świergotu ptaków, zawodzenia jeleni, grzmotu, wiatru, szumu drzew... nie będę chyba z walkmenem łaził na uszach...
A co do skojarzeń to hmmm.... WGB, Kaczmarski, jakieś bluesy, (niestety)SDM a wszystko we własnym niezapomnianym wykonaniu :mrgreen:
Poza tym klub wesołego szampana :) nie zapomnę tego lata i tej piosenki (nie lubię jej bardzo!!!) bo to było pierwsze bieszczadzkie lato, a ten utworek leciał w każdym miejscu, gdzie było jakieś radio:(

Jest jeszcze jeden wykonawca, którego bardzo cenię, to Mariusz Zadura, kojarzy mi się nie tylko z bieskami ale generalnie z łażeniem po górach... jeśli by kto miał jakieś archiwalne nagrania + teksty + nuty/chwyty będę dźwięczny niezwykle!

olka_olka
15-08-2005, 18:45
jeśli by kto miał jakieś archiwalne nagrania + teksty + nuty/chwyty będę dźwięczny niezwykle!

Z archiwalnych nagrań mam 2 utwory: "Szkic do portretu" i "Chory na wyobraźnię" na kasetach z przebojami trampów. Jakby Cię interesowało to pisz :)

damian
16-08-2005, 00:41
Dzięki olka! To mam... Mam jeszcze gdzieś ze dwie inne mp3, jak chcesz poślij mi na priva swój e-mail to ci podeślę, jak tylko wymienie zasilacz w kompie :( prawda że ladnie śpiewa:) Szukam tekstu, chwytów i samego nagrania piosenki "Pożegnanie" (chyba) leci to tak: 'Zostawiam was góry na laskę i nielaskę nieba...' tzn, tekst mam, ale z moim drewnianym uchem chwytów nie potrafię dorobić, bo skomplikowane :lol:
Jakby kto mial?? Please!!!!!
POZDRAWIAM
DP

Marcowy
16-08-2005, 14:30
'Zostawiam was góry na laskę

:wink:

Zosia
17-08-2005, 18:11
hej, miałam kiedyś pare kaset z serii "przeboje trampów' lecz gdzies mi sie zapodzialy przy przeprowadzce, a dzis to ich sie juz nigdzie zdobyc nie da... :cry:
tesknie do nich niezmiernie i bylabym wdzieczna za jakiekolwiek "trampowe" lub "trampowopodobne" mp3ki (np. ten Zadura...)
z góry wielkie dzięki
zosia
zosia2001@yahoo.com :)

Zosia
17-08-2005, 18:37
jeszcze jedno pytanie:
słyszał ktoś kiedyś o b. tucholskiej?!
albo o piosence o fioletowej nadziei?

Jaro
18-08-2005, 16:41
A czy moze ktos posiada muzyke filmowa Michała Lorenca z filmu "Prowokator". Klimatem podobna do "Bandyty".

damian
19-08-2005, 16:19
Marcowy, a Tobie jedno w glowie... :lol:

Marcowy
19-08-2005, 16:22
Marcowy, a Tobie jedno w glowie...

Sorry, tak się czasem dzieje ze słomianymi wdowcami :wink:

damian
20-08-2005, 01:49
no tak, też znam to uczucie :lol:

kleofas
22-09-2005, 14:43
[b]zosia pisze:[b]
słyszał ktoś kiedyś o b. tucholskiej?!
albo o piosence o fioletowej nadziei?
szukam tekstu piosenki o różowej nadziei - może to o to Ci chodziło:
"awięc idę, ubrany w różowe nadzieje... choć świat zamyka drzwi, zamyka jak przed złodziejem" /mniej wiecej tak/

niestety tylko raz to słyszałem i nigdzie nie moge tego znaleźć

Marcin
24-09-2005, 09:56
Nostalgia

sł.muz.: Agnieszka K. :)
A jeżeli wiosną przejdę nad Wetline
A bodaj się wszyscy uśmieli, pewnie gdzieś popłynę
Między wierzby krzywe, co się słońcem mienią
Albo wyspy wikliny szumiące zielenią.

Zaraz się zachwycę, zaraz się zasłucham
W jakieś bajdy zaplątane w barokowych słuchach
Swoje dzieje spiszę na piaszczystym trakcie,
Wyślę pocztą gołębią cztery mile za piec.

I nic więcej, bo przecież nad taką Wetliną
No jak tu nie lecieć, no jak tu nie płynąć
Od końca do końca, na teraz na teraz i zawsze
No jak tu nie słuchać, no jak tu nie patrzeć.


A gdy stąd odejdę zasmuconym sadem
Będę długo spać jesienią w kącie pod obrazem
A gdy się obudzę, choćby mróz był wielki
Wrócę przecież jak inni drugim brzegiem rzeki.


I nic więcej... / x 2

Najlepiej słuchać w wykonaniu takiej Pani ze Smereka..., czyli Pani K.:)
Wszelkie podobieństwa są przypadkowe.

Zosia
25-09-2005, 14:26
"awięc idę, ubrany w różowe nadzieje... choć świat zamyka drzwi, zamyka jak przed złodziejem" /mniej wiecej tak/

to piosenka zespołu "bez jacka" ...
tytułu nie pamiętam... być może "wieje wiatr"

i niestety nie o nią chodziło :)

Struna
25-09-2005, 19:13
Choć to nie ten rodzaj puszczy, to często w Bieszczadach krąży mi po głowie temat Ennio Morricone z filmu "Misja". Zwłaszcza w deszczowe dni.
Ale co można nucić sobie w Cisnej podczas deszczu to chyba nie ulega wąpliwości ...?

Nika
09-10-2005, 12:02
Kiedy wedruje to muzyki nie slucham...bo muzyka wokol mnie...ale jak wracam do domu to moje Bieszcadzkie klimaty to WGB, Kate Bush, Czyzykiewicz i Bez Jacka :-)

Ezechiel
09-10-2005, 12:13
Z Clannadu lubię Golden Ball z Magic Elementów. Jeśli chodzi o folkowe zespoły polecam Open Folk, Samhainne , oraz niektóre Płyty Dead Can Dance.

Więcej o moich muzycznych impresjach było tu:
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady1714.html&highlight=koncerty+tr%B1bki

EDIT

Jeszcze, by z gustów pełną zdać relację.

Impresje, tudzież dla przwołania obrazów :
Vangelis - Chariots ..., Blade... , Portraits, City
Muzyka ilustracyjna, z pogranicza ambientu. Spokojne, do pisania i pracy
Loreena McKennit: Live at... , Mask and the Mirror
Do podrywania kobit, jak chcę wyjść na "wrażliwca"

Smęty, tudzież do topienia szaleństw:
Edyta Gepfert
Po tacie, do upijania się na trzeźwo
Ewa Demarczyk
j.w.
Mirosław Czyżykiewicz
j.w.
Jaromir Nohavica
j.w. ale odkryty samemu
Julia Doszna
Najbardziej "Niskowa" ze słuchanych przeze mnie. Taka odchodząca wiosna.

Szanty, tudzież do samośpiewania
Mechanicy Szanty
Do śpiewania z drużyną,
Samhainn,
Do pracy fizycznej
Ryczące , Zejman,
Do słuchania w Bieszczadach, jak zatęsknię za Gdynią.

Folki, do wytańczenia:
Open Folk, Clannad,

Cięższe, tudzież do straszenia sąsiadów i wyżycia się

Blind Guardian:
Najlepsza muzyczna interpretacja Tolkiena jaką znam.
Rhapsody:
Patetyczna jak akademia 1 majowa, ale fajne rify
Apocalyptica:
Trochę subtelniejsza odmiana osłuchanej Metaliki.

Niezależnie od nastroju i powagi chwili w Bieszczadach słucham ... Bieszczadów. Bo muzyka rodzi się na szlaku.

joorg
08-01-2006, 22:00
Pięknie dziś zagrało KSU w Warszawie dla Orkiestry Świątecznej... i te słowa z Połonin...."tam na dole zostaw wszystko co Cię męczy, świat z góry wydaje sie piękniejszy.... "
nie tylko z Połonin ,ale tez z Chryszczatej , Rawki, Tarnicy i Halicza, Łopiennika i Kremenaros .... jest piękniejszy

Barnaba
29-08-2006, 03:25
Tak, to ja może na forum podziękuję Anyczce, za podsunięcie mi czegoś...... Może i mało to bieszczadzkie, ale .... Bielo Dugme "Pljuni i Zapjevaj". W dodatku po obejrzeniu "The savior" zacząłem wyszukiwać wszystko co "Jugoslavia" i "Domace". Rozmaite różności mi się natrafiły, ale ogólnie niczego nie żałuję, no może po za serbskim hip- hopem (ale i to mi się kiedyś przyda!)
W czasie moich już 2 miesięcznych przeszukiwań i żerowaniu na łączach ludzi z dziwnych kątów świata mogę polecić

1. Mielnica (melnitsa)- nie wiem o czym śpiewają, bo nie po mojemu, ale melodie są niesamowite!!! http://www.melnitsa.net/ Co ciekawe, w przeciwieństwie do wykonawców zza naszej zachodniej granicy melodię nadaje wokal, a wszystkie piosenki na wszystkich albumach są najlepsze!!!

2. Bajaga. Przyzwoity wykonawca, zaśpiewał nawet coś pod melodię "lewe loff" Kazika.

3. Bilja Krstic- wykonawczyni kołysanki z "The Savior", zuch kobieta!! Ładnie śpiewa!!!

4. Goran Bregovic- jego muzyka bardzo pasuje do ..... A do czego nie pasuje?

Zdaję sobie sprawę, że nawet korzystając z soulseeka nie łatwo jest znaleźć niektóre piosenki, a nie chcąc być goło- słownym wrzucam na czas jakiś dla was moim zdaniem dobrą propozycję....
Mielnica (http://www.icpnet.pl/~skr725/01.mp3) Piszcie proszę jak wrażenia.....

Bison
29-08-2006, 08:56
Ostatnio dla mnie mistrzostwo swiata "Kiedy Góral umiera" w przeróbce Harlemu.

mateo#
30-08-2006, 12:40
Barnaba, a udostepniasz to na soulseeku?
jak tak to pod jakim nickiem sie kryjesz?
ja zapraszam do moich niewielkich zbiorow - mateo_2503, moze znajdziecie cos dla siebie.
jak co to jakies slowko ze trafiliscie z forum i jestescie na buddy list :)
pzdr

Barnaba
30-08-2006, 13:09
ja nadaje niezmiennie na koza35
Naturalnie co mam, to udostępniam

mateo#
31-08-2006, 13:58
ja nadaje niezmiennie na koza35 niestety nijak nie moge takiego usera znaleźć.

od siebie oprócz tego co było (Mike Oldfield, Vangelis, Orkiestra św. Mikołaja) polecam jeszcze:
- soundtracki do braveheart'a, gladiatora (Hans Zimmer-po prostu świetny!), władcy pierścieni, wiedźmina (Grzegorz Ciechowski)
- z folkowych - wszelkie ukraińskie (Czom ty ne pryjszol, U zelenyi poloniny, Bukovina, itp), Grzegorza z Ciechowa - album ojdadana (majstersztyk! - zmixowane stare ludowe przyśpiewki z bardziej nowoczesnym instrumentalnym brzmieniem).
- poza tym Therion - Oh Fortuna i nie tylko - polączenie metalu z muzyka klasyczną (chór, orkiestra symfoniczna).

jak tylko zza grani wychodzi groźna chmura to bezwiednie nucę refren z Krakowskiego spleenu (manamu), przy połoninach czesanych wiatrem nasunie się coś z KSU, a zawsze i wszedzie - piosenka spod celi - czyli czarny chleb i czarna kawa.
pzdr

Barnaba
31-08-2006, 14:47
No to zaczynają sie jaja z soulseekiem. Jestem użytkownikiem wersji 157 test8. Uzytkownika mateo_2503 dodałem jak tylko się ujawniłeś, i cały czas nie widzę Cię dostępnym..... Jaką wersje slsk masz?
hmm czy dodałeś mnie do listy użytkowników? Czasem zaskoczy jeśli z tejże listy wybierzesz "browse files"

mateo#
31-08-2006, 15:08
... 156c. nie no, nie wierze ze nie widzi ludzi ktorzy maja inna wersje. tyle muzyki mialoby pozostac w ukryciu? ;)
tez od razu Cię dodalem, ale w ogole nie widzi takiego usera - jakbym jakiegos nieistniejącego dodal...

apdejt:
a jednak. obie wersje dzialaja na różnych serwerach i nie widzi userow różnych wersji. 156 jest wersją oficjalną to i ma wiecej użytkowników. ponoć można zainstalować obie równolegle i działa.
spróbuje.

Barnaba
31-08-2006, 15:52
aktualnie na slsk wysyłam kumplowi ..... wieczorem nocą przesiąde się na 156c. Mi to wszystko jedno, a może warto nawet :)

PeteR
31-08-2006, 16:45
Witam,
Przyznam ze kilka "widoczków" Irasa z "Bandytą" w tle na stałe utwaliło się w mojej głowicy ..... polecam wszystkim tę muzę.
PeteR

Barnaba
01-09-2006, 03:25
mam 156c, i przynajmniej pobrało mi dane o Tobie Mateo. Zapraszam....

Swoją drogą pierwszy raz spotykam się z softem, który nie jest kompatybilny "w dół". Dziwne

muflonpl
01-09-2006, 21:48
Browar Żywiec
Wolna Grupa Bukowina
Atlantyda
Mechanicy Shanty
Shantymen
oczywiscie turystyczne hity z Yapy :)
rowniez muzyka relaksacyjna

polecam : Plebania - Randalena


(http://plebania.o.tobie.mila.patrz.pl)

Anyczka20
04-10-2006, 23:12
A ja mam ogromną prośbe!!! Jeżeli ktoś z Was posiada jakiekolwiek nagranie Panny Beskidzkiej (sł.muz. Piotr Szucki) to BARDZO prosze niech się ze mną podzieli. Uwielbiam tą piosnekę a jej nie mam :( Stawiam piwko :-)

Barnaba
05-10-2006, 04:34
daje nobla temu kto znajdzie!

ebik
05-10-2006, 23:01
A ja mam ogromną prośbe!!! Jeżeli ktoś z Was posiada jakiekolwiek nagranie Panny Beskidzkiej (sł.muz. Piotr Szucki) to BARDZO prosze niech się ze mną podzieli. Uwielbiam tą piosnekę a jej nie mam :( Stawiam piwko :-)


http://www.paluki.tygodnik.pl/plyty/turys2p.htm

za friko jest tylko fragment ... ale można zamówić płytę ...

Pozdr,

Ebik

No i polecam wszystkim, ktorzy nie znaja : http://www.wgorach.art.pl/mp3.html
...zwłaszcza "Kiedy góral umiera", "Góry moje łaskawe" :-) i "Nad górami"

Anyczka20
05-10-2006, 23:17
Dzieki, ale ja chce całą piosenke8-) :lol:

Jaro
21-10-2006, 15:13
A ja mam ogromną prośbe!!! Jeżeli ktoś z Was posiada jakiekolwiek nagranie Panny Beskidzkiej (sł.muz. Piotr Szucki) to BARDZO prosze niech się ze mną podzieli. Uwielbiam tą piosnekę a jej nie mam :( Stawiam piwko :-)


daje nobla temu kto znajdzie!

Poszlo na maila :) Jesli zyczy sobie ktos jeszcze to kontakt na priv.

Anyczka20
22-10-2006, 23:38
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: DZIĘKUJE I ZAPRASZAM NA PIWKO!!!!!

Teraz cały wieczór sobie nuce Panne Beskidzką....

...niech sie nade mną pochylą Pop Iwan ze swą Popadią, niech nademną zapłaczą, żem dopiero zobaczył tamten świat.....

Anyczka20
18-03-2007, 20:53
To ja odświeżę ten wątek. Ostatnio Bieszczady, a raczej pogranicze, czy też przygranicze strasznie kojarzy mi sie z Jaromirem Nohavicą. Zajrzyjcie tut: www.nohavica.cz Naprawde lepsze to, od tej ckliwej poezji śpiewanej typu SDM. Ale to tylko moja subiektywna opinia ;-)

Polej
18-03-2007, 23:05
Od kiedy Jabol podesłał mi "próbkę" Nohavicy, też zacząłem się nim interesować. Tym, którzy jeszcze nie słyszeli polecam gorąco.

Jabol
18-03-2007, 23:52
Cieszę sie Polej:) A jak obejrzysz "rok dabla" z muzyka Nochavicy - przepadniesz...

buba
19-03-2007, 13:09
a czy ja bym tez mogla prosic ta "panne beskidzka " na maila??? ( biedronka_buba@vp.pl) przepraszam ze pisze tutaj ale od pewnego czasu jakos nie moge wyslac nic na priva

AdiMK
20-03-2007, 01:05
W górach muzyki się nie słucha, szkoda byłoby nie uchwycić naturalnej muzy z lasu:razz: Ale w domu, kiedy chcę przypomnieć sobie południowo-wschodnie klimaty, zawsze uciekam do SDM-u, lub Wolnej Grupy Bukowina. Przy tym odpoczywam i uciekam we wspomnienia... i marzenia... :lol:

WUKA
20-03-2007, 09:54
Jeśli chodzi o "klimaty",to Orkiestra św.Mikołajów,Kyczera,Drewutnia.Pozdrawiam!

Bison
20-03-2007, 14:26
Co do muzyczki która ostatnio sie zasłuchuje...Płyta jazzmena załozyciela grupy "Laboratorium" pt: "Młynek kawowy". Zaj... teksty <deszcz mnie moczy w pysku sucho robota mnie nudzi, van gogh tez miał jedno ucho a wyszedł na ludzi... :grin: > a do tego facecik ma świetną przepita barwe głosu. Fragmenty piosenek do przesłuchania http://www.merlin.com.pl/frontend/browse/product/4,435577.html;jsessionid=7FD0E600FA50DB17CD6DBB5BE 8FEBCE9.LB2#utwory

buba
21-03-2007, 11:48
nie wiem czemu ale z tej panny beskidzkiej mnie tez najbardziej zapada w pamiec ten fragment z " pop iwan ze swa popadia" :) ;)

ewa
21-03-2007, 20:24
A ja nie znam "Panny beskidzkiej" - czy ktoś mi może przesłać mp3 (ewa_0@wp.pl)? Ale za to "Młynek Kawowy" jakieś pół roku temu był u nas w pracy hiciorem (bardzo romantyczna piosenka :)
a poza tym jeśli by ktoś miał namiary na mp3 grupy "Pod Strzechą", którą nawet lubię, to proszę o informację (bo mam tylko jakąś starą kasetę). Pozdrawiam

Anyczka20
22-03-2007, 01:49
W górach muzyki się nie słucha, szkoda byłoby nie uchwycić naturalnej muzy z lasu:razz:
No tak, jakbym miała w górach słuchać SDM-u, to też bym wolała nic nie słuchać ;-) Noo, ale o gustach się nie dyskutuje. Osobiście uważam, że muzyka w górach to super sprawa.
Ostatnio na przykład, kiedy to w zimową, mroźną noc, na polance koło Kmity robiliśmy nocne zdjęcia Leska i Czulni, gdzieś w tle delikatnie było słychać z mp3 The Magic Carpathians ...storzył się niesamowity klimat.
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6dbc5e6bf6c3bd6f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/db6cc272426accda.html

WUKA
22-03-2007, 10:21
Zapraszam do posłuchania piosenki z moim tekstem(w oryginale o Bieszczadach,w piosence ogólnie o górach) pt."Bosonogie Anioły"na stronie www.malzenstwo.art.pl (http://www.malzenstwo.art.pl) (w Dyskografii).Pozdrawiam!

iza
23-03-2007, 23:45
Co do muzyczki która ostatnio sie zasłuchuje.....]

Bizon JESTEŚ WIELKI , zarąbiasta płyta , daj takich wiecej

Bison
24-03-2007, 11:06
Bizon JESTEŚ WIELKI , zarąbiasta płyta , daj takich wiecej

:mrgreen: W sumie taki wielgachny to może nie, jakieś 186cm...:) A co do muzyki to cos sie wymysli...

llero
07-04-2007, 16:36
Witam!
Poszukuję płyty "Remedium Solińskie" Wojciecha Maciaszka. Jeżeli by ktoś chciał się podzielić tą płytą ,byłbym niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam!

WUKA
18-04-2007, 08:27
Bieszczadzka muzyka to także wielka wieczorna cisza,która "sygnaturką dzwoni"to "Nocne niebo,które śpiewa Aniołami",wiatr w bukowych koronach,szelest połoninnej trawy....

jastrzab
07-05-2007, 04:28
a trylogie gongu to ktos z panstwa slyszal?
ja to sobie kiedys,juz z 10 latek bedzie,wlaczylem pod wywar....
jesli ktos jest amatorem wywaru to polecam

Anyczka20
07-05-2007, 10:45
A ja tam wole słuchać muzyki w trzeżwym stanie umysłu. I już!!! I juz Cie nie lubie jastrząb, kim kolwiek jesteś. Pare razy spotkałam w górach "grzybiarzy" ...i kurde...nie rozumiem...nie chce rozumieć.... Oprócz właśnych odlotów to chyba nic innego w tych górach nie widzicie?:sad: :roll: :evil:

WUKA
07-05-2007, 13:19
Anyczko,popieram!A gong czasem bije na ALARM!

jastrzab
07-05-2007, 14:13
tu slowo trzezwosc nie ma zadnego zastosowania,jest nieadekwatne..
nie ma powodu do ekscytacji,spokojnie,ludzosci toto towarzyszy od tysiacleci.to nie jest zabawka..
nie wiem kogo tam spotkalas..
mnie jeszcze nie spotkalas wiec spokojnie z tym lubieniem..:)
i prosze sie do mnie nie zwracac w liczbie mnogiej-co to znaczy nie widzicie?
ten kto wie milczy a ja popelnilem ten blad i powiedzialem za duzo.wiec finito.nie ma oczym mowic.ucinam ten spor zanim sie w ogole zacznie.
bijcie na alarm beze mnie.wszystkiego dobrego

Anyczka20
07-05-2007, 16:09
Było nie zaczynać, w tej kwesti mam dosc wyraźne i zdecydowanie zdanie. Nie popieram i zawsze bede akurat o tym głośno mówić.

Barnaba
07-05-2007, 16:21
oj Jastrząb oberwało się Tobie. Anyczka Cię nie lubi.... biedaku to dni Twoje policzone. Jeszcze niech Michał tu wpadnie, to już zostaje tylko mocnej gałęzi sobie szukać.
Ja tam grzybiarz nie jestem, ale cóż.... wszystko jest dla ludzi, tylko z wolna i ostrożna

WUKA
07-05-2007, 16:31
A ja proponuję,żeby wrócić w tym miejscu do prozy,poezji i muzyki Bieszczadu czyli tego co łagodzi obyczaje.Zdrowia szkoda!

Barnaba
07-05-2007, 16:43
Tak wiec sam się na sobie złapałem, że ostatnio lubię ciszę, w aucie, w domu, wszędzie. Na kolibie usłyszałem że leci muzyka yann tiersen, coś innego. Wcześniej już tego łyknąłem nieco, i przyznać muszę że nie spodziewałem się tego w Bieszczadach.

buba
11-05-2007, 14:46
a ja poszukuje mp3 z piosenka zespolu "slodki calus od buby" (nie mam z tym nic wspolnego ;) zaczynajaca sie od slow "szlismy tak juz chyba szosty dzien" piosenka ta byla spiewana nie raz i nie dwa na bazie w lopience i bedzie mi zawsze przypominac tegoroczny weekend majowy! jakby ktos mial mp3 lub wiedzial gdzie jej szukac to dawac znac :)

a odnosnie "grzybiarzy"... ja np. bardzo bardzo nie lubie groszku w puszce..ale czy to powod zebym nie lubila kogos kto zajada sie groszkiem?? o ile grzybiarz mi nie dolewa wywaru do herbatki (wbrew mej checi)to chyba jest nieszkodliwy.. i wg. mnie to jest troche krzywdzace mowic ze "oni poza swoimi odlotami nic w gorach nie widza", pare razy takich spotkalam i naprawde byli wartosciowymi ludzmi. Jeden tak przecudnie malowal zruinowane cerkiewki wylaniajace sie z mgly.. i co najwazniejsze byli tolerancyjni, znaczy nie narzucali swojego podejscia do zycia jako jedynie sluszny. Mam mile wspomnienia zwiazane z ta ekipa. A czy wole podziwiac bieszczady i muzyke na trzezwo czy po grzybkach to nie bardzo moge ocenic, gdyz po grzybkach nie probowalam ;)

Barnaba
11-05-2007, 15:25
Z groszkiem to niedawno jadłem pasztet, o dziwo bez mięsa:) Pycha było, grzyby chyba też jakieś tam były. ok żart żartami....

Co raz częściej na forum na pewne kontrowersyjne wyznanie (relacja, upublicznienie upodobań) nie ma odpowiedzi konstruktywnej, następują często lawinowe krytyki, które, nie oszukujmy się, nie zmienią niczego i nikogo. Smuci mnie to, bo nie wnosi niczego wartościowego do wątków.

Grzybki jak grzybki, ale jak się z kumplem zasiedziałem na Wysokim Wierchu z piwkiem to nie miałem powodów do narzekań.
"Nie szkodzi mi to, jeden woli piwo drugi żyto" (cal 44) a inni lubią inne specyfiki ale lubię ich wszystkich jeśli tylko chce im się jechać w Bieszczady

Bison
11-05-2007, 16:09
Z groszkiem to niedawno jadłem pasztet, o dziwo bez mięsa:) Pycha było, grzyby chyba też jakieś tam były. ok żart żartami....

Co raz częściej na forum na pewne kontrowersyjne wyznanie (relacja, upublicznienie upodobań) nie ma odpowiedzi konstruktywnej, następują często lawinowe krytyki, które, nie oszukujmy się, nie zmienią niczego i nikogo. Smuci mnie to, bo nie wnosi niczego wartościowego do wątków.

Grzybki jak grzybki, ale jak się z kumplem zasiedziałem na Wysokim Wierchu z piwkiem to nie miałem powodów do narzekań.
"Nie szkodzi mi to, jeden woli piwo drugi żyto" (cal 44) a inni lubią inne specyfiki ale lubię ich wszystkich jeśli tylko chce im się jechać w Bieszczady


A co ma wspólnego twój post do watku o bieszczadzkiej muzyce...?

WUKA
11-05-2007, 16:22
A ja zauważyłam,ze każda odmienna opinia jest uważana za krytykę.Jestem przeciwnikiem wszelkich uzależnień,co nie znaczy,ze nie daję prawa ludziom dwolnego wyboru-to ich sprawa a moja opinia-moja sprawa.Wolno upubliczniać swoje upodobania to i wolno wyrazać swoje zdanie.I nijak się ta dyskusja ma do "muzyki bieszczdzkiej-zgadzam się z Bisonem.

buba
11-05-2007, 16:33
jasne, ze kazdy moze wypowiedziec swoje zdanie, o to chodzi na forum. Ale przykre sa dla mnie stwierdzenia typu "ja cie juz nie lubie" dlatego ze ktos mial odmienne zdanie czy upodobania...

WUKA
11-05-2007, 16:35
i tu się z Tobą,Buba,zgadzam!Naprawdę-więcej tolerancji przy zachowaniu zdrowego rozsądku i własnego zdania!Pozdrawiam!

WUKA
11-05-2007, 16:55
A jeśli chodzi o Słodki Całus i piosenkę,o którą pytasz-sprawdzę czy ktoś ma i dam Ci namiar!

buba
11-05-2007, 17:18
to super! ta piosenka chodzi za mna juz dobry tydzien (znaczy od kiedy ja uslyszalam) zawsze bedzie mi sie kojarzyc z zadymiona minikuchenka w lopience :) i z cieplym piecem!

WUKA
12-05-2007, 10:52
Buba,znalazłam -daj mi jakiś namiar na siebie!

buba
12-05-2007, 12:55
biedronka_buba@vp.pl

Olusia
24-05-2007, 22:05
Postanowiłam że pierwszy post jaki zamieszczę na tym forum znajdzie się właśnie w tym wątku :) Zaważyłam że chyba SDM nie jest darzony zbytnią sympatią... hmmm? 1,5 tygodnia temu byłam na ich kolejnym koncercie w Toruniu i kolejny raz jestem nimi oczarowana :) Nikt tak pięknie nie śpiewa o Bieszczach jak oni...
"Bieszczadzkie anioły" choć już "oklepane" zawsze towarzyszą mi i mojej gitarce przy ognisku gdy jesteśmy w Bieszczadach.
Co prawda, nie często bywam w moich ukochanych górach bo niestety dzieli nas duża odległość ale zawsze będą na pierwszym miejscu priorytetów i marzeń :)
Poza tym Bieszczady kojarzą mi się typowo z moimi najwspanialszymi wspomniniami, a ponieważ jestem harcerką to są mi tym bardziej bliskie :)
Oj odbiegłam troszkę od tematu...
Zdecydowanie SDM no i tradycyjnie piosenki turystyczne..Ale wszystko w formi tylko własnych głosów i gitar, a nie MP3 itp. itd. Góry są zbyt piękne i zbyt bardzo emanują "dzikością piękna natury" że nie warto nakładać słuchawek :)
Pozdraiwam mocno i serdrecznie :) No i witam na forum... ;)

solina
25-05-2007, 06:53
Być może SDM ma tak oczywisty urok, że o nich nie wspomniano :)
Bo ma, przynajmniej dla mnie. I na koncercie i na wyjeździe i na słuchawkach... Np gdy jeżdżę rowerkiem do pracy, potrafią mi wówczas dodać skrzydeł.

buba
25-05-2007, 10:41
ja tam bardzo lubie sdm, zwlaszcza te stare kawalki, bo nowe to mi niezbyt podchodza...

gAndzia
26-05-2007, 13:07
w górach, w schronisku, przy ognisku brzmienie gitary i śpiew dobrych ludzi to jest to co najbardziej lubie słuchać ...a potem gdy trzeba wracać do cięzkiej, szarej rzeczywistości, towarzyszy mi SDM, Wolna Grupa Bukowina, Dżem piosenki z koncertów "W górach jest wszystko co kocham"...i jakos tak mi sie ciut lepiej robi na duszy i w serduchu :)

Tasiek
10-06-2007, 23:28
Proponuje posłuchać Jurija Tokara - super dumki które można samemu ,, skopiować " przy ognisku :lol:

WUKA
26-06-2007, 22:20
http://www.lemko.org/archive/Olchowiec2006/index.html -posłuchajcie też tego!

WUKA
27-06-2007, 09:25
12to letnia Natalka,na ubiegłorocznym Kermeszu w Olchowcu zachwyciła wszystkich pięknym,mocnym,czystym głosem.Wszyscy wyrażali zachwyt połaczony z przekonaniem,ze powinna kształcić sie w tym kierunku i rozwijać talent.Próbowaliśmy zainteresować ludzi "z branży".Mam nadzieję,że choć kilku wywiązało się z obietnic.Wśród zielonych wzgórz,głos Natalki niósł się daleko i przyprawiał o niemałe emocje.

Barnaba
28-06-2007, 01:08
Mam, słodki całus od Buby:) Fiu fiu, brzmi nieźle. Jak to szło? "oko za oko..." całus za całus :) hie hie

Łap Buba, i wszyscy inni
http://www.au.poznan.pl/knos/XXXbarnaba/scob.rar
Plik się ukończy za ok 30 minut. (Patrz czas postu)

Jadja
01-07-2007, 21:23
w tym roku w Olchowcu Natalka tez zachwycała, przynajmniej mnie :)

blues
05-07-2007, 22:49
Nielada gratkę szykują organizatorzy III Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej NOCNIK w Łęczycy miłośnikom i sympatykom tego rodzaju muzyki.
Otóż zapowiadają transmisję live!!!http://www.nocnik.spinet.pl/
byłaby to druga w tym roku okazja do posłuchania tych jakże miłych często pełnych gór piosenek za pośrednictwem netu[w marcu była YAPA]
Obydwie imprezy transmitują radia z Łodzi:Radio Żak i Radio Zapiecek mające w swoich programach dużo materiałów bliskich tym którzy kochają góry .
Czy będzie kiedyś szansa zamieścić taki news:

W końcu doczekaliśmy się:"Bieszczdzkie Anioły" w Radiu Bieszczady!!!!!-live!!!


Ha,ha-chciałbym to kiedyś napisać.
Pozdrawiam wszystkich słuchających piosenek z gór.

Anyczka20
05-07-2007, 23:13
Czy będzie kiedyś szansa zamieścić taki news:
W końcu doczekaliśmy się:"Bieszczdzkie Anioły" w Radiu Bieszczady!!!!!-live!!!

Ha,ha-chciałbym to kiedyś napisać.
Pozdrawiam wszystkich słuchających piosenek z gór.

Raczej nie będzie, bo Radio Bieszczady już nie istnieje:
http://www.kmdm.pl/art.php?id=20070508093932c7c22e7733cc0b

blues
07-07-2007, 00:38
No to mnie zasmuciłaś-było tam sporo fajnego grania.

Mam jednak nadzieję że "Anioły" pojawią się kiedyś w necie ,bo jak by nie patrzeć impreza robi się coraz bardziej medialna co przecież doskonale widzą i czują zleceniodawcy reklam.

basia_89
17-08-2007, 22:54
W Radiowej trójce mają podobnno troszke transmitowac, czy zdawac relacje. Niewazne, niech cokolwiek powiedzą :(

Góral
18-08-2007, 16:26
Dziś Trójka o 23.00, jeśli się nie mylę. Poza tym czekam na płytę CD - ma być już niedługo.

blues
18-08-2007, 17:30
Polskie Radio Pr.III godz.23-1 18.08.

Specjalne wydanie audycji "Gitarą i Piórem" z Cisnej relacja z "Bieszczadzkich Aniołów" red.Janusz Debless

lotysz
18-08-2007, 17:58
a gdzie jest ksu

WUKA
20-08-2007, 11:19
Witam po powrocie z Bieszczadu.W konkursie piosenki BA wziął udział zespół "Bujana Grupa Majowa".Otrzymali wyróżnienie za piosenkę z tekstem mojego wiersza "Moje Bieszczady".Dowiedziałam się o tym,niestety po koncercie.Serdecznie im gratuluję.

Barnaba
25-08-2007, 21:24
nie rozumiem pytania: a gdzie jest KSU?

W Kolibie pod Caryńską po raz kolejny słyszałem "Soldat", przyznam że głos Romka- częstego gościa Koliby jest o niebo lepszy od wykonawców... ale podaję linka
http://www.youtube.com/watch?v=z7AYaHIWfVM

calanthe
10-09-2007, 23:38
Może to nieodpowiedni wątek ale pomyślałam sobie że jak ktoś będzie miał czas i ochotę to w Damasławku (powiat Wągrowiec, Wlkp) w ten piątek (14 września) odbędzie się koncert Wolnej Grupy Bukowina. Ja postaram się tam być:)

http://damaslawek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=224&Itemid=53

Nika
12-09-2007, 08:55
Dzieki piekne za wiadomosc o koncercie WGB w Damasławku. Ja sie niestety nie wybiore ale znajomi , ktorzy mieszkaja blisko beda zachwyceni :-)

Barnaba
12-09-2007, 22:07
no dobra, chciałem dobrze... wyszło jak zawsze.
To inaczej.... kto chce linka, niech pisze maila albo pw.

choć pewnie powiadomienia na maile poszły!!! jupiii!!!

Barnaba
03-11-2007, 02:15
w obawie o interwencję Piotra...
więc tak, u mnie na www, zasoby - wstawione...
jest mała próbka Ruslany (tej co 3 lata temu wygrała eurowizje). Niby pop, a jednak wieje wschodem. Polecam każdemu kto lubi próbować co chwila nowej muzyki. Naturalnie po więcej zgłaszać się na priv proszę

Barnaba
10-05-2008, 12:20
właśnie pozyskałem najnowszy almum KSU - na XXX lecie. Błagam nie wpisujcie w wyszukiwarki "XXX". Płyta jest nagrana "akustycznie", słychać Ostrowską, Grabowskiego. Parę nowych utworów i stare szlagiery. Dla fanów KSU album wręcz wzruszający, dla reszty bankowo zachwycający.
POLECAM

Krzysztof Franczak
14-05-2008, 19:17
Może to nie moje rewiry muzyczne ale polecam słucha się

Barnaba
14-05-2008, 19:37
tak, KSU kojarzy się z Punk Rockiem, a tu zaskoczenie... jak by to określić... spuścili z tonu chłopaki

Jarek L
17-05-2008, 20:44
Czy mozna ja skads sciagnac w necie?

A KSU ma juz swoje latka, i pewnie to znajduje odbicie w muzyce niestety...

blues
20-05-2008, 13:27
..."Czy mozna ja skads sciagnac w necie?"...




Wszystko można:grin: -wysyłam PW.

Pozdrawiam.

Viperaberus
20-05-2008, 16:05
Czy mozna ja skads sciagnac w necie?



Wszystko można:grin: -wysyłam PW.

Pozdrawiam.




A czy można nie grać w ch..a i dać te 30 złotych za kawał porządnej i żmudnej pracy muzyków?

BTW Bardzo dobra płyta, polecam.

Jarek L
20-05-2008, 20:52
blues - dziekuje za PW.
Viperaberus - dziekuje za lekcje, zycze sukcesow w dalszej grze na wybranym instrumencie.

Pozdrawiam,

J

Viperaberus
20-05-2008, 21:12
Polecam się na przyszłość.

Jarek L
29-05-2008, 19:15
Krotka informacja - zanim Malzenstwo z Rozsadku zaspiewa w sierpniu na Bieszczadzkich Aniolach, 7 czerwca o godz. 20:00 bedzie mozna posluchac ich koncertu w Radiu Gdansk:

http://www.malzenstwo.art.pl/wew.php?id=5

blues
29-05-2008, 19:52
Tutaj :http://www.radio.gdansk.pl/?a=posluchaj

Podobno ma to być materiał na kolejną płytę zespołu MzR (notabene z tekstami naszej forumowej Laureatki w kategorii : Poeta Roku – WUKA )

WUKA
06-06-2008, 23:24
Jeśli ktoś zainteresowany - koncert jutro!!!

długi
07-06-2008, 18:33
Będę
Długi

długi
09-06-2008, 01:08
Jak obiecałem, tal i byłem. Ostatnio raczej unikałem imprez w stylu poezja śpiewana. Poezja często trąciła grafomaństwem, a grajkowie z trudem radzili sobie z instrumentami nadrabiając zapałem. Poszedłem zaproszony przez Wukę. Jej poezja trafia do mnie. I nie pożałowałem. Teksty nie tylko Wiesi, również innych poetów wysokiej próby. I muzyka. Wykonana profesjonalnie, z nerwem tak, że chciało się wstać i tańczyć. Panowie po prostu umieli grać i robili z tego doskonały użytek. Gdy grali wesoło, to się bawili i bawili publiczność. Gdy wpadali w zadumę sala dumała z nimi. To był przemiły wieczór. Dziękuję Wiesiu za zaproszenie.
Długi

długi
09-06-2008, 01:09
Jak obiecałem, tak i byłem. Ostatnio raczej unikałem imprez w stylu poezja śpiewana. Poezja często trąciła grafomaństwem, a grajkowie z trudem radzili sobie z instrumentami nadrabiając zapałem. Poszedłem zaproszony przez Wukę. Jej poezja trafia do mnie. I nie pożałowałem. Teksty nie tylko Wiesi, również innych poetów wysokiej próby. I muzyka. Wykonana profesjonalnie, z nerwem tak, że chciało się wstać i tańczyć. Panowie po prostu umieli grać i robili z tego doskonały użytek. Gdy grali wesoło, to się bawili i bawili publiczność. Gdy wpadali w zadumę sala dumała z nimi. To był przemiły wieczór. Dziękuję Wiesiu za zaproszenie.
Długi

WUKA
09-06-2008, 22:59
Dzięki za miłe słowa i...stokrotki!Pozdrawiam!
WUKA

PiotrekF
14-07-2008, 19:39
Od kiedy Jabol podesłał mi "próbkę" Nohavicy, też zacząłem się nim interesować. Tym, którzy jeszcze nie słyszeli polecam gorąco.


www.nohavica.cz[/B]

19 lipca o godz. 20,30 - można obejrzeć i wysłuchać na żywo ...... w Niepołomicach (na dziedzińcu zamkowym) .

Pozdrawiam PF



ps
..... ewentualnie zainteresowanych......... niniejszym....:)

WUKA
18-07-2008, 22:34
http://pl.youtube.com/user/KACPRZYK1

Dopiero teraz usłyszałam swój tekst w wykonaniu Majowej Grupy Bujanej!

WUKA
20-09-2008, 19:50
http://www.malzenstwo.art.pl/wew.php?id=2 Wkrótce premiera nowej płyty Małżeństwa z Rozsądku.

calanthe
20-09-2008, 20:53
A w Wągrowcu 3 października o godz. 18:00 X Spotkanie z piosenką literecką "Śpiewy na łodziach" zagra Wolna Grupa Bukowina.
Liczba miejsc ograniczona. Bezpłatne zaproszenia można odberać w MDK ul. Kościuszki 55, tel 067/262 05 63
Jakby ktoś byłby zainteresowany to ja na miejscu jestem i zaproszenia mogę odebrać, tym bardziej że sama się tam wybieram:)

WUKA
08-10-2008, 17:36
http://www.radio.widoczek.nets.pl/ Polecam jeszcze raz,bo przecież przybywa ciągle NOWYCH na Forum!

iaa
10-10-2008, 14:17
W rytmie spadających liści ...
Koncert "W górach jest wszystko, co kocham ..."
Rzeszów 25.10.2008r.
Instytut Muzyki UR

Anyczka20
09-12-2008, 04:08
Dla mnie taka prawdziwa muzyka z gór...oczywista oczywistość, ale ktoś może nie zna:
Widymo - www.widymo.pl
Matragona - www.matragona.pl

great*dane
19-12-2008, 10:37
http://www.radio.widoczek.nets.pl/ Polecam jeszcze raz,bo przecież przybywa ciągle NOWYCH na Forum!

No wlasnie... dziekuje. Jeszcze nigdy czegos takiego nie widzialem... to znaczy na taka mini-skale. A z drugiej strony, czemu nie, skoro mozna.

- NOWY

trzykropkiinicwiecej
19-12-2008, 16:19
To teraz w kwestii muzyki Duszy dla Duszy od Duszy... do zobaczenia w SDK...


Cytuję portal E-Sanok :

"Pod wspólnym niebem" - koncert na rzecz odbudowy zabytkowej cerkwi prawosławnej w Komańczy
(19-12-2008 )



KOMAŃCZA. Społeczny Komitet Odbudowy Cerkwi p.w. Opieki Matki Bożej w Komańczy zaprasza na Koncert charytatywny „Pod wspólnym niebem - przedświąteczne śpiewanie na rzecz odbudowy zabytkowej cerkwi prawosławnej w Komańczy, który odbędzie się w sobotę 20 grudnia 2008r., o godz. 16.00 w Sanoku w Sanockim Domu Kultury.
Wykonawcy:
Chór OO. Franciszkanie Sanok, dyr. O. Jacek Wójtowicz
Zespół Wokalny Sanockiego Domu Kultury „Cantabile”, dyr. Sabina Wdowiak
Diecezjalny Chór „Irmos” Sanok, dyr. Marianna Jara
Zespół Pieśni i Tańca „Osławianie” z Mokrego, kier. Marzena Onyszkanycz
„Polsko-Ruska Kapela Zberana” Mokre-Cieszyn, kier. Bogusław Słupczyński
Grupa wokalna „Soul” z Sanoka, dyr. Monika Brewczak
Zespół pieśni karpackiej „Widymo” z Sanoka, dyr. Marianna Jara
Projekcja slajdów: Łukasz Matuszek.
Prowadzenie : Bogusław Słupczyński

Carrmelita
01-01-2009, 04:55
Dla mnie taka prawdziwa muzyka z gór...oczywista oczywistość, ale ktoś może nie zna:
Widymo - www.widymo.pl (http://www.widymo.pl)
Matragona - www.matragona.pl (http://www.matragona.pl)
O tak, to je dużo dobre, Aneczko20 i moje ulubione 8) Jeszcze bym dodała:
Drewutnia - www.drewutnia.skalski.pl (http://www.drewutnia.skalski.pl) - nie tylko na góralską nutę,
Motion Trio - www.motiontrio.com (http://www.motiontrio.com) - nie tylko dla Bieszczadników ale ogólnie dla obieżyświatów

Carrmelita
01-01-2009, 05:54
Dodam jeszcze:
Loreena McKennitt - wszelkie celtycko - indiańsko - irlandzkie wędrowanie,
Lisa Gerrard i jej wcześniejsze granie w DCD - niebiańska muzyka; podróże w czasie i przestrzeni; głos Anioła nie koniecznie z Połonin,
Elżbieta Adamiak - odlot w dobrym, starym stylu,
Adam Nowak i grupa "Raz, dwa, trzy" - z nimi wędruję, gdy jeszcze siedzę w Warszawie,
Piwnica pod Baranami - nieśmiertelna jak Piotr Skrzynecki, a w niej tacy wykonawcy jak Ania Szałapak ( "Zaklinanie, Czarowanie" ), Grzegorz Turnau ( "Znów wędrujemy" ), Tamara Kalinowska ( "Walc", opowieść "O wariatce tej wioski" ) i wielu innych,
Więcej grzechów pamiętam, ale nie ma czasu na wyliczanie, bo nadchodzi czas na granie ... i kolędowanie ...

Basia Z.
01-01-2009, 23:08
Więcej grzechów pamiętam, ale nie ma czasu na wyliczanie, bo nadchodzi czas na granie ... i kolędowanie ...

Widzę że masz podobny gust do mnie.

Ale najbardziej to lubię nie chodzić na koncerty tylko osiąść w chacie przy kominku i pośpiewać.
Parę razy w życiu zdarzyło mi się w ten sposób spędzać czas z różnymi bardziej lub mniej znanymi wykonawcami folkowymi (np. na Hali Krawculi z zespołem Romana Kumłyka) i wspominam to jako wspaniałe wydarzenia. Nie żaden koncert, tylko takie nie wymuszone granie dla przyjemności.
Wtedy można nie spać przez całą noc, a tylko śpiewać.

Pozdrowienia

Basia

Carrmelita
03-01-2009, 02:29
Widzę że masz podobny gust do mnie.

Ale najbardziej to lubię nie chodzić na koncerty tylko osiąść w chacie przy kominku i pośpiewać.Nie żaden koncert, tylko takie nie wymuszone granie dla przyjemności.Wtedy można nie spać przez całą noc, a tylko śpiewać.
Basia
Oj, tak Basiu ! Nocne śpiewy ( także i dzienne, jak starczy głosu ) to jest to, co tygrysy lubią najbardziej :smile: A jeszcze do tego śpiewanie w Bieszczadach ! Pamiętam, na jesieni w 2007r skracałyśmy sobie z kumpelą powroty na kwaterę w Wołosatem raźnym pianiem po asfalcie ( nawet rosyjskim romansom nie odpuściłyśmy ;) ).

Wędrowiec
08-01-2009, 13:08
przeczytałem cały wątek, piękna sprawa - mnóstwo dobrej muzyki. Nie będę przepisywać wszystkiego po kolei, dorzucę tylko od siebie 3 grosze, ale będzie to coś oryginalnego - irlandzka alternatywa, która szczególnie kojarzy mi się z górami. Być może dlatego, że słuchając jej czuję, że ma ona 'duszę' i 'przestrzeń' tak jak Bieszczady. Nie wiem jak to opisać, oceńcie sami:
Sigur ros:

http://www.youtube.com/watch?v=lwQmDvuORY0
http://www.youtube.com/watch?v=j2GjOC79gVI
http://www.youtube.com/watch?v=TFHCWZh0_Co&feature=channel
http://www.youtube.com/watch?v=LpACV371m6g
http://www.youtube.com/watch?v=aAYY_sU3PfM&feature=channel

A tak poza tym, polecam serwis www.jamendo.pl (http://www.jamendo.pl) - jest pełen mało znanej, ale bardzo ciekawej muzyki - jestem pewien, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam :-)

Rihanna
08-01-2009, 14:53
muzyka jest naprawdę wspaniała!!!

sprzysiezony
27-01-2009, 00:15
Tyle tu ciepłych słów padło odnośnie Nohavicy,a jakoś zupełnym milczeniem pominęto fakt ukazania sie dwupłytowego albumu z polskimi arańżacjami jego piosenek. Zowie sie toto "Świat wg. Nohavicy",sporo pracy temu wydawnictwu poświęcił Tolek Muracki.
Grono wykonawców też imponujące.
Gorąco polecam.

http://www.emuza.pl/product_info.php?products_id=457

Bison
30-01-2009, 00:58
Podpisuje sie pod postem Sprzysieżonego. Nabyłem takową płytke sobie naprezent świąteczny . Naprawde Warto..

sprzysiezony
31-01-2009, 19:39
Zainteresowanych odsłuchaniem ww. płyty zapraszam do mego chomika. Płyte Znajdziecie w folderze z piosenkami Nohavicy

MaxFM
01-02-2009, 12:19
Witam wszystkich. Nie chce zakładac nowego postu wiec pisze tutaj, jesli nieodpowiedni dzial - przeniescie. Pytanie moje wiaze sie z pewna piosenka, ktorą kiedys pewnien wspanialy czlowiek usłyszal na obozie i potem gral ja na gitarce. Pamietam troche jej słowa ale nie wiem jakiego wykonawcy jest ow utworek.Zaczyna sie od: "opowiem wam balladę o miłosci..." i dalej w refrenie jest cos "o chłopaku ciemnookim i dziewczynie jasnowłosej...costam costam ... nie widział nigdy swiat..." To jest taki wolny,smutny kawałek. Szukałem juz gdzie sie dało i niestety bez rezultatu. Zadowole sie nawet sciezka dzwiekowa.
Pzdr.

sprzysiezony
01-02-2009, 17:08
Skoro już wspomniałem o czeskich bardach,to polecam płyte Daniela Landy "Večer s p*sn* Karla Kryla pro český národ ".
Ciekawe spojrzenie na twórczość Kryla;piosenki wykonane z towarzyszeniem orkiestry kameralnej i chóru....

Marcowy
27-03-2009, 11:46
Parę dni temu byliśmy na koncercie Lao Che, przed którym występował Żywiołak. Żywiołaka widziałem już chyba drugi raz, kapela w zasadzie klimatyczna, folkowa, oryginalne instrumenty i ciekawe aranżacje... Ale muzyka jakoś mnie męczy. Może ten folk zbyt monotonny? Może trzy dziewczyny na wokalu to już zbytnia rozpusta? No nie wiem...

Ale jestem ciekaw Waszych opinii :-) Jeśli dotychczas nie obiło się Wam o uszy, sporo Żywiołaka jest na Youtube.

Krzysztof Franczak
27-03-2009, 20:51
Ja słyszałem Żywiołaka i jak dla mnie to za dużo się dzieje w tej muzyce. Lubię generalnie jak się dużo dzieje ale tu moim zdaniem przesadzają.

katasza89
15-07-2009, 20:58
Przeczytałam cały wątek bardzo dokładnie. Większość muzyki i wymienianych zespołów znałam, ale muszę przyznać, że znalazłam też wiele nowego np zespół widymo, który bardzo przypadł mi do gustu, zresztą nie tylko on. Chciałabym również podzielić się swoimi typami. W jednym poście nie sposób tego opisać, bo zajmowałby kosmicznie dużo miejsca, poza tym nie wszystko w tym momencie mi się przypomni. Będę więc dopisywała ewentualne nowości w miare odkopywania ich z pokładów pamięci. Na początek pragnę podzielić się zespołem, który podczas słuchania przyprawia mnie o ciarki na całym ciele. Czy można go zaliczyć do muzyki bieszczadzkiej? Myślę, co więcej, jestem przekona, że poczujecie to samo zamykając oczy i włączając którąkolwiek z płyt zespołu...DIKANDA. Wielu z was zapewne zna, a tym co niegdy nie słyszeli podsyłam link do oficjalnej strony: http://lebowski.hosted.pl/dikanda/ a tu może próbka ich brzmienia: http://rage6.wrzuta.pl/audio/6ZHRgiXVXRr/dikanda_-_amoriszej, http://nemah.wrzuta.pl/audio/8TZn7mhh1Jn/dikanda_-_ketrin i coś bardziej sentymantalnego: http://hihii.wrzuta.pl/audio/0lQKiB1vgjX/dikanda_-_gajde_jano

WUKA
15-07-2009, 22:29
Dla zainteresowanych piosenką turystyczną:
http://www.youfm.pl/ - właśnie trwa retransmisja NOCNIKA !

WUKA
18-07-2009, 22:55
Od wczoraj trwa III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej KROPKA w Głuchołazach.Można uczestniczyć w nim słuchając bezpośredniej transmisji www.kropka.art.pl (http://www.kropka.art.pl) !

iaa
20-07-2009, 01:02
Właściwie, to nie wiem, czy aby do dyskusji o historii Bieszczadów lub pomnika na zboczach Chryszczatej tego nie dać, ale po wysłuchaniu, każdy swój pogląd usankcjonuje, tym bardziej, że ponoć muzyka łagodzi obyczaje. Otóż jegomość Myszkowski Krzysztof popełnił muzykę do tekstu pewnego znanego, a tytuł tegoż Blues nocy bieszczadzkiej. Rzecz do znalezienia na stronie SDM. Ciekawe jak się to spodoba co bardziej zacietrzewionym dysputantom ww. wątków.

vm2301
20-07-2009, 09:41
No cóż, piosenka stwierdza jedynie powszechnie znany fakt, że obecnie nie ma co się obawiać nocnego ataku sotni.
Natomiast do w/w wątków się nie nada...tam dyskutują o historii albo o stosunku do tejże historii.

Pozdrawiam:)

PS. Tekst przyjemny, jak to u Loebla, ale ten z SDM to bluesa śpiewać w ogóle nie umie, on tego nie czuje...lepiej niech już rzępoli i wyje te swoje ckliwe kawałki.

Klaudi
20-07-2009, 22:20
Bieszczady w oczach Bartka Kalinowskiego:

"Ech, Sasza, Saszeńka"
http://www.youtube.com/watch?v=ChD1Lj4jEzA