PDA

Zobacz pełną wersję : Referendum, Krzywe - Krywe



długi
03-06-2005, 18:35
Całkiem niedawno odbyło się w pięknym zakątku Bieszczadów referendum!!!!
Z inicjatywy Gminy - pochwalam - zapytano mieszkańców wsi Krzywe, czy zgadzają się na zmianę nazwy na historyczną Krywe. Frekwencja była 100% - brawo dla obywatelskiej postawy mieszkańców - wynik referendum: 100% opowiedziało się za zmianą - brawo po raz drugi. Teraz wszyscy mieszkańcy będą musieli zmienić wiele dokumentów, w których widnieje nazwa Krzywe.
Niech każdy, kto zajdzie do Krywego pogratuluje Antoninie i Stanisławowi Majsterkom tej symbolicznej przeprowadzki :wink:
Długi

MikoX
04-06-2005, 00:42
Miejmy nadzieję, że to chwalebne referendum to początek i przykład dla innych miejscowości, których nazwy zmieniono...

WojtekR
06-06-2005, 00:31
"Pokrzywiony" to kraj...W większości przewodników (nawet tych z 70 lat ubiegłego wieku, nie mówiąc o mapach) widnieje nazwa KRYWE, tak też mówią o tym miejscu bieszczadzcy bywalcy, a tu... urzędowo jakieś tam Krzywe... Całe szczęście, że zaczęto to wreszcie prostować :D . Oby tylko w gorliwości swej nie zamieniono Krywe na Proste :wink:
Pozdrowaśki

PiotrekF
07-06-2005, 22:23
Podobnie bylo ze Sekowcem obecnie Zatwarnica . Sporo zachodu z wyrabianiem nowych dokumentow ( nie bede wspominal o kosztach niezbyt "uposazonych' mieszkancow ) . Nie widzialem zadowolonych z tego "faktu"
mieszkancow a i tak mowia po "dawnemu" . Ale to inna "kategoria" dzialalnosci...........

Pozdrawiam
PF[/list]

długi
08-06-2005, 09:59
Tu trzeba od razu przyznać, że wszyscy mieszkańcy Krywego podeszli do sprawy ze zrozumieniem, i mimo przyszłych kosztów głosowali w 100% jednomyślnie. Przypominam: 100% frekwencji!!!!


Sporo zachodu z wyrabianiem nowych dokumentow ( nie bede wspominal o kosztach niezbyt "uposazonych' mieszkancow ) .
Na szczęście połowa mieszkańców Krywego nie musi wymieniać paszportu, bo ma tam wpisane Krywe. Druga połowa nie ma paszportu. :wink:
Długi

barszczu
08-06-2005, 10:03
Tu trzeba od razu przyznać, że wszyscy mieszkańcy Krywego podeszli do sprawy ze zrozumieniem, i mimo przyszłych kosztów głosowali w 100% jednomyślnie. Przypominam: 100% frekwencji!!!!

A mieszkańców w Krywem jest tyle że na referendum pojecjali jednym "maluchem" - mam rację? Tanio wyszło, hehe

długi
08-06-2005, 10:11
Tanio wyszło, hehe
Maluch stoi na górze, na stokówce.
Wiesz ile trudu trzeba ponieść, by wyjść na górę?
Wiesz Ile pali frontera w tym terenie ???
Nie pomniejszaj zasług mieszkańców i ich obywatelskiej postawy :wink:
Pozdrawiam
Długi

barszczu
08-06-2005, 10:20
Nie pomniejszaj zasług mieszkańców i ich obywatelskiej postawy
Pozdrawiam

Wcale nie pomniejszam! Nie pomyslałem nawet o pomniejszaniu.
Właśnie sobie przypomniałem, że w 1993 roku spedziłem w Krywem cudowny miesiąc - mielismy obóz harcerski w na polance u stóp ruin cerkwi - nad potokiem i wtedy nikt nie pomyślał nawet, że jesteśmy w jakimś Krzywym, nawet w dokumentach obozowych było Krywe. Wtedy jeszcze most na Sanie stał i był przejezdny - Star z naszym sprzetem obozowym przejechał przez niego bez problemu. Dawno tam nie byłem - czy ktoś wie czy stoi tam jeszcze nasz krzyż obozowy?

Piotr
08-06-2005, 10:30
A mieszkańców w Krywem jest tyle że na referendum pojecjali jednym "maluchem"
Mieszkańcy Krywego są metaforą (trudne słowo) przemian historycznych regionu, a "maluch" jest alegorią (jeszcze trudniejsze słowo) kosztowania złotówke.

Tanio wyszło, hehe
I co mi Pan tu napisał?

W Krywym uruchomiono też nowe połączenie Trans "Zryli Ryli", (ups - Szczob znaczy), autobusem maskującym Łąkasan. Linia weszła w skład sieci tanich rejsów międzypagórkowych, co pozwoli znacznie powiększyć liczbę turystów odwiedzających wieś (już) Krywe.
źródło: PAP(a) trawko ma.
;)

barszczu
08-06-2005, 10:47
W Krywym uruchomiono też nowe połączenie Trans "Zryli Ryli", (ups - Szczob znaczy),

Złośliwyś (Ryli = Szczob) (ups) - ale widzisz jak się zaczyna dziać po myśli "nieprawomyślnych zmieniaczy nazw". Niedawno spotkałem się z wójtem Lutowisk i był zachwycony mapą (Bieszczady 1;60.000. mapa dla wytrawnego turysty).

No i pisze się "Krywe" - "w Krywem" (a nie w Krywym) - popraw się!!!

szkoda, że na KIMBie nie mielismy więcej czasu na pogawedki o Biesach

Pozdrawiam (bez złośliwości)

Piotr
08-06-2005, 11:33
Złośliwyś (Ryli = Szczob)
E tam zaraz złośliwy, ja tu żadnej złosliwościnie widze. Nazwa Ryli i tak mi sie nigdy nie podobała. Szczob też mało estetycznie brzmi, ale skoro poprawniejszy politycznie to niech "se" jest.


No i pisze się "Krywe" - "w Krywem" (a nie w Krywym) - popraw się!!!
Wiem jak sie pisze, ale wbiło mi sie do głowy to drugie i wyplenic (ze łba) ciężko. Będę się starał, chociaż te "em" siakoś mi słabo przez gardło przechodzą, przeto u mnie w Krywym, Tworylnym, Hulskim - ale np. Studennem a nie Studennym, sam nie wiem czemu. Tak sobie mysle, że świat sie nie zawali jak będe pisal niepoprawnie, wszak to nie klasówka. Będzie można mnie podawać za przykład, jak nie należy odmieniac tych nazw - przysłużę się dla nauki ;)

długi
08-06-2005, 12:36
Jest szansa na poprawienie drogi i co za tym idzie zwiększenie komfortu jazdy autobusem.
Właśnie wytyczono granice własności i już wiadomo co jest czyje. Konsekwencją tego będzie można przetrzebić trochę olszynę i osuszyć błotko.
Mieszkańcy pamiętają (rdzenni mieszkańcy), że szczyt nad Krywem nazywał się Ryli, szczyt między Rylim, a stokówką nazywał się Szczob.
Pozdrowienia
Długi

damian
19-06-2005, 03:02
Dlugi.... będę pod koniec września u Tośki... może nadrobimy zaleglości??

długi
19-06-2005, 18:19
Chciałbym Damianie. Ale moje plany nie wybiegają dalej jak na 2 tygodnie. Marzę o końcówce sierpnia w Duszatynie (rocznica). Więc wrzesień u Tosi raczej odpadnie. Prędzej styczeń lub luty.
Długi