PDA

Zobacz pełną wersję : " Zapomniane Bieszczady "



marekm
19-06-2005, 21:49
Witam!
Skoro o historii będzie, to zacznę od historii:
post z 25.06.2002 na tymże Forum :
cyt.
>>Potem do Bieszczadzkiego Domu Kultury swe kroki skierowałem by trochę historii Bieszczad posiąść. Jest tam wystawa pocztówek przez hobbystę zebrana,
a region ten dokumentująca, z przed lat kiludziesięciu. Można tam np. Sianki jako kurort zobaczyć, i autobus co letników ze Lwowa przywoził. Cisnę i wiele innych ciekawych miejsc, których już nie zobaczymy z prostej przyczyny, bo ich już nie ma, nie istnieją po tym jak wiatr historii po nich przeszedł. Z tego co wiem do końca wakacji będzie to można oglądać i wzrok swój tym nacieszyć.<<

Stało się. Muszę się pochwalić, kupiłem sobie Książkę " Zapomniane Bieszczady ".
I w ten oto sposób mam u siebie w domu to co trzy lata temu miałem okazlę zobaczyć na własne oczy.
Sztywna okładka, w środku szlachetny papier, na którym nadrukowano piękną, adekwatną do tego okresu, szatę graficzną. I z pierwszą przewróconą kartką zaczyna
płynąć ambrozja dla oczu i duszy: stare zdjęcia i pocztówki. Nadszarpnięte zębem czasu, zapisane ręcznym pismem lub oficjalnym nadrukiem informacyjnym. Znak minionego czasu, a jednocześnie dowód na to, iż tak było, tak wygłądało coś czego już nie ma. Czas przeminął, wiatr historii zawiał, a zostały tylko wspomnienia i te chwile utrwalonena na szklanych kliszach i negatywach przeniesione na papier.
A wszystko to dzięki kolekcjonerom , wtym p. Kusalowi, i wydawnictwu Ruthenus.
Wielkie dzięki.

damian
20-06-2005, 11:14
no to pędzę kupić!

Doczu
20-06-2005, 11:33
Ja tez jestem od kilku dni posiadaczem tego albumu :-) Jako pierwszy zalicytowałem na Allegro :-) Kurcze jest slicznie wydany. Kto jeszcze nie ma - polecam naprawdę warto wydac te parę PLN.
Ehh jak miło spojrzec, jak kiedyś było w Bieszczadach.

robines
20-06-2005, 19:55
Tak jak moi przedmówcy polecam gorąco!
Album jest świetny,dobrze wydany(twarda oprawa,dobry papier).A zawartość...to po prostu coś wspaniałego.Dzień po dniu wędruję po bieszczadzkich miejscowościach sprzed około stu lat i łza w oku się kręci.
Dzięki Barszczu :wink:

Zosia samosia
20-06-2005, 21:31
jasne, jasne :)

:) :) :) :)
a to za "dzięki" się dostaje????? :wink: hmmm.......... no........
czy tez w chatce pod Obnogą dostaliście jak mnie nie było????
zamiast piwa???????????

Jabol
20-06-2005, 22:08
czy tez w chatce pod Obnogą dostaliście jak mnie nie było???? chatka bedzie w tym tygodniu :lol:

barszczu
21-06-2005, 13:56
czy tez w chatce pod Obnogą dostaliście jak mnie nie było????
zapraszamy Zosiu do chatki, zapraszamy. Widzę, że się objawiłaś po dłuzszym czasie nieobecności na forum.

Dzieki wszystkim za miłe słowa pod adresem albumu - po prostu się postarałem bardziej niż przy innych książkach. Zdradzę, że w przygotowaniu album "Zapomniane cerkiewki" - mam właśnie na biurku 500 zdjęć i pocztówek z cerkwiami (Bieszczady, beskid Niski, Pogórza) z okresu 1890 - 1945. REWELACJA!!!!

bertrand236
21-06-2005, 14:06
w przygotowaniu album "Zapomniane cerkiewki"

Brak najważniejszego konkretu, albo mój internet się zacina :D :D KIEDY??
Pozdrawiam i ubolewam, że nie dotrę do chatki, mimo, ze zobowiązałem sie do wniesienia i wyniesienia też. Piszę się na sierpień.
pozdrawiam

barszczu
21-06-2005, 14:12
Brak najważniejszego konkretu, albo mój internet się zacina KIEDY??

nie jestem w stanie tego ocenic - chciałbym do konca tego roku - zalezy to w głownej mierze od opracowania tekstu do zdjęć



Pozdrawiam i ubolewam, że nie dotrę do chatki, mimo, ze zobowiązałem sie do wniesienia i wyniesienia też. Piszę się na sierpień.

nie minie Cie wnoszenie - nie minie :D

robines
21-06-2005, 19:15
Zdradzę, że w przygotowaniu album "Zapomniane cerkiewki" - mam właśnie na biurku 500 zdjęć i pocztówek z cerkwiami (Bieszczady, beskid Niski, Pogórza) z okresu 1890 - 1945. REWELACJA!!!!

To bierz się do roboty a nie trać czasu na forum!!!
Żartuję oczywiście :wink:

Pozdrówka :lol: