PDA

Zobacz pełną wersję : Majster Bieda odszedł na Połoniny



Lupino
01-09-2004, 11:32
Witajcie!

W ubiegły poniedziałek na cmentarzu w Cisnej przyjaciele i mieszkańcy pożegnali kolejnego Bieszczadnika, długoletniego kierownika cmentarza w Cisnej - Staszka Oleksego. Tę charakterystyczną postać można było często spotkać gdy przechadzał się po Cisnej. Można Go było zobaczyć w filmie Andrzeja Potockiego o Majstrze Biedzie. Jest również wspomniany w jego książce wydanej w tym roku : "Majster Bieda ...."
Teraz spoczywa obok Ździcha Radosa i Janusza Zubowa, których sam chował i teraz razem z resztą bieszczadników będą chodzić na jagody po niebiańskich połoninach. Odwiedźcie Ich czasami na cmentarzu w Cisnej i zapalcie tam jakąś świeczkę ....

pozdrawiam

J. Lupino

jeden z Pulpitów
02-02-2005, 16:15
Odszedł od nas JAN KOŁODZIEJ.
Nasz Przyjaciel, serdeczny Przyjaciel od dwudziestu lat z wetlińskiego „Manhattanu”.

Jedna z ostatnich legend dawnego kolorowego świata bieszczadzkich „miejscowych” – zakręconego tygla pracowników leśnych, wypalaczy węgla drzewnego, sezonowych jagodziarzy, nie spełnionych i okazjonalnych artystów najróżniejszego autoramentu, z różnych przyczyn czasowych rezydentów, zauroczonych magią tego miejsca, turystów, którzy wsiąkli w Bieszczad na trochę dłużej, ludzi, „którym życie się nie ułożyło” i w Bieszczadach znaleźli swój kawałek wolności.

Człowiek, który pod pozorną szorstkością charakteru ukrywał radość życia, życzliwość wobec wszystkich ludzi i finezyjny dowcip.

Już Jaśku nie będziemy mogli powiedzieć sobie, że „psyjemnie jest posiedzieć w „Ranco”, lecz „niezbadana moc” jest w pamięci o Tobie, dlatego będziesz dalej królem towarzystwa na bieszczadzkich „połoninach, na niebieskich ...” i żyć będziesz zawsze w naszych dobrych wspomnieniach.
BAZA im. Żubra Pulpita i jej Przyjaciele

P.S.
Na słynnej pocztówce – podczas zwykłego bieszczadzkiego posiadu w wetlińskim „Rancho” – Jan Kołodziej (w środku) obok Piotrka Francuza (odszedł kilka lat temu), również wielkiej legendy bieszczadzkiej.

Kereip
21-06-2005, 11:49
Witam Własnie otrzymałem smutną wiadomość. W sobotę zmarł Władek Nadopta - wyśpiewywany przez nas Majster Bieda.
We wtorek w Moczarach pod Ustryzkami Dolnymi o godz 11.00 jest jego pogrzeb.

Więcej o tej postaci można (jeszcze) przeczytać tutaj:
http://kiosk.onet.pl/1207223,1,7,239,druk.html

Sikorki
21-06-2005, 12:09
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady309.html - tu już jest ta wiadomość... :( [/u]

KAHA
21-06-2005, 12:11
http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady309.html - tu już jest ta wiadomość... :( [/u]

ale nie o pogrzebie

Milena
21-06-2005, 12:40
Smutna wiadomość ..
Odchodzi kolejna bieszczadzka legenda ... na niebieskie połoniny.

~~misiek
21-06-2005, 21:41
To nie połoniny są niebieskie, ale sam śp. Majster B.- tylko że od denaturatu.

Lupino
21-06-2005, 23:34
MISIEK KMIOCIE WIESZ O KIM MÓWISZ ? ? ? ! ! !

OBRAZIŁEŚ MNIE I MOICH PRZYJACIÓŁ

BĘDZIEMY O TYM PAMIĘTAĆ

NIE ŻYCZĘ CI NIC DOBREGO


Lupino

~~misiek
22-06-2005, 00:05
Nie przeżywaj, bo sobie coś zrobie.

bertrand236
22-06-2005, 10:13
Lupino!
Przesyłam Ci dobrą radę:
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
Szkoda się denerwować.

Pozdrawiam

bertrand236
22-06-2005, 10:21
Jkby ktoś nie wiedział kto to był Majster Bieda to przesyłam fotkę.

Michał
22-06-2005, 10:42
Witaj


Lupino!
Przesyłam Ci dobrą radę:
"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem"
Szkoda się denerwować.

Pozdrawiam

Nie sądziłem, że można w jednym krótkim pościku aż tyle durnot skrobnąć - w zasadzie to należałoby ten post ustawić jako motto forum.
Admin - albo zaspałeś, albo działasz selektywnie - osobiste podjazdy chyba nie mieszczą się w ramach wymiany poglądów na forum.

Misiek wsadził kij w mrowisko i nagle odzywają się obrońcy pokrzywdzonych mrówek!!!
Tfee

Z myślenia zwolnieni są są tylko ślepcy - im pozostają legendy.

Zdrówka

admin
22-06-2005, 11:05
Admin - albo zaspałeś, albo działasz selektywnie

Spać nie śpię (już)

Poglądy Miśka na temat są znane, Twoje też - jako że pewnikiem zacznie się tu zadyma więc chyba nie ma o czym dyskutować.