PDA

Zobacz pełną wersję : Dobre mapy



Wiewióra
23-06-2005, 10:21
Wybieramy się paczką na rowery w sierpniu w Bieszczady. Jakie mapy polecacie? Czy Zielony Rower - Bieszczady to dobra mapa? Które najlepsze? I na jakie trasy? Dzięki za wszystkie podpowiedzi. :)

Piotr
23-06-2005, 11:14
Jakie mapy polecacie? Czy Zielony Rower - Bieszczady to dobra mapa? Które najlepsze? I na jakie trasy?
Nie ma map z trasami rowerowymi po Bieszczadach, które prowadziłyby po innych niż te objęte programem "Zielony rower" trasach. Dlatego moim zdaniem najlepsza będzie mapa najbardziej aktualna, a "Zielony rower - Bieszczady" możesz sobie kupic jako uzupełniającą, gdyż są tam profile i inne bardziej "techniczne" dane niz na zwykłej mapie turystycznej. Natomiast ponieważ mapa ta sie już lekko zdezaktualizowała (2004), lepsza powinna byc zwykła turystyczna "Bieszczady", wyd.VI - tego samego wydawnictwa, bo na niej są te trasy naniesione. Poza tym tam masz skale 1:100k, a tu 1:50k. Podobno na mapie Copernicusa (d.ppwk) tez te trasy sa w miare dobrze zaznaczone - ale ta mapa nie wpadła mi jeszcze w ręce, więc sie nie wypowiadam. Chyba tylko te dwa wydawnictwa mają pozaznaczane te trasy rowerowe w ilości zadowalającej i są aktualne.

marc
05-07-2005, 13:25
Witam. poszukuję informacji na temat szlaku Greenway po stronie słowackiej i ukraińskiej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy są jakieś mapy tego szlaku, może ktoś go przejechał - jakie wrażenia? lub chce przejechać . proszę o kontakt . dziękuję

Wiewióra
27-07-2005, 16:22
Cześć, dawno mni enie było, ale mapy sprawdziłam. PPWK czyli Copernicus nie ma zanaczonych tras rowerowych. Ma je natomiast Topmapa z Poznania. Znaleźliśmy w necie taki sklep z mapami, tu polecany na forum już. www.bosofr.pl Naprawdę warto go polecić, bo udzileili nam tam fachowych porad, opisali, gdzie które wydawnictwo ma szlaki rowerowe na interesującym nas terenie i zrealizowali zamówienie na to, co chcieliśmy nabyć, chociaż na stronie oficjalnie jeszcze tego nie mieli.
Pojechaliśmy na mapę z Topmapy 1:75 000 + tak jak radziłeś Piotrze - Zielony Rower z Compasu I wróciliśmy cali, zdrowi i pełni wrażeń. Teraz planujemy na długi weekend Wolin i Uznam. Ponoć super scieżki rowerowe po niemieckiej stronie. Tzw. zmiana klimatu!
Pozdrawiamy
Wiewióra & spóła

Admin BTC
04-08-2005, 08:57
Na rynku wydawniczym ukazała się nowa pozycja dotycząca turystyki rowerowej na podkarpaciu. jest nią "Województwo podkarpackie - atlas znakowanych szlaków rowerowych". Zawarte w nim mapy wraz z opisem najciekawszych miejsc stanowią kompedium wiedzy dla turysty poruszającego się rowerem po podkarpackich szlakach. Zachęcamy do jego kupna.
http://www.btc.bieszczady.pl

Wiewióra
09-07-2006, 11:30
Witam. poszukuję informacji na temat szlaku Greenway po stronie słowackiej i ukraińskiej. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy są jakieś mapy tego szlaku, może ktoś go przejechał - jakie wrażenia? lub chce przejechać . proszę o kontakt . dziękuję

Co do Słowacji, o ile ta odpowiedź jest jeszcze potrzebna, to proponuję mape rowerową + przewodnik słowackiego VKU. Mapy mają rewelacyjne, do tego arkusze przygraniczne z nami mają w przewodniku opisy po polsku. Zajrzyj do bosfora i kup sobie mapę i przewodnik nr 4 tam powinieneś coś znaleźc o Greenwayu, a nawet jeśli nie to naprawdę warto mieć te mapy na Słowację.

A poza tym w tym, co poleca Admin BTC są opisy szlaku Greenway po stronie ukr i słowackiej z tego co pamiętam, widziałam ten atlas u znajomej.

Wolusia
07-06-2013, 23:30
Proszę o podpowiedź. Szukam dobrej. szczegółowej mapy Bieszczad. Może być przewodnik. W Bieszczady wybieram się pierwszy raz, ale na 10 dni :)

don Enrico
08-06-2013, 01:03
Jeśli nie przeraża Cię nadmiar szczegółów to zostaje Ruthenus

skyrafal
08-06-2013, 01:05
Wg mojej opinii najlepsze mapy Bieszczad drukuje Ruthenus. Są szczegółowe, zawierają dużo leśnych ścieżek nie zaznaczonych na innych mapach. Ponadto są bardzo dobrze opracowane graficznie i łatwo rozpoznawać ukształtowanie terenu - cieniowanie konturów daje wrażenie 3D nawet w świetle latarki.
Jest mapa całych Bieszczad 1:60 000 i Bieszczady Wysokie 1:40 000

Natomiast do GPS'ów i telefonów wyposażonych w GPS firma Compass z Krakowa produkuje bardzo dobre mapy elektroniczne. Jest też szczegółowa mapa Bieszczad.

Wolusia
09-06-2013, 08:17
Dziękuję za podpowiedzi. Zastosuję się do Waszych wskazówek ;)