PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień w Bieszczadach



bena
26-07-2005, 11:13
Planujemy tygodniowy pobyt we wrześniu w Bieszczadach. Jedziemy tam pierwszy raz - napiszcie co warto zobaczyć, gdzie się zatrzymać. Lubimy chodzić po górach - nie jesteśmy zapaleńcami ale chcemy owocnie spędzić urlop. Jedziemy samochodem. Z góry dziękuję za wskazówki

Elfir
10-08-2005, 05:53
Polecam dotrzec na grob harbiny, do samego worka bieszczadzkiego - tam gdzie konczy sie mapa.
Urokliwe sa jeziorka Duszatynskie.
Poloniny raczej tylko jak bedzie pogoda i dobra widocznosc.
Krzemieniec - styk trzech granic - symbolicznie.

Ze spaniem we wrzesniu to nie wiem jak jest, gdzyz chyba sezonowe bazy sa pozamykane, a te moim zadniem maja klimat bieszczadzkiej przygody (zero pradu i cieplej wodu)

WojtekR
10-08-2005, 20:48
Cześć,
Proponuję:
- wejście na Okrąglik i Jasło (piekna panorama) z Roztork Górnych (samochód można zostawić przy schronisku); powrót "starym" szlakiem - oznakowanie jeszcze widoczne
- wejście na Przeł. Orłowicza , Smerek, powrót do przełęczy i dalej przez Poł. Wetlińską do Berehów
- przejście przez Poł. Caryńską
- wejście od Mucznego na Bukowe Berdo, Halicz, spowrotem na Tarnicę i powrót do Mucznego
- dojazd do Bukowca (parking) i przez Beniową do Sianek i spowrotem (prawie cały dzień) ewentualnie dojazd do Tarnawy i spacer do cmentarza w Dźwiniaczu (wspaniałe widoki Wysokich Bieszczadów)
- przejazd do Zatwarnicy (miły ośrodek BARR-u) skąd przejście do Hulskiego i Krywego (w jednym i drugim ruiny cerkwi) i ewentualnie dojście do Tworylnego i pwrót (przy niskim stanie Sanu przejście brodem na drugą stronę i powrót drogą do Sękowca i Zatwarnicy.
To na tydzień w upełności wystarczy. Będzie to intensywny tydzień wędrówek!
Życzę powodzenia, wspaniałych wrażeń i tradycyjne pozdrowaśki

metaldaw
10-08-2005, 22:16
Sam w tym roku byłem w Bieszczadach po raz pierwszy wiec a gorąco proponuję:

- Wołosate - z tąd szlak na Tarnicę - najwyzszy szczty Bieszczad, po drodze jest też odrobinke niższy Halicz, jest tu hodowla koni Hulcarskich wieć można pojeździć konno :)

- Ustrzyki Górne - z tąd szlaki na Wielką Rawkę i Małą Rawkę, Krzemieniec, Oraz na Połoninę Caryńską i Połoninę Wetlińską (na połoninach są najpiękniejsze widoki - polecam)

- Solina - tu można popywać na sprzęcoe wodnym i podziwiać tamę

- Cisna - A DOKŁADNIE POLECAM BAR O NAZWIE "SIEKIEREZADA" - TO TRZEBA ZOBACZYĆ NA WŁAZNE OCZY NAJLEPSZY BAR W CAŁYCH BIESZCZADACH (rewelacja) !!!

bertrand236
10-08-2005, 22:28
- Ustrzyki Dolne - z tąd szlaki na Wielką Rawkę i Małą Rawkę, Krzemieniec,


Niezły spacerek :lol: :lol: :lol: Nie radzę robić go w jeden dzień, bo będziecie jakieś 40 cm niżsi jak Wam nogi wejdą w ....
Lepiej wyruszyć z Ustrzyk Górnych
Pozdrawiam

olka_olka
11-08-2005, 02:13
DOKŁADNIE POLECAM BAR O NAZWIE "SIEKIEREZADA"

A ja myślałam, że w poście pytają się o szlaki górskie :lol: widać mylić się jest rzeczą ludzką :mrgreen:
Zresztą wspiąć się na tamę to jest dopiero coś.

sprzysiezony
11-08-2005, 02:35
"Szydercy","Prześmiewcy" :D.....co do "Siekierezady",to faktycznie trza mieć niezłą kondycję,by tam dłużej wytrzymać;niezła "zaprawa" przed wyjściem na szlak ;)

bena
11-08-2005, 14:35
Heja! :D dzięki za wskazówki - część zostanie wprowadzona w życie - o efektach postaram sie napisać co nieco po 20 wrzesnia Już nie moge się doczekać - trzymajcie kciuki za pogodę!!! :wink:

Karlik
12-08-2005, 10:33
Bar "Baza Ludzi ..........z mgły" w Wetlinie,po zejsciu z górskich szczytów tez jest niezły........dla strudzonych wędrowców, ma swój klimat i atmosferę

metaldaw
12-08-2005, 20:26
- Ustrzyki Dolne - z tąd szlaki na Wielką Rawkę i Małą Rawkę, Krzemieniec,


Niezły spacerek :lol: :lol: :lol: Nie radzę robić go w jeden dzień, bo będziecie jakieś 40 cm niżsi jak Wam nogi wejdą w ....
Lepiej wyruszyć z Ustrzyk Górnych
Pozdrawiam

sorki - bład nie był celowy lecz z pośpiechu

Lepiej wyruszyć z Ustrzyk Górnych.

metaldaw
12-08-2005, 20:30
DOKŁADNIE POLECAM BAR O NAZWIE "SIEKIEREZADA"

A ja myślałam, że w poście pytają się o szlaki górskie :lol: widać mylić się jest rzeczą ludzką :mrgreen:
Zresztą wspiąć się na tamę to jest dopiero coś.

Wiec nie myśl za innych lecz czytaj co piszą : "Planujemy tygodniowy pobyt we wrześniu w Bieszczadach. Jedziemy tam pierwszy raz - napiszcie co warto zobaczyć, gdzie się zatrzymać. Lubimy chodzić po górach - nie jesteśmy zapaleńcami ale chcemy owocnie spędzić urlop. Jedziemy samochodem. Z góry dziękuję za wskazówki"

A to co wymieniłem naprawdę jest godne uwagi zwłaszcza na pierwszy raz - Bieszczady to przecież coś więcej niż tylko góry...

olka_olka
13-08-2005, 15:55
Wiec nie myśl za innych lecz czytaj co piszą : "Planujemy tygodniowy pobyt we wrześniu w Bieszczadach. Jedziemy tam pierwszy raz - napiszcie co warto zobaczyć, gdzie się zatrzymać. Lubimy chodzić po górach - nie jesteśmy zapaleńcami ale chcemy owocnie spędzić urlop. Jedziemy samochodem. Z góry dziękuję za wskazówki"

Bez komentarza.....

Rambo John
13-08-2005, 15:59
:) A szczególnie ciekawa jest wspinaczka po schodach jak się z Siekierezady wychodzi po całonocnych walkach z alkoholizem. Aż się chce zanucić; "Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda!"

Anyczka20
13-08-2005, 22:46
Jeżeli będziecie we wrześniu to koniecznie polecam wejście na Bukowe Berdo...moim zdaniem to najładniejsza połonina ze wszystkich...Jeżeli będą wcześniejsze przymrozki to może załapiecie się na czerwone buki :D ....Jesienią góry są najszczersze....