PDA

Zobacz pełną wersję : Wolkowyja jako baza wypadowa!



limetka
27-07-2005, 16:13
Niestety

Wynajełam domek w wolkowyji zanim weszłam na to forum :cry: .... musze to miejsce traktowac jako baza wypadowa.. bo chce połazic jednak troche po Bieszczadach... i teraz im więcej czytam tymabardziej mam wrazenie że to bedzie karkołomny wyczyn...

Gdzie z wołkowyi mozna sie bezproblemowo ?? albo tylko z małymi problemami.. wybrac na górskie szlaki

bede wdzięczna za każdą odpowiedź.... :D

Piotr
28-07-2005, 08:15
Wynajełam domek w wolkowyji zanim weszłam na to forum
Niewybaczalny błąd ;)
No, ale jak to mówią kto nie ma w głowie ten ma w nogach - było chociaz na jakaś mape rzucić okiem :) Pewnie jednak nie po morały tu weszłaś ;)
W sumie to mogło być gorzej, Wołkowyja i okolice brzydkie nie są - choć dziura, zwiedzisz i poznasz najbliższa okolicę i pobliskie wzgórza. Też ładne.
Pieszo z Wołkowyji mozesz dotrzeć do Bukowca (ale lepiej stopem) i stąd przejść się na Korbanię (trase znajdziesz na mapie). Z Korbani przez Przełecz Hyrcza do Łopienki - powrót np. tą sama trasa. Żeby nie wracać tą samą droga, można skręcić pomiędzy Hyrczą a Korbanią do Tyskowej. Przejsć całą Tyskową (cmentarz, cerkwisko, pare bud po dawnym gosp. rolnym) i dotrzeć w ten sposób do drogi Baligród - Wołkowyja. Teraz drogą przez Wolę Górzańską (kapliczka) i Górzankę (cerkiew drewniana, kapliczki) schodzisz wzdłuż potoku Wołkowyjka do Wołkowyji (skrzyzowanie).
Warto podjechać z Wołkowyji do Rajskiego i stąd przez Obłazy i Tworylne dojść do Krywego. Opis znajdziesz w googlach, powrót tą samą trasą lub stokówkami po lewej lub prawej stronie Sanu (mniej ciekawie).
Opcji jest więcej, natomiast jeśli masz na mysli bardziej górskie trasy - wszystkie są w Twoim zasięgu, pod warunkiem, że skorzystasz z pks/bus/stop/taxi w celu podjechania na miejsce "startu" oraz powrotu do Wołkowyji :)

limetka
28-07-2005, 08:27
dzięki.. moze jednak uda mi się spedzic miło czas;)