PDA

Zobacz pełną wersję : Wasyl na forum



13gawronów
31-07-2005, 18:55
Witam,
czytam to forum od kilku dni..no i mnie zaczyna to wszystko kręcić!
Na dodatek przeczytałem to:
http://157.158.1.3/~lookashw/rzeznik/relacje/relacja3.html
Miałem w tym roku wziąść udział w tej imprezie...znam orgów tego biegu(częściowo).
Może to i dobrze,że nic z tego nie wyszło-bo bym tego biegu nie ukończył:):)
Właśnie dlatego chciałbym przejść trasę tego biegu z aparatem w ręku...może za rok,dwa..lub 10 tę impr. zaliczę.
Plan mam taki,żeby przejść to:
http://157.158.1.3/~lookashw/rzeznik/trasa.html
w kilka dni..spacerkiem i zrobić pełną dokumentację fotograficzną biegu.
Prośbę mam taką,abyście podali namiary na noclegi..może jakieś sugestie..gdzie sie zaczepić na nocleg,itp
Może ktoś chce przejść ze mną ten dystans?
No i sprawa druga:
Forty w Przemyślu...chciałbym przejść je w dwa dni..najlepiej z kimś...znów chodzi mi o fotografowanie:):)
Podaję namiary:
waszyl@wp.pl
gg 5654963

Lech Rybienik
31-07-2005, 20:56
Co do fortów...Zalezy co chcesz fotografować.
Dwa dni to trochę mało, żeby dojśc do obiektu o odpowiedniej porze dnia i uzyskać stosowne oświetlenie. Fortu nie obrócisz a słońce obraca się samo.

Zaś co do rzeźnika:
Wypożycz sobie gdzieś GPS-a, przejdź trasę, sporządź profil. Notuj sobie rodziaj nawierzchni po jakiej idziesz ( asfalt, szuter, dukt leśny, itp.). Bedziesz wtedy mniej-więcej wiedział jak się przygotować do biegu. IMHO znajomość przewyższeń i nawierzchni jest tutaj więcej warta od zdjęć, które tak naprawdę choćby najpiękniejsze niewiele powiedzą.

13gawronów
01-08-2005, 19:56
Co do fortów...Zalezy co chcesz fotografować.
Dwa dni to trochę mało, żeby dojśc do obiektu o odpowiedniej porze dnia i uzyskać stosowne oświetlenie. Fortu nie obrócisz a słońce obraca się samo.

Zaś co do rzeźnika:
Wypożycz sobie gdzieś GPS-a, przejdź trasę, sporządź profil. Notuj sobie rodziaj nawierzchni po jakiej idziesz ( asfalt, szuter, dukt leśny, itp.). Bedziesz wtedy mniej-więcej wiedział jak się przygotować do biegu. IMHO znajomość przewyższeń i nawierzchni jest tutaj więcej warta od zdjęć, które tak naprawdę choćby najpiękniejsze niewiele powiedzą.
dzięki za odpowiedź......
co do fortów:
wyczytałem w necie,że 13 fortów to odległość 28 km...czyli spokojnie w dwa dni wszystko obskoczę

olka_olka
03-08-2005, 12:35
Rzeczywiście w niektórych przewodnikach napisano, że tą trasę można przejść w dwa dni. Prowadzi tam czarny szlak, ale jest on słabo oznakowany i wymaga dobrej orientacji. Ale czy o to Ci chodzi, żeby przebiec od fortu do fortu? Żeby obejrzec forty naprawdę potrzebny jest co najmniej tydzień. W samym forcie w Siedliskach spędziłam około godziny. A to tylko jeden fort. Więc albo się nastaw na pobieżne oglądanie, albo dokładne, ale tylko kilku.

naive
03-08-2005, 13:52
wyczytałem w necie,że 13 fortów to odległość 28 km...czyli spokojnie w dwa dni wszystko obskoczę

Obwód pasa zewnętrznego fortów przemyskich to około 45 km. W obrębie fortów jest wyznakowane dwa szlaki "czarne"- tzw. lewobrzeżny na trasie liczącej 19 km i prawobrzeżny o długości 28 km / na lewym i prawym brzegu Sanu/. Jak więc widzisz w ciągu 2 dni możesz niewiele zobaczyć, zwłaszcza że te największe forty są kilka kilometrów od miasta, chociaż w zasięgu komunikacji miejskiej.

13gawronów
04-08-2005, 21:43
no tak..sobie liczyłem tak,że 30 km przebiegnę w 3 h-no to sobie dolicze kolejne 3h i na spokojnie te 13 fortów pooglądam!
Ale oki,ile zwiedzę to moje:):)
dzięki serdeczne za pomoc.....jutro na Pogórze w sobotę antrakt w Jaworznie-Szczakowej(15 km:))..i na Połoniny
Wracając zaliczę Przemyśl...i lody na Kazimierzowskiej:):)