PDA

Zobacz pełną wersję : Boczne drogi na kolarzówce



bogo9
04-08-2005, 12:29
Za dwa tygodnie wybieramy sie rowerami w Bieszczady, tyle że kolarzówkami, mam pytanie dla zorientowanych odnośnie trasy - jak przedstawia się sytuacja z odcinkiem Wołkowyja - Baligród, ktoś kiedyś na forum mi odpowiedział że na części odcinka położyli nowy asfalt, jak jest na pozostałęj części i ile jest tego asfaltu, chcielibyśmy tamtędy przejechać i za bardzo się nie wlec, bo wiadomo że po dziurach na kolarzówkach nie będziemy się rozpedzać zbytnio, a nie chcielibyśmy się tłuc po jakichś wyrwach bo to żadna przyjemnośc jak trzęsie i trzeba omijac każdy dołek, podobne pytanie mam odnośnie odcinka z Lutowisk do Polany, jadąc nim można troche skrócic trase omijając Czarną, mam nadzieje że będzie wiadomo o który chodzi.

irekr
05-08-2005, 00:18
I dobrze Ci odpowedzieli. Cześciowo nowy asfalt, cześciowo stary dziurawy, troche płyt monowskich, trochę szutru i kamieni, trochę tłucznia. Co kto lubi. Samochodem da się przejechac ale kolarzówką na cienkich gumach to troche bym sie bał, niektóre odcinki te vardziej kamieniste moga wystawić Twoje ogumienie na ciężką próbę.

WALDI
07-08-2005, 13:02
Pokręciłem się dzisiaj trochę po bocznych drogach góralem.Między innymi przeleciałem odcinek miedzy Baligrodem,a Wołkowyją.
Pierwsze 4 km bardzo dobre,widać że asfalt położony gdzieś niedawno.
Potem to już droga napewno nie na kolarkę.Miejscami asfaltu nie widać dziury kamienie i droga jedynie na górala i to na grubych oponkach.
Mam nadzieję że kiedyś pozostały odcinek 8km zaleją asfaltem i bedzie kapitalna dtroga
łącząca te dwie miejscowości.

Jeżeli chodzi o skrót pomiędzy Polaną a Lutowiskami to jak przypuszczam jest też nie dla kolarki.Jadąc z Czarnej do Lutowisk widać drogę skręcającą na Polanę
Pokryta kamieniami i sporo dziur.W przyszłym tygodniu tam się wybiorę więc podam szczegóły.

admin
07-08-2005, 13:08
Droga przez Skorodne (Lutowiska -> Polana) nie nadaje się na kolarkę.
Liczne jamy i kratery mogą kierowcę kolarki pozbawić skutecznie sprzętu, a nawet w skrajnych przypadkach życia lub zdrowia.

Serio mówiąc raczej odradzam chyba, że będziesz prowadził rower bądź jechał extremalnie wolno.

WALDI
08-08-2005, 12:04
Aby ominąć tą dziurawą drogę Polana-Lutowiska można jechać tą normalną drogą,która dla kolarzy nie powinna sprawiać kłopotów.
4,5km podjazdu z Polany do Czarnej a potem 4km zjazdu na krzyżówce skręcić w prawo i 6km podjazdfu na szczyt. Następnie 2 km zjazdu i jest krzyżówka z tej drogi która prowadzi na skróty z Polany do Lutowisk.

admin
08-08-2005, 20:24
która dla kolarzy nie powinna sprawiać kłopotów

Dobrze, że dodałeś :) bo jest tam kilka górek.