PDA

Zobacz pełną wersję : Też chcę - pytanie od nie do końca sprawnego



tomap
13-09-2005, 17:55
Witajcie

To bedzie mój debiut, ale mam konkretne pytanie i dylemat, z którym mam nadzieję pomożecie mi się zmierzyć.

Miałem być w Bieszczadach w tym roku kilka razy niestety wyskoczyła sprawa, z którą trzeba było się uporać w miarę sprawnie, a mianowicie ACL.... szczegóły nie są dla Was zapewne istotne - chodzi o to, że 2 mies. temu przeszedłem "opercję przeszczepu więzadła krzyżowego przedniego kolana prawego" :twisted:

Do rzeczy - mam zamiar z dziewczyną spędzić w najbliższych 2 tygodniach 3-4 dni w Bieszczadach. Stricte chodzenie po górach mogę między bajki włożyć rzecz jasna, ale..... chodzę sobie już sprawnie, używam dobrej ortezy (dla niewtajemniczonych: takiego wihajstra stabilizującego staw kolanowy) i..... chciałbym sobie gdzieś pośmigać, o ile podejścia lekkie wchodzą jeszcze w grę, to z zejściami już tak nie bardzo.

Postanowiliśmy, żeby zatrzymać się w Mucznem, stamtąd do Bukowca autem i marszruta do Sianek i spowrotem - mam nadzieję, że podejście na Wierszek nie jest zbyt forsowne?

Nie wiem natomiast w jaki sposób wykorzystać drugi, a może i nawet trzeci dzień, POTRZEBUJE NIEWYMAGAJĄCEJ, ALE ATRAKCYJNEJ TRASY. I tu właśnie prosiłbym miłych forumowiczów o sugestie....

Myślałem, żeby zatrzymać się w Sękowcu i iść z zatwarnicy do Tworylnego, tylko nie wiem, czy: 1. Trasa nie jest zbyt ryzykowna (chodzi o podejścia/zejścia) 2. Można dostać się tam od strony drogi z Sękowca w kierunku rezerwatu Hulskie i Krywe bo wydaje się ona mniej wymagająca, a na starej mapie jest wyraźne "przejście przez San" :shock:

Bardzo proszę o jakieś opinie, sugestie itd. Dziekuje
Tomek

robines
13-09-2005, 18:17
Myślałem, żeby zatrzymać się w Sękowcu
Jeżeli będziesz autkiem to możesz zatrzyma się np.koło kościoła w zatwarnicy(przed zakazem wjazdu)Z tamtąd czerwonym szlakiem idziesz do ruin cerkwi w Hulskiem.Odcinek ten jest raczej mało interesujący(droga szutrowa),średnio pod górkę.Dasz radę :D Następnie kierujesz się na Krywe,szlak gwałtownie skręca w prawo,trudności minimalne.Do Tworylnego idziesz praktycznie brzegiem Sanu,wśród stosunkowo wysokich traw przy trudnościach minimalnych.Generalnie bardzo fajna,kilku godzinna trasa.Bardzo podobna(trudnościowo) do tzw. Grobu Hrabiny

Polecam i pozdrawiam :wink:

Piotr
13-09-2005, 18:50
zatrzymać się w Sękowcu i iść z Zatwarnicy do Tworylnego,
W tej sytuacji odpusć sobie odcinek Zatwarnica - Hulskie. Do Hulskiego możesz dojechac samochodem, zakaz ruchu jest dopiero przy mostku w Hulskiem. Zaoszczędzisz godzine. Droga od kościoła w Zatwarnicy jest podła do końca pierwszego podjazdu, potem troche lepsza.
Z drogi Sękowiec - Rajskie (na odcinku o którym piszesz) możesz przejść przez San tylko w bród.

bertrand236
13-09-2005, 19:38
Możesz też:
1.zostać w Mucznem i się przejść po płytach betonowych z Tarnawy poprzez Dzwiniacz Górny az do Łokcia .
2. zostawić autko przy leśniczówce w Dwerniku i się przejść drogą szutrową przez Caryńskie aż na Przysłup Caryński do schroniska Koliba.
3. zostawić auto w połowie drogi między Dołżycą a Terką na parkingu przy Spisówce i przejść się drogą do Łopienki lub Sinych Wirów
4.Odwiedzić Pustelnika Julka spod Dębu w Pustelni na Horodku - droga szutrowa /auto zostaw przed szlabanem bo mogą Ci zakluczyć szlaban/
5. Przejechać się kolejkądo Balnicy i wrócic na nogach
6. Pojechać do Łupkowa i odwiedzić schronisko.
to tyle tak od razu. Masz jakieś pytania to prosze na PW

Pozdrawiam

Henek
13-09-2005, 21:45
Propozycje które podsuwa ci BERTRAND236 są bardzo rozsądne.

Natomiast wybij sobie z głowy drałowanie do grobu hrabiny : Trasa długa nużąca i nieciekawa. a jeśli już to spacer na łąki Beniowej - wiesz m -i jest najatrakcyjniejszy z całej tej trasy (przewodniki mogą to malować inaczej )

Piotr
13-09-2005, 21:58
5. Przejechać się kolejką do Balnicy i wrócic na nogach
Głowy sobie obciąć nie dam, ale wydaje mi się, że do Balnicy kursuje tylko do końca sierpnia. Do końca wrzesnia Przysłup - w dni wolne od pracy.

bertrand236
13-09-2005, 22:20
Głowy sobie obciąć nie dam
Ja też, ale tu mozesz sprawdzić: w Biurze Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej- Majdanie, tel. 013 468 63 35, 468 63 01
Całkowicie zgadzam sie z Henkiem. Polecam też łąki Bukowca z cmentarzem.

pozdrawiam

WojtekR
14-09-2005, 01:29
Cześć,
Dorzuciłbym jeszcze spacerek do nie istniejącej wsi Rosolin (cerkiew z tej wsi możesz zobaczyć w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku). Startujesz w Polanie za (jeżeli jedziesz od Czarnej) mostem na Czarnym w prawo (możesz dojechać dość daleko), a następnie piechotką przez dwa brody... Za drugim brodem wzdłuż rzeczki dojdziesz do wyżłobionej przez wodę groty (blisko 10 metrowej głębokości). Poza tym zobaczysz malowniczą dolinkę ze zdziczałymi drzewami owocowymi świadczącymi, że kiedyś żyli tu ludzie ( w okresie międzywojnia prawie 200 osób i 27 domów). Warto to zobaczyć...
Pozdrowaśki

długi
14-09-2005, 08:49
Od Hulskiego można jeszcze podjechać na górę, będzie bliżej do Krywego (jedno podejście i zejście mniej) Samochód można zostaić na poboczu. Wszyscy goście Antoniny Majsterek tam parkują. Jednak droga od asfaltu stokówki przez Ryli do Krywego jest ryzykowna. Koleiny, błoto, ślisko nawet w okresie bezdeszczowym. Droga szczególnie trudna po deszczu. Łatwo o upadek w błoto itd. Most na Sanie dopiero w Studennem. Przejazd stokówką do Studennego i Rajskiego też bywa okresowo trudny. Pomijam zakaz ruchu, droga jest w fatalnym stanie.
Propozycje Bertranda bardzo mi się podobają.
Powodzenia
Długi

tomap
14-09-2005, 15:24
WIELKIE DZIEKI za wszystkie propozycje i rady!!

Na pewno skorzystam z którejś z nich a reszte zostawie na nastepna wizyte pewnie.

Pozdrawiam
Tomek

bertrand236
14-09-2005, 15:39
WIELKIE DZIEKI za wszystkie propozycje i rady!!
Nie dziękuj tylko napisz po powrocie jak było.

pozdrawiam