PDA

Zobacz pełną wersję : Temat rzeka - co zabrać w Bieszczady do plecaka 30L?



piotrf
06-10-2005, 21:48
Witam,

Mam dosyć łażenia z plecakiem 75L!!! Podobnież infrastruktura w biesach jest na miarę XXI wieku, toteż zaprzestałem taszczenia ze sobą grzałki, łóżka polowego i garnków. Zamierzam spakować się w plecaku 30L - co proponujecie? Śpię w schroniskach/kwaterach, jem w jadłodajniach itp itd. Biorę szczoteczkę, wodę 1,5L, 3 pary bielizny i skarpet, mały aparat?........

Marcowy
07-10-2005, 09:59
Biorę szczoteczkę, wodę 1,5L, 3 pary bielizny i skarpet, mały aparat?........

Przy założeniu, że nocujesz w miejscach z pełną infrastrukturą (pościel, posiłki itp.) i odcinki wędrówki są krótkie - to wystarczy. Osobiście dołożyłbym tylko "pakiet awaryjny", czyli telefon, pelerynę, latarkę, nóż i czekoladę 8)

Polej
07-10-2005, 12:12
Trzeba pamiętać o zmiennych warunkach atmosferycznych panujących w wyższych partiach gór i zabrać ze sobą ciepłą bluzę oraz kurtkę. Do pakietu "awaryjnego" można dodać piersióweczkę. :wink:

lucyna
07-10-2005, 13:49
Mapę, kompas i ewentualnie przewodnik. No i laptop. W Bieszczadach są problemy z dosępem do internetu.

Ezechiel
11-10-2005, 22:09
Wyjście (zakładam stałą bazę)
Ubranie (troczone na zewnątrz plecaka)
Polar / sweter
Kurtka / pałatka
Czapka, rękawiczki
Kapelusz,albo coś innego od słońca

Sprzęt
Mapa, busola
Zegarek
Komórka,wyłączona, noszona przy ciele, ew. zapasowa bateria
Aparat Foto
Scyzoryk, zapałki
Papier Toaletowy
Pokrowiec na plecak

Awaryjne
Apteczka (bandzaż * 1, plastry, woda utl, przeciwbólówki, leki osobiste, rękawiczki lateksowe)
Folia NRC
Latarka - proponuję czołówkę, sprawdzone baterie

Żywność
Woda 1,5 l, albo termos
Czekoalda, bakalie
Kanapki

Żarcie awaryjne na 1 dzień np. gorące kubki, kus-kus, ...

Wyjazd (zakładam brak bazy)
jw. +
3 pary skarpet
3 pary slipów
2 koszulki na zmianę
Getry / kalesony na zmianę/ do spania/ pod spodnie (jakby spodne gł. zamokły i suszyły się w miejscu noclegu)
Szczoteczka, mydło, klapki-japonki, ręcznik
Mapa zapasowa, w koszulce, bądź zalaminowana
Trochę proszku do prania (tyćka)
Przyprawy (papryka, zioła prow. , chili, ...)

Wychodzi koło 40l. Jak wywalisz aparat i zminimalizujesz resztę to 30 wystarczy. Ja w moje 28l się mieszczę z powyższym zestawem + alumata.

irek
11-10-2005, 22:19
Papier Toaletowy

Od maja do listopada mozna sie obyc bez tego ;) zawsze w to miejsce wejdzie cos innego ;)

barszczu
12-10-2005, 09:26
Od maja do listopada mozna sie obyc bez tego zawsze w to miejsce wejdzie cos innego
_________________

tak jest - można się obyć pod warunkiem, że się to robi nad potokiem :-)

piotrf
14-10-2005, 16:54
tak jest - można się obyć pod warunkiem, że się to robi nad potokiem

super, jedni zachwycają się nad krystaliczną górską wodą z potoku a inni srają do niej. rewelacja.

barszczu
14-10-2005, 17:17
jedni zachwycają się nad krystaliczną górską wodą z potoku a inni srają do niej

oj! nie bądź wulgarny! kto Ci powiedział, ze srają? chodziło mi o podmycie tyłka po sraniu, a nie o sranie do rzeczki :lol:

robines
14-10-2005, 18:00
super, jedni zachwycają się nad krystaliczną górską wodą z potoku a inni srają do niej. rewelacja.
Sarenka czy jelonek też ma prawo nasr...gdzieś w pobliżu wody i to dlatego ta woda jest taka znakomita :lol:
Nie ma jak krystaliczna,górska woda(napewno lepsza od tych wszystkich "mineralek"z półki w markecie :lol: )

Pozdrówka :wink: