PDA

Zobacz pełną wersję : Katalog :Architektura do 1939r, Dział : Budownictwo



marekm
08-10-2005, 00:55
Zbiór : Bibliografia Bieszczadów. Wydawnictwa wydane do 1939 roku.
Katalog :Architektura do 1939roku.
Dział :Budownictwo
F1. Tytuł:Huculszczyzna. Przyczynki do badań nad budownictwem ludowem.
Autor: Jerzy Żukowski
Wydanie:
Ilość stron: 39
ISBN:
Wydawca: Zakład Architektury Polskiej i Historii Sztuki Politechniki Warszawskiej
Warszawa 1935
Z zasiłkiem Towarzystwa Przyjaciół Huculszczyzny.
Wydawca wznowienia :Stanisław Kryciński. Warszawa 1991

barszczu
11-10-2005, 15:41
F1. Tytuł: Przyczynki do badań nad budownictwem ludowem.
Autor: Jerzy Żukowski

zapomniałeś napisać jakim budownictwem ludowym, a chodzi tu o Huculszczyznę, która ma się tak do Bieszczadów jak Mała Fatra do Tatr

marekm
12-10-2005, 01:14
zapomniałeś napisać jakim budownictwem ludowym,

już napisałem, oczywiście chodziło o Huculszczyznę.

[quote="barszczu"]która ma się tak do Bieszczadów jak Mała Fatra do Tatr[/quote


--------------------------------------------------------------------------------
ano wzięło się toto z:


--------------------------------------------------------------------------------
Temat postu: Re: " Leksykon Miłośników Bieszczad "
marekm napisał:
Bieszczady – pozycje wydawnicze, które się ukazały do 1939 roku,
w tym reprinty wykonane współcześnie w/w .


w tym miejscu miałem na uwadze również tę część Bieszczad w granicach z przed 1939 roku. można by to też było rozszeżyc o Czarnohorę , Gorgany itp.

barszczu
12-10-2005, 10:02
w tym miejscu miałem na uwadze również tę część Bieszczad w granicach z przed 1939 roku. można by to też było rozszeżyc o Czarnohorę , Gorgany itp.

to moze tez o Beskid Żywiecki, Tatry itp.?

Jeśli miałbyś rozszerzać to warto byłoby to jakos fachowo nazwać, np. bibliografia Beskidów Wschodnich lub Karpat Wschodnich, a nie Bieszczadów. W innym wypadku powstanie z tego zlepek nie wiadomo czego. Należy przyjąć jakieś kryteria zasięgu, bo np. i Czarnohora i Tatry to Karpaty. Moim zdaniem, ze względu na obfitość publikacji należałoby teren ograniczyć do Bieszczadów (Zachodnich i Wschodnich) w granicach turystycznych. Poza tym sugerowałbym ujednolicone opisy bibliograficzne, takie jak stosuje się w katalogach bibliotecznych.

marekm
12-10-2005, 10:17
" barszczu" dzięki za uwagi, a za błędy soki :oops:
Dyskusja w temacie Bibliografii mam nadzieję sie dopiero rozpocznie, tym bardzie, że mają nastąpic pewne zmiany całej koncepcji. Info na ten temat niebawem.