PDA

Zobacz pełną wersję : Film w bieszczadach



th
05-12-2005, 10:10
mam pytanie dla osob ktore mieszkaja w bieszczadach lub ewentualnie interesuja sie filmem. gdzie krecono film "wilcze echa" ? oczywiscie nie chodzi mi o sceny czysto "gorskie" bo to jest oczywiste ale np. o to gdzie stal posterunek milicji lub gdzie stala spalona lesniczowka. podejrzewam ze to musialy byc okolice ustrzyk dolnych tylko dokladnie nie wiem gdzie. dlaczego ustrzyki dolne ? w swojej ksiazce "czy pan jest aktorem" bruno o'ya napisal ze wprost z planu koniem pojechal na stadion w ustrzykach i tam mial wystep. aha sceny wewnatrz posterunku krecone byly we wroclawiu. to tez opisal oya w swojej ksiazce. bede wdzieczny za sugestie i pomoc. pozdrawiam
j

Batman
25-12-2005, 03:05
Sorki , ze tak późno odpowiadam - jestem lekko za młody aby to pamiętac - ale moja mamuśka ( zręszta jak inne dziewczyny z Ustrzyk) latały na Brunem ;) . Posterunek stał poniżej stadionu - tam gdzie jest teraz rynek ; a raczej nielegalna stacja paliw ukraińców ;)
Co do lesniczówki to raczej trudno teraz to stwierdzić.
Co do ciekawostek filmowych to w Lutowiskach krecono troszkę ujęc Pana Wlodyjowskiego te ze strażnica kresową - która była wybudowana na łąkach pod Otrytem
pozdrawiam.

th
27-12-2005, 12:54
straznica akurat stala w skorodnem ;) rozebrano ja po zakonczeniu zdjec. dzieki za pomoc ;)

zbyszekj
27-12-2005, 17:15
Tak dokładnie to stanica Chreptiów stała na wzgórzu nad Lutowiskami pod Otrytem. Przy wjeździe do Lutowisk są budynki, jak tam staniecie i popatrzycie na Otryt to na tych łąkach stała strażnica, wiem bo po skończeniu filmu bawiliśmy się tam. Zastanawiam dlaczego przypisano ją Skorodnemu. Trzeba by sprawdzić gdzie dokładnie przebiega granica pomiedzy Lutowiskami a Skorodnym. Ale wątpię zeby to były tereny wsi Skorodne.

zbyszekj
27-12-2005, 17:18
A jeszcze jedno rozebrano ją sporo czasu po skończeniu zdjęć, bo zagrażała zawaleniem, na pewno jeszcze byla w 1975 roku, a projekcja filmu w Lutowiskach w kinie "Straznica" odbyła sie chyba w 1968 lub 69 roku.

th
27-12-2005, 18:16
nie wiem gdzie to czytalem moze na www.filmpolski.pl ze o stanice ta wystapili harcerze. ale jakos im nie dali. mniejsza o to. ja mam jakos dziwny sentyment do "wilczych ech" stad moje pytanie. staram sie zaliczyc wszytskie miejsca gdzie ten film krecili. o ile oczywiscie z miejscami gorskimi sprawa jest prosta o tyle mialem klopot z miejscowoscia gdzie byla straznica i urzedowal "Wladeczek" a potem "Moron". na gwiazdke dostalem "majster bieda" andrzeja potockiego. pomijajac opisy zakapiorow bylo w niej kilka uwag o czasach wojny i UPA. tak sobie mysle (choc pewnie wynika to z braku mojego wojennego doswiadczenia) ze te pierwsze powojenne lata w bieszczadach to byly szalone lata ...

demq
28-01-2006, 19:19
cerkiew w "wliczych echach" - hoszów; wejście do bunkra - przełom wisłoka w okolicach beska
pozdr

th
30-01-2006, 09:49
skad wiesz ? :) pytam z czystej ciekawosci bo ciezko cokolwiek sie na ten temat dowiedziec ...
wielkie dzieki za pomoc
j