PDA

Zobacz pełną wersję : Transport z Przemysla do Cisnej



Dominikos
10-12-2005, 13:23
Witam Wszystkich!

PKP w nowym rozkładzie jazdy (który wejdzie w życie 10.XII.2005) zgotowało mi niemiłą niespodziankę w postaci braku dobrego połączenia Szczecin-Zagórz. Zwykle wybierałem tę opcję jadąc na Sylwestra w Bieszczady. Teraz muszę szukać innych połączeń.
Jedna z możliwości to połączenie Szczecin - Przemyśl.
I tutaj pytanie: czy są jakieś połączenia busowe z Przemyśla w okolice Cisnej? Ile kosztują? W jakich godzinach odjeżdżają? W Przemyślu będę ok. godz. 11.00 27 grudnia.

Pozdrawiam!
Dominikos

Jabol
10-12-2005, 18:45
Witam byłego ziomka :) Rozpatrz też opcję dojazdu z Rzeszowa. Niegdyś często jeździłem spod Szczecina w Bieszczady i miałem trzy, a potem dwie drogi dotarcia w cudne manowce: Pierwsza: przez Przemyśl a potem pociągiem tranzytowym przez teren dzisiejszej ukrainy- ale to już historia :lol: Druga- (zalecana) przez Rzeszow, dość dużo połączeń na południe (chyba więcej jak z Przemyśla)...Trzecia przez Tarnów, Stróże do Zagórza - to dla miłośników wedrówek PKP...Miłego kombinowania...

naive
10-12-2005, 21:50
Ja też doradzałbym Ci jazdę z przesiadkąw Rzeszowie. Nie wiem tego , ale raczej nie ma żadnego bezposredniego połączenia busowego ani z Rzeszowa a tym bardziej z Przemysla. Najlepiej zaplanuj sobie podróż autobusami kursowymi PKS, w Rzeszowie dworzec PKS jest obok PKP. W internecie znajdziesz sobie połączenia do Sanoka np. na stronie PKS Rzeszow. Natomiast tu masz rozkład jazdy z Sanoka:
http://www.bieszczady.pl/?catID=660&przystanek=sanok

Rachunek jest prosty - i z Rzeszowa i z Przemysla odległośc do Sanoka a potem do Cisnej jest prawie identyczna, ale z Rzeszowa do Przemysla jest 85 km. Dla pewnosci telefonicznie sprawdż sobie czy rozklad jazdy z internetu jest aktualny. Podróż PKS o tej porze roku jest znacznie pewniejsza i wymaga mniej zachodu. Powodzenia.

Dominikos
10-12-2005, 22:37
Poszedłem za radą, sprawdziłem i wyszło tak:

Szczecin 19,35 - Rzeszów 9,15 PKP
Rzeszów 9,30 lub 10,30 - Sanok 11,30 lub 12,30 PKS
Sanok - Żubracze (bo tam się docelowo wybieram) 12,45 PKS
A więc wszystko by grało!

Grało i huczało gdyby nie powrót...

W Sanoku jestem o 16,45 z Żubracza
Sanok 17,15 - Rzeszów ok. 19,15
Rzeszów - Szczecin 19,09 - 9,12

A więc w Rzeszowie jestem kilka minut po tym jak mój pociąg do Szczecina właśnie opuścił to miasto!!! :/
Synchronizacja w naszym kraju jest po prostu świetna. Grrr... :/

Z tego co znalazłem wynika, że PKS z Sanoka do Rzeszowa jedzie 2 godz. Czy ktoś to może potwierdzic?
Mogę też szybciej wyjechac z Cisnej. Ale czy w Nowy Rok będą jakieś busy?

friber
10-12-2005, 23:35
Te dwie godziny to prawda wleka sie jak trzeba,ale jak chodzi o busy w nowy rok,to raczej mozesz zapomniec,chyba ze jest was wiecej to moglibyscie sie dogadac z przewoznikami,a takich znajdziesz na stacjach PKP w sanoku i zagórzu,tylko pare dni wczesniej trzeba sie z nimi umówic.

Jabol
11-12-2005, 01:10
ale jak chodzi o busy w nowy rok,to raczej mozesz zapomniec, widziałem i korzystałem dwa lata temu. Jeżdżą, jeżdżą... :lol: Jest duża grupa turystów która wraca już 1 stycznia do domu. Szkoda przecież przegapić zarobek :lol: Jeśli zaś chodzi o PKS to zdaje mi się że rzeczywiście można zapomnieć...Ale sprawdź, bo wożę się swoim Łjat Lajtningiem i nie korzystam...A za busem z Rzeszowa do Sanoka nawet zdarzyło mi się gnać i go nie dognać :wink: Ergo: busy jadą szybciej od PKSów :lol: Kombinuj, a my kibicujemy życzliwie :lol:

Dominikos
11-12-2005, 12:07
Dzięki wszystkim za rady! Będziemy próbowali dostać się jakoś do Rzeszowa na 19.00 w Nowy Rok.

Myślę, że w tym roku będzie prawdziwy "sajgon" z powrotami z Bieszczad, bo ludzie będą chcieli być na 2.01(poniedziałek) w pracy. W zeszłym roku rozłożyło się to na dwa dni i jakoś udało się wrócić bez większych problemów (tym bardziej, że było dobre połączenie z Zagórza).

No nic zobaczymy jak to będzie...

KAHA
12-12-2005, 08:58
jeszcze tez mozna robic przesiadke w Krakowie

a i jeszcze jedno... z tego co wiem to taki pociag ( o ktorym mowiles ze Szczecina) to chyba ma jezdzic od kwietnia... wiec masz szanse ze w wakacje bedziesz mogl pojechac pociagiem bezposrednim w gorki (biorac pod uwage ze pekap czesto robi zmiany to na razie lepiej sie nie napalac... hehehe)

Pozdrawiam

i zycze szczesliwej i szybkiej podrozy