PDA

Zobacz pełną wersję : Bieszczadów czy Bieszczad !?!



md
11-01-2006, 23:36
Ludzie bez obrazy, ale jesteście zapewne z tych pięknych gór, a na Waszej stronie głownej zakładacie tematy takie jak "Echo Bieszczadów" czy "Historia Bieszczadów", przecież poprawnie powinno być napisane: Echo Bieszczad , Historia Bieszczad. Jestem z Rzeszowa i irytuje mnie fakt, że w telewizji nie potrafią poprawnie odmieniać nazwy polskich gór :cry: , ale to, co zobaczyłem na tej stronie poświęconej tym górom, poprostu mnie dobiło, straciłem wiare w ludzi :x Wiem, że się czepiam może i głupot, ale na takiej stronie jest to niedopuszczalne i dyshonor :roll:
Pozdrawiam

Piotr
12-01-2006, 00:02
"Echo Bieszczadów" czy "Historia Bieszczadów"
Problem w tym, że są to akurat poprawne formy. Te które podajesz również są dopuszczalne, choć na dzień dzisiejszy niezbyt poprawne. Temat wałkowany wielokrotnie - skorzystaj z forumowej wyszukiwarki lub Google.

bertrand236
12-01-2006, 00:07
Uprzedziłeś mnie Piotrze :D ale troche pomogę md. http://forum.bieszczady.info.pl/bieszczady1739-0-asc-0.html
http://www.bieszczady.pl/?n=Z_Bieszczad_czy_z_Bieszczadow_&newsID=4174

Może teraz zmienisz zdanie i przywróci Ci sie wiara w ludzi :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam - miłośnik Bieszczadu /ta forma mi najlepiej odpowiada :wink: /

Jabol
12-01-2006, 09:10
A ja wsadze kij w mrowisko :lol: Ani Bieszczadów ani Bieszczad...Hmm...kurcze, teraz zastanawiam sie jak jest prawidłowo: Biesów czy Biesków? :P ...i chyłkiem wycofuję sie na odległość rzutu kamieniem...hehe :lol:

KAHA
12-01-2006, 10:16
ilez to juz razy ten temat byl poruszany... a wystarczy tylko troszeczke (naprawde trosiunie) pogrzebac w necie :)

Pozdrowki
KaHa

Piotr
12-01-2006, 10:29
ilez to juz razy ten temat byl poruszany... a wystarczy tylko troszeczke (naprawde trosiunie) pogrzebac w necie :)
Dokładnie, wystarcza linki, które podał Bertrand - tam też można kontynuować tę niesmiertelną dyskusję, a niniejszy wątek w związku z tym zamykam, by nie rozrzucać postów z jednego zagadnienia po całym forum.