PDA

Zobacz pełną wersję : Przewodnik górski - jak to zrobić?



Sol
24-01-2006, 16:40
Mam pytanie i myślę, że ktoś na pewno będzie w stanie mi pomóc. Chciałabym zostać przewodnikiem górskim, ale nie wiem jaka szkoła wykształci mnie w tym zawodzie. Byłam na stronach różnych szkół turystyki itp., ale nigdzie nie było ani słowa o zawodzie przewodnika górskiego. Więc... jak nim zostać?

joorg
24-01-2006, 17:38
Byłam na stronach różnych
chyba nie na wszystkich....
http://www.twojebieszczady.pl/aktualnosci9a.php

Gar
24-01-2006, 18:36
Żadne szkoły nie kształcą na przewodnika górskiego, ponieważ takie uprawnienia zdobywa się poprzez ukończenie kursu oraz zdanie egzaminu przed komisją. W kwestiach prawnych proponuję zajrzeć do
ROZPORZĄDZENIA MINISTRA GOSPODARKI I PRACY Z DNIA 16 SIERPNIA 2004 R.
W SPRAWIE PRZEWODNIKÓW TURYSTYCZNYCH I PILOTÓW WYCIECZEK
Kursy i egzaminy do najprostszych nie należą, ale dają sporo satysfakcji i wiedzy (o ile są profesjonalni wykładowcy)
Powodzenia

Sol
24-01-2006, 18:50
Bardzo dziękuję :)

lucyna
25-01-2006, 10:58
To może być przygoda twego życia więc gorąco polecam dobry kurs.

Sol
26-01-2006, 20:11
Dziękuję Lucyno :)
Kocham góry, które już stanowią część mojego życia, ale niestety jeszcze nie tak dużą jego część, jakbym tego chciała. Mam więc nadzieję, że kiedyś staną się one całym moim życiem i jedną, wielką, niekończącą się przygodą :)

friber
26-01-2006, 23:11
Z tego co napisalas mozna wywnioskowac ,ze masz pasje,która powinno sie docenic,ciesze sie od ucha do ucha,ze sa tacy ludzie jak ty nawet niewiesz jaka radosc mi sprawilas,napisalas krótko zwiezle i na temat.Dla mnie góry to wszystko co mam sa dla mnie najwazniejsze.Ja tez mam taka nadzeije takich ludzi potrzebujemy.Bede trzymal za Ciebie kciuki.Pozdrawiam

Gar
26-01-2006, 23:38
Jak już zapiszesz się na kurs daj znać gzie go robisz. Swoja drogą kurs to wspaniały powód do zwiększonej ilości wyjazdów w ukochane góry (nawet moja żona nie mogła nic powiedzieć, bo przecież się uczyłem). A potem POWODZENIA na egzaminie

Derty
27-01-2006, 12:19
Więc... jak nim zostać?

Ja po prostu zapisałem się na kurs przewodników beskidzkich SKPB prowadzony przez koło SKPB przy Politechnice Warszawskiej. Takie kursa prowadzą też koła innych SKPB oraz PTTK oraz SKG. Największe zainteresowanie budzą kursy organizowane wśród środowisk akademickich, boć to przygoda jak trzeba.
Niestety, jeśli chodzi o kurs w Politechnice, to następny dopiero na jesieni 2006 rusza.
Jeśliś ze Stolycy, to zapraszam do naszego Koła lub odwiedź link:

http://www.skpb.waw.pl/

No zapomniałem - jeszcze ten linczek weź:
http://www.ipipan.gda.pl/BeskidzkiTrakt/skpb.htm

Sol
28-01-2006, 21:07
Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa no i oczywiście za rady bardzo mi przydatne :)

Ezechiel
08-02-2006, 18:05
Ja po prostu zapisałem się na kurs przewodników beskidzkich SKPB prowadzony przez koło SKPB przy Politechnice Warszawskiej. Takie kursa prowadzą też koła innych SKPB oraz PTTK oraz SKG. Największe zainteresowanie budzą kursy organizowane wśród środowisk akademickich, boć to przygoda jak trzeba.

Uzupełniając informacje Dertyego napiszę, że część studenckich kół górskich organizuje kursy Przodowników Turystyki a nie Przewodników Górckich (panstwowych). Co prawda "blacha" jest, to jednak z punktu widzenia formalności istnieje duża różnica. Trzeba się pytać o szczegóły w samym kole.

Niezależnie od miejsca odbywania kursu polecam - przygoda życia murowana.

Pozdrawiam

Ezechiel - wieczny kursant ;-) - SKPT Gdansk

Sol
23-02-2006, 17:18
Dziękuję Ezechiel :)